Jump to content

Moto Zajednica

R1200 GS / R1200 GS Adventure

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

R1200 GS  /  R1200 GS Adventure

 

Ayb23_r12gsfrontqtrvi7.jpg

 

UjxX2_2008bmwr1200gsadventurewo1.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

2. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

3. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

4. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

1. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Par kilometara po cesti (R1200GS).

 

2. Sta mi se dopada:

Polozaj vozaca je fenomenalan, lakoca upravljanja uprkos masi.

 

3. Sta je moglo biti bolje:

Prednje oslanjanje i generalno sistem oslanjanja kod BMW-a mi se ne dopada iako je za prosjecnog korisnika zadovoljavajuc, za ozbiljnije poduhvate jako slab feedback sa prednjeg tocka.

 

4. Moj utisak:

Sjajan motorcikl. Zaista mocan, velik, udoban, lak za voznju. Solidan agregat i isporuka snage, dobre kocnice i dobra zavrsna obrada. Za cestu i uzivanje u opustajucem i komfornom putovanju jednostavno sjajan izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

1. Vreme provedeno na motorciklu:

predjenih 2000km na 1200GSA

 

2. Sta mi se dopada:

Motor je izuzetno vozljiv, upravljanje je fenomenalno iako je na prvi pogled oroman.  Odlican obrtni moment, fenomenalne kocnice jos bolji ABS.  Izuzetno udoban motor, odlicna zastita od vetra za nas nize od 180cm, odlicna potrosnja goriva, velik rezervoar.

 

3. Sta je moglo biti bolje:

Zaista neznam st bi trebalo biti bolje.  Mozda mu fali muzika.

4. Moj utisak:

Fenomenalan motorcikl, vrlo bih ga rado posedovao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

1. Vreme provedeno na motoru :

 

  Od 2005 presao na GS-u 95,000 km a od 2008 na Adventuru 20,000 km .

 

2. Sta mi se dopada :

 

   Vec je navedeno iznad , ali da pojacam extremno vozljiv motor , to jest motori . Sa GS-om stvarno imam dobra iskustva . Za 95,000 km osim menjanja ulja i ostalog potrosnog materijala nisam imao niti jedan problem . Sada se oseca da je lamela oslabila i curka zadnji amortizer , sa obzirom gde je vozen stvarno je svasta istrpeo . Kocnice na oba motora su perfektne . Nebitno je dal si u krivini , pravcu , van puta , mokra podloga ... Pravi motor za duza putovanja i uzivanje . Zastita od vetra i kise odlicna . Prezadovoljan sam i brzinom sa obzirom na tezinu motora i njegove gabarite sa koferima . Adventure ja za pedalj ispred obicnog GS-a . Jaca svetla (maglenke) , veci rezervoar (zaboravis kada sipas gorivo) jednom recju motor bez mane , naravno za ono zasta je namenjen .

 

3. Sta bi moglo biti bolje :

 

Uff , jako tesko pitanje . Naravno cena na prvom mestu , jako visoka . To je sve . Eh ima jos nesto al ne znam jel ide da pisem ovde  ;D. Nemojte voziti ovaj motor u sorcu posle kise . U rebrastim supljinama boxera sakupi se voda koja nakon par minuta pocinje da kljuca a vetar je nosi i prska vam po nogama . Odvratan osecaj . Naravno ovo moje zapazanje je izazvalo smeh kod Nemaca jer kod njih nema budala koje voze u sorcu .

 

4. Moj utisak

 

GS i GS adventure su vrh motori , obozavam ih   ;).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

1. Vreme provedeno na motoru :

 

R1200GS 2007g oko 33000km

R1200GS ADV 2008g oko 18000km

 

2. Sta mi se dopada :

 

Polozaj, udobnost, upravljivost, zastita od vetra (pogotovo na ADV), prateca oprema, na ADV-u: maglenke, rezervoar (33L)

Kocnice ! u svakom smislu, u krivini nema poniranja, sto znaci motor ostaje skoro u istom uglu ! snaga, zvuk ;D ;D ;D

koferi, tank torba...

Neko rece jednom, kako mozes toliki motor da vozis po gradu ! hmmm ja vala nikad nisam imao problema sa njim u guzvi,

Po krivinama je apsolutni vladar...

Osecaj sigurnosti, upravljivosti, kocenja i uzivanja u voznji nisam osetio ni na jednom ! (madam mali GS me dobro radi !!! )  ;D ;D ;D

 

3. Sta bi moglo biti bolje :

 

Cena !!! mada se dooooosta dobija u osnovnoj verziji !

Tezina ! malo da je smanje i onda bi bio perfektan !

E da rece vec Mikula za prskanje vruce vode po batacima !!!  ;D ;D ;D

 

4. Moj utisak

 

Za duga putovanja po meni je ne zamenjiv, sa njim mogu svuda, dobar, asfalt, los...van puta, makadam, off road... (al' da ne jurim Daneta i Komu  ;D ;D ;D)

Elem, dva puta do Krfa 1000km i jedva se malo umorih i odma u nocni zivot i proslog leta do Francuske 1600km u komadu za 13h, umorio sam se malo vise nego do Krfa !  ;D

Ok ! nije full enduro ali sa dobrom gumom (TKC...) procice svuda malo sporije.

 

GS i GS adventure su vrh motori , obozavam ih   ;).

;) ;D

 

Ja by Hitman  ;D

 

Lk8TV_mg1923.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kod:

1. Vrijeme provedeno na motorciklu:

R1200GS, 2007 g , pređenih 28000 km za godinu dana po svakojakim vukojebinama.Koristim ga svakodnevno po gradu i šire.

 

 

2. Sta mi se dopada:

Udobnost, suspenzija, elastičan agregat,potrošnja,neutralan u krivinama i pri kočenju, fantastične kočnice,položaj vozača, velika čeona silhueta motora (nitko se ne usuđuje presecati), upravljivost

 

3. Sta je moglo biti bolje:

jedina zamerka ovom motoru je auspuh.Verovatno je njihov konstruktor auspuha završio u zatvoru, pošto nije humano, da je tako veliki auspuh i da tako štrči u stranu.Zbog toga je levi kofer puuuuuno manji.

 

4. Moj utisak:

BMW R1200GS nije ni u jednom segmentu najbolji, ali je zato u svim segmentima generalno najbolji kompromis. Nije najbrži,ali je za za naše puteve ponekad i prebrz.Nije najjači, ali vam to vrača sa neverovatno elastičnim agregatom, tako da lenje "kruzanje" sa saputnicom u 6.brzini pri 60km/h nije nikakva redkost. Potrošnja mu je neverovatno mala i jednostavno se održava. Motor nije skup...ne postoje skupe stvari...postoje samo ljudi, koji ne zarađuju dovoljno.....

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

1. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od 2006.-te 50.000 km po svakakvim putevima, livadama, gradovima...

 

2. Sta mi se dopada:

Udobnost, polozaj vozaca, fenomenalna zastita sa svim mogucim vizirima iako imam 195 cm. Izvanredne kocnice. Jos nisam upotrijebio zadnju kocnicu, a pakne mijenjam redovno  ;D . Zatim, veliki rezervar, grijanje rucki, osvjetljenje...

Elastican motor, stabilnost, dodatne oprema...

 

3. Sta je moglo biti bolje:

Nista...

 

4. Moj utisak:

E, jebi ga, kazu da je BMW moto-penzija. Ko ga kupi, ne kupuje vise nista osim BMW-a, sta da se radi...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

1. Vreme provedeno na motoru :

R1200 GS 2007g oko 2000 milja  i brojim dalje ....

R 850 R  2004 god preko 50.000 milja u godini dana !!!!

 

2. Sta mi se dopada :

Sta da kazem ? Da ga ne volim , ne bi ga ni kupovao ... Kad sam bio mladi ( nije to bilo taaaako davno ... 8) ) imao sam GS 1000 E , i posle njega jos neke motore , da mi je neko tada pricao , ali ...

Sticajem okolnosti presao sam silne milje ( pogledaj gore ) na sluzbenom R 850 R jeste da nije isti , ali zavoleo sam boxer , i jos najvaznije , kardan !!

Udobno , udobno , i jos jednom udobno .... Ja sam 194 cm , 46 godina i mogu da vam kazem da sam sretan ko kuce od kad sam kupio GS -a

Dok ne probas , nebi verovao , kazem sticajem okolnosti sam vozio R 850 R i sve je krenulo odatle

 

3. Sta bi moglo biti bolje :

Tezina je OK , podnosljivo , cena previsoka , dodatna oprema smejurija  , ali ja ga volim !!

 

4. Moj utisak:

Ko sto sam pomenuo ranije , ja sam Road biker , nikad me nije interesovalo Off Road . Mislim probao bi ja to , ali ne sa ovim motorom , jednostavno nisam toliko jak da i razmisljam o tome ( zgoljav  ;D )

Ko ga nije probao na putu , u krivine sa dobrim gumama , nebi poverovao koliko je dobar !!

Obozavam ovaj motor !!!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zagreb

1. Vrijeme provedeno na motorciklu:

R1200GS, 2008 g, pređenih 2000 km u dva tjedna. Kupio sam ga polovnog, s prijeđenih 11 tkm. Još učim voziti.

 

2. Šta mi se dopada:

Kočnice, snaga i elastičnost motora, izgled, upravljivost, robusna izrada, izbor dodatne opreme.

 

3. Šta je moglo biti bolje:

Crash barovi trebali bi biti serijska oprema, kupcu bi u BMW salonima trebalo dati da sam odabere gume,

 

4. Moj utisak:

BMW R1200GS je prava motorčina, vjerojatno najbolji allrounder na svijetu, i izvrsna je baza za nadogradnju, uz koju je uputno imati i skuter za grad (hehe).

 

EDIT:

Od mojeg posljednjeg pisanja presao sam jos 20.000 km na svojem GS-u. Sto se problema tice: procurio semering na kardanu (veliki o-ring oko suplje osovine straznjeg kotaca), ali i semering na lijevoj prednjoj vilici. Sve promijenjeno u okviru garancije, kod hrvatskog zastupnika BMW Tomic&Co. Bila je i garancijska intervencija na kocionom crijevu ABS-a. Ostalo sve ok. Upravo sam stavio nove gume (Continental Trail Attack). GS 1200 je stvarno droga. Sjednem umoran i nervozan na njega, odvozim 100 km kroz sumske pejzaze i kao preporodjen sam. Preporucio bih ga ljudima koji rade stresan posao za "terapijske voznje" kroz prirodu. Kupio sam dosta Touratechovih sitnica, Garmin Zumo 660, kofere i jos stosta, a sada gledam kako bih nabavio set zbicanih kotaca. Ako netko ima nesto povoljno - tu sam, javite se, a i ako netko planira voznju kroz Hrvatsku, neka mi se javi. Znam krasne ceste za uzivanje. Clan sam BMW kluba Hrvatska i rado cemo pomoci svakom putniku namjerniku.

Pozdrav ljubiteljima GS-a iz cijelog svijeta do sljedeceg javljanja.....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2007 BMW R1200GS Adventure

 

2. Vrijeme provedeno na motociklu:

 

91.200 km na asfaltu i van.

 

3. Šta mi se dopada:

 

a. Neverovatna upravljivost.  Motor je stabilan u bilo kakvoj krivini, a lako se barata njime i po gradskoj gužvi.  Ima potpuno neutralno upravljanje kao Dukati Multistrada: pod koji god ugao ga oboriš, tu stoji – niti pada niti se uspravlja.

 

b. Udobnost. Moja najduža tura u jednom danu: 1.680 km.  Najduže putovanje: nešto više od 13.000 km.  Ruke ne bole, leđa ne bole, vrat ne boli.

 

c. Jednostavnost održavanja.  Sve redovne servise radim sam.

 

d. Snaga. Prtljag + saputnica, i motor i dalje ima dovoljno snage za zabavnu vožnju.

 

e. Fenomenalne kočnice sa ABS-om.

 

f. Univerzalnost: savladava bilo kakav *put*, asfaltiran ili ne.

 

g. Gomila opcija i malih dodataka koji vožnju čine udobnijom, kao na primer grejači za ruke, dodatni priključci za struju, itd.

 

h. Đeca ga vole.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

a. Prva brzina.  Predugačka je, i pri vožnji van asfalta to ume da bude problem.  Ja bih voleo da je kao na R1150GS-u, koga mo'š lepo ubaciš u prvu i voziš 1 na sat kao traktor.  Ovaj nedostatak na 1200GS-u je popravljen 2008. godine kada je enduro prenos dodat kao opcija.

 

b. Plastične maglenke su smejurija.  Da padnu na sunđer slomile bi se.

 

c. Da je 50 kg lakši, bio bi najbolji motor na svetu.

 

5. Moj utisak:

 

Kvalitetan, robustan i pouzdan motor koji je zadovoljstvo i voziti i posedovati.  Neki motori su ili jedno ili drugo; GS je i jedno i drugo.

 

610622873_UHNcd-M.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

1. Vrijeme provedeno na motorciklu:

    R 1200 GS / 32.000 km od 10 /2007

    K 1200 R   / 15.000 km od 02 /2007

 

2. Sta mi se dopada:

    Kod R1200GS mi se najvise dopada lakoca rukovanja. Nebitno je da li si u gradu, na magistrali ili autoputu, u      svim situacijama je veoma lak za voznju. Kada se krecm po Alpskim terenima, nema bas puno motora koji mogu da prate GS-a. Potrosnja je sasvim ok, oko 5,5 lit/100 km, agilitet motora do 6000 obrtaja je sasvim sadovoljavajuci za taj motor, putovanje sa dve osobe je lakoca na tom motoru ( Valjevo - Minhen 1.100 km ) sa lakocom i bez umora za 10 sati sa kratkim pauzama.

 

3. Sta je moglo biti bolje:

Zadnji amortizer vremenom gubi snagu, mozda je i zbog mojih 115 kg, tu pomaze wilbers ili wp, senzor pritiska vazduha u gumama veoma cesto se kvari ili daje pogresne podatke, oksidacija glavnog nosaca zicanih felni je posebna tema kod BMW-a, otkada su promenuli dobavljaca 2008 god. ( sve zbog sitne ustede ). Serija prednjih diskova od 2004 od 2007 je katastrofa, BMW ih menja besplatno ko jos ima garanciju ali nove plocice sam moras da platis, moji prednji diskovi su poceli na 11.000 km da tresu. Modeli sa integralnim ABS-om od 2004 do 07/2006 moraju da se stalno prikljucuju na odrzavanje snage u bateriji, kocni sistem kod tih modela funkcionise samo ako ima dovoljno struje u bateriji !!! od 08/2006 su izbacili integralni ABS zbog nekoliko smrtnih slucajeva do kojih je doslo zbog otkazivanja kocnog sistema. Bio sam na treningu sigurnosti kod nemackog "ADAC" ( auto moto savez ), svi " stariji " modeli 2004 - 07/2006 nisu smeli da ucestvuju na treningu kocenja gde dolazi do aktiviranja abs-a ( iz bezbednosnih razloga ).

 

4. Moj utisak:

Fantastican motor od 08/2006 god. Za modele do 07/2006 potrebno je biti hraban

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

1.Време проведено на мотоциклу:

40 км,мој друг га је дотерао данас и коначно ми се остварио сан да возим ову машину!

2.Шта ми се допада:

Највише ми се допада то што ја са својих 177 цм висине и 84 кг тежине могу лепо да додирнем тло кад стојим на семафору.Мислио сам да је много виши.Врло се лако провлачи кроз град,лако се маневрише са њим у гужви.Жао ми је што нисам имао прилику да га пробам ван пута,али биће времена.

3.Шта би могло да буде боље:

Још не знам,кад будем више возио допунићу се.

4.Мој утисак:

Фантастичан мотоцикл за људе мојих година(40).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 2008

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 10000 km i jos uvek pravim nove kilometre.

 

 

3. Sta mi se dopada:Ciklistika je savrsena, polozaj tela za duga putovanja odlican,upravljivost,kocenje, sistem koji ne izbacuje vozaca iz sedista kod naglog kocenja,udobnost,zastita od vetra.nosivost...

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:Tezina kada bi bio laksi 30 40 kg bio bi fenomenalan.

 

 

5. Moj utisak:fantasticna masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 2008 GSA


2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 97000km


3. Sta mi se dopada:Ciklistika, kocnice, udobnost, zastita od vetra , mogucnost da se provede ceo dan za volanom bez preteranog zamora, lakoca odrzavanja, i najvaznije od svega pouzdanost.


4. Sta je moglo biti bolje:Tezina i par detalja koji se mogu resiti sa aftrmerket zamenama (akomulator, nemogucnost servisiranja amortizera tj nepostojanje delova za servis istih, trajnost rucica)


5. Moj utisak: Sve u svemu fenomenalan motor za ljude koji vole da putuju sa saputnicom i koji zele pouzdan motor,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

1. Godiste motocikla koji ste vozili:R1200GS 2005god

 2. Vrijeme provedeno na motorciklu:16-17k km

 3. Sta mi se dopada:stabilnost, kocnice iako je to ozloglaseni model sa servom kocenja kod mene nije pokazao ni trunku slabosti, ulje u kocnicama je redovno menjano. polozaj vozaca, snaga.

 4. Sta je moglo biti bolje zastita od vetra, sediste ali to sam sve dobio na adv modelu

5. Moj utisak:GS sam zamenio sa GS ADV i mslm da nema dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 

2013-o, R1200GS ADVENTURE, poslednja serija "vazdusne"masine.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 

Uzeo sam motor od poznanika sa 27500 km i od septembra 2016-e na dalje, za ovih 14 meseci skupio sam samo na njemu preko 6000 km. Od toga je 1000+ km provezeno po Beogradu (gradska voznja). Mislim da ga necu uskoro menjati. Ako to uradim, bice to samo za noviji isti model.

 

3. Sta mi se dopada:

     -Udobnost za vozaca i saputnika (moja supruga koja ima slomljeni repni prsljen i ne moze preterano dugo da sedi ni u foteljama u Skodi SuperB  ni posle ture po Grckoj od 3000 km nije imala ni zamerki, ni smetnji).

     -Lakoca upravljanja.

     -Mali krug okretanja.

     -Veci rezervoar od standardnog (na putovanju sipam gorivo duplo redje od mog sina na Fazeru 600).

     -Zastita od vetra cak i sa standardnim vizirom.

     -Velika nosivost.

     -Osecaj moci i zasticenosti dok se sedi na motoru. Slican osecaj kao u dzipovima.

     -Obrtni momenat (ajde dobro, on je verovatno slican na svim velikim dvocilindrasima). Dozvoljava lenjstvovanje sa menjacem.

     -veca bezbednost ostavljenih stvari u koferima na parkingu. Metalne kofere je mnogo teze obiti nego plasticne ili obicne bisage. Ovde bi se lopov koji resi da ih otvori na silu malo vise morao da pomuci. 

     -Grubi, pomalo "maco" izgled. Njegovoj nameni ne pristaje da izgleda lepo. Kao sto bi pre poverovali da je grubi, pun oziljaka, obucen u iznosenu vijetnamku veteran vise video ratova od coveka njegovih godina, sa negovanim licem, u odelu skrojenom po meri i blistavo beloj kosulji, tako i on izgleda robusno, a ne elegantno. Zbog tog izgleda se najcesce ne svidja zenama.

     -vrlo pristojna potrosnja. Zbog lose aerodinamike (pogotovu kofera-aerodinamika im je na nivou sifonjera) najveca je na autoputu, PREtovaren je trosio oko 6,5 L / 100 km, po normalnim putevima litar, litar-i-nesto manje od toga. 

     -prakticna sipka iznad satova za kacenje navigacije, nosaca telefona itd

 

4. Sta je moglo biti bolje:

     -Tezina kao prvo. Zbog moje tezine (oko 160 kg) ona mi i ne smeta toliko mnogo u manevrisanju, ali verovatno bi bio mnogo agilniji u ostrijoj voznji da ima nekoliko desetina kilograma manje. Imam prijatelja otprilike duplo lakseg od mene i nesto nizeg - nije mogao ni da ga uspravi sa copave. 

     -Zvuk. To verovatno moze poboljsati aftermarket izduvom, ja za sada imam na njemu serijski.

     -Minijaturna zapremina gornjeg kofera. Moju flip up kacigu mogu da smestim unutra samo ako je stavim dijagonalno.

     -Copava. Zbog oblika i tezine motora ne uliva ni malo poverenja. Samo cekam kad ce da se prelomi i motor tresne na zemlju. Ne bi imao nista protiv da je umesto cevi sipka punog profila. 

     -Sistem prekidaca za migavce. 3 prekidaca je stvarno previse, na novim, "vodenim" je to ispravljeno, oni imaju klasicno resenje. Osim toga, teraju vozaca da drzi ruku pod malo cudnim uglom. Zglob sake mora da bude nesto nize od prirodne pozicije da bi mogli da pritiskate migavce i sirenu. Meni licno ne prija ni polozaj ablenda i dugog svetla. Nekako nije intuitivan. Kad malo razmislim, nervira me i prekidac za grejanje rucica. One se retko koriste, a nalazi se na udarnom mestu na desnoj strani, i posto nema veliki otpor kod ukljucenja, prekidac je jako lako slucajno ukljuciti, a onda krece sauna. 

     -Menjac. Lupao je priliko lezerne promene brzina dok nisam naucio (hvala Djunta) da brzine na njemu moram menjati kao na trci, za sto krace vreme stisnuti, promeniti i pustiti rucicu kvacila. Ako oklevate, od lupanja u prenosu ce vas srce zaboleti.

     -Cena naravno. Cak i one vansezonske, septembar-decembar su preterane. Isto se odnosi na jos po koji model nekih Italijanskih proizvodjaca i celu BMW gamu proizvoda. Cene dodatne opreme za njega je kao da je od zlata.

     -Kod ADV modela na pedalama nema gumenih umetaka na pedalama vozaca. Nema ih ni u katalogu moguce dodatne opreme. Savrsen nacin da upropastite iole nezniju obucu. Ipak, postoji resenje: savrseno pasuju od modela "G650 X-Country" 2008-09 (K15). Sifra proizvoda je "46 71 7 696 748", a trebaju vam i "46 71 8 549 672", od oba po 2 kom. Nisam ih jos namontirao, ali verujem da cu morati da stelujem malo visinu menjaca i kocnice. Nista strasno.

 

5. Moj utisak:

Ja nisam neko ko kupuje motor na brzinu. Ovaj put sam birao sta da kupim oko godinu dana. Zbog debljine sam se slikao na SVIM motorima za koje sam makar pomislio da bi mi odgovarali. Moja tema o kupovini ADV-a ovde na forumu se prosle jeseni otegla kao spanska serija. Trazio sam turing motor prilagodjen mojim dimenzijama za duza putovanja, mada mi ni obavljanje poslica po gradu nije strano. Ne vozim van asfalta, i moje misljenje da se ovaj motor najbolje oseca na asfaltu, ali da moze da prodje i losijim putevima ako zatreba. Osim sto zbog moje NErazgibanosti imam problema kod penjanja i silaska sa motora, mislim da sam savrseno ubo ono sto mi je trebalo. Trazio sam motor koji je udoban za duza putovanja, da ima mesta iza mene za suprugu, da moze da se natovari (zbog moje debljine on je u ozbiljnom pretovaru), da nije neka egzotika (zbog delova i servisne mreze), da mogu pred sobom da opravdam njegovu cenu i da mi se svidja na kraju krajeva. Sve to sam nasao na ADV-u. Ipak, probao sam ga i na kartodromu u Kuli. Leeeepo ide, znam da ga jedan kolega vozi i po NAVAK-u. Prilicno svestran motor, cak se ni po gradu ne greje toliko koliko sam cuo (digne temperaturu za jednu crtu-nista strasno). Ipak, osnovna namena mu je gutanje kilometara. Nisam imao nikakvih kvarova sa njim. Mislim da ne trpi aljkavost u odrzavanju, pa ko nece/ne moze/nema para da ga odrzava tacno po preporukama BMW-a bolje da ga ne kupuje. Kvarovi kostaju mnogo vise nego redovno odrzavanje.

Ako sam nesto zaboravio, dopunicu drugi put.

 

Kad sednete na njega, imate osecaj da bi mogli da da ga u cugu vozite 24h i da se ne umorite. Nije daleko od istine !

 

Standardna sala na racun vozaca GS-ova je da moraju da budu "mrstavci" (t.j. zabranjeno osmehivanje) i ne smeju da mahnu drugim motoristima u prolazu. Cista laz! Ovaj motor ce vam izmamiti osmeh, i to veliki, na lice !!!

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 11/8/2017 at 11:34, LuckyVladano je napisao:

-Menjac. Lupao je priliko lezerne promene brzina dok nisam naucio (hvala Djunta) da brzine na njemu moram menjati kao na trci, za sto krace vreme stisnuti, promeniti i pustiti rucicu kvacila. Ako oklevate, od lupanja u prenosu ce vas srce zaboleti.

:dobrodosli2: , nema na čemu. Svaki BMW ima osobine takmičarskog menjača sa brzim zaključavanjem prenosnih sklopova, ima i malo veće zazore, zato mu prija blagi kratkotrajni pred pritisak na polugu i odlučno potiskivanje stopalom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 

-Posedujem R1200GS 2007g.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

-Za 6 meseci sam presao oko 8000km.

 

3. Sta mi se dopada:

-Balans motora je perfektan - Kompletan rezervoar i zadnji delovi motora su vecinom od plastike - samim tim ga cini laksim od prethodnika (ima oko 200kg bez icega :D ) i centar ravnoteze se nalazi nisko zbog polozaja boxer motora, sto ga cini lakim za manevrisanje.

-Oko 100 konja ga cini jako zabavnim za voznju, vrlo brzo se naviknete na njegovu snagu. Snaga vam je raspoloziva i na niskim i na visokim obrtajima. 

-Kocnice su savrsene...ali bukvalno!!! ABS radi i po najtezim podlogama. Sto vam olaksava izbegavanje nezgodnih situacija na putu bez obzira na podlogu. Moj model nema integralni ABS, sto je jako velika prednost.

-Nosivost: Prilikom pripreme za putovanje - svratio sam do roditelja da se pozdravim i otac je rekao "Ne razumem zasto jednostavno nisi kupio auto?!", motor je doslovno bio sirine nekog manjeg auta. :D

-Polozaj sedenja je odlican i samim tim duga voznja vas ne umara.

-Izgled!

 

4. Sta je moglo biti bolje:

-Fabricki vizir je mali za vise ljude (ja sam 187cm), vetar udara u celo bez obzira na ugao vizira.

-Fabricko sediste nije udobno. Posle bas dugacke voznje se oseti umor. Sto nije slucaj sa sedistem od suvozaca.

-Polozaj filtera za ulje zahteva "kljuc" za filter ulja tj. glavu koja se montira na "gedoru" kako bi se lakse izvrsila zamena filtera.

-Postoji mnogo propratne opreme - sto NEOPHODNE zastite (zastita cilindara, kartera, hladnjaka...), sto stvari da vam put ucine udobnijim. Sve te stvari kostaju poprilicno kad se sukupe na jedu gomilu.

-Montaza zastite za karter! Srafi se diretno na karter tj. motor...ako vozite offroad - motor izmedju tockova je nizak i mozete ga vrlo lako udariti, ako prelazite preko nekog visokog kamenja, drveta i sl. Udarac obicno prima ta zastita i prenosi silinu udarca na srafove koje imaju amortizujuce gume izmedju zastite i kartera i vrlo cesto ti strafovi pucaju (Bolje sraf nego karter!). Ali znam da je jednom mom prijatelju udarac probio karter i iscurelo mu je ulje.

 

5. Moj utisak:

-Sve u svemu jako siguran i pouzdan motor!

-On je ispunjenje moga sna i zadovoljstvo mi je voziti ga! I zahvalan sam mu jer me je odveo na mesta koja nikad mozda ne bih video.

-Trazi navikavanje na boxer motor, kvacilo i kardan. Zahteva posvecenost razumevanja rada masine kako se ne bi ostetila.

-Tezak je motor za voznju po previse mekoj podlozi, kao sto su pesak i mokra zemlja, osim ako niste profesionalac. Meni licno radi odlican posao na makadamu.

-Mocan, snazan, udoban, fleksibilan, lak za voznju, savrsen agregat, odlicne kocnice.

 

-Vrlo lako se stice poverenje, sigurnost i samopouzdanje...sto je i dobro i LOSE!!! Dobro, jer lako ovladate motorom i sjajno se osecate, lose jer mu previse verujete i samim tim mozete otici preko vasih licnih sposobnosti i umeca voznje motocikla.

 

Vozite vi njega, ne on vas.24.thumb.jpg.bf9d2b0c6523ffc09f328214c08e3f76.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja