Jump to content

Moto Zajednica

CBR900RR FireBlade 1992-1997

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Honda CBR900RR FireBlade SC28 1992-1995 i SC33 1996-1997

 

ysG55_cbr900rrfireblade1992yj3.jpg

 

CBR900RR-Fireblade-mod.98.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992. godiste.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Nekoliko stotina kilometara na prijateljevom motorcilklu.

 

3. Sta mi se dopada:

Udoban polozaj s obzirom na klasu, upravljivost i kocnice.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nije dorastao po performansama R motorima novije generacije.

 

5. Moj utisak:

Odlican motorcikl, fin, ugladjen agregat, dobra upravljivost. Siguran sam da je bio daleko ispred svog vremena. Iako ne moze da se mjeri sa performansama novijih trkacki orjentisanih motora, dobar je na svim poljima. Iako star motorcikl, vecina primjeraka koje sam vidio se i dalje dobro drze, odlican projekat i zavrsna obrada od Honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993. godiste.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Posedovao sam komad jednu mršavu sezonu od 7-8000km

 

3. Sta mi se dopada:

Pouzdanost, upravljivost, kočnice, agregat, položaj u sedlu.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Za nijansu udobniji smeštaj saputnika (ako je uopšte ciljna grupa u toj klasi)

Možda 10-15ks više...

 

5. Moj utisak:

Vrhunski kvalitet izrade i osećaj sigurnosti i preciznosti, te najbolji mogući paket svih potreba na jednom motociklu (za ono vreme), uz minimalne kompromise. Najtoplija preporuka, u svakom slučaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Subotica

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Jos uvek provodim vreme na ovom bajku i prezadovoljan sam, jedino sto pocinje polako da zastaruje po izgledu...

 

3. Sta mi se dopada:

Bas sve! Pogotovo njegove dimenzije, jer za moju visinu (197) ovi novi motori izgledaju kao bicikle ispod mene...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Mislim da je u tom periodu - ovaj motor bio u samom vrhu, tako da ja ne znam sta bi mogao da dodam (nisam pametniji od Honde)!

 

5. Moj utisak:

Cista 10-ka, jos kada se stavi neki bolestan izduv - cista simfonija...

post-6917-12879031883116_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga vec preko 2 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Potrošnja od 5-5,5 litara na 100km normalne vožnje mi se posebno dopada izmedju ostalog. Agregati im k'o od šale prelaze i preko 100.000km.

Obe ove stavke su misaona imenica za današnje plastikance.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Osim boljeg rešenja za hladjenje reglera, drugih mana i nije imao. U to vreme je bila domaće zadatak za ostale proizvodjače motocikala.

 

5. Moj utisak:

Težina od 207 kg, kratko medjuosovinsko rastojanje i 16 coli prednji točak, daju ovom Hondinom modelu izvanrednu ciklistiku. Po meni, za naše puteve u uslove saobraćaja i više nego odličan motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993. godiste.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 godine,16 000km.

 

3. Sta mi se dopada:

Kvalitet,pouzdanost,elasticnost agregata,mala potrosnja i za to godiste moderan dizajn.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Mogao je biti bolji polozaj vozaca,jer su fuzasteri bili dosta visoko pa sam imao problema sa grcevima

prilikom duzih putovanja, sto je ispravljeno vec na sc33.

 

5. Moj utisak:

Veoma pouzdan motocikli koji moze da predje preko 100 000km i po sadasnjim cenama mnogo muzike za malo para.

Sve preporuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1992, 1993, 1995

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: proteklih 6-7 godina

 

 

3. Sta mi se dopada: brz motocikl, lako se vozi, lepo ide kroz krivine, dobro koci, umerena potrosnja, ne kvari se, ima dosta opcija podesavanja ogibljenja napred i nazad tako da se moze naci neka zlatna sredina za svakoga.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje: motor se pravio u nekoliko varijacija do 1999 tada je imala bolji dizajn i naj jacu masinu uz dobar odabir plocica za kocenje i ugradnjom teflonskih creva kocnice bivaju jos bolje, kn filter i dino yet garnituru dizni motor dobija na snazi i uz dobar odabir prenosa lanac lancanici mislim da bilo koji model od 1992-1999 nema cega da se stidi.

 

 

5. Moj utisak: odlican motocikl. licno sam prisustvovao sceni u Kovinu na starom aerodromu kada je momak sa modelom iz 1999 za 2 duzine ostavio cbr1000rr. definitivno stoji ona recenica da je cbr900 svojim izlaskom u javnost pomerio kriterijume u motocklizmu za nekoliko koraka unapred! i za sve ove godine opravdao to naimenovanje!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 Godine i dalje ga vozim.

 

3. Sta mi se dopada:

Lak za voznju,upravljiv,siguran,oprasta greske....

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Uvek moze bolje,ni savremeniji motori nisu savrseni.

 

 

5. Moj utisak:

Kad bi pravili ponovo te motore bez razmisljanja bih ga ponovo kupio,jednom recju

zaljubljen sam u njega.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

 

5. Moj utisak:

 

 

CBR 900 RR 1994.god.Motor vozio polu sezonu jer sam uporedo imao GSXR1100W. Za to vrijeme izuzetno lagan upravljiv i elastican motor.U odnosu na neke druge marke izuzetno ugladjen rad masine.Mali nedostatak snage u odnosu na hiljadarke ali i 100 ccm manje pa s toga i ne cudi. Moj utisak je da je to model koji je prekretnica na ultra lagane motore i da je svakako ostavio znacajan trag na moto industriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Kupio ga pred kraj prosle sezone, i jos uvek ga vozim.

 

3. Sta mi se dopada:

Performanse (obzirom na godiste), izgled, kvalitet.

4. Sta je moglo biti bolje:

Za sada nemam zamerki.

5. Moj utisak:

Odlican R za male pare! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

God-1993,cetvrta god u mom posedu,agregat vrh preso sam sa njom ohohoooo km za svoje godine extra(jedino sto je moja preradjena u fajtera-tako sam je kupio u ch i uvezo mada mi se to kasnije i svidelo pa nisam nistaenjao)

 

 

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?nh12bd

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

od jula prosle godine pa i dan danas

 

3. Sta mi se dopada:

Upravljivost, susta suprotnost od Suzukia uljare koju sam vozio pre njega, takodje mi se svidja odaziv pri malim obrtajima motora u svim stepenima prenosa.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nisam nasao zamerku... Za sad mi sve po taman :D

 

5. Moj utisak:

Za te pare ne mozete naci bolji motocikl, cak i ako zelite motocikl za pocetnike... Dobro, malo je jachi, ali kad pogledate, jak je koliko noviji 600cc :)

post-9290-0-13215600-1355699158_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Motocikl: Honda cbr 900rr

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

6 meseci,i jedva cekam da stigne prolece da opet provodim vreme sa Hondom :jee:

 

3. Sta mi se dopada:

 

Dopada mi se "poslusnost" motora,i ako mi je to prvi jaci motor,privikao sam se na njega u roku par dana,odlicno ubrzanje,ponasanje u krivinama,veoma zahvalan motor,mali potrosac u normalnoj voznji trosi oko 5.2L a kada vozim zustrije potrosnja ne prelazi 6L..Pali uvek tacno u sekund,mislim da se meri stopericom da bi svaki put vreme paljenja bilo isto.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Moja jedina zamerka je to sto vecina vlasnika ovog modela ima problem sa korpom kvacila,pa se pojavi cudno zveckanje dok je motor hladan,kad se stisne kvacilo sve je ok,ali cim se pusti zveckanje se opet cuje....

 

5. Moj utisak:

 

Presao sam sa ovim motorom 7500km i prezadovoljan sam kvalitetom motora koji se i posle toliko godina veoma dobro drzi,sve pohvale za Hondu... :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Honda CBR 900 RR godište 1997, kod mene dvije sezone, prešao oko 10.000 km.

Super motor, povozit, pouzdan, imun na kišu, ima svjetla kao auto, ne može bolje.

Prešao 37.000 km bez i jednog kvara, al bukvalno, ne troši kapi ulja.

Potrošnja oko 6 l/100 km.

Možda su kočnice mogle biti bolje...

Kvalitet na najvišem nivou. Vrijede svaki fening, ko suvo zlato. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999god.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Tek prvu sezonu i 3000km

3. Sta mi se dopada:

Prvo sto mi se dopalo je polozaj sedenja koji daje neki osecaj komocije i udobnosti kao kod "F" modela sto se odmah zaboravi odvrtanjem rucice gasa.Jako dobro poteze vec od 3000rpm i vuce do samog kraja bez osecaja gubitka snage na vecem broju obrtaja.Izuzetan osecaj lakoce voznje i skretanja cak i u gradskim uslovima.Kocnice su mu perfektne ali tek nakon zamene ulja i plocica sto nije bio slucaj kad sam ga kupio.Menjac i agregat rade do same perfekcije,samo cujete onaj prepoznatljiv zvizduci zvuk hondine masine koji uliva poverenje da uz redovno odrzavanje prelazi preko 100.000km.Svetla su bolja od vecine automobila a o motorima i da ne pricamo,sa dugim svetlima na neosvetljenom putu mozete videti jasno i do 300m ispred.Zavrsna obrada i kvalitet materjala jasno govori da je motor jos od 92g. bio dosta ispred svog vremena.

4. Sta je moglo biti bolje:

Za neku agresivnu voznju ipak fali malo vise snage i zadnja guma 190 (ipak je to R motor).Prednja guma od 16 coli jako se tesko nalazi u hipersport klasi a retko ko je i proizvodi.Mogla je imati malo tvrdje opruge jer deluje mekana iako vesanje ima razna podesavanja.

5. Moj utisak:

Izuzetno kvalitetan i pouzdan motor.Udoban je i na duzim relacijama i neravnom putu pa se lako moze putovati i par stotina kilometara bez pauze.Potrosanja mu je oko 5.5 - 6l na otvorenom ali pri odvrtanju gasa lako prebaca i 10l.Po meni i "F" i "R" model u jednom sto meni licno bas ne odgovara jer je previse prijatan na gasu i nema one eksplozije snage na odredjenom broju obrtaja kada je tesko drzati se za njega i zadrzati oba tocka na asfaltu.Jednostavno nema iznenadjenja i daje dosta lufta za greske pa cak i pocetnicima nece biti tesko da se priviknu iako sa lakocom dohvata 280km/h.Mozda bas zato kazu ko jednom zavoli Hondu vise nikad ne menja proizvodjaca vec samo model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1997. godiste.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
6 godina

3. Sta mi se dopada:
nešto veći gabariti u odnosu na savremene R-ove, udobnost, pouzdanost, upravljivost, svetla, kočnice

potrošnja oko 5-6 litra pri normalnoj vožnji (pri laganoj vožnji i manja, pri oštrijoj vožnji nije ekstremno velika kao kod pojedinih R-ova)

ne greje se previše

veliki gepek

4. Sta je moglo biti bolje:
Mnogi spominju tu prednju gumu 16-icu mada ja ne vidim toliki problem, ima 5-6 modela u ponudi uz blago veću cenu. Rep je malo deblji i odaje utisak zastarelosti, ali to je ipak dizajn od pre 20 i kusur godina

Još jedno 20ks - posle dužeg perioda vožnje i u poređenju sa novijim hiljadarkama za neku ekstremniju vožnju fali još malo snage

Fali kontrolna lampica za gorivo


5. Moj utisak:
Kvalitetan i pouzdan motor, dosta udobniji od savremenih R-ova a opet solidno povlači, može i za duže vožnje, ne opterećuje previše. Za 6 godina nisam imao ni jedan kvar a ima oko 75000 km na satu, samo redovno održavanje. Agregat je tih i usklađen, samo "šušti", uz fabrički izduv skoro nečujan, neko to voli neko ne ali sa drugim izduvima se dobija solidan zvuk. Nije mnogo grub motor, lako upravljiv i pogodan za početnike, a opet ima krajnju brzinu. Za novac kolko vredi je dobra kupovina. 

 

300966_10150306868993248_920795838_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1995

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Sad vec evo nesto vise od pola godine

3. Sta mi se dopada:

Upravljivost, odziv i potezanje na malim obrtajima, gabarit (posto sam visok i krupan), potrosnja, kocnice


4. Sta je moglo biti bolje:

Lampica za gorivo bi recimo bila extra dodatak na ovom motoru. Mozda nekih 10ak-15ks bi cucnulo fino uz ovaj agregat


5. Moj utisak:

Za sada jako zadovoljan, ko god je seo potvrdio mi je da je dosta udoban za jedan sport motor. Potrosnja je oko 6-6.5 litara, uz neku normalniju voznju. Veoma upravljiv motor, tezak ali se ne oseti (mozda zato sto sam i ja krupan pa se lako borim sa njim). Ocigledan problem sa spanerom bregaste, standardna boljka ovih modela, nista strasno, lako se resava. Svi nesto hvale velicinu gepeka, meni nije nesto posebno, ok je za prvu pomoc i mozda nesto sitnog alata.
 
Sve u svemu, veoma zadovoljan, vozicu ga dok god bude trpio moju kilazu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: cbr 1000f kle 500

Imao cbr 900 1994 god jednu sezonu.....nije dzabe legenda 90ih godina...nit je nesto ludacki jak nit je izdrzljiv previse kao gsxr 1100 uljara cak je i fzr 1000 kvalitetniji...ali neverovatno podvozan..zbog male tezine za to vreme....takodje mali potrosac izuzetno miran rad agregata..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Honda Fireblade sc33 '96
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996


2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Treća sezona kod mene, mada kako stvari stoje, vencali smo se :D


3. Sta mi se dopada:

Prvi put kad sam seo rekao sam "To je to", motor kao da je napravljen po mojim merama
visok sam 186 i bukvalno sam u savrsenom polozaju. Naravno potrosnja 5-6l normalnom voznjom
je veliki plus, a kad se navrne gas malo vise trosi (8-9l) ali i ide kao metak :D


4. Sta je moglo biti bolje:

Mozda je glupo ovo sto cu reci, posto se radi o R motoru ali jedino sto mi se ne svidja
je polozaj suvozaca  Zena kad mi se oklembesi odozgo, ko dzak krompira da nosim na ledjima, najvise
se oseti preko lezeceg kad se prelazi :D


5. Moj utisak:

Odlicna, izdrzljiva, jaka, upravljiva, ekonomicna i lepa masina za male pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1997, treca generacija



2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Godinu dana, 32.000km


3. Sta mi se dopada
Dizajn, tezina, snaga, kocnice, pouzdanost, precizni menjac.


4. Sta je moglo biti bolje:
Menjac bucniji pri promeni, za moj ukus. 
Cetvrti stepen prenosa je moga biti malo duzi jer od treceg i cetvrtog skoro
 da nema razlike.


5. Moj utisak:
Motor koji dugo necu menjati i kad ga zamenim bice zamenjen samo za noviji 
FireBlade. I ako mnogi kazu da zaostaje za novijim R motorima, sto i jeste 
tacno. Meni zadovoljava potrebe sto se tice snage. U prve dve brzine dize 
na zadnji bez problema a u trecu uz naglo pustanje, pa naglo dodavanje gasa.
 Kocnice nisu najbolje koje sam probao ali su odlicne. Zbog male tezine se lak
o vozi u krivinama. Jedinu vecu zamerku koju bi dao ovom motoru je sto su u
 to doba. Ostali R motori tog doba bili mnogo udobniji za suvozaca nego 
900RR. Nije ni udobnost pohvalna za vozaca ali devojku i mene to ne sprecava
 da putojemo sa njim. 

 

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja