Jump to content

Moto Zajednica

lalajko

Kamp oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

• Ne silazi, 6109 postova
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV '90

Naručih još jednu identičnu vreću, sad ću imati dve koje mogu da se spoje u jednu veliku duplu :)

Trenutno lovim Arpenaz 3 za tri osobe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 332 postova
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 5.11.2019. at 12:38, lord_oblivion je napisao:

Da ne zaboravimo da Intex dušek zahteva isto toliko kabastu i samo nešto lakšu pumpu za njega :D

Ili, u najbolju ruku, oko 15 minuta izdisanja u prokleti jednopersonski dušek dok se ne napumpa.

Razmišljam da napravim neki adapter pa da se dušek naduvava iz auspuha.  :D

• Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 2399 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS (1997.)
On 13.11.2019. at 9:54, lord_oblivion je napisao:

Naručih još jednu identičnu vreću, sad ću imati dve koje mogu da se spoje u jednu veliku duplu :)

Vidim da je udobna temperatura 15 stepeni. Nije li ipak ovo suviše "hladna" vreća za naše podneblje (tokom noći)?

• Advanced Member, 1412 postova
  • Motocikl: KLE 500

Ja leti koristim vreću kojoj je komfor 15 stepeni (najmanja McKinley iz Intersporta, ne znam tačan model). Služi svrsi i kada je hladnije uz upotrebu dodatnih slojeva, pre svega postava od moto odela i neka dukserica. Jednom prilikom sam "spavao" u toj vreći i na 5-6 stepeni, bez podloge, samo u šorcu i majici i to je najneprijatnije kampovanje kog se sećam (biciklistička tura je bila u pitanju, apsolutni minimalizam bez dodatne garderobe).

Meni takva kombinacija odgovara jer postave nosim svakako, a ova vreća zauzima 3 puta manje prostora od moje toplije vreće.

On 11/14/2019 at 12:25 PM, zika56 said:

Vidim da je udobna temperatura 15 stepeni. Nije li ipak ovo suviše "hladna" vreća za naše podneblje (tokom noći)?

Na Vlasini pored jezera je najhladnije gde sam kampovao po Srbiji a kampovao sam na baš mnogo mesta, 15 stepeni noću u najtoplije doba godine, druga polovina avgusta. Dugi aktivni veš i ne treba čak ni postava za vreću.
Inače sam tu vreću isprobao sa postavom (sleeping beg liner) i bivi vrećom na +5 stepeni sa kišom na Kučaju i preživeo :)

Imam još jednu, deblju i topliju vreću ali ovu sam duplirao jer sigurno neću sa ženom ići na planinu na 10 dana preživljavanja :)

Tj. ona bi se vratila autobusom za Beograd a mene verovatno ne bi našla ni Gorska služba posle mesec dana potrage :D

Pre 1 sat, lord_oblivion je napisao:

Na Vlasini pored jezera je najhladnije gde sam kampovao po Srbiji a kampovao sam na baš mnogo mesta, 15 stepeni noću u najtoplije doba godine, druga polovina avgusta. Dugi aktivni veš i ne treba čak ni postava za vreću.
Inače sam tu vreću isprobao sa postavom (sleeping beg liner) i bivi vrećom na +5 stepeni sa kišom na Kučaju i preživeo :)

Imam još jednu, deblju i topliju vreću ali ovu sam duplirao jer sigurno neću sa ženom ići na planinu na 10 dana preživljavanja :)

Tj. ona bi se vratila autobusom za Beograd a mene verovatno ne bi našla ni Gorska služba posle mesec dana potrage :D

Ja nemam iskustva sa mnogo tipova vreća (uglavnom koristio vojničke), ali sa smrzavanjem na terenu u vreći imam baš dosta iskustva, pa zato i gledam nešto toplije. 

I sada imam dve vojničke vreće, sa kojima i nisam baš nešto zadovoljan (po pitanju gabarita i težine u odnosu na ono što pružaju), a imam, (ili tačnije imao sam) dve tanje INTEX vreće (komfor na 15 stepeni), koje su bile uptrbljive za leto, ali su se već nakon nekoliko noćenja pocepale po svim šavovima, rajfesšlusi se odšili, ispala ona vuna iznutra, ...! Katastrofa. A isto imam i jedan jednopersonski dušek INTEX kome se pri prvom naduvavanju jedno "rebro" odlepilo od podloge i tu je sada grba po sredini i ne može da se koristi, imam i jastuk INTEX na kome su isto popustili lepljeni šavovi i propušata vazduh i na kraju sam se zajebo i nedavno kupio i dvopersonski dušek INTEX koji isto tako poptpuno ispusti vazduh tokom samo jedne noći.

Dakle INTEX je neopevano sranje i treba zaobilaziti taj brend u širokom luku.

Imam i neku samonaduvavajuću podlogu za vreću (kupio je vrlo jeftino na nekoj akciji u Beču) i koja je isto trajala samo jednu noć.

Sada jurim neku kvalitetniju podlogu i neku kvalitetniju vreću (da bude komfor bar na 5 stepeni), jer sam par puta sredinom septembra kampovao sa suprigom na Transalpini (pored jezera) i nije baš bilo prijatno u vojnim vrećama.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 336 postova
  • Motocikl: MZ ETZ 150
Ili, u najbolju ruku, oko 15 minuta izdisanja u prokleti jednopersonski dušek dok se ne napumpa.
Razmišljam da napravim neki adapter pa da se dušek naduvava iz auspuha. 
Po smajliju bi rekao da ovo za auspuh nisi mkslio ozbiljno. Ne daj boze da pusti taj dusek u toku noci, gusenje u najavi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

• Sviđa mi se 1
  • Haha 2

• IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 667 postova
  • Motocikl: Harley Dyna FHDC ,Honda ST 1100
On 13.11.2019. at 20:13, .milke. je napisao:

Razmišljam da napravim neki adapter pa da se dušek naduvava iz auspuha.  :D

Jesi li razmisljao o elektricnoj na 12v 

• Stari S.W.A.T., 968 postova
  • Motocikl: crf1000

Ako sam se negde smrzao to je u vojnim vrećama. Ne hvala više! A teške kao tuč. Sada i leti nosim perjanu vreću za minus kad idem na veće visine, neka, neka, sve pada u vodu kad nemaš dobar san.

On 15.11.2019. at 21:19, Sveta 5. je napisao:

Jesi li razmisljao o elektricnoj na 12v 

Jesam, ali sam razmišljao da napravim neki adapter i da koristim istu električnu i za dušek i za gume.

Pritom, taj Intex mi traje već par godina i već je odavno otplatio sebe.  Ali da ispušta tokom noći, ispušta. 

Pre 20 sati, .milke. je napisao:

Jesam, ali sam razmišljao da napravim neki adapter i da koristim istu električnu i za dušek i za gume.

Pritom, taj Intex mi traje već par godina i već je odavno otplatio sebe.  Ali da ispušta tokom noći, ispušta. 

Teško da ćeš sa jednom pumpom da završiš oba posla. Za gumu ti treba malo vazduha pod velikim pritiskom, a za dušek mnogo vazduha pod malim pritiskom. Pumpa za gume bi mogla da napumpa dušek, ali bi joj verovatno trebalo mnogo vremena.

Promenio član zika56
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

• IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 667 postova
  • Motocikl: Harley Dyna FHDC ,Honda ST 1100
Pre 11 sati, .milke. je napisao:

Taj adapter zaboravi,Zika ti je lepo objasnio.Dusek  ti ispusta jer ima negde rupu ,zalepi je ali pazi to ne moze svaki lepak narocito ne "svemoguci" super lepak postoje specijalne flekice  za to samolepljive.Moj inteks je sigurno stariji i jos me verno sluzi.Pumpe su bile u Liddlu proveri

• U prolazu, 55 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000. prodajem Diverziju 600 1994!
On 11/13/2019 at 9:54 AM, lord_oblivion said:

Ja sam preko KP kupio Arpenaz 3, ali nisam još imao prilike da ga koristim. Doduše, drugaru sam ga pozajmio kad je išao na more i kaže da je odličan. Koštao me 4500, ali možda bude moguće da se nađe i jeftinije sad kad otvore Dekatlon kod nas.

Odlučio sam se za njega, jer ih je ove godine na Exitu bilo mali milion i nisu pustili vodu posle oluje za razliku od mog šatorčića koji je pustio jedno 10l. 

Ja sam se nameračio na Fresh & Black.

Deluje mi bolji od standardnog, zelenog modela. Prevagnula je tamna (crna) boja unutrašnjeg šatora koja omogućava lagano buđenje bez sunca u oči kao i bela boja spoljnjeg krila koja odbija sunčevu toplotu pa nema kuvanja na otvorenom.

Ocene po internetu su mu nešto bolje a ostale karakteristike iste po specifikacijama.

• U prolazu, 55 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000. prodajem Diverziju 600 1994!

Pa da, trebalo bi da su isti u suštini osim kad je boja u pitanju. Zeleni je bio skoro duplo jeftiniji na KP, pa sam ga zato uzeo, jbg, povez na oči i spavaj kolko hoćeš :D

Zeleni je na KP 4500 ali ga nema a crno-beli je u Dekatlonu Zagreb 5000 ali treba da čekam kad drugar bude išao (10ak dana).

Razlika je smešna u kunama na sajtu Dekatlona. A na KP je dranje.

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 471 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Bio ja u nasem a pre toga bio u Pekingu i u Mariboru. Sa Kineskim ne moze i ne treba da se poredi. Ali u odnosu na Maribor ovaj nas je smesan. Duplo je manji... i sve sto je bas povoljno se odmah razgrabilo. Izbor je mogao da bude i veci... ali dzaba kad smo mi bedni. Dovoljno je reci da kad pogledas red na kasi vidis da svako u korpi ima ili carape ili majice. Sve u svemu nista spec.

Ja sam se (opet) predomislio za šator i na kraju ipak odlučio za Arpenaz 2 zeleni.

Biće mnogo divljeg kampovanja pa da ne štrčim.

Za mene jednoga kad budem išao solo je više nego dovoljan a za nas dvoje opet je ok s tim što ću dosta stvari morati da ostavim u torbama na samom motoru.

Ne može se sve imati, pogotovo za 2800 din, koliko sam ga platio u Dekatlonu Beograd.

• Svrati ponekad, 422 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ne znam jeste li mozda polemisali vec o tome ali postoji vreca koja je sa jedne strane otvorena, a na drugoj ventil koji ide na ventil od duseka. Prosto se u vrecu zamagom uhvati vazduh, zatvori se i stiskanjem prebaci u dusek, za minut-dva naduvan bez muke.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

• Podržavam 1

Pre 19 sati, Bigor je napisao:

Ne znam jeste li mozda polemisali vec o tome ali postoji vreca koja je sa jedne strane otvorena, a na drugoj ventil koji ide na ventil od duseka. Prosto se u vrecu zamagom uhvati vazduh, zatvori se i stiskanjem prebaci u dusek, za minut-dva naduvan bez muke.

Nešto ovako, samo treba naći crevo pravog prečnika  https://www.youtube.com/watch?v=gKu2TXiGMjA

• Svrati ponekad, 422 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

E da, taj princip, samo ima originalna vreca ali ne zn kako se zove, pa nemogu da je nadjem sada.

• Zainteresovan, 938 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
On 14.1.2020. at 20:35, Bigor je napisao:

E da, taj princip, samo ima originalna vreca ali ne zn kako se zove, pa nemogu da je nadjem sada.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1