Kamp oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Ja vala nosim ceo dusek na naduvavanje. I to za dvoje :D
Zabodem kompresor i dok popijem pivo, on je spreman za posluzivanje.

air_basic_120_inflatable_campinghiking_m
Ali sam za prolece na spisku "Drangulije" dodao ovu interesantnu stvar za dremku. Naduva se za minut, bez dodatnih pomagala.
Cak ima i dzep za pivo. Za vise piva!
The-ChillaX-Air-Lounger.jpg

1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

I ja sam batalio kojekakve podloge za spavanje, sve su manje-vise neudobne, da se ne zavaravamo. Pogotovo sa protokom godina... tako da sam kao kolega presao na Intex dusek od 130cm sirine na kojem spavam kao beba. Sledece za nabavku i testiranje je vreca za spavanje koju sam nasao na Aliju, takodje sirine 130cm i koja moze da se koristi i kao prekrivac i kao vise nego komotna (za mene) vreca za spavanje. Ove godine nabavih i sator sa kojim sam prvi put u potpunosti zadovoljan tako da sam kompletirao opremu za vise nego udobno kampovanje.

pV2bHv19_o.jpg

0

Koliko treba vremena da se rasklopi ovakav sator ? 

0

Iznenadjujuce brzo! Postavljanje i sklapanje je mnogo lakse nego kod ovih kod nas odomacenih dvoslojnih kod kojih postavljas prvo unutrasnji deo, pa postavljas ukrstene sipke pa kacis unutrasnji deo, pa prebacujes spoljnji plast pa sve opet vezujes. I provlacis trecu sipku kod mnogih. 

Ovde prostres sator, jednu stranu pricvrstis klinovima za podlogu, postoje obelezeni rukavi kroz koje protnes  obelezene alu sipke i tada jednostavno povuces sator u "radni polozaj". Unutrasnji sloj je vec okacen, tako da ne moze da se pokvasi ako sator namestas po kisi. Posao od par minuta, a isto je i za sklapanje.

I jedna caka koju ja primenjujem: na putovanju sator ne nosim u fabrickoj ambalazi vec u jednoj povecoj roll-bag vreci, tako da sator ne pakujem pazljivo vec samo zamotam kako bilo i ubacim bez muke u tu vrecu. Vreca je na motoru normalno vezana za jedan od kofera. Isti sistem primenjujem i za dusek i vrecu za spavanje.

ifScVuly_o.jpg

0

7 hours ago, lalajko said:

Sledece za nabavku i testiranje je vreca za spavanje koju sam nasao na Aliju, takodje sirine 130cm i koja moze da se koristi i kao prekrivac i kao vise nego komotna (za mene) vreca za spavanje.

Budi drug pa podeli link :)

1

Ali 2.5 kile za vreću za spavanje...

0

Smrsacu za toliko :)

0

Perje zakon za topao san, dobru kompresiju, ali me brine nedostatak kapuljače koja je standard na zimskim vrećama ako se u obzir uzme odlivanje toplote preko glave koje učestvuje i preko 40% u ukupnom odlivu. Na boljim vrećama nije fora ni samo u kapuljači, već i u mogućnosti zatezanja iste oko lica, ugrađenom okovratniku, a sve da bi se toplota zadržala unutra. Šta znam...

0

Sve je to tacno, ali mi ovde govorimo o koriscenju kamp opreme i voznji motora u letnjim uslovima, ili sezoni prolece-leto-jesen. U takvim uslovima mi gubitak toplote preko glave tokom spavanja u vreci nece biti primarni problem :) U mom slucaju (moji vrsnjaci ce me razumeti) prvenstveno je bitan komfor, udobnost i dobro spavanje. Nista lepse nego nastaviti put posle dobrog sna.

0

Ipak razmotri još jednom kapuljacu. Vreca bez iste, a za bilo sta hladnije od 10C, nece te zadovoljiti... 

Vrlo lako se dođe u situaciju ispod 10C noću, čak i kada se ne planira. 

0

Kažem samo. Moje mišljenje je da nedostatak kapuljače pobija suštinsku prednost perja.

S druge strane perje je užasno osetljivo na vlagu. Propusti li ti šator samo jednom ta vreća nikad neće biti ista. Toplotna svojstva sa prvim kvašenjem padaju trajno za bar 30%.

Za letnje uslove perje je pretoplo. Zbog kiša i vlage za jesen i proleće rizično. Zimi od perja nema bolje.

Ako se već daju velike pare onda perje u vodonepropusnoj membrani, kršteno sa kapuljačom.

Opet, kažem samo. Ne namećem.

P.S. 4 banke i kusur godina, nedostatak jednog pršljena u lumbalnom delu... Mislim da znam kakav komfor ti treba :)

0

4 hours ago, lalajko said:

Smrsacu za toliko :)

U niski start tri četir ... :D

0

10 hours ago, lalajko said:

Izvini sto nisam odgovorio ranije. Vrece koju sam ja ubacio u moju wish list vise nema u ponudi, ali evo nesto slicno...

Hvala mnogo na odgovoru. Nije zurba ;)

0

Konačno su mi stigle sve bitne stavke kamp opreme. Sve ovo sa slike, osim penaste podloge (1) stane u pola Luois repne torbe od 50L, uz JNA komplet porciju (izvađena čutura i šolja) i punu termo torbicu za hranu (kapacitet ekvivalentan 6 limenki piva) i ima još mesta pola torbe za druge stvari.

U odnosu na predhodnu opremu, težina smanjena za oko 30-40%, volumen za 50+ %.

Razmišljam o jastuku, da li mi je potreban (mogu da koristim i vrećicu odeće ili slično, kao i do sad) i peškiru od mikrofibera.

20180120_145119.jpg

1. penasta (armaflex) podloga, debljina 1cm, 200gr., kupljena na Buvljaku na Bubanj potoku

2. nepromočiva bivvy vreća neke agresorske vojske, 470gr. kupljena na KP

3. vreća za spavanje Highcolorado, 1100gr., -11 do +8C, mumija, kupljena na oglasima

4. Naturehike dušek na naduvavanje, 380gr, debljina 3cm, https://www.aliexpress.com/item/Naturehike-Utralight-Outdoor-Camping-Mat-TPU-Inflatable-Mattress-1-Persom-Ultralight-Portable-Sleeping-Pad-Airbed-New/32738755733.html , za poređenje predhodni samonaduvavajući dušek je težak 1kg, debljima 2.5cm i spakovan zauzima 2.5 puta više prostora.

5. alu kočići, 8 komada, 100gr, https://www.aliexpress.com/item/18CM-Long-Superhard-Aluminium-Alloy-Tent-Peg-Stake-Triangle-Tent-Nail-For-Camping-Accessories-Beach-Desert/1247731934.html

6. tarp (cerada), 980gr, 18 tački za vezivanje, 5000mm vodeni stub https://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Sun-Shelter-Waterproof-Index-5000mm-Outdoor-Camping-Tent-Heavy-Duty-Awning-3-2-3m-Tarp/32779736639.html , za poređenje sa predhodnom kupljenom u Wobi Haus 4*3m koja ima svega 8 ili 9 tačaka za vezivanje, težine 1100gr

7. hammock (viseća ležaljka) sa mrežom protiv komaraca i okvirom, 700gr, https://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Parachute-Cloth-Fabric-Hammock-Portable-Camping-Hammock-With-Mosquito-Nets-Single-Person-Hammock-Swing/32725647056.html

, za razliku od predhodne, teža je 500gr, mrežica je samonoseća i za postavljanje na zemlju je potrebno samo dva kočića a može i da se obesi iznad zemlje i spakovana zauzima nešto više mesta

8. alkoholno kuvalo ALOCS CS-B13, 150gr, https://www.aliexpress.com/item/ALOCS-Outdoor-Camping-Stove-Ultra-light-Safe-Spirit-Alcohol-Stove-Furnace-Good-Quality-Alcohol-Stove-Bracket/32811392724.html

, za razliku od predhodnog rešenja plinsko kuvalo na kartuše, piljarsko, dosta je lakše i zauzima neuporedivo manje mesta, odvojeno gorivo (bočica alkohola)

9. mrežica za 'roštilj', 165mm prečnik, da bih mogao da pristavljam posuđe koje je manjeg prečnika od kuvala, eventualno može i na žar za neko parče mesa, https://www.aliexpress.com/item/Korean-barbecue-barbecue-net-stainless-steel-BBQ-net-carbon-bake-grill-meshes-grate-circular-stainless-steel/32437472063.html

10. standardna kuhinjska hvataljka za meso

Ostaje i onaj šator 'opasne' boje, ima slike na nekoj od predhodnih strana, imam i mali komarnik i samonaduvavajuću podlogu, tako da imam dosta mogućnosti za razne kombinacije opreme, u zavisnosti od zahteva puta, vremenskih prilika i raspoloženja.

Na slici nisu prikazani ali su dosta značajna oprema, su i :

11. BT zvučnik/powerbank, https://www.aliexpress.com/item/2017-Portable-Bluetooth-Speaker-Stereo-Sound-Box-Mp3-Player-Touch-Wireless-Speakers-With-FM-Mic-Handsfree/32794708374.html

12. punjiva lampa, https://www.aliexpress.com/item/Waterproof-Outdoor-200LM-Hiking-Camping-LED-Night-Light-Portable-4-Modes-LED-Lantern-Tent-Lamp-1200mA/32779883966.html

, koja je mnogo manja i zgodnija od one koju sam sam pravio na šteker 12V

Ali te i takve drangulije već spadaju u dodatnu kamp opremu :)

3

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.