Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
Odmah uzmi za 3 kineza ne ides na zimovanje motorom,kad ubaci sve stvari kofere kacigu cizme moto odelo da imas mesta i za sebe

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Da sigurno ću uzeti neki takav :)

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
imam ja jedan za 3-4 osobe, forrester. Jako je dobar, namesta se... onako. Kad naucis za 15-20 min. Ja sam kupio sebi mali, bas jer mi je ovaj preveliki da ga nosam.
Mislio sam da ga cenim nekih 5k, ali moram samo prvo da probam ovaj novi da vidim jesam li se zajebao epski ili je dobar
Ja sam više razmišljao da uzmem neki za 2-3 osobe, a i tu sam razmišljao o veličini, tako da pretpostavljam da bi i meni bio veliki ali ako uskoro odlučis da ide na prodaju javi :)

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam ovaj (hvala Dankane :takoje: ), kao drugi šator.

1.8kg, vodi se za jednu osobu ali ima mesta za mene i sve stvari komotno. Vodonepropusnost mu je skoro nikakva, jednoslojan, pravi pecaroški.

Ali je za samo da prespavaš idealan za postavljanje i pakovanje.

Za kišu imam 3*3 ceradu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Veličinu šatora birati prema potrebi (za motoriste mislim da uglavnom može da zadovolji onaj za dve ili tri osobe), međutim smatram da jednoslojne šatore treba potpuno izbaciti iz kombinacije jer jedino mogu da te zaštite od komaraca i od pogleda iz komšiluka.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Inače, sećam se da je neko kacio ovakav krevet samo na aliexpressu a ja sam naleteo u srb. Pa ako nekome treba, evo link
https://m.kupujemprodajem.com/Sport-i-razonoda/Kamp-oprema/McKinley-kamp-krevet-61763811-oglas.htm#mhs0-1530290137612

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 6/28/2018 at 11:55 PM, zika56 said:

Veličinu šatora birati prema potrebi (za motoriste mislim da uglavnom može da zadovolji onaj za dve ili tri osobe), međutim smatram da jednoslojne šatore treba potpuno izbaciti iz kombinacije jer jedino mogu da te zaštite od komaraca i od pogleda iz komšiluka.

 

Za toliko mi i treba.

Kao što napisah, za kišu imam 3*3 ceradu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
[mention=36591]pokoritelj[/mention], kako se pokazala vreća?
Izvinjavam se što tek sad odgovaram, bio sam na putovanjima pa nisam ni ulazio.

Vreća se pokazala odlicnoo
Bio sam sa njom i na primorju ali i na ostrogu, durmitoru...
Negde sam se pre spavanja obukao jače ali sam se svaki put budio da se skinem.
Zapravo sve ono što sam kupio je odlično služilo.
Jedino što me je malo nerviralo je ona podloga(dusek) na naduvavanje. Jer kada treba da se spakuje uvek ostane vazduha negde i onda ne bude tako mali kao prvi put.

Ps. ovo mi je novi profil.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kasno,Kosovo, Marko...ja je naručio, dobio, otpakovao i spakovao :)
Mnogo mi se sviđa. I po težini i po spakovanim dimenzijama je mnogo mnogo manja od vreće koju sam do sad koristio.

 

Levo dosadašnja vreća, desno nova Ali vreća (gore je telefon za predstavu o veličini, 4.7 cola dijagonala):

 

20180730_225228.jpg

 

Čak šta više, sada sva kamp oprema osim porcije može da stane u jednu rolo torbu (made by Concho Sewing). A imam ih dve :D

 

25*60cm

 

20180707_205341.jpg

 

A one se kače na soft rek (nema gvožđa, samo odstojnik izm. lonca i plastike koji tek treba da napravim):

 

20180727_184718.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 35 minuta, Sveta 5. je napisao:

Ja ovako

 

DSCN0108.thumb.JPG.e959b012d0b9b699fc93f4cf95d97380.JPG

Slično i ja (a krzno i ašovče obavezno).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

To sam stavio na konto tvrdnje tri kofera su dosta za putovanje.....mozda kad ides na jedan dan i spavas u hotelu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sve je stvar navike i očekivanja. Kada putujem solo, bez suvozača, lagano sve stvari spakujem u Louis rol torbu od 80l (to je najveća koju imaju). Kada kažem sve stvari tu mislim na kamp opremu (šator za dve osobe, samonaduvavajuća podloga i vreća) koja u toj torbi zauzme bar pola prostora, alat i rezervne gume, postave od moto odela, kišno odelo, civilnu garderobu i obuću, mini plinski gorionik...  U torbi uvek ostane mesta i za nešto hrane (iako retko kada nosim više od večera+doručak). To uredno funkcioniše za dvonedeljna putovanja, a isto bih koristio i za duže periode uz neophodnost pranja garderobe.

 

WfgvBrn.jpg

 

 

Za vikend varijante, ili ako očekujem da će biti jako toplo onda se sve ovo pakuje u srednju Louis torbu (mislim da je 50l). Razlika je što tada nosim tanju vreću za spavanje i manje civilne garderobe, ostale stvari su opet sve tu. Kamp oprema u ovoj varijanti zauzima verovatno 70% prostora, ako ne i više. Mene trenutno ubija što mi je podloga za spavanje jako kabasta. Sa manjom podlogom bih verovatno bez problema mogao u torbu od 50l da spakujem sve stvari za višenedeljni put.

 

FstqhNP.jpg

 

 

U varijanti suvozač+kampovanje+10 dana putovanja u priču obavezno ulaze bisage i Louis torba od 80l. Sa suvozačem nosim šator za tri osobe koji je spakovan osetno veći i teži od onog za dve, druga vreća za spavanje je kabastija, sunđerasta podloga za spavanje je mnooogo kabastija čak i od moje samonaduvavajuće (srećom lagana je i uvek završi na torbi gde ne smeta), devojka UVEK nosi više garderobe nego ja, postave i kišna odela se dupliraju... Drugim rečima količina stvari je više nego duplo veća nego za solo putovanje.

 

YMweZfs.jpg

 

 

Problem sa prostorom nastaje kada se koristi kabasta oprema, pre svega vreća i šator, i kada se nose "luksuzi" (kamp stolica, 3 puta više garderobe nego što je realno potrebno, Intex dušek od 20cm debljine, peraja za ronjenje, 5kg hrane...). Tu se brzo zalazi u zonu kada je poželjno imati karavan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Naručih još jednu identičnu vreću, sad ću imati dve koje mogu da se spoje u jednu veliku duplu :)
 

Trenutno lovim Arpenaz 3 za tri osobe...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 5.11.2019. at 12:38, lord_oblivion je napisao:

Da ne zaboravimo da Intex dušek zahteva isto toliko kabastu i samo nešto lakšu pumpu za njega :D

 

Ili, u najbolju ruku, oko 15 minuta izdisanja u prokleti jednopersonski dušek dok se ne napumpa.

Razmišljam da napravim neki adapter pa da se dušek naduvava iz auspuha.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 13.11.2019. at 9:54, lord_oblivion je napisao:

Naručih još jednu identičnu vreću, sad ću imati dve koje mogu da se spoje u jednu veliku duplu :)
 

Trenutno lovim Arpenaz 3 za tri osobe...

 

Vidim da je udobna temperatura 15 stepeni. Nije li ipak ovo suviše "hladna" vreća za naše podneblje (tokom noći)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja leti koristim vreću kojoj je komfor 15 stepeni (najmanja McKinley iz Intersporta, ne znam tačan model). Služi svrsi i kada je hladnije uz upotrebu dodatnih slojeva, pre svega postava od moto odela i neka dukserica. Jednom prilikom sam "spavao" u toj vreći i na 5-6 stepeni, bez podloge, samo u šorcu i majici i to je najneprijatnije kampovanje kog se sećam (biciklistička tura je bila u pitanju, apsolutni minimalizam bez dodatne garderobe).

 

Meni takva kombinacija odgovara jer postave nosim svakako, a ova vreća zauzima 3 puta manje prostora od moje toplije vreće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 11/14/2019 at 12:25 PM, zika56 said:

Vidim da je udobna temperatura 15 stepeni. Nije li ipak ovo suviše "hladna" vreća za naše podneblje (tokom noći)?

Na Vlasini pored jezera je najhladnije gde sam kampovao po Srbiji a kampovao sam na baš mnogo mesta, 15 stepeni noću u najtoplije doba godine, druga polovina avgusta. Dugi aktivni veš i ne treba čak ni postava za vreću.
Inače sam tu vreću isprobao sa postavom (sleeping beg liner) i bivi vrećom na +5 stepeni sa kišom na Kučaju i preživeo :)

Imam još jednu, deblju i topliju vreću ali ovu sam duplirao jer sigurno neću sa ženom ići na planinu na 10 dana preživljavanja :)

Tj. ona bi se vratila autobusom za Beograd a mene verovatno ne bi našla ni Gorska služba posle mesec dana potrage :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, lord_oblivion je napisao:

Na Vlasini pored jezera je najhladnije gde sam kampovao po Srbiji a kampovao sam na baš mnogo mesta, 15 stepeni noću u najtoplije doba godine, druga polovina avgusta. Dugi aktivni veš i ne treba čak ni postava za vreću.
Inače sam tu vreću isprobao sa postavom (sleeping beg liner) i bivi vrećom na +5 stepeni sa kišom na Kučaju i preživeo :)

Imam još jednu, deblju i topliju vreću ali ovu sam duplirao jer sigurno neću sa ženom ići na planinu na 10 dana preživljavanja :)

Tj. ona bi se vratila autobusom za Beograd a mene verovatno ne bi našla ni Gorska služba posle mesec dana potrage :D

Ja nemam iskustva sa mnogo tipova vreća (uglavnom koristio vojničke), ali sa smrzavanjem na terenu u vreći imam baš dosta iskustva, pa zato i gledam nešto toplije. 

I sada imam dve vojničke vreće, sa kojima i nisam baš nešto zadovoljan (po pitanju gabarita i težine u odnosu na ono što pružaju), a imam, (ili tačnije imao sam) dve tanje INTEX vreće (komfor na 15 stepeni), koje su bile uptrbljive za leto, ali su se već nakon nekoliko noćenja pocepale po svim šavovima, rajfesšlusi se odšili, ispala ona vuna iznutra, ...! Katastrofa. A isto imam i jedan jednopersonski dušek INTEX kome se pri prvom naduvavanju jedno "rebro" odlepilo od podloge i tu je sada grba po sredini i ne može da se koristi, imam i jastuk INTEX na kome su isto popustili lepljeni šavovi i propušata vazduh i na kraju sam se zajebo i nedavno kupio i dvopersonski dušek INTEX koji isto tako poptpuno ispusti vazduh tokom samo jedne noći.

Dakle INTEX je neopevano sranje i treba zaobilaziti taj brend u širokom luku.

Imam i neku samonaduvavajuću podlogu za vreću (kupio je vrlo jeftino na nekoj akciji u Beču) i koja je isto trajala samo jednu noć.

Sada jurim neku kvalitetniju podlogu i neku kvalitetniju vreću (da bude komfor bar na 5 stepeni), jer sam par puta sredinom septembra kampovao sa suprigom na Transalpini (pored jezera) i nije baš bilo prijatno u vojnim vrećama.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Ili, u najbolju ruku, oko 15 minuta izdisanja u prokleti jednopersonski dušek dok se ne napumpa.
Razmišljam da napravim neki adapter pa da se dušek naduvava iz auspuha. 
Po smajliju bi rekao da ovo za auspuh nisi mkslio ozbiljno. Ne daj boze da pusti taj dusek u toku noci, gusenje u najavi.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 13.11.2019. at 20:13, .milke. je napisao:

Ili, u najbolju ruku, oko 15 minuta izdisanja u prokleti jednopersonski dušek dok se ne napumpa.

Razmišljam da napravim neki adapter pa da se dušek naduvava iz auspuha.  :D

Jesi li razmisljao o elektricnoj na 12v 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ako sam se negde smrzao to je u vojnim vrećama. Ne hvala više! A teške kao tuč. Sada i leti nosim perjanu vreću za minus kad idem na veće visine, neka, neka, sve pada u vodu kad nemaš dobar san.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja