Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Naturehike, set za zacine, ulje tecnost za sudove, kafu i secer. Lepa stvar, kompaktna, dimenzije 15x9x8cm. 

 

151C93AD-BC36-4552-95E9-C6270D4E4AE8.jpeg

E0D70E28-07FC-44CB-A0A7-E5766F881E95.jpeg

A6BB8A8C-ABE6-4D68-A793-DA574EB6379C.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bedak :'(

Da li Naturehike ima svoju online prodaju sa internacionalnim slanjem ili njihove stvari moraju da se kupuju samo preko 'distributera' ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

ako vas nesto interesuje vicite da proverim cene ovde. A i za kolege sa foruma mogu sitne stvari i da ponesem kada budem dolazio, naravno bez interesa ali koliko mesta imam. 

Naturehike je zaista napravio revoluciju u kamp opremi sa cenama i dobim nivoom kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znam za online store na Aliju. Nadao sam se da imaju i online sa povoljnijim cenama.

 

Dankane, naravno da ima nekoliko sitnih stvari. Pišem ti na PP :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 6 sati, dankan je napisao:

Prilikom kampovanja uvek se javi potrena za sedenjem. Konacno sam nasao stolice koje se mogu nositi motorom. Naturehike, sklopive, sa lepom kesicom za pakovanje, dimenzije spakovane 25x8cm, mala je I kada se rasklopi, ali vise nego udobna, jaka, moze da izdrzi.

Dobra je i za sedenje prilikom ciscenja motora, odrzavanja idr, sto se kaze moze uvek da se ima pri ruci... Cena 500 dinara komad.

 

Stolica 1.jpg

Stolica 2.jpg

Stolica 3.jpg

Sjajna stolica. Ja sam po sličnoj ceni kupovao mckinley u intersportu (za gp :)), ali je bar 2x veća, nezgodno za topcase... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ćao svimaa

Prošle godine sam kupio jači motor da bih mogao da idem na voznje van grada i totalno se zaljubio u to.
Ovo leto sam planirao da kad god mogu odem negde na par dana ili mesec,kako budu obaveze dozvolile
Tim povodom se javljam ovde, da od iskusnijih saznam šta mi sve treba da bih samo pokupio stvari i otišao da uživam u prirodi

Gledao sam neke stvari na aliexpress-u ali sam prvo hteo da vidim šta mi vi predlazete.

Ako neko ima spisak po kome ide kada se pakuje može da okači, to će meni mnogo značiti a mislim i ostalima.
Plan je da putujem u letnjem periodu.

Hvalaa

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa evo kako to izgleda kod mene, bez obzira da li idem 3 dana niz Dunav ili bih isao u Mongoliju :)

 

0. Smestajni prostor: Top case, 2 Touratech alu kofera i tank torba.

 

1. Oprema za motor: Set Prve pomoci, Set za cepovanje guma, kompresor, osnovni alat koji ide uz GS.

 

2. Oprema za voznju: Jakna, pantalone, cizme, rukavice, kisno odelo, kaciga :) Nosim za svaki slucaj i kisne navlake za ruke i noge. Mikrofiber krpa za brisanje vizira kacige

 

3. Odeca: 3-4 majice, obavezno jedna topla dukserica, par gaca, kupace gace, par carapa, donji i gornji deo trenerke

 

4. Obuca: Patike, papuce

 

5. Kamp oprema, vreca 1: sator, sekirica, stolicica

    Kamp oprema, vreca 2: dusek, vreca za spavanje, kompresor za naduvavanje duseka, jastuk na naduvavanje

    * Vreca 1 je (kao manja) na levom koferu, vreca 2 na desnom

 

6. Ostala oprema: Gopro kamera, daljinac za Gopro, punjac baterija za gopro. Punjac sa 5 2.4A portovima koji stoji u tank torbi i puni sve potrebne baterije, telefon, papirna mapa (za svaki slucaj), navigacija. Dok ne nabavim laptop nosim Kongston Wireles Card reader i prenosni hard disk od 2Tb. Trangia set za kuvanje sa 1 litar bocim alkohola, pribor za jelo, Mora Companion noz, dzezva bez drske i 2 solje za kafu i posudom za kafu. Baterijska lampa koja moze da se puni preko USB, ili solarno ili rucicom na okretanje. Set zacina i jestivo ulje. Krpa za sudove, bocica za Ferijem, sundjer za pranje posudja. Flasa sa vodom. Cafetin, nesto antibiotika i slicno.

 

Sigurno sam ponesto zaboravio, ali u principu, to je to :)

 

AMZQUdGM_o.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
Pa evo kako to izgleda kod mene, bez obzira da li idem 3 dana niz Dunav ili bih isao u Mongoliju
 
0. Smestajni prostor: Top case, 2 Touratech alu kofera i tank torba.
 
1. Oprema za motor: Set Prve pomoci, Set za cepovanje guma, kompresor, osnovni alat koji ide uz GS.
 
2. Oprema za voznju: Jakna, pantalone, cizme, rukavice, kisno odelo, kaciga  Nosim za svaki slucaj i kisne navlake za ruke i noge. Mikrofiber krpa za brisanje vizira kacige
 
3. Odeca: 3-4 majice, obavezno jedna topla dukserica, par gaca, kupace gace, par carapa, donji i gornji deo trenerke
 
4. Obuca: Patike, papuce
 
5. Kamp oprema, vreca 1: sator, sekirica, stolicica
    Kamp oprema, vreca 2: dusek, vreca za spavanje, kompresor za naduvavanje duseka, jastuk na naduvavanje
    * Vreca 1 je (kao manja) na levom koferu, vreca 2 na desnom
 
6. Ostala oprema: Gopro kamera, daljinac za Gopro, punjac baterija za gopro. Punjac sa 5 2.4A portovima koji stoji u tank torbi i puni sve potrebne baterije, telefon, papirna mapa (za svaki slucaj), navigacija. Dok ne nabavim laptop nosim Kongston Wireles Card reader i prenosni hard disk od 2Tb. Trangia set za kuvanje sa 1 litar bocim alkohola, pribor za jelo, Mora Companion noz, dzezva bez drske i 2 solje za kafu i posudom za kafu. Baterijska lampa koja moze da se puni preko USB, ili solarno ili rucicom na okretanje. Set zacina i jestivo ulje. Krpa za sudove, bocica za Ferijem, sundjer za pranje posudja. Flasa sa vodom. Cafetin, nesto antibiotika i slicno.
 
Sigurno sam ponesto zaboravio, ali u principu, to je to
 
AMZQUdGM_o.jpg&key=3af9e6bae2a05940e3fc8d5608cd2dab06073b7826041f1179bd604eb72fd21e
 
 
Hvalaaa puno na odgovoru
Dobio sa ideju šta mi još fali.
Dosta stvari je naručeno preko interneta i sad ih iščekujem :)
Ostalo je još par sitnica i šator koji sam odlučio da kupim u srb i mislim da sam spreman

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sa skorašnje ture:

 

2018-06-18_194631.thumb.jpg.913a3b5b9185e5d66e060b1598bf0f02.jpg

 

Torbica napred iznad fara:

-elektronika, punjači,powerbanks (2kom), kablovi, eksterni hdd, baterijska lampa punjiva preko usb, cigarete, čokoladice

-sa strane dve flašice po 0.5l voda, benzin, ostalo po potrebi

Sva tri su okačena na Blackhawk molle bedreni panel koji je vezan za guvernal i oko štapova.

 

Žuta repna torbica:

-sav alat, svećica, sajla kvačila, Slime za gume, krpe

 

Pozadi na sedištu:

-kišno odelo u vreći (navlake za čizme, gornji deo, donji deo Goretex)

-u duguljastoj cilindričnoj vreći (dry bag) - štapovi za šator, klinovi, kanapi, karabinjeri, španeri, cerada, dušek za spavanje, duks

 

Desna bočna torba:

-bivvy vreća (Goretex), lovački nož, alkohol za gorivo, stove, hrana

 

Leva bočna torba:

-vreća za spavanje, porcija, silikonska šolja, pribor za jelo, rezervne kese, odeća, higijena, lekovi

 

Ispod desne torbe, ka točku je pričvršćena jednoručna testera sa brzim vađenjem.

Kamera je pričvršćena na desni štap, ispod migavca i kablom spojena sa powerbank-om u torbici iznad fara.

Daljinac od kamere je na guvernalu, kod levog retrovizora.

Telefon/gps je u sredini kod kontakt brave, napajanje sa motora (12-5V 3A).

Na leđima camelback 3 litre vode.

U kacigu ugrađene stereo BT slušalice.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX
Sa skorašnje ture:
 
2018-06-18_194631.thumb.jpg.913a3b5b9185e5d66e060b1598bf0f02.jpg
 
Torbica napred iznad fara:
-elektronika, punjači,powerbanks (2kom), kablovi, eksterni hdd, baterijska lampa punjiva preko usb, cigarete, čokoladice
-sa strane dve flašice po 0.5l voda, benzin, ostalo po potrebi
Sva tri su okačena na Blackhawk molle bedreni panel koji je vezan za guvernal i oko štapova.
 
Žuta repna torbica:
-sav alat, svećica, sajla kvačila, Slime za gume, krpe
 
Pozadi na sedištu:
-kišno odelo u vreći (navlake za čizme, gornji deo, donji deo Goretex)
-u duguljastoj cilindričnoj vreći (dry bag) - štapovi za šator, klinovi, kanapi, karabinjeri, španeri, cerada, dušek za spavanje, duks
 
Desna bočna torba:
-bivvy vreća (Goretex), lovački nož, alkohol za gorivo, stove, hrana
 
Leva bočna torba:
-vreća za spavanje, porcija, silikonska šolja, pribor za jelo, rezervne kese, odeća, higijena, lekovi
 
Ispod desne torbe, ka točku je pričvršćena jednoručna testera sa brzim vađenjem.
Kamera je pričvršćena na desni štap, ispod migavca i kablom spojena sa powerbank-om u torbici iznad fara.
Daljinac od kamere je na guvernalu, kod levog retrovizora.
Telefon/gps je u sredini kod kontakt brave, napajanje sa motora (12-5V 3A).
Na leđima camelback 3 litre vode.
U kacigu ugrađene stereo BT slušalice.
Hvalaaa

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Evo neke stvari koje su meni stigle ovih dana
Vecina je sa aliexpress-a i stiglo je u rekordnom roku,10 dana
Polamo prikupljam sve potrebno 5cd683f5d2edb2d7245f8736d91d1fa5.jpg

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja sam do sada uspeo da se snadjem za sve ovde po povoljnim cenama, osim za lampu. Uskoro stize Rofis MR70, pa javljam utiske.
Ukoliko neko ima problem da nadje pravu lampu za sebe, evo idealnog sajta da pojednostavi potragu:
http://flashlights.parametrek.com/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

hahaha evo stizu link-ovi :)

  1. Bidon za vodu od pvc-a https://www.aliexpress.com/item/10L-20L-Durable-PVC-Large-Collapsible-Drinking-Water-Bag-Foldable-Water-Carrier-Container-Bottle-For-Outdoor/32807432330.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
  2. Podloga za spavanje https://www.aliexpress.com/item/Naturehike-Outdoor-Inflatable-Cushion-Sleeping-Bag-Mat-Fast-Filling-Air-Moistureproof-Camping-Mat-With-Pillow-Sleeping/32740235378.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
  3.  Za kuvanje sam kupio ovako odvojeno a ima mozda bolji komplet,vise kosta a shvatio sam da je i ovako odlicno (mogu staviti link ako nekog zanima)
    1. https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Outdoor-Picnic-Stove-New-Mini-Ultra-light-Spirit-Combustor-Alcohol-Stove-Camping-Furnace-Camping/32753458931.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
    2. https://www.aliexpress.com/item/Ultralight-Camping-Cookware-Utensils-outdoor-tableware-set-Hiking-Picnic-Backpacking-Camping-Tableware-Pot-Pan-1/32821559811.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
  4. Cinije koje se skupljaju https://www.aliexpress.com/item/Goldbaking-Silicone-Lunch-Box-Collapsible-Food-Container-BPA-Free-Food-Collapsible-Storage-Container-Microwave-Freezer-Safe/32835262956.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
  5. Mali karabinjeri https://www.aliexpress.com/item/10Pcs-set-Colorful-Aluminum-Spring-Carabiner-Snap-Hook-Hanger-Keychain-Travel-Kit-for-Camping-Hiking-4/32819360629.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
  6. Kocici https://www.aliexpress.com/item/10pcs-Tent-Pegs-18cm-Aluminum-Tent-Stake-with-Rope-Outdoor-Tent-Nail-Peg-Tent-Accessories-Equipment/32740516669.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69cb4c4dkF7mdT
  7. Zastita od sunca https://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Sun-Shelter-Waterproof-Camping-Picnic-Mat-Picnic-Blanket-4-Size-4-Colors-Pergola-Canopy-Tent/32806060818.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhj3vhm
  8. Vreca za spavanje https://www.aliexpress.com/item/LIXADA-190-75cm-Envelope-Sleeping-Bag-Adult-Camping-Outdoor-Mini-Walking-beach-Sleeping-Bags-Ultralight-Travel/32788158360.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhj3vhm
  9. Svetlo/sijalica https://www.aliexpress.com/item/Portable-Solar-Light-15W-130LM-Solar-Powered-Energy-Lamp-5V-LED-Bulb-for-Outdoors-Camping-Light/32821023616.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhj3vhm
  10. Mali mikrofiber peskir https://www.aliexpress.com/item/Dropshipping-Hiking-Towel-Microfiber-Antibacterial-Ultralight-Compact-Quick-Drying-Towel-Camping-Hand-Face-Outdoor-Tools/32825746909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhj3vhm

to su stvari koje su mi stigle za 8-10 dana 

a ovo jos cekam 

  1. https://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Camping-Hiking-Manual-Hand-Steel-Rope-Chain-Saw-Portable-Practical-Emergency-Survival-Gear-Steel-Wire/32738771113.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhj3vhm
  2. https://www.aliexpress.com/item/Portable-Silicone-Retractable-Folding-Water-Bottle-Telescopic-Collapsible-Camping-Hiking-Soft-Cups-Outdoor-Tableware-Accessories/32849855104.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhj3vhm

hammcok i druga lampa kupljeno ranije u srbiji 

posto nemam sator ,gledao sam i to po interenetu ali sam shvatio da cu platiti puno prevoz a da u srbiji ima od 2k pa na gore, pa sam sad u potrazi za nekim pristojnim.

za sve gore navedene predmete sam gledao da bude pouzdano, jeftino a da mi brzo stigne, pa ne morate puno tragati ako vam nesto od toga treba :D

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sa žica testerom ćeš mnogo da se usrećiš, to ti kažem iz iskustva :D

Ja imam nešto slično ovome, doneo mi brat iz Bugarske za 5 evra:
garden-hand-saw-with-cover

a za čašu imaš bliže, u MMOC na Zrenjanincu u Kotežu:
https://www.mmoc.rs/shop/borbena-oprema/foldacup-terenska-casa/

 

img62951412.jpg

 

Imam i Fiskars X10 sikirče pa po potrebi pakujem sekiru ili testeru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Da,toga sam svestan, nego kad sam gledao stvarno je bas jeftino pa rek'o sto da ne kupim

Ovo deluje ozbiljnije
A za tu prpdavnicu znam bio sam davno tamo i stalno nameravam da odem opet ali nikako.
A posto su danas stigle i case i imaju jedva 150ml, moraci

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ova 'vojnička' je od prilike toliko.

Ja sam se navadio da trošim poslednje pare kod njih, pa ih u poslednje vreme izbegavam :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 58 minuta, lord_oblivion je napisao:

I ova 'vojnička' je od prilike toliko.

Ja sam se navadio da trošim poslednje pare kod njih, pa ih u poslednje vreme izbegavam :D

Sreća pa su mi daleko, inače bih prolazio kao ti.

Ja bio jednom i potrošio sve do zadnju paru (uzajmio od drugara za gorivo do Niša).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Došlo je vreme i za odabir šatora :)

 

Pošto ja ne znam puno, ako imate neke predloge i savete pišite :D

Razmišljao sam da kupim neki za 3 osobe. Naravno teško da će ikad biti više od 2 osobe ali sam shvatio da će tako biti taman prostora.
Godišnje doba za koje kupujem je leto ali u to spada i planina.
Ne bih hteo da kupim neki za plazu od 2k ali trenutno nemam puno para da izdvojim samo za to :/
Gledao sam na kupujem prodajem, ima raznih od 4-6 hiljada ali ne znam koji izabrati i da li je to uopste dobro.
I da bilo bi lepo da se brzo namesta, mada ako sam dobro shvatio svi novi se lako i brzo namestaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Došlo je vreme i za odabir šatora
 
Pošto ja ne znam puno, ako imate neke predloge i savete pišite

Razmišljao sam da kupim neki za 3 osobe. Naravno teško da će ikad biti više od 2 osobe ali sam shvatio da će tako biti taman prostora.
Godišnje doba za koje kupujem je leto ali u to spada i planina.
Ne bih hteo da kupim neki za plazu od 2k ali trenutno nemam puno para da izdvojim samo za to
Gledao sam na kupujem prodajem, ima raznih od 4-6 hiljada ali ne znam koji izabrati i da li je to uopste dobro.
I da bilo bi lepo da se brzo namesta, mada ako sam dobro shvatio svi novi se lako i brzo namestaju.
Odmah uzmi za 3 kineza ne ides na zimovanje motorom,kad ubaci sve stvari kofere kacigu cizme moto odelo da imas mesta i za sebe

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja