Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
7 hours ago, lalajko said:

Sledece za nabavku i testiranje je vreca za spavanje koju sam nasao na Aliju, takodje sirine 130cm i koja moze da se koristi i kao prekrivac i kao vise nego komotna (za mene) vreca za spavanje.

Budi drug pa podeli link :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Perje zakon za topao san, dobru kompresiju, ali me brine nedostatak kapuljače koja je standard na zimskim vrećama ako se u obzir uzme odlivanje toplote preko glave koje učestvuje i preko 40% u ukupnom odlivu. Na boljim vrećama nije fora ni samo u kapuljači, već i u mogućnosti zatezanja iste oko lica, ugrađenom okovratniku, a sve da bi se toplota zadržala unutra. Šta znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sve je to tacno, ali mi ovde govorimo o koriscenju kamp opreme i voznji motora u letnjim uslovima, ili sezoni prolece-leto-jesen. U takvim uslovima mi gubitak toplote preko glave tokom spavanja u vreci nece biti primarni problem :) U mom slucaju (moji vrsnjaci ce me razumeti) prvenstveno je bitan komfor, udobnost i dobro spavanje. Nista lepse nego nastaviti put posle dobrog sna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ipak razmotri još jednom kapuljacu. Vreca bez iste, a za bilo sta hladnije od 10C, nece te zadovoljiti... 

 

Vrlo lako se dođe u situaciju ispod 10C noću, čak i kada se ne planira. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kažem samo. Moje mišljenje je da nedostatak kapuljače pobija suštinsku prednost perja.

S druge strane perje je užasno osetljivo na vlagu. Propusti li ti šator samo jednom ta vreća nikad neće biti ista. Toplotna svojstva sa prvim kvašenjem padaju trajno za bar 30%.

Za letnje uslove perje je pretoplo. Zbog kiša i vlage za jesen i proleće rizično. Zimi od perja nema bolje.

Ako se već daju velike pare onda perje u vodonepropusnoj membrani, kršteno sa kapuljačom.

Opet, kažem samo. Ne namećem.

 

P.S. 4 banke i kusur godina, nedostatak jednog pršljena u lumbalnom delu... Mislim da znam kakav komfor ti treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
10 hours ago, lalajko said:

Izvini sto nisam odgovorio ranije. Vrece koju sam ja ubacio u moju wish list vise nema u ponudi, ali evo nesto slicno...

Hvala mnogo na odgovoru. Nije zurba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Konačno su mi stigle sve bitne stavke kamp opreme. Sve ovo sa slike, osim penaste podloge (1) stane u pola Luois repne torbe od 50L, uz JNA komplet porciju (izvađena čutura i šolja) i punu termo torbicu za hranu (kapacitet ekvivalentan 6 limenki piva) i ima još mesta pola torbe za druge stvari.

U odnosu na predhodnu opremu, težina smanjena za oko 30-40%, volumen za 50+ %.

Razmišljam o jastuku, da li mi je potreban (mogu da koristim i vrećicu odeće ili slično, kao i do sad) i peškiru od mikrofibera.

 

20180120_145119.jpg

 

1. penasta (armaflex) podloga, debljina 1cm, 200gr., kupljena na Buvljaku na Bubanj potoku

2. nepromočiva bivvy vreća neke agresorske vojske, 470gr. kupljena na KP

3. vreća za spavanje Highcolorado, 1100gr., -11 do +8C, mumija, kupljena na oglasima

4. Naturehike dušek na naduvavanje, 380gr, debljina 3cm, https://www.aliexpress.com/item/Naturehike-Utralight-Outdoor-Camping-Mat-TPU-Inflatable-Mattress-1-Persom-Ultralight-Portable-Sleeping-Pad-Airbed-New/32738755733.html , za poređenje predhodni samonaduvavajući dušek je težak 1kg, debljima 2.5cm i spakovan zauzima 2.5 puta više prostora.

5. alu kočići, 8 komada, 100gr, https://www.aliexpress.com/item/18CM-Long-Superhard-Aluminium-Alloy-Tent-Peg-Stake-Triangle-Tent-Nail-For-Camping-Accessories-Beach-Desert/1247731934.html

6. tarp (cerada), 980gr, 18 tački za vezivanje, 5000mm vodeni stub https://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Sun-Shelter-Waterproof-Index-5000mm-Outdoor-Camping-Tent-Heavy-Duty-Awning-3-2-3m-Tarp/32779736639.html , za poređenje sa predhodnom kupljenom u Wobi Haus 4*3m koja ima svega 8 ili 9 tačaka za vezivanje, težine 1100gr

7. hammock (viseća ležaljka) sa mrežom protiv komaraca i okvirom, 700gr, https://www.aliexpress.com/item/Outdoor-Parachute-Cloth-Fabric-Hammock-Portable-Camping-Hammock-With-Mosquito-Nets-Single-Person-Hammock-Swing/32725647056.html

, za razliku od predhodne, teža je 500gr, mrežica je samonoseća i za postavljanje na zemlju je potrebno samo dva kočića a može i da se obesi iznad zemlje i spakovana zauzima nešto više mesta

8. alkoholno kuvalo ALOCS CS-B13, 150gr, https://www.aliexpress.com/item/ALOCS-Outdoor-Camping-Stove-Ultra-light-Safe-Spirit-Alcohol-Stove-Furnace-Good-Quality-Alcohol-Stove-Bracket/32811392724.html

, za razliku od predhodnog rešenja plinsko kuvalo na kartuše, piljarsko, dosta je lakše i zauzima neuporedivo manje mesta, odvojeno gorivo (bočica alkohola)

9. mrežica za 'roštilj', 165mm prečnik, da bih mogao da pristavljam posuđe koje je manjeg prečnika od kuvala, eventualno može i na žar za neko parče mesa, https://www.aliexpress.com/item/Korean-barbecue-barbecue-net-stainless-steel-BBQ-net-carbon-bake-grill-meshes-grate-circular-stainless-steel/32437472063.html

10. standardna kuhinjska hvataljka za meso

 

Ostaje i onaj šator 'opasne' boje, ima slike na nekoj od predhodnih strana, imam i mali komarnik i samonaduvavajuću podlogu, tako da imam dosta mogućnosti za razne kombinacije opreme, u zavisnosti od zahteva puta, vremenskih prilika i raspoloženja.

 

Na slici nisu prikazani ali su dosta značajna oprema, su i :

11. BT zvučnik/powerbank, https://www.aliexpress.com/item/2017-Portable-Bluetooth-Speaker-Stereo-Sound-Box-Mp3-Player-Touch-Wireless-Speakers-With-FM-Mic-Handsfree/32794708374.html

12. punjiva lampa, https://www.aliexpress.com/item/Waterproof-Outdoor-200LM-Hiking-Camping-LED-Night-Light-Portable-4-Modes-LED-Lantern-Tent-Lamp-1200mA/32779883966.html

, koja je mnogo manja i zgodnija od one koju sam sam pravio na šteker 12V

 

Ali te i takve drangulije već spadaju u dodatnu kamp opremu :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
On 20/01/2018 at 11:04 PM, lord_oblivion said:

4. Naturehike dušek na naduvavanje, 380gr, debljina 3cm, https://www.aliexpress.com/item/Naturehike-Utralight-Outdoor-Camping-Mat-TPU-Inflatable-Mattress-1-Persom-Ultralight-Portable-Sleeping-Pad-Airbed-New/32738755733.html , za poređenje predhodni samonaduvavajući dušek je težak 1kg, debljima 2.5cm i spakovan zauzima 2.5 puta više prostora.

Da li se vec probao dusek? Namerio sam se na ovaj, video sam da su komentari super, a i definitivno ovi kinezi znaju sta rade, ali ako imas vec prvi komentar vici.

Inace, ja imam ALOCS reso, samo u kompletu sa posudama ali ista stvar, to je jedna tako dobra stvar da svaka im cast kako su iskopirali i unapredili TRANGIA-u :)

Promenio član dankan
dopuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 1/20/2018 at 4:04 PM, lord_oblivion said:

3. vreća za spavanje Highcolorado, 1100gr., -11 do +8C, mumija, kupljena na oglasima

Ovo - 11 (10.8) je ekstrem i ne bi trebalo to testirati. Pod tim se smatra da ćeš preživeti noć, doduše i završiti u urgentnom.

Komfor zona je merodavna (zvanično), po meni čak ženska.

 

Usput, i mene interesuje utisak sa podloškom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
2 hours ago, Singularitet said:

Ovo - 11 (10.8) je ekstrem i ne bi trebalo to testirati. Pod tim se smatra da ćeš preživeti noć, doduše i završiti u urgentnom.

Komfor zona je merodavna (zvanično), po meni čak ženska.

Naravno. Ko još kampuje motorom na -11 (osim ovih što idu na Elefantentreffen :D )?

Vreću sam uspešno isprobao do +7 (po slobodnoj proceni, bilo je manje od 10C).

 

Podlogu sam probao samo u sobi na patosu. Kad legnem na bok na dobro naduvanu podlogu (11 puhanja :D ) kuk i rame ne stižu do patosa (deklarisana debljina je 3cm). Udobno je.

Na terenu ću je koristiti preko armaflex podloge (1 na slici) pa ću videti kako će se pokazati. Očekujem da ta kombinacija bude za vrlodobar 4+ :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U međuvremenu sam nabavio marinijumsku bočicu u kojoj ću da nosim alkohol za šporet, 300 dinara (sad će Lalajko da zapomaže :D ) i inox šerpicu koja bolje naleže na šporet od JNA porcije a i neznatno je lakša, 350 dinara.

 

20180221_182643.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I to sam kupio u MMOC, imaju na stanju. Kad sledeći put budem u Borči, svrnuću.

A bočica je bila samo ova jedna mala i jedna litarska. Mislim da ih više neće ni biti, i ovo stiglo, kažu slučajno.

 

alu:

http://www.mmoc.rs/shop/kamp-oprema/posuda-za-jelo/

 

inox:

http://www.mmoc.rs/shop/kamp-oprema/posuda-za-jelo-2/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Da li je neko bacio pogled na ova satorska krila u MMOC? Velika, lagana i pristupacna. Kakvog su kvaliteta?

Satorsko-krilo-Flektarn-32421V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Čini mi se 2400 dinara iliti 20 evra. Na dodir vrlo kvalitetno i procenjujem da bi izdržalo monsun, međutim ima malo tačaka za kačenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Hvala veliko. Pa, onda se vise isplati kupiti to, nego ova domaca. Lako cu mu dodati jos tih metalnih alki. Imam rucnu presu za njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Prilikom kampovanja uvek se javi potrena za sedenjem. Konacno sam nasao stolice koje se mogu nositi motorom. Naturehike, sklopive, sa lepom kesicom za pakovanje, dimenzije spakovane 25x8cm, mala je I kada se rasklopi, ali vise nego udobna, jaka, moze da izdrzi.

Dobra je i za sedenje prilikom ciscenja motora, odrzavanja idr, sto se kaze moze uvek da se ima pri ruci... Cena 500 dinara komad.

 

Stolica 1.jpg

Stolica 2.jpg

Stolica 3.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Stolica je teska 250 grama cini mi se, ali deluje i laksa. Imaju 2 velicine, ja sam uzeo manju. Jbga ja sam na izvoru ovih stvari, u Kini. Ovde kosta 38 CNY.

inace ja se bas lepo smestim u ovu manju tako da mi je bas legla.

 

1B1B9811-9742-425D-BF0D-EB4A27934CFE.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja