Jump to content

Moto Zajednica

Oprema i prtljag za visednevno putovanje motorom

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500
Tražeći po buvljaku tuš, uzmem polovno, šatorsko krilo, 2 transportne vreće, 2 borbena ranca sa namerom da ih pretvorim u bočne bisage za rezervoar

I mene zanima ova kombinacija: da napravim bocne bisage od dve torbe/ranca ili neceg slicnog.

Mogu li da te zamolim za fotografije ranaca koje si uzeo - i za informaciju gde si ih tacno kupio na buvljaku?

Ajd molim te, pusti bon ton, mi smo sabraća.

Velika pijaca u donjoj trećini momak, a na m,aloj ima skroz u dnu al su skuplji i imaju uglavnom novu robu ili pak opranu. Kod ovog momka ima i jedno i drugo.

Borbeni ranac

post-6989-0-91097300-1342439383_thumb.jpg

dodatak za šatorsko krilo

post-6989-0-01507800-1342439387_thumb.jpg

dodate kopče za još nešto

post-6989-0-54275500-1342439385_thumb.jpg

post-6989-0-92772300-1342439389_thumb.jpg

post-6989-0-34815700-1342439388_thumb.jpg

oprtači za na rame

post-6989-0-78329400-1342439391_thumb.jpgpost-6989-0-21330400-1342439399_thumb.jpg

dodatnni džakćić, verovatno za flašu

post-6989-0-14690700-1342439396_thumb.jpg

post-6989-0-79033100-1342439397_thumb.jpg

Za onoga ko ne zna ili nije sluzio vojsku "dodatne kopče za još nešto" su kopce kojima se ranac zakaci za opasac tako da mozes da visis naglavcke a ranac ostaje na svom mestu.

"dodatni džakćić, verovatno za flašu",sluzi za hleb,staje tacno ceo hleb,izbaci se napolje i tako visi radi dodatnog prostora u rancu,kada se ide na teren dobijes jedan hleb i SDO-suvi dnevni obrok,mala kartonska kutija sa tri konzerve,bombonama,cajem,medom... i to ti je za ceo dan pa ti rasporedi.Eto malo informacija,mozda neko posluzi ovo za hleb.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni taj džakčić služi da 'zadihtujem' ranac da ne poispadaju stvari jer je pretrpan :zvizduk:

 

Srećko - umem dobro da pakujem, svaki pedalj po torbama i koferima je popunjen.

 

- šator, vojnička vreća, sintetičko ćebe, šatorsko krilo, cerada 2*3m, najlon za krečenje, 2*kanap 10m

 

- osnovni alat, nožna pumpa za gume, 1/2L motornog ulja, 1/2L parafina za pranje

 

- pecaroška stoličica, kombinovano sekirče, žica za roštilj, 2*1/2L flašice za vodu, vojnička porcija sa čuturom, kamperski tuš, pakovanje spiralica protiv komaraca

 

- gotova jela 6 konzervi, paket nudli, veliko pakovanje nes kafe, pribor za jelo i čaše za dvoje, dva tanjira, šerpica, začini

 

- 2*kišno odelo, odeća za toplo i hladno vreme za dvoje, papuče*2, fen za kosu, lekovi i higijena, veliki peškiri za plažu*2, jastučići na naduvavanje*2

 

- 3*mobilni telefon, kamera, punjači, mini tripod, baterijska lampa, lampa za šator

 

- ostala oprema za vožnju*2 - podkape, jakne, rukavice, kacige

 

- gurtne, mrežice, traka sa čekrkom (ono narandžasto oko kofera na slikama), vreće za đubre

 

- ostalo sitno što ne mogu da se setim...

 

 

 

 

Čisto iz radoznalosti sam stavljao na vagu jer nisam mogao ni ja da verujem kako je sve to stalo :lol:

 

Tank torba 4.5kg, koferi po 7.5kg, ranac sa alatom 6kg, Louis torba 25kg. Plus ostalo što je udenuto po motoru oko 15kg plus oprema na nama = malo preko nosivosti motora :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Spremili smo se za malo drugačije pakovanje za sledeću priliku :moto3:

 

dsc0395.jpg

 

dsc0397.jpg

 

Još jedna idejica čeka realizaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Drugari, Max sport na Novom Beogradu(Bul. A. Carnojevica 69, preko puta Arene) se zatvara i daju popust od 50 posto na sve sto imaju u asortimanu. Imaju jos 10-ak vreca za spavanje koje sa popustom kostaju od 1700 do 2500. I podloge samonaduvavajuce sa uracunatim popustom kostaju od 2000 dindzi i ima ih 6-7 jos. Radnja radi jos sledece nedelje.

 

Ja uz'o 'vaku podlosku http://www.amazon.co.uk/HIGH-COLORADO-Trekking-Matt-coal-black/dp/B003OD5AM8 Samo sto je siva sa jedne i crna sa druge, marka: high colorado, dimenzije: 183x51x2,5 cm :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Zasto se ne bi naspavao? 1neznam.gif

 

 

Samonaduvavajuce podloge koriste svi kojima je boravak u prirodi gotovo svakodnevica, i kojima je od zivotne vaznosti da jutro docekaju odmorni. Predstavljaju odlican termoizolator i prilicno su udobne. Ako se putuje samo motorom, tada ni velicina ni tezina nisu toliko bitni (kao kod alpinizma, hajkinga ili biciklizma), tako da se moze koristiti i nesto prostranija i deblja...

 

Jedino gde bi trebalo paziti, po mom misljenju, jeste da se ne kupuju jeftine podloge sumnjivih proizvodjaca, vec provereni proizvod neke renomirane firme i nema nikakvih problema.

 

Moja putovanja cesto traju 3+ nedelja i na njima 90% vremena kampujem i spavam na samonad. podlosci (3,5cm), a budim se odmoran svako jutro. A nikada ne lezem pijan ;)

 

Naglasavam da je jako bitno da bude kvalitetna jer sam svedocio problemima koje mogu da stvore jeftine (poput Nordkapove iz Luisa). Dakle oprezno i pri kupovini gore spomenutih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

neces se naspavati na samonaduvavajucoj podlozi, osim ako nisi mrtav umoran ili pijan.

 

Naspava se ja uredno na njoj iz kampovanja u kampovanje, vec 5-tu godinu, u svim uslovima i sezonama. I to na ovoj od 25 mm.

 

Sto ljudi - sto cudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo kako je izgledao moj Varadero sa tri kofera i tri torbe, na putovanju od 7000 km, ovo je fotografija iz Palerma. Na kraju sam zbog svih stvari sto sam kupio usput morao da kupim jos jednu torbu i da je uspanujem na mesto gde sedi suvozac. :)

 

1175597_497752256982943_1676929786_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

Na prvoj slici kamp oprema za relacije od par hiljada km, na drugoj slici kamp oprema za dnevne relacije od par km

 

PS

na drugoj slici deo opreme koji je sklon promeni osim crvene kacige koja je uvek u zadnjem koferu na prvoj slici

post-7112-0-19815900-1378991893_thumb.jpg

post-7112-0-51236600-1378991910_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Na prvoj slici kamp oprema za relacije od par hiljada km, na drugoj slici kamp oprema za dnevne relacije od par km

 

PS

na drugoj slici deo opreme koji je sklon promeni osim crvene kacige koja je uvek u zadnjem koferu na prvoj slici

Plus za suncobran! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Honda TA i VF 750 sabre
  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

PS

na drugoj slici deo opreme koji je sklon promeni osim crvene kacige koja je uvek u zadnjem koferu na prvoj slici

 

To kralju!!! :lol: :lol: :lol::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Gdje u BGD-u moze da se kupi FERRINO MTB 2 i po kojoj cijeni? Usput ako neko ima iskustvo bilo bi dobro. Sluzio bi za kratke enduro voznje 2-3 noci max . Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Gdje u BGD-u moze da se kupi FERRINO MTB 2 i po kojoj cijeni? Usput ako neko ima iskustvo bilo bi dobro. Sluzio bi za kratke enduro voznje 2-3 noci max . Hvala

 

Mislim da ga trenutno nema nigde, nisam 100% siguran. Idi do Gore, oni drze Ferrino pa vidi da li mogu da ti poruce...

 

Inace, ja sam razmisljao da ga uzmem za putovanja biciklom jer je izuzetno lagan, ali sam odustao jer je jednoslojni. S obzirom da ti na motoru 1kg gore dole ne znaci puno, mozda ipak da razmislis o nekom dvoslojnom...

 

Loap Sande je tu negde sa cenom, a kvalitet je zadovoljavajuci (dovoljan). Ferrino je (opravdano) skuplji, a za njihove modele ti je najbolje da licno odes do Gore. Momci koji rade su sjajni i svakako ces uz njihovu pomoc napraviti dobar izbor. Moj je bio Kalahari 3 (za motor, ne za bicikl).

 

E da... Ne manje vazno, MTB nije samostojeci sator, a meni je i to odredjeni argument, s obzirom da neretko prespavam i na tvrdoj podlozi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Gdje u BGD-u moze da se kupi FERRINO MTB 2 i po kojoj cijeni? Usput ako neko ima iskustvo bilo bi dobro. Sluzio bi za kratke enduro voznje 2-3 noci max . Hvala

 

Mislim da ga trenutno nema nigde, nisam 100% siguran. Idi do Gore, oni drze Ferrino pa vidi da li mogu da ti poruce...

 

Inace, ja sam razmisljao da ga uzmem za putovanja biciklom jer je izuzetno lagan, ali sam odustao jer je jednoslojni. S obzirom da ti na motoru 1kg gore dole ne znaci puno, mozda ipak da razmislis o nekom dvoslojnom...

 

Loap Sande je tu negde sa cenom, a kvalitet je zadovoljavajuci (dovoljan). Ferrino je (opravdano) skuplji, a za njihove modele ti je najbolje da licno odes do Gore. Momci koji rade su sjajni i svakako ces uz njihovu pomoc napraviti dobar izbor. Moj je bio Kalahari 3 (za motor, ne za bicikl).

 

E da... Ne manje vazno, MTB nije samostojeci sator, a meni je i to odredjeni argument, s obzirom da neretko prespavam i na tvrdoj podlozi...

Hvala na iscrpnom odgovoru, ja tragam za satorom manjih dimenzija i da je praktican za sklapanje i rasklapanje jer ne bih da trosim po 15-20 min na zezanje u mraku, pa jos ako je kisa... Velicina pakovanja je takodje vazna jer nemam bas prostora na motorcetu a i necu spavati vise od 2-3 noci u sezoni. Znam da je dvoslojni pravi izbor a to je onda i vecih dimenzija itd... pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: KLR650 Tengai

neces se naspavati na samonaduvavajucoj podlozi, osim ako nisi mrtav umoran ili pijan.

 

Naspava se ja uredno na njoj iz kampovanja u kampovanje, vec 5-tu godinu, u svim uslovima i sezonama. I to na ovoj od 25 mm.

 

Sto ljudi - sto cudi...

 

ja bolje spavam na toj podlozi i u satoru nego kuci! :lol: a praktikujem da ponesem jos jednu skroz tanku (0,5cm) od armafleksa, pa stavim ispod, ali ne zbog udobnosti, nego da se ne probusi... a svakako ne zauzima mesto kada se zajedno srolaju...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Imam jedno pitanje u vezi satora. Imam neki iglo sator za dvoje. Sator je dvoslojan i jako sam zadovoljan, ali jedina mana mu je duzina kad je zapakovan. E sad, duzinu jedino odredjuju stapovi koji prave konstrukciju. Oni su duzine 70cm. E, sad sam ja kontao da ih presecem sve na pola (da bi skratio duzinu torbe sa satorom), ali da ne presecam gumu, nego samo stapove i da ih isto spajam kao i sad. Samo ne znam kako ili gde da nadjem ili nesto drugo da stavim umesto onih metalnih delova koji spajaju stapove. Oznacio sam na slici. Jel zna neko kako bi to mogao da resim? Nadam se da se razumemo.

 

9pc4dtojf5jkdt2g27c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

probaj da nadjes aluminijumske caure za nastavljanje kabla, tacnije sks-a (samonosivi kablovski snop) ppostoje u vise dimenzija 6, 10, 16, 25, 35 itd, mozes da ih prosiris burgijom naa dimenziju koja ti odgovara

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

kada budes sekao stapove, zalepi traku za zastitu gde si planirao da seces pa preko nje seci bonsekom..........

 

postoje i bakarne caure koje su tankozidne i mozda ti one odgovaraju, ima ih u svim elektro radnjama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja