Jump to content

Moto Zajednica

Oprema bez koje ne putujete

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Za ovaj motor za duzi put ce trebati bocne torbe.Nedavno mi na izlasku iz Kragujevca puca sajla kvacila,odmah sutradan buvljak ,sajlica za biciklu se dodaje u OBAVEZNU dodatnu opremu.Srecom nemam problem sa prtljaznim prostorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Inace u desnom koferu se nalazi sledece
-kisno odelo i kamasne za noge
-sprej za gume(18 godina sam vulkanizer ali nisam siguran u njegovu efikasnost)
-lanac za kao neku zastitu
-protektori za kolena(nemam moto-pantalone)koristim kad sam na nepoznatom terenu
-prsluk svetloodbojni
-prva pomoc
-pancir traka i neka kineska kao kabanica od 100 din,ne znam ni sta ce mi
U "zadnjem"koferu i kad ne vozim stoji kaciga,pojas,tri para rukavica
Levi kofer,tank torba,i kasetice ostaju slobodne za stvari za put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Inace u desnom koferu se nalazi sledece

 

-sprej za gume(18 godina sam vulkanizer ali nisam siguran u njegovu efikasnost)

 

 

 

Ako imaš tubeless onda ok - radi stvar

 

Ako imaš unutrašnju - poštedi sebe muka i nerviranja i nosi rezervnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Radi posao,okrpice tubeles gumu,ali posle toga nastaje sex.Sprej je privremeno resenje dok se ne stigne kuci ili kod majstora.Objasnicu ako nekoga zanima.Pre sipanja spreja u gumu pokusajte da obelezite mesto proboja(ili da zapamtite gde se tacno nalazi)da bi kasnije moglo da se okrpi kako treba.Prolem nastaje kad su male rupe i tesko vidljive pa ih je tesko locirati.Naravno ocistiti gumu sa unutrasnje strane,oprati felnu i zemeniti ventil.Moj savet sprej koristiti u krajnjoj nuzdi.Tu je i cena spreja+demontaza gume+vulkanizacija ili fleka+balansiranje+novi ventil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

E da, sprej za unutrasnju,ne mogu da kazem nista niko mi nikad nije dosao sa naduvanim sprejem u unatrasnjoj.Sve sto sam napisao vazi i za motore i za aute

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dok sam imao Afriku, imao sam priliku dva puta da se izvucem sa sprejem za krpljenje - oba puta zadnja guma, oba puta na Dunavskoj magistrali i oba puta nedeljom. Takodje, oba puta sam normalno stigao do kuce i tek posle nekoliko dana zamenio unutrasnju gumu. Ovo vazi za manja ostecenja, zesce pocepanoj unutrasnjoj gumi naravno da nema pomoci. Od tada uvek nosim kompresor, bolje je doduvavati na 10km nego uduvavati sadrzaj spreja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

ca8902ec9adb63f6275a61319fb691f4.jpg

 

Na svako duže putovanje nosim sa sobom komplet za krpljenje i mali kompresor. Nisam do sada imao prilike da ih upotrebim, ali za ne daj bože su tu. Ne zauzimaju puno prostora, zajedno sam ih platio ispod 50€ pa mislim da ima smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

ca8902ec9adb63f6275a61319fb691f4.jpg

 

Na svako duže putovanje nosim sa sobom komplet za krpljenje i mali kompresor. Nisam do sada imao prilike da ih upotrebim, ali za ne daj bože su tu. Ne zauzimaju puno prostora, zajedno sam ih platio ispod 50€ pa mislim da ima smisla.

Da zaboravio sam kazem da su se "zvake" pokazale kao najbolje privremeno resenje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Dobio sam ovaj set za krplljenje za ovim ampulama uz skoro kupljeni BMW pa me zanima jel neko upotrebljavao ovo, moze li ova ampula da naduva gumu? Naravno posle krpljenja sa crvom ili kako ko zove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Što se tiće krpljenja guma na putu (jednom na motoru i dva puta na autu) funkcioniše odlično i da napomenem za mene je bilo trajno rešenje s obzirom da gume ne ispuštaju već druga godina te ne vidim razlog za bilo kakvu intervenciju kod vulkanizera(možda grešim). Inaće ovi kompleti izgledaju extra ,bio sam u iskušenju da kupim ali se pokolebah jer set sa krljenje guma je bio 250.- din (Uradi Sam) a kompresor na buvljaku 1200.-din. gabaritno je malo veći ali ne drastično. Info namenjen onima koji bi malo da prištede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Gume na motorima se NE krpe sa zvakama ili crvicima ili kako ih vec neko zove.Zato sam rekao da je privremeno resenje

Voleo bih da znam razlog. Možda pravim grešku a da i ne znam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Bila je tema ovde vise puta o krpljenju guma na motorima,da sad ne ponavljamo,jednostavno postoje neka pravila u poslu,ali ukratko moto guma je kao sto znas mnogo drugacija od auto gume i nije pozeljno krpiti na taj nacin.Moze naravno da zavrsi posao,to sam i napisao ranije ali bezbednije,efikasnije, uraditi po propisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kod mene u radnji to kosta ovako:
-skidanje i vracanje tocka na motor 300din(skuter 500)
-demontaza-montaza gume na felnu 300din
-vulkanizacija,topla fleka ili hladna fleka 200-250 din
-balansiranje tocka 400 din
Mislim da je jeftinije nego sumnjati u kvalitet zvaka made in china

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ok vidim da si iz struke pa ne bih ulazio kao laik u polemiku, nema sumnje da si potpuno u pravu, ali ono čuveno ALI ako ovo kinesko  drži dve godine za sada ja tu ne bi ništa dirao. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedno pitanje, posto imamo strucnog kolegu ovde, posto rekoste, da je zvaka (neki kazu: cep, crvic..) dobra kao privremeno resenje do kuce, e sad, sta sa tom gumom posle, da li se moze posle preko tog cepa uraditi topla-hladna fleka iznutra? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Moje iskustvo...nova zadnja guma je "popila" ekser na 1000km , i ako sam bio skeptičan vulkanizer, koga dugo znam, mi je rekao da je ok i da ne brinem...i odvozao sam sa tim čepom još 15000km dok guma nije došla za zamenu, bez ikakvih problema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Moje iskustvo...nova zadnja guma je "popila" ekser na 1000km , i ako sam bio skeptičan vulkanizer, koga dugo znam, mi je rekao da je ok i da ne brinem...i odvozao sam sa tim čepom još 15000km dok guma nije došla za zamenu, bez ikakvih problema..

Isti slučaj kod mene. Ja i zaboravio na to da ne bi ove teme i onih slika sa setovima za krpljenje.Kao što reče nek' izgura još ovu sezonu i ide u kantu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jedno pitanje, posto imamo strucnog kolegu ovde, posto rekoste, da je zvaka (neki kazu: cep, crvic..) dobra kao privremeno resenje do kuce, e sad, sta sa tom gumom posle, da li se moze posle preko tog cepa uraditi topla-hladna fleka iznutra? 

Zvaka se izvadi i uradi se fleka.Da odgovorim i na prethodna dva posta.Naravno da takvo krpljenje moze dugo da radi, i ispravno je sve sto sami sebi uradite,ali ja kao vulkanizer koji popravlja tudje gume moram da stojim iza svog rada i da garantujem i kvalitet i bezbednost i da sacuvam reputaciju(kakva god da je).Tako da ne mogu gledati na to istim ocima kao neko ko krpi gumu sam sebi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja