Jump to content

Moto Zajednica

Oprema bez koje ne putujete

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam uobicajeni nacin pakovanja stvari koji prilagodjavam tome gde putujem. Pri tome mislim na to gde i koje stvari mi stoje, licne i oprema za motor.

Pored svih ovih vec pomenutih stvari, nosim duct-tape tj. onu sivu traku(nevidjeno dobra stvar, za svasta), malu Mag baterijsku lampu(takodje od koristi, narocito nocu u satoru), multi-tool...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Uvek nosim: fabriki alat (već je na motoru pa što da ga skidam), prvu pomoć ( za nedaj bože) ,mrežicu za fiksiranje stvari na sedište/rezervoar, disk lok, to mi stoju u sedištu. :) A u tank torbi dovoljno para, kišni kombinezon , fluo prsluk, rezervni dux i trenericu, mapu , pvc vezice, koju kesu, paprne maramice , magičnu krpu, sprej za gume, izolir traku, osnovne lekove , kafetin , ferveks, rupurut, nešto protiv sraćakalice ( neznam mu ime) :D. I uglavnom fotoaparat i rezervne baterije za isti.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Osnovni alat ( onaj sto se dobije uz motor ) imam uvek u motoru, a i njega sam prosirio po svojoj volji. Prva pomoc je takodje uvek tu, a i kisni kombinezon ne vadim iz kofera. Za dalje puteve uvek nosim i rezervne sajle gasa i kvacila .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Imam utisak da cemo upropastiti jednu lepu temu, a posle su zli urednici krivi... brisu poruke.

 

 

 

 

 

 

To je samo refleksija sa tvog spiska kad si pominjao toalet papir kao deo obavezne opreme i sta ti ja sve znam ,a  lepo sam te upozorio da ne ponavljas isti gresku a ti zapeo ,pa posle ti kriv djavo sto se ljudi sprdaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

A kondomi?!? ;D ;D ;D

 

durexreklamavt8.th.png

 

sign0141.gif

 

Sorry za off :-X

Sto si ti lepo bezobrazna ! ;D ;)

Pa Dane je mislio na navigaciju koja nije vodonepropustna !!!

 

Tako je kolega. Moze da posluzi i za telefon, da pomogne ako dijafragma crkne, mislim na onu na karburatoru, da ovi perverznjaci opet ne pomisle na nesto drugo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Komplet odeća i obuća, tank torba sa rezervnim vešom, prva pomoć i dobra volja da mi se ništa ne desi. Kad bi razmišljao o merdevinama ako negde zaglavim i pajserima za teranje zlih duhova, ne bih ni kretao. Ako pukne tubeless malo, kupićemo sprej na prvoj pumpi ili ga pozajmiti od savesnijeg kolege ;D, ako ne, peške ili stopom do prvog mobilnog signala, šlep sluba ili BJB družba itd itd. Znači sve što stane u tank torbu, dobro došlo je, sve ostalo me smara. Pa nije Srbija - Nevada, majku mu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To je samo refleksija sa tvog spiska kad si pominjao toalet papir kao deo obavezne opreme i sta ti ja sve znam ,a  lepo sam te upozorio da ne ponavljas isti gresku a ti zapeo ,pa posle ti kriv djavo sto se ljudi sprdaju.

 

Ma nemam ja nista protiv ali ce se onda u drugoj temi zaliti na pad kvaliteta tema na forumu. Ne znam kako ti, ali meni je toalet papir i dalje obavezan detalj u stvarima koje nosim na put, a koliko znam i svima ostalima sa kojma sam putovao. Ne vidim tu bas nista problematicno, tu tehnologija nije puno uznapredovala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

To je samo refleksija sa tvog spiska kad si pominjao toalet papir kao deo obavezne opreme i sta ti ja sve znam ,a  lepo sam te upozorio da ne ponavljas isti gresku a ti zapeo ,pa posle ti kriv djavo sto se ljudi sprdaju.

 

Ma nemam ja nista protiv ali ce se onda u drugoj temi zaliti na pad kvaliteta tema na forumu. Ne znam kako ti, ali meni je toalet papir i dalje obavezan detalj u stvarima koje nosim na put, a koliko znam i svima ostalima sa kojma sam putovao. Ne vidim tu bas nista problematicno, tu tehnologija nije puno uznapredovala.

 

 

 

 

 

 

Lalajko covek koji je postavio pitanje o opremi vozi gsx 750 r pa sta mislis na sta bi licio njegov motor kada bi ga natovario sa svime sto ti preporucujes gde bi to ostalo ,izmedju ostalog i drska od metle da iznivelise copavu,pajseri i sta jos sve nisi nabrojao ,o tome se radi .Nije ovo forum Afrika tvin motora(a i njima ne treba ni pola sa tog spiska za Srbiju ) nego ima mnogo vise onih sa tubeles gumama i prema tome ti kao urednika treba da svoje savete prilagodis vecini sa foruma odnosno njihovim potrebama tako ce i forum da dobije na kvalitetu ovako sa toalet papirom izgleda neozbiljno,da ne kazem obaras kvalitet ,razmisli malo o tome pre nego se zalumfas sa savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posto ti nikad ne citas pazljivo ono sto se pise, ponovicu ti recenicu sa pocetka teme, da se prvo dogovorimo o kakvom putovanju govorimo. Svako pise sa svog stanovistva i vidjenja putovanja. Za mene nije putovanje odlazak do kafica ili u susedno mesto do drugara. Ti verovatno imas svoje vidjenje putovanja, ja imam svoje i ja sa svoje tacke pisem. Znam da veliki broj ljudi ovde ima enduro motore i da je njima moje vidjenje interesantnije nego sto je tebi. To je normalno.

 

Posto forum sluzi da diskusiju, evo ti obrazlozi sta meni od opreme koju sam naveo ne treba na putu od nekoliko stotina km po terenima, recimo istocne Srbije u uslovima nepostojanja mobilne telefonija i odsustva ljudi. Bas me zanima tvoje iskustvo iz takvih prilika. Ne znam zasto je neozbiljno reci da toalet papir treba da stoji u spisku opreme kad se pripremas za put? Imas li neki savet i po tom pitanju?

 

Mnogo puta sam ti do sada rekao, pa mi nije tesko da ponovim opet: ja u ovom delu foruma NISAM urednik i pisem kao svaki drugi clan. Razmisli malo o tome pre nego se zalumfas sa savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Posto ti nikad ne citas pazljivo ono sto se pise, ponovicu ti recenicu sa pocetka teme, da se prvo dogovorimo o kakvom putovanju govorimo. Svako pise sa svog stanovistva i vidjenja putovanja. Za mene nije putovanje odlazak do kafica ili u susedno mesto do drugara. Ti verovatno imas svoje vidjenje putovanja, ja imam svoje i ja sa svoje tacke pisem. Znam da veliki broj ljudi ovde ima enduro motore i da je njima moje vidjenje interesantnije nego sto je tebi. To je normalno.

 

Posto forum sluzi da diskusiju, evo ti obrazlozi sta meni od opreme koju sam naveo ne treba na putu od nekoliko stotina km po terenima, recimo istocne Srbije u uslovima nepostojanja mobilne telefonija i odsustva ljudi. Bas me zanima tvoje iskustvo iz takvih prilika. Ne znam zasto je neozbiljno reci da toalet papir treba da stoji u spisku opreme kad se pripremas za put? Imas li neki savet i po tom pitanju?

 

Mnogo puta sam ti do sada rekao, pa mi nije tesko da ponovim opet: ja u ovom delu foruma NISAM urednik i pisem kao svaki drugi clan. Razmisli malo o tome pre nego se zalumfas sa savetima.

 

 

 

 

 

 

 

Lalajko druze bice da ti ne citas pazljivo ko je postavio temu ,a postavio je covek koji nema zice na motoru negu felne koje nose tubeles gume i tu se svaka diskusija sto se ove teme tice zavrsava a ti si u debelom off jer jednom brzincu savetujes da nosi opremu koja mu je potpuno beskorisna jer ja ne znam kako ces sa lepokom za gume i parcetom gume da zalepis tubeles gumu .A sto se tice avanture kroz bespuca Srbije sam si otvorio temu gde si postavio sta mora da nosi svaki forumas sa sobom da bi bio ispravan a drugo je pitanje sta ce moci sa tom opremo da uradi i jeli dovoljni strucan za to.I jos jedno pitanje stekao sam utisak da mislis da ces sto posto da se vratis iz divljina istocne Srbije ako poneses sve sa tvog spiska ,kakva zabluda ... pa bilo koji defekt na agregatu te ostavlja u sred sume i sta ces tad da radis nego peske do prvog mesta da trazis neki traktor da te doslepa do civilizacije.Iskreno sumnjam da mozes i sam da zalepisi gumu na africi tvin ured sume a ti se svuda zavlacis sam pre nego povedes grupu bjb-ovaca u avanturu,na stranu sto velika vecina medju kojima sam ija vozi motore stare po 10-20 godina pa su mnogo velike sanse za neki mehanicki kvar da se dese u toj vukhebini i onda nek ti je bog na pomoc.Mislim mozes ti da ponese i komplet alata za generalku al ne verujem da moz da pretpostavis koji ce ti delovi trebati za remont.

Tako da mislim da malo preterujes sto se tice nosenja opreme ( ovde ne racunam kampersku opremu koja je stvar licnog izbora) vec alata i prirucnih pomagala za opravku motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

zanimljiva tema, bi.... ode opet na neke potpuno nebitne rasprave...

 

mozda bi mogli nastaviti na staru temu, jer pod putovanjem bi trebali podrazumijevati bar 5dana minimun i u skladu sa tim napraviti spisak opreme, a naravno svako je dovoljno pametan da vidi sta odgovara svom motoru i  planiranom putovanju... pa ce u skladu sa tim ponijeti odgovarajucu opremu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Na prvom izletu Subotica - Bečej telefon, nešto keša, foto aparat, formacijski alat, kutija PP. Posle par meseci na putu za more, pored garderobe i navedenih stvari, kišni kombinezoni, rezervni par rukavica, unutrašnja guma, svećice, ulje, sprej za lanac, gotovo sve što je naveo Lalajko, auto karta, mala plava frižider torba, nekoliko 30l-tarskih džakova za smeće, široki selotejp. Sve to stane u kofere,tank bag, pod mrežu, u ranac... Prošle godine je dopunjen poliesterskim pododelom bez koga se više ne mičem. Pošto voziš R-a, pretpostavljam da bi voleo i putovati s njim. U Sloveniji sam upoznao momka iz GB koji je dojezdio na CBR600RR. Kako bi mu bilo ugodnije preko ono malo tankog sedišta je nalepio 5cm penaste gume, sve što mu treba upakovao u bisage 2x20l i tank bag. Jeste izgledao čudno pored FRJ, Pan Americana, Varadera, 1200gs-a, al je putovao s onim što ima i nije se žalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

ja od skoro vozim ali sam vec krenuo na dalje puteve (za mene je dalji put sve preko 100km) ... i obavezno nosim extra carape, bluzu, majicu, bat.lampu, prvu pomoc, kisnu kabanicu, digitalac ...

 

osnovne kljuceve i kombinovana klesta

 

i jos mnogo sto-sta zavisi gde idem, npr. sator, pribor za licnu higijenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

e da i trudim se da u najskorije vreme kupim icebanu ili ukulele (to je ona mala gitara) pa da mogu da je zakacim sa strane jer je to meni definitivno OSNOVNA OPREMA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja