Jump to content

Moto Zajednica

Oprema bez koje ne putujete

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ja se izvinjavam adminima ako sam duplirao temu tj ako jesam brisite.... ;)

 

Kao sto kaze naslov bez cega ne krecete na neki duzi put. Sta od opreme nosite i koje tank torbe i bisage koristite i jeste li zadovoljni njima ili bi ste nesto promenili.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ne krećem bez motora, to mi je osnovno  ;D ;D ;D

a ovako nosim samo ono osnovno što može da stane u tank torbu (GIVI) kao npr. foto-aparat, neki duks(ako zaglavim negde do kasno) i to je to.

 

A tank torbom sam prezadovoljan, magneti drže ko blesavi, ima neku presvlaku pa kišu i kad to stavim ništa ne pušta(isprobano na poslednjoj akciji DDK). Mesta naravno nikad dosta, ali meni sasvim odgovara. Jedina zamerka je što nema neku rupu na onom delu što ostaje na motoru kada se skine ranac pa mora sve da se skida pri sipanju goriva. Inače model torbe je Givi T-429

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ej ovo bi i mene zanimalo posto nisam imao iskustva u duzim putovanjima...

pa samim tim ne znam ni sta bi pod obavezno morao poneti...... :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

zavisi od duzine puta. Obicno ono sto moze da stane u ranac. Majica,fotoaparat,beli vizir,dux,rukavice i sprej u slucaju da se guma probusi,zavisi od vremena i potrebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Koliko se secam bila je tema sa ovom tematikom.

- kisno odelo

- auto karta, uvek promenim rutu pa da vidim ima li sta zanimljivo u okolini

- osnovni alat

- napunjen mobilni :) (ovo je laz, uvek mi se ugasi)

- foto aparat

- mp3

- sredstvo za brisanje vizira

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ZekaZmaj je u pravu, bila je ovakva tema, ali nema veze.

 

Govorimo o putovanju od nekoiliko dana, da se razumemo. Podrazumeva se da ce se obilaziti krajevi koji nisu bas urbani i gde kolega sa karticom i kesom moze da se slika :)

 

-kompletan alat iz Louisa (viljuskasti, okasti, imbusi, set ca popravku sajli i slicno, sjajna stvar)

-pribor za krpljenje guma, rezervne unutrasnje gume i sprej (za ove sa karticama i kesom)  (ideja je da se u slucaju busenja samo zameni unutrasnja a kasnije u pauzi puta okrpi)

-kompresor 12V

-prva pomoc

-baterijska lampa

-crevo za istakanje goriva i plasticna flasa (cesto neko iz grupe ostane bez goriva)

-mala bocica sa Scottoiler uljem (tako da sam miran sa podmazivanjem lanca bar 5000km)

 

Naravno tu su i telefon sa punjacem na 12V, fotoaparat sa punjacem baterija na 12V i GPS sa napajanjem na 12V :)

U planu mi je da nabavim rezervni CDI i pumpu za gorivo.

 

Predpostavljam da kamp oprema izlazi van okvira ove price?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pre svega ISPRAVAN motor,  kes,pa onda napunjen mobilni do kraja i iskljucen,sprej za gume i sprej za lanac ili flasica sa uljem ako ce put biti preko 500km i to je sve sto se tice motora.Nikakav alat i ostale gluposti ne nosim jer nti mogu da radim neke popravke oko motora ai da ocu nemam uslova za to na otvorenom putu ,lakse mi je da okrenem mob i da neko dodje poi mene.A sto se tice ostale oopreme za vozaca zavisi koliko daleko putujes i da li ces se zadrzati vise od jednog dana .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nositi alat i ostalu opremu nisu gluposti na terenu o kojem ja govorim. Kad se nadjes na 50km od najblizeg coveka, sa probusenom gumom shvatices sta znaci imati alat i da li je to glupost. Takodje, na takvom mestu ne postoji signal mobilne telefonije. A takvi tereni i te kako postoje u Srbiji i upravo oni su najlepsi za voznju. (Goc, Golija, Istocna Srbija...)

 

Problem je u onome sa pocetka diskusije - definisati sta je putovanje! Za nekog je to voznja asfaltom do susednog mesta, za nekog 1000 i vise km po bespucima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Originalan alat koji je dosao uz motor, sprej za krpljenje guma (kazu da ne deluje na felnu sa zicama, al' neka ga tu, mozda i zakrpi), kisno odelo, plasticne vezice, parce zice. To mi je oprema koja je uvek na motoru, a spisak dopunjujem u zavisnosti od toga koliko daleko putujem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

.... koliko je komplikovano zameniti gumu na putu ako nemamo centralnu nogaru,(recimo da sprej neodradi svoje) i dal se i to desava? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

hehe Prvo pravilo je da se gume buse nedeljom pre podne.

 

Ako ostecenje gume nije veliko, unutrasnja guma se moze okrpiti sprejem, sva puta ove godine sam to uradio. Sto se dizanja motora tice, to jeste problem. Ja sam ga resio tako sto sam nabavio sentralni stender :) ali ako njega nema, lep savet je postavio B@ne: motka napravljenja od drske od metle, duzine oko 40cm. Motor se nagne na levu stranu, na copak, a pod desnu stranu zadnje viljuske se postavi ova motka pa je motor prakticno na dva copaka. Probao sam i ovo, cak i skidao tocak, motor stoji cvrsto i stabilno. Dalje, u Louisu moze da se kupi namenska spravica kao ova motka, ali ima na sredini navoj, tako da se samo poturi pod desnu viljusku i okrece zavrtanj, a spravica na taj nacin podigne motor.

 

Za prednji tocak je problematicnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

haha  :D :D  zvuci  blesavo ali radi posao, moracu da nadjem kako to izgleda  :)

sa sprejom mogu i tubeleks ?  a šta je sa stvarima koje oblačiš na sebe, mislim zbog razlike u temperaturama, pogotovo noćom na planinama.. i izvini cemu služi so na onom spisku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

haha  :D :D  zvuci  blesavo ali radi posao, moracu da nadjem kako to izgleda  :)

sa sprejom mogu i tubeleks ?   a šta je sa stvarima koje oblačiš na sebe, mislim zbog razlike u temperaturama, pogotovo noćom na planinama.. i izvini cemu služi so na onom spisku ?

 

Goc, bespuce, 30km daleko od hotela, nema signala mobilne telefonije:

 

Vxmad_dsc02213800x600rn9.jpg

 

Kolega u plavoj kabanici je ostao bez zadnje gume. On vrlo dobro poznaje vrednost alata na ovakvom mestu. Sigurno nas nije zaustavio da trazi kes ili platnu karticu :)

 

So je stavljena iz polu sale, vise puta sam zaboravio da ponesem so u planinu. A zatreba :) Odelo, kamp oprema... sta mislis da otvorimo novu temu o tom pitanju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

bilo bi skroz dobro, da ljudi koji idu na takve visednevne ture daju neku preporuku  što se moto i kamp opreme tiče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Moze i prednja da se menja, nagne se motor na copu i poturi se kamen ispod bloka motora... Moze uvek da se snadje...

Kompresor i alat za krpljenje je definitivno nesto bez cega ne bi krenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

... sad ga pretera  :D :D :D      mada u crnoj gori imas kao obaveznu opremu u automobilu pored hitne pomoci,dizalice ... itd  i EKO DASKU !! koja sluzi da ne ostavis trag na asfaltu ako podizes dizalicom auto  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

-prva pomoc

-rukavice

-kisno odelo

-mobilni

-papirne maramice ili tolet papir

-voda

-magicna krpa

-foto aparat

-karta

-i jedan deblj duks ako mislim da se vratim kasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nositi alat i ostalu opremu nisu gluposti na terenu o kojem ja govorim. Kad se nadjes na 50km od najblizeg coveka, sa probusenom gumom shvatices sta znaci imati alat i da li je to glupost. Takodje, na takvom mestu ne postoji signal mobilne telefonije. A takvi tereni i te kako postoje u Srbiji i upravo oni su najlepsi za voznju. (Goc, Golija, Istocna Srbija...)

 

Problem je u onome sa pocetka diskusije - definisati sta je putovanje! Za nekog je to voznja asfaltom do susednog mesta, za nekog 1000 i vise km po bespucima.

 

 

 

 

 

 

 

Za motor koji ima felne a ne zice smatram da nije potrebno nositi lat za krpljenje guma jer ako tubeles gume pukne tako da ne moze sprej da joj pomogne onda nikakav prirucan lat nece da mi bude od pomoci .A inace slazem se treba definisati sta se podrazumeva pod putovanje ,ono sto je radio Dane i Koma podrazumeva i mnogo siri spisak nego sto je tvoj al po Srbiji brale ..... pa mislim to je smesno i nepotreban teret ,ponavljav ISPRAVAN MOTOR i DOBRE GUME I CEPAJ .Ja licno ne idem u takve ''avanture''kao ti al sam za dve sezone presao jedno 25000 km pa ne pricam napamet ovo .TDM nema centralni stender kao i vecina motora i tvrdim da je vrlo tesko zameniti gumu sa prirucnim alatom ,mozda ako0 bi ga oborio na bok onda mozda i izgulio plastike i napravio stetu od 100 evra onda bi mozda i uspeo da skiones tocak prednji a za zadnji ne smem ni da pomislim koliko bi mi alata trebalo pa pajseri za gume pa stalak od ''Luisa'',a sta i ako je skinem mozda treba da nosim i rezervnu unutrasnju .Znaci ovo govorim iz prakticnih razloga a ne da bi se prepucavao sa tobom Lalajko i dokazivao ko je u pravu,uostalom znas sta je bilo u slicnoj temi o opremi i kakve si komentare izazvao sa svojim spiskovima potrebne opreme,pocevsi od toalet papira i soli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja