Jump to content

Moto Zajednica

Oprema bez koje ne putujete

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Od obavezne opreme na duza putovanja nosim:

  1. alat ( mada mogao bih da ga obnovim)
  2.  Kisno odijelo
  3. Navlaka za cizme
  4. Rukavice
  5. set za popravku gume
  6. mali kompresor
  7. Razno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kao što je Lalajko već dvaput naveo u ovoj temi sve zavisi od samog putovanja. Da li je višednevna vožnja, gde se putuje i po kakvim putevima (ili bez puteva) planira da se vozi, period (proleće, lepo, jesen, pa i zima) kada se putuje, da li se putuje u grupi ili solo... I pre svega od sopstvenih prohteva. Višak keša i kartice su tu da više daju neku psihološku sigurnost, i dobro dođe naravno, ali mislim da mnoge druge stvari odlučuju da li će putovanje biti uspešno završeno. Kao što mnogi znaju 2014e sam radio dve fotoreportaže "Putevima NOBa" i "Putevima rimskih imperatora". Obe reportaže su trajale dve nedelje i obe su bile oko 3000km, a planirano je da traju oko 8 dana i 1700km. Na put sam išao sam. Sledeću fotoreportažu kada budem radio pakovaću se slično kao i prethodna dva puta:

- motor na kom je urađen redovan servis pred put (ulje u agregatu, kočnicama, vilama, filter ulja i goriva, antifriz, i provera pakni & diskova)

- nove gume ukoliko su trenutne na motoru "do pola"
- standardni moto alat

- tank torba: karte za zemlje u koje putujem, kišno odelo, termo postava i termo protektori, rezervna potkapa, pletene vunene rukavice

- repni kofer: ranac sa lap topom, fotoaparat, voda i grickalice

- levi bočni kofer: čarape i kompleti donjeg veša planirani za svaki dan puta +3 kompleta, pantalone za svaki treći, majce za svaki drugi, rezervni duks, 2 peškira, pribor za higijenu i sapun za veš, 1  rezervna pamučna trenerka

- desni bočni kofer: kantica ulja za agregat, kočiono ulje, kantica od 5L goriva, sprej za podmazivanje lanca, nešto dodatnog alata, papuče, plitke patike, par najlonskih kesa za odlaganje prljavog veša, rezervni španeri

- šator i vreća za spavanje na suvozačevom sedištu (u toku vožnje se može nasloniti na njih i odmoriti leđa, mnogo dobra fora)
 

Meni će par A.M. bočnih kofera od 39L koje sam serijski počeo da pravim prošle godine biti sasvim dovoljni. Sa 45L bih imao viška prostora, ali kao što se vidi za sebe pakujem samo najosnovnije. Ovi prototipovi iz prethodne serije su nešto zapreminski manji i bilo je mesta da se ubaci još ponešto. Opet napominjem, za moje potrebe je to više nego dovoljno. Ako neko putuje sa devojkom/verenicom/ženom/sestrom/drugaricom ni kamion mu neće biti dovoljan :) Ulja nosim preventive radi, a sa druge strane nije nemoguće da možda sretnete nekoga usput kome bi to ulje dobrodošlo pa da mu pomognete. 
 

To manje više izgleda kao na ovoj slici. Ovo je slikano pred "Imperatore":

post-20093-0-82846900-1483429858.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na jednodnevnu vožnju ponesem minimalno tank torbu, u koj mi je kišnjak, druge rukavice, još tople robe i ostale sitnice i boca vode.

Kad idemo u paru i topcase jerbo se gospoja voli naslonit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

od svega po malo iz ovih postova i trebala bi mi prikolica za motor da sve stane...

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada je neko spomenuo sprej....Uzeo sam ga pre ove moto sezone i nosio na par izleta van grada, ali  i na letovanje u Grčku u koju sam išao kolima. Na jednoj naplatnoj rampi mi je grk pokazao prstom na zadnju desnu gumu.. i dok sam prošao rampu, prestrojio se u krajnju desnu traku, guma je već "legla". Već mi je bila muka od pomisli vađenja stvari iz gepeka da bi došao do rezervne, ali sam se setio spreja koji je bio na dohvat ruke.  Bez problema sam je naduvao sa njim i vozio auto-putem još 40 km do sledećeg izlaza gde je bio vulkanizer. 

Verovatno bi to radilo i na motogumi, samo da nije pocepana, nego probušena najviše ekserom...odmah po dolasku sam uzeo dva, jedan za motor, a jedan za auto.:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, Dane Deda je napisao:

Dali je jednodevna ili vise dana, (osim onog standardnog) obavezno ponesem, gospoju,vode i rakije.

A gospoju vodiš da bi imao ko da popije vodu.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 4 sati, zika56 je napisao:

A gospoju vodiš da bi imao ko da popije vodu.

Upravo tako, a rakija sluzi kao antibiotik, antiseptik, dezinfekciju unutrasnjih organa motora.:cirka2:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Do sada su sve vožnje bile jednodnevne - nisam nosila nista osim dokumenata, novca, telefona, maramice ali ću morati malo da su uozbiljim po tom pitanju :lol3:

Za više dnevne ćemo videti :neznam: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 25.11.2008. at 14:28, Purec92 je napisao:

Kao sto kaze naslov bez cega ne krecete na neki duzi put. Sta od opreme nosite i koje tank torbe i bisage koristite i jeste li zadovoljni njima ili bi ste nesto promenili.....

Vec par godina na duze djireve nosim ovu torbu

 

 

https://tram21.co.uk/products/the-motorcycle-bag

 

Vidim sad da ima i manja verzija, moja je veća...unutra mi stane praktički sva roba + obavezno kišno odijelo na vrhu. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
On 12/16/2019 at 4:58 PM, zika56 said:

A gospoju vodiš da bi imao ko da popije vodu.

Vidi Žika iz 2019. godine.:Mina:

 

Pozdravite Žiku, da zna da mislimo na njega iako ga ne poznajemo. :bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja