Jump to content

Moto Zajednica

TAJLAND , LAOS , KINA pa nazad .....

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Zamena to jest pokusaj zamena ulja u kardanu , serbian way . Tajci u cudu ali pomazu . Njima za nevericu Boza ne namerava da odustane .

post-4826-12879011450478_thumb.jpg

post-4826-1287901145082_thumb.jpg

post-4826-12879011451365_thumb.jpg

post-4826-12879011451908_thumb.jpg

post-4826-12879011452573_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

  Napokon sam pri kraju , sada i zadnje slike koje dugujem . Nece mi se ova greska vise nikad ponoviti . Izvinjenje profesoru Nikoli i ostalima zbog moje gluposti . Na slikama je ulazak u Jin Hong i vecera u tamo cuvenom restoranu . Ove devojke kuvaju , sluze , pevaju , piju sa gostima ,  dalje nismo probali .

post-4826-12879011455988_thumb.jpg

post-4826-12879011456588_thumb.jpg

post-4826-12879011457098_thumb.jpg

post-4826-12879011457673_thumb.jpg

post-4826-12879011458216_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Cestitam Milulanac!!! Konacno da vidimo iz bliza te voznje po dalekom istoku.

Ovo za fotke, ni ja ih ne vidim...

Valjda cemo uskoro da vidimo i kako se Peca i Jeca vozaju po Tailandu...

 

Hvala doktore , evo nekako sam ispravio gresku sa slikama . Peca i Jeca su dobili dobre instrukcije tako da i ja jedva cekam njihove slike sa severa Tajlanda . Bojim se samo da se oni nece vratiti za Srbiju ,tako mi izgleda za sada .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ove devojke kuvaju , sluze , pevaju , piju sa gostima ,  dalje nismo probali .

 

Ovo ti bas i ne verujem, al ajde neka ti bude ovaj put ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Bravo Mikulanac, super je i put i slike, ma sve! To bi moglo da bude Long way .... hmmm.... Long way right  ;D ili Long way east  :)  Vidim ja da je tamo zanimljiva priroda... Hoce li biti jos slika i prica?

 

P.S. ucila sam kineski 3 godine, mogla bih da idem sa vama kao prevodilac  ::)  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ma daj bre Mikulanac, Brale, vrati se ovamo, vidis kako im je tamo blatnjavo. Dodji da vidis kakav je sneg napadao sinoc u bgdu, prosto imam zelju da stavim neke celave gume i da se provozam po gradu, pa da ti pokazem sta je ludilo zezanje  ;) ;D ;D

A i u nedelju je koncert naseg prijatelja Steve, to ne smes da propustis

Ako mi ova dvojica priznaju onaj tiket za koji sam , ustvari ja dao pare, a oni se prave blesavi, docicu sam, jer cu njih dvojic,  usput da izgubim (citaj: udavim. naravno dolazimo brodom, jer sumnjam da ce mo imati para za avion, sto znaci cekaj nas sledece sezone), eto i mene da ti pravim drustvo, cisto da ti ne bude dosadno. ;D

Pozdrav i uzivaj iz sve snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ih da mi je da mog Ćetalja provozam po onim drumovima!

Mikulanac, kako se pokazala ona METZELER endurance?

Interesuje me posto imam istu takvu na ST-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

evo da se malo rashladis na 0 stepeni, u pitanju su zimske carolije na Bukulji 23.11.08. p.s. NECE PO LEDU ;D                                        BCJPQ_bukulja231108017800x600jh2.jpg                                                                                           TxSWQ_bukulja231108019800x600sg8.jpg

                                                                                                                                                                 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

   Evo da nastavim tamo gde sam stao jutros . Verujem da vise necu imati gresaka i da nece biti problema oko postavljanja slika . Sto se tice situacije ovde nije zabrinjavajuca kao sto novine i vesti govore . Aerodrom je do daljnjeg blokiran tako da  ko je planirao da dodje morace motorom  ;D :D. Danas sam izvozao oko 400 km naokolo i nisam primetio nikakve promene . To je to o situaciji a sada na putopis .

 

   Svanuo je novi dan i doslo je vreme za polazak . Obicno se uvece dogovaramo  kada se krece . Najcesce je to bila kombinacija 7,8,9 sto bi Tajci voleli da kazu ili u prevodu 7 ustajanje , 8 dorucak i 9 dupeta na motorima za pokret , to je teorija . U praksi to izgleda 8.45 , 8.50 , 9 . Naravno sto smo duze na putu dolazi do zamora a ima i nekih koji vole da spavaju . Ovaj put imali smo Bozu koji je dobio nadimak Oil man i koji je morao svako jutro da bude prvi i spricom ufiksa novu dozu ulja u njegov kardan . Svakim narednim danom gubio je sve vise i vise ulja ali nije mu padalo na pamet da odustane . Sledeca destinacija je bio grad Simao poznat po proizvodnji cajeva .

 

tr3PI_2007chinayunan0962gh4.jpg

 

UDXgM_2007chinayunan0975qg3.jpg

 

LvKbS_2007chinayunan0996la6.jpg

 

YR3GR_2007chinayunan0997sg1.jpg

 

    Definitivno najveci problem ove ture je preci naplatnu rampu . Motorima je zabranjeno kretanje autoputem a i pored svih dozvola nekad smo cekali  po par sati za odobrenje . Za animiranje ekipe na  stajanjima zaduzen je srpski tim . Cesto sam im pevao a kad su mi zabranili poceo sam da ih poducavam sa slikama iz srpskih magazina CKM -a, Playboya ... To su rado sa smeskom prihvatili .

 

 

tVxZL_2007chinayunan1028fh0.jpg

 

MRhaY_2007chinayunan1021qn8.jpg

 

GjYDr_2007chinayunan1035hd8.jpg

 

ZxiPZ_2007chinayunan1018gx9.jpg

 

 Posle tri sata  cekanja dobijamo informaciju da zbog vikenda ne mogu proveriti nase dozvole a samim tim ne mozemo preci famoznu rampu . Da su nam to rekli ne vreme vec bi bili na zeljenoj destinaciji .Svi smo zbog toga  dosta nervozni tako da besni stizemo u hotel . Grad Simao je tezak smor tako da i nije vredan paznje .

  Svice novo jutro . Boza je na vec poznatom mestu . Zuti GS prima dozu . Hoce li izdrzati jos jedan dan ?  Boza i dalje uspeva da zadrzi vedar duh . Pocinje  kisa a svi znate kako je lepo voziti po njoj . Sa obzirom da je prosao vikend  nadamo se nece biti problema oko putarina ponovo .

 

mVSlV_2007chinayunan1101uy1.jpg

 

2t85b_2007chinayunan1114cg9.jpg

 

kSRXv_2007chinayunan1125kh5.jpg

 

AKXeQ_2007chinayunan1128en4.jpg

 

 Ovaj put uz krace cekanje ipak se dize to parce metalne sipke i mi ulazimo na autoput . Jos smo u neverici . Posle stotinak kilometara novi problem . Pri vecoj brzini dolazi i do veceg trenja u kucistu kardana a samim tim ulje gubi gustinu i pocinje obilato da curi .  Sledi novo tocenje za Oil mena . Verujem da je Boza gledajuci ka provaliji razmisljao da li da baci motor ili on da skoci .

 

JbPTq_2007chinayunan1132qv5.jpg

 

5JFL4_2007chinayunan1137rc2.jpg

 

kqeeK_2007chinayunan1158vx4.jpg

 

1awck_2007chinayunan1163jp9.jpg

 

ynjlF_2007chinayunan1165eo6.jpg

 

  Posto kao i uvek posle kise dodje sunce resili smo da stanemo i napravimo mali piknik uz primese striptiza . Trebalo je skinuti kisna odela i malko napuniti stomake nekom supicom . Neko je to iskoristio da napravi modnu reviju dugih gaca .

 

0beJ0_2007chinayunan1175hl9.jpg

 

404.jpg

 

YmPQY_2007chinayunan1220ef5.jpg

 

GBMJe_2007chinayunan1221rm6.jpg

 

PvCbG_2007chinayunan1208du6.jpg

 

4hZLn_2007chinayunan1222sy3.jpg

 

    Nakon zavrsenog piknikovanja sedamo opet na nase motorine . Mister How clan tajske ekipe oseca monotoniju na auto putu pa je resio da malo zabavi kineske vozace . Dolaskom na novu rampu opet ista prica samo sto ovog puta i milicija intervenise opominjujuci tajca da autoput nije mesto za akrobacije sa motorom . Ne znamo jos ko ga je uopste snimio i javio policiji .

 

cmwDQ_2007chinayunan1254im8.jpg

 

Ntmyo_2007chinayunan1255op9.jpg

 

2jKHt_2007chinayunan1259cg5.jpg

 

0bXg4_2007chinayunan1269dr0.jpg

 

DazLx_2007chinayunan1272tm3.jpg

 

 

  Prosavsi i ovu rampu nailazimo na nesto poput nase Djavolje varosi samo mnogo vece . Zaista lepo izgleda . Dogovaramo da obavezno obidjemo to u nekom od narednih dana posto nas je vec uhvatio mrak . Verovali ili ne jos jedna naplatna rampa i novih pola sata uveravanja . Blizu smo da pocnemo da grizemo . Jako komican sistem ali nema sta sve mora po pravilima sluzbe . Tako i radimo .

 

f6qTj_2007chinayunan1284af3.jpg

 

KGT4t_2007chinayunan1310mh1.jpg

 

m8d4y_2007chinayunan1322lb6.jpg

 

iUhcO_2007chinayunan1329nj0.jpg

 

 

   Cudi me da ni jedanput nismo nocili na rampi ali ko zna mozda na sledecoj turi .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

   Evo da nastavim tamo gde sam stao jutros . Verujem da vise necu imati gresaka i da nece biti problema oko postavljanja slika . Sto se tice situacije ovde nije zabrinjavajuca kao sto novine i vesti govore . Aerodrom je do daljnjeg blokiran tako da  ko je planirao da dodje morace motorom  ;D :D. Danas sam izvozao oko 400 km naokolo i nisam primetio nikakve promene . To je to o situaciji a sada na putopis .

 

 

   Svanuo je novi dan i doslo je vreme za polazak . Obicno se uvece dogovaramo  kada se krece . Najcesce je to bila kombinacija 7,8,9 sto bi Tajci voleli da kazu ili u prevodu 7 ustajanje , 8 dorucak i 9 dupeta na motorima za pokret , to je teorija . U praksi to izgleda 8.45 , 8.50 , 9 . Naravno sto smo duze na putu dolazi do zamora a ima i nekih koji vole da spavaju . Ovaj put imali smo Bozu koji je dobio nadimak Oil man i koji je morao svako jutro da bude prvi i spricom ufiksa novu dozu ulja u njegov kardan . Svakim narednim danom gubio je sve vise i vise ulja ali nije mu padalo na pamet da odustane . Sledeca destinacija je bio grad Simao poznat po proizvodnji cajeva .

 

 

 

 

    Definitivno najveci problem ove ture je preci naplatnu rampu . Motorima je zabranjeno kretanje autoputem a i pored svih dozvola nekad smo cekali  po par sati za odobrenje . Za animiranje ekipe na  stajanjima zaduzen je srpski tim . Cesto sam im pevao a kad su mi zabranili poceo sam da ih poducavam sa slikama iz srpskih magazina CKM -a, Playboya ... To su rado sa smeskom prihvatili .

 

 Posle tri sata  cekanja dobijamo informaciju da zbog vikenda ne mogu proveriti nase dozvole a samim tim ne mozemo preci famoznu rampu . Da su nam to rekli ne vreme vec bi bili na zeljenoj destinaciji .Svi smo zbog toga  dosta nervozni tako da besni stizemo u hotel . Grad Simao je tezak smor tako da i nije vredan paznje .

  Svice novo jutro . Boza je na vec poznatom mestu . Zuti GS prima dozu . Hoce li izdrzati jos jedan dan ?  Boza i dalje uspeva da zadrzi vedar duh . Pocinje  kisa a svi znate kako je lepo voziti po njoj . Sa obzirom da je prosao vikend  nadamo se nece biti problema oko putarina ponov

 

 

 Ovaj put uz krace cekanje ipak se dize to parce metalne sipke i mi ulazimo na autoput . Jos smo u neverici . Posle stotinak kilometara novi problem . Pri vecoj brzini dolazi i do veceg trenja u kucistu kardana a samim tim ulje gubi gustinu i pocinje obilato da curi .  Sledi no

   Cudi me da ni jedanput nismo nocili na rampi ali ko zna mozda na sledecoj tur

 

POSLAO SAM TI SMS, NEODGOVARAS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

respect  bucku i ekipici, a posebno lavu na desnom krilu! stvarno ste jake momcine

a tebi komso brate, ako ti ovo niko nije jos rekao,e ja cu :

Dejo,deeejo,dejo majstore pa ti si bog! De,o de de o de o dejoo dejo majstore pa ti si .....kad on vozi, to je lom.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sinoć Forrest i ja bili da uzmemo Deda Mraz kostime pa posle, naravno, u bircuz da proslavimo ;D

 

Da znaš, ako te svrbela guza, to smo te nas dvojica otrcavali ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Definitivno izuzetno zanimljiv putopis........sa fotografijama koje zaista prenose jak utisak vidjenog na putu.

Imam samo reci hvale, i iskreno ...............zavidim vam na voznji.

Veliki pozdrav iz Afrike............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

   Novi dan nosi srecom kratkotrajna cekanja na poznatim mestima . Vozimo autoputem na kojem  je zabranjeno kretanje motora a nailazimo na komicne situacije pa se u glas pitamo ko koga ovde zajebava . Slike ce vam reci bolje od reci sta mozete sresti jedno jutro na kineskom auto putu .

 

eyWnn_2007chinayunan1237er5.jpg

 

 

6tOjg_2007chinayunan1425xi6.jpg

 

 

5nEGZ_2007chinayunan1429gr2.jpg

 

ktSRL_2007chinayunan1441lw6.jpg

 

NEUaP_2007chinayunan1442ts8.jpg

 

cy4Nh_2007chinayunan1445uj5.jpg

 

tF8Ek_2007chinayunan1450wk1.jpg

 

QqHOY_2007chinayunan1464ha3.jpg

 

yhIwn_2007chinayunan1705vp7.jpg

 

 

   Vesto izbegavajuci  lude kineske motoriste , raznoraze  krave i bikove kao i pesake koji setaju najbrzom trakom autoputa nailazimo do prelepih zelenih predela jako cudnih oblika . Cenimo da bi obilazak vodopada u blizini i malo odmora prijalo svima nama .

 

iM0MT_2007chinayunan1446sb0.jpg

 

P3BIJ_2007chinayunan1448os5.jpg

 

0pSRf_2007chinayunan1483eu7.jpg

 

jZugu_2007chinayunan1487hv5.jpg

 

uQeBN_2007chinayunan1500kd4.jpg

 

DNvbX_2007chinayunan1503pv0.jpg

 

B1NZ7_2007chinayunan1559lk0.jpg

 

 

      Boza je jedan od najumornijih i svaki momenat koristi za spavanje . Nisam siguran da ga  pirinac u svim bojama moze razbuditi . Dok smo bili odsutni razgledajuci vodopade i prelepu prirodu kinezi su iskoristili da se slikaju na motorima a fotograf je slike za prodaju stavio u kola cekajuci musterije da se vrate iz obilaska.

 

 

Mczqr_2007chinayunan1641we6.jpg

 

gYEXw_2007chinayunan1642jq8.jpg

 

Tr1lE_2007chinayunan1655tw1.jpg

 

4jEye_2007chinayunan1659qz3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Pa kod njih ni jedne zivotinje nema da pase u polju, sve su na auto putu, rade neumorno upregnute kao i Kinezi i hrane se asfaltom :D

Nije mi samo jasno sto su zabranjeni motori na auto putu, jer nigde nisam video svinje koje bi mogle da izjedu plastiku i vozace ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja