Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Za pocetak malo objasnjenje – nisam putovao motorom, pa ko hoce da nastavi, neka izvoli….

Dakle, posto sam se ove godine motorom obisao sve sto sam planirao motorom, red je bio da uposlim i mog jadnog cetvorotockasa, da se ne oseti zapostavljenim.
To je bio jedan razlog, drugi je sto sam isao sa zenom (nije za duga motoputovanja) a treci – ovo sto smo mi planirali je bolje odraditi kolima (obilasci gradova koje spajaju autoputevi a motor i autoput su kod mene spojivi samo u krajnjoj nuzdi).

Evo plana…Bec (moja zena ga nije videla leti), Salzburg, nemacki Alpi (kao nesto sto ce da nas ugosti pre spusta u Italiju), Verona, Lago di Garda, Pisa, Modena-Maranello (ovo sam ja ubacio iz ociglednih razloga), Firenca, Venecija, Trst (uleteo neplanirano) i kuca…

Necu mnogo da davim, jer kao sto rekoh, nisam bio na motoru pa i ovaj moj post smatram offom, ali siguran sam da ima ljudi koji ce bar deo od ovoga da prodju na 2 tocka, pa se nadam da ce nesto od ovoga i da bude od koristi.

Iz Bg-a krecemo rano ujutru (bio je radni dan a ja sam hteo da izbegnem jutarnji spic preko Gazele da mi put do novosadskog puta ne bi trajao kao Novi Sad-Budimpesta). Za nekih standardnih 6 sati stizemo u Bec.

Tamo smo ostali 5 dana…obilazili grad i okolinu, vozili rolere, zdrali, pili….evo par slika samog grada

404.jpg
404.jpg
404.jpg
404.jpg
404.jpg
mygsq_dsc01709tz0.th.jpg
404.jpg
404.jpg
wR8xX_dsc01685gl9.th.jpg
404.jpg

Petog dana smo iz Beca krenuli za Salzburg, rodni grad W.A. Mozarta. Na putu do tamo…pa evo ovako je to izgledalo….vozis na secanje. Kisa kakva se dozivljava jednom u par godina (a mene ove godine hoce takve stvari tako da sam sada miran do tamo neke 2020)
xtxLF_dsc01788nr2.th.jpg
Tada sam stvarno bio zahvalan odluci da ne odem motorom

Salzburg je prelep. Nije veliki, dovoljan je jedan pun dan da se obidje kako treba. Jedina mrlja u svemu je kazna za nepropisno parkiranje (zaboravio sam da je na tom mestu kolima dozvoljeno parkiranje samo do 11am a posle toga tu staju samo turisticki busevi) – 108EUR…pa dobro, malo da dopunim jadan austrijski drzavni budzet.
Evo slika:
2rSt8_dsc01794bc7.th.jpg
fhQHe_dsc01796bv8.th.jpg
404.jpg
404.jpg
ulpXF_dsc01826to3.th.jpg
yhj1h_dsc01826xl8.th.jpg 404.jpg

Tu vidim i tipa koji je uspeo da spoji dve stvari CBR-RR i touring i postao shatoRRash:
HekeG_dsc01848wz4.th.jpg

Iz Salzburga krecemo ka Nemackoj, prolazimo pored Minhena, ulazimo u nemacke Alpe (meni drugi put za mesec dana, pa se snalazim kao mator). Voznja kolima opet daje neku drugu dimenziju u odnosu na motor. Naravno da nismo isli po prevojima, to bi vec bilo previse a i vise vremena bih proveo u stajanju da Jelena povraca nego u voznji.
Voznja kolima ti daje priliku da vise gledas u prirodu a manje u put. Vozim sporije nego sto to cinim motorom, koncetracija je puno manja i odjednom vidis stvari koje si propustio da vidis a bile su tu…odmah pored.
Voznja motorom kroz Alpe zahteva punu koncentracuju jer se greske izuzetno skupo placaju a retki su pravci gde mozes malo da se opustis i kazes….uh, bas lepa priroda. Za tako nesto stanes i gledas na miru.

Uz put dok sam tankao na jednoj pumpi dodje simpaticno drustvance. 4 tipa u 4 automobila: BMW Z4 M, BMW Z4 M coupe, BMW M5 i BMW M6. Pa gde im je masta??
r27Z1_dsc01852lv6.th.jpg
404.jpg
404.jpg

Spavali smo u Garmishu. Nekako mi je prirastao srcu…

jFbzp_dsc01857qs4.th.jpg
404.jpg

Iz Garmisha sutradan nastavljamo ka dvorcu Neuschwanstein. Mislim da je zvanicno proglasen za najlepsi dvorac na svetu (njegova, ajde da je nazovem – replika, stoji i u Disneylandu). Nalog za njegovu gradnju dao je jedan prilicno opicen lik - Ludwig II, kralj Bavarije. Na zalost, nije docekao njegov zavrsetak, umro je 1886, pet godina pre nego je zamak zavrsen.
Danas on izgleda ovako:

404.jpg
5C47m_dsc01906hq1.th.jpg
404.jpg
404.jpg
LH9f6_dsc01910zm9.th.jpg
404.jpg
404.jpg
404.jpg

Sa njega se pruza fantastican pogled na stari Ludwigov zamak kao i na dva jezera (nisu na ovoj slici):
404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Odatle smo krenuli ka jugu, kroz Austriju ka Italiji i Bolzanu ili sto bi Austrijanci rekli Bozen. Inace, jedan deo Italije, ka austrijskoj granici se nalazi u potpuno nemackom govornom podrucju. Sva imena mesta su nemacka (odnosno, imaju dupla imena, ljudi koji tamo zive su poreklom austrijanci ali nekako neprihvaceni i od Italije i od Austrije….niko ih ne voli – nesto kao Srbi)

Uglavnom, vozimo se oko 20ak minuta i nalecemo na neverovatan zastoj. Nisam do kraja ukapirao o cemu se radilo, uglavnom, kolona je bila dugacka 40km i NIJE SE KRETALA. Gde si sada Strome!!!

Stojim tako u koloni, vec gotov da iskocim iz koze i Jelena me pita – pa zar navigacija nema opciju ‘find alternative’. Daaaa ima (nikada joj to necu priznati, ali meni bi to palo na pamet tek za sat,dva…). Koristim je, pravim polukruzno i navigacija me vodi pored nekog neverovatnog jezera, kroz vekovnu sumu…prizori kao iz bajke. Em sam se izvukao iz haosa, em vozim predelima koje retko kada imas priliku da vidis….Sto bi rekao slogan audija – napredak kroz tehniku

 

404.jpg

dbHV8_dsc01934nb8.th.jpg

HzapO_dsc01940uk8.th.jpg

404.jpg

 

Nastavljamo nas put ka Lago di Garda. Jezero se nalazi zapadno od Verone. Prelepo je, ali nas vreme nije posluzilo.

404.jpg

404.jpg

404.jpg

 

A da…evo kako izgleda jedan od onih motora uvezenih ovde (oni za 600-900EUR, inace, placeni su 100EUR u ITA), kada su novi:

jJRXw_dsc02042bv2.th.jpg

 

Bilo je dosta oblacno pa su slike relativno lose a kada smo usli u najlepsi gradic na jezeru (nalazi se na spicu poluostrva) pocela je da pada jedna od onih letnjih kisa kada mislis da ces da se udavis…

404.jpg

 

Odatle smo otisli na par dana u Veronu. Grad Sekspira, Romea i Julije i jedne od najocuvanijih arena (amfiteatara) na svetu. Cuvena je i kao scena za opere a izgradjena jos prve polovine I veka nove ere. Evo ovde jednog parchenceta…

IFPko_dsc01956og7.th.jpg

 

Julijina kuca..

VtybF_dsc02018aw7.th.jpg

 

i cuveni balkon na koji je jadan Romeo morao da se vere..

404.jpg

 

Jos malo landscape-a:

z8cFd_dsc01985mw1.th.jpg

404.jpg

VlDPi_dsc01976or0.th.jpg

404.jpg

 

Polizia Locale:

404.jpg

 

Medju svim onim skulpturama, ova mi se nekako izdvojila...Alfa Romeo Brera. Skulptura na tockovima dizajnirana od strane Giugiarovog Italdesigna

AYZ4T_dsc02120bm5.th.jpg

 

Iz verone krecemo ka najdaljoj tacki naseg puta – Pisi. Pisa je u stvari jedno seoce od 90ak hiljada stanovnika koje je ukenjalo da se toranj gradjen pre nekih 800 godina, zbog sastava tla, iskrivi i tako ga stavi na mapu sveta! Nema sta…stvarno izgleda ludo!

 

404.jpg

404.jpg

 

Za svaki slucaj, pridrzao sam ga i ja, da ne padne bas kad su Srbi tamo…

 

404.jpg

 

Bilo je jos putnika-namernika koje je zanimala ista stvar…

 

Czmdo_dsc02243lz0.th.jpg

5Zmuw_dsc02245oo9.th.jpg

 

Iz Pise krecemo za Firencu. Stotinak km puta kroz Toskanu. Uzivanje..

Prva stvar koju sam tamo video je Triumphov salon. Svasta je bilo tamo da se vidi…

 

uHmdo_dsc02246ec6.th.jpg

 

Firenca…sta o njoj reci…Verovatno grad sa najbogatijom istorijom kada je umetnost u pitanju. Arhitektura, slikarsto, vajarstvo, knjizevnost….racuna se da je od 1000 najznacajnijij umetnika drugog milenijuma nove ere, njih 300 zivelo i radilo u Firenci.

Samo neki od poznatih stanovnika Firence su: Mikelandjelo, Donatelo, Leonardo da Vinci (jebote, sve nindza kornjace, samo im Shreder fali da budu kompletni), Djoto, Makiaveli, Dante, Patrarka, Bokaco, Amerigo Vespuci, Galilej…

Firenca je i jedno vreme bila glavni krad kraljevine Italije (1865-1871)

Grad koji jednostavno ostavlja bez reci (poznati su slucajevi da ljudima pozli dok su tamo jer mozak jednostavno ne moze da primi toliku kolicinu emocija - http://en.wikipedia.org/wiki/Stendhal_syndrome )

 

Evo i par slika…

 

Najcuvenija od svih – Duomo (katedrala Santa Maria del Fiore). Jednostavno ostajes paralisan. Ne znam kakav bi mi objektiv trebao da mi ceo stane u kadar (Cope, pomazi!!). Mislim da je velika kao jedan i po nas hram. Po detaljima na fasadi uporedio bih je samo sa Gaudijevom katedralom u Barseloni.

Mozda vam slike docaraju deo, ali nisam bas nesto siguran:

YAD6P_dsc02336ob2.th.jpg

404.jpg

404.jpg

i2PZX_dsc02374yi5.th.jpg

h7VDU_dsc02363jd4.th.jpg

 

Odmah do katedrale je nista manje cuven Djotova kula-zvonik:

KjW3Y_dsc02286pl8.th.jpg

 

Malo dalje odatle (mozda je trebalo njega prvo da stavim) je Ponte Vecchio. Most koji ste svi videli bar jednom. Podignut od strane Rimljana (napravljen od drveta), unisten u velikoj poplavi pa ponovo podignut 1345. ali ovoga puta od kamena.

 

404.jpg

 

Neptunova fontana:

 

404.jpg

 

Mikelandelovi David i Pieta

404.jpg

 

404.jpg

 

Donatelova Marija Magdalena:

 

yRMgH_dsc02422gs4.th.jpg

 

San Giovanni

 

404.jpg

0yglV_dsc02400sb1.th.jpg

 

Panorama

 

404.jpg

 

Mostovi nocu

 

m8aZE_dsc02293yr6.th.jpg

 

Ne vredi, mogao bih ovako u nedogled, ali negde moram da prekinem. Evo zavrsavam sa pandurima (prvi put vidim da je GS650 policijski motor)

 

4LiSP_dsc02301ve1.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Iz Firence smo krenuli ka Veneciji, ali usput smo imali jednu veoma vaznu stanicu-bogomolju za sve ferariste - Maranello, mesto zacetka najvece legende auto industrije!

Ispunjenje jos jednog decackog sna (ove godine me je bas krenulo). Kada sam usao u muzej, ustala mi je svaka dlaka na telu...prosli su me zmarci i tako je bilo duuugo posto sam izasao iz njega.

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

SCW6R_dsc02178dg1.th.jpg

 

Enzova kancelarija:

404.jpg

 

Ulaz u fabriku snova:

404.jpg

 

 

Iz Modene jurimo auto putem brzinom koju vidite na ekranu:

VTmIX_dsc02501xu9.th.jpg

 

Ali ubrzo se guzva rasciscava i opet se vozimo kao ljudi. Usput srecemo kolege koji putuju sa stilom. BMW, Triumph, mountain bike…lepo

 

KMsxS_dsc02497dt7.th.jpg

oNRkY_dsc02496xl3.th.jpg

 

Stizemo u Veneciju. Tamo takodje ostajemo par dana. O Veneciji se manje-vise sve zna, pa ne bih da davim. Evo samo nesto slika..

 

404.jpg

DmYnX_dsc02511fz4.th.jpg

404.jpg

0fyR4_dsc02527to2.th.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

 

Santa Maria della Salute. Monumentalno delo Longhena koje je grad podigao u slavu zrtava kuge koja je u XVII veku odnela trecinu populacije Venecije. Bazilika je opevana i u istoimenoj pesmi Laze Kostica koju je on posvetio najvecoj ljubavi svoga zivota – Lenki Dundjerski , najlepsoj zeni toga vremena. Malo je ‘objekata pred kojima stojish sa takvim divljenjen kao sto je ova bazilika:

 

404.jpg

404.jpg

 

Iz Venecije krecemo ka Sloveniji, stajemo u Trstu da popijemo i poslednji italijanski kapucino za ovo leto. Nisam tamo bio valjda vise od 25 godina, a nekako me vezu lepe uspomene za njega kada sam kao klinac, sa caletom, isao po delove za kola. Krajem ’70. je u Italiji kupio nov FIAT 127, tada auto godine u Evropi i onda ga je stalno nesto budzio i tunirao (jadan, dobio me je sa 22 godine kada je jos i sam bio klinac tako da sam bio svedok mnogih njegovih postpubertetskih poteza….)

 

nauYB_dsc02701lp0.th.jpg

 

Dalje nista posebno vredno pomena. Stizemo u Bg ali me mesto ne drzi….gde sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ðuro, šta da ti kažem... Verovatno te smaraju pohvale o tvojim putopisima ali kritike je stvarno teško pronaæi. Samo nastavi.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Kao sto Najzli rece, samo nastavi a mi s merakom pratimo svaki tvoj opis puta, i naravno cistimo bale koje nam cure iz usta dok citamo...

no, dobro je dok imas toliko vremena i "vremena" sve ovo da ispratis i obidjes... jeli Bog dao da je tako i samo naprijed!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Znao sam ja da Djura sprema nesto lepo za nas, cim ga nema na forumu ;):D

 

Slike su fantazija, za trenutak sam osetio da sam tamo... Svaka cast, care! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Naravno da su standardi pomereni...od Djurica se to i ocekivalo!

 

Jedino me muci pitanje ''Kako te bre nije mrzelo da kacis ovolike slike???!!'' :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

e hvala drugari...ja to zbog vas :)

 

Sto se slika tice, imao sam laptop sa sobom a posto inace malo spavam (uvek sam spavanje smatrao gubljenjem vremena), onda nocu kada se ne desava nista, ja sednem, prebacim slike, uploadujem ih i napisem text. Nije tesko stvarno a dobro je sto se podsetim gde smo taj dan bili i sta smo videli jer nam je tempo bio stvarno ubitacan (Jelena kaze da se oseca kao da je bila na triatlonu i hoce da sada idemo negde na odmor :shock: ), pa ume da ti se sve zbrka u glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svaka cast !!!

 

Samo po ovim slikama kao da si bio sam, nigde zene !!!

 

Ajde postavi mapu kojom ste prosli, ako te ne mrzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Djuro' date=' ako mi zena vidi ovaj post j[/quote']

 

Ne bih ja brinuo mnogo o mojim postovima. Ako ti zena vidi neki od tvojih postova, onda si stvarno najebao :D

 

Sto se tice moje zene, ima je, naravno, na slikama...mnogo vise nego mene, ali nece da se kaci po forumima pa ja to postujem jer sam dobar muz :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Djuro' date=' ako mi zena vidi ovaj post j[/quote']

 

Ne bih ja brinuo mnogo o mojim postovima. Ako ti zena vidi neki od tvojih postova, onda si stvarno najebao :D

 

Sto se tice moje zene, ima je, naravno, na slikama...mnogo vise nego mene, ali nece da se kaci po forumima pa ja to postujem jer sam dobar muz :oops:

 

U pravu si sto se mojih postova tice, moracu da joj nesto lepo kupim, ako Bog da, a bice, izgleda da sam prodao kucu na kojoj sam radio zadnje dve godine pa cu morati da se malo isprsim za novu Vespu :lol:, posto smo sa odmorom zavrsili za ovu godinu, a mozda joj uzmem i neka kola, smucio mi se njen auto do zla. Ma dacu joj da bira........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja