Jump to content

Moto Zajednica

Rtanj planina ???

Recommended Posts

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ha ha ha ...

 

Seti se sada da ispricam pricu o svetlecim loptama . Ovako se odvija dogadjaj . Moj prijatelj koji je inace bio u policiji i svim tim specijalnim cudima poceo je da radi kao privatno obezbedjenje . Jednog dana se seti da ( kao glavni u obezbedjenju ) odrzi jedan trening . Cilj je bio istrcavanje do vrha rtnja ali sa strane naselja Rtanj . Njemu je to bila tada skoro svakodnevna rekreacija . Medjutim da krene ko po zlu ovi ostali ni trunke kondicije i jedva se popese na vrh rtnja . Gore se malo odmorise ali poceo da pada mrak i pocese da se spustaju na dole . Malo su krenuli ali ona strana Rtnja je skroz mracna pa tamo sunce pre zadje i nista se ne vidi pa odlucuse da upale neke 4 ( profesionalne ) lampe da bi videli gde idu i da nadju stazicu jer su se spustali pravac na dole da im bude lakse . Te lampe biju takvu svetlost da ako se upere u nebo vidi se zrak kako bije , ma ekstra su . Dodjose do sumice i prijatelj im rece da ugase lampe jer se vidi staza i mogu lako da se vrate nazad . Kao su oni pomerali one lampe levo desno gore dole da nadju stazu video je odredjeni lik koji je tada pustio pricu na tv-u , novinama ..... Iskreno covek verovatno nije imao pojma sta je to a iskreno ni ja nebi imao pojma i normalno da bi se i uplasio do negde .

 

Moj prijatelj posle nedelju dana procita to o svetlosnim loptama i vanzemaljcima u novinama pa se seti da su oni bili tamo te veceri . Pogleda u kalendar kada su imali trening kad ono isti dan tj.vece .

 

Eto to je ta prica posle koje se nadovezuju sve ostale price o loptama i svakojakim desavanjima . Inace taj moj prijatelj je proveo vise dana po sumi i na Rtnju nego verovatno iko od nas i kaze da bi mu bilo drago da upadne u takvu neku situaciju da vidi sta bi to moglo da bude . Nije reko covek da ne veruje u neke price o Rtnju ( ali prave price ) a te o vanzemaljcima su cista lupetanja ljudi koji nisu psihicki stabilni pa od zabe prave azdaje itd..........

 

I on tvrdi da je Rtanj veoma misticna planina ali ne u pogledu NLO-a .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Fina pricica ali je moje iskustvo malo drugacije i tada kao ucenika osnovne skole nije mi bilo do smeha. Elem da se nadovezem na moj prethodni post da se te davne 1988. godine bio na pionirskoj radnoj akciji na Rtnju. Smestaj nam je bio u samom podnoziju planine a ja sa jos jednim drugarom bio pozarni te noci. Pred sam kraj mog pozarstva u sam cik zore iz pravca planine prvo se cuo strasan prasak a ja kao i svako dete koga sve zanima izasao da vidim sta to puca. I na moje opste iznenadjenje pri samom vrhu planine uocio sam vise objekta - letecih tanjira (NLO-a) sa izbocinom po sredini. Da ne bude kasnije kako sam to ja izmislio ili sanjao ja pozovem i svog drugara da izadje i da zajedno propratimo ovo cudo. Sada se ne secam koliko je vremena proslo odnosno koliko smo nas dvojca zajedno u neverici posmatrali ali mi je ostalo u secanju da su ovi objekti usli u sam vrh planine. Ovaj moj dozivljaj ispricao sam i ljudima koji se dugi niz godina bave ovom tematikom i od njih sam dobio odgovor da nisam prvi ko je video ili doziveo slicne stvari kao i ja. Koliko mi se cini za vreme agresije na nasu zemlju nato avioni izbegavali su prelet iznad planine zbog jakog delovanja magnetne sile. Eto ja isprica svoj dozivljaj, mozda ce nekom ovo biti smesno ili ce tvrditi da izmisljam ali ja sam licno svojim ocima video i pristalica sam toga da nesto ima kako na planini Rtanj tako i iznad nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

To ti je JNA izvodila vojne vezbe i manevre..samo nisi znao.. :jee:

 

Nama je pricao domacin kod koga smo bili.. da je davno video veliku svetlosnu loptu kako mu izlazi iz podruma..posle desetak godina video je istu tu loptu..samo manju :stabre:

Mi nismo nista nenormalno videli..osim cele planine.. :D

 

 

http://www.alternati...a-moc-piramida/

 

smiley-faces%20(81).gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Mi evo danas bili na Rtnju . Prelep dan a jos lepsi pogled i okolina a naravno morao sam da isprobam novu masinu :takoje:

 

29e5h_img7549m.jpg

LIlp6_img7568t.jpg

2nlHY_img7553cw.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Nije bilo uopste klizavo . Malo je trava klizava ali je zemlja tj.staza tako lepo otvrdnula od zime da nikada lakse nismo izasli gore .

Mislim sa motorom od 175 kg i nije bilo lako ali iznenadio sam se kakav je teren bio .

 

Naravno na prolece se vidimo da napravimo jedno veliko druzenje , pentranje na vrh , kampovanje , prasence . ..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Jeste to je sneg malo pao pa se zaledio pod jakim vetrom . Inace bilo je minus 5 ili 6 sigurno .

Ali nasa volja je veca i od -15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Mi evo danas bili na Rtnju . Prelep dan a jos lepsi pogled i okolina a naravno morao sam da isprobam novu masinu :takoje:

 

m2xyA_img7549m.jpg

Ti2vG_img7568t.jpg

rXF54_img7553cw.jpg

Da nema fotki..znaci moze! Lepo je videti Adventure na ovakvom mestu, cestitke vozacu i motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

prodato :takoje:

 

 

 

Alooooo Cici mici kako bez support team-a da ides? C,c,c,c jao kako si neodgovoran moram ja da mislim za tebe. Baza se pravi kod mesta medju poznavaocima poznatom po imenu ``Bogovi Rtnja``

A onda ```to the Universe and Beyond...``

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Zapalise nam rtanj ovi sa 4 tocka . Popalili se ovi iz Bg-skog dzip kluba da izadju na vrh samo mi nije jasno sta oni zamisljaju da mogu da lete :stabre: .

Nije mi jasno da neko tako iskusan kao oni ne zna granicu izmedju moguceg i nemoguceg .

Ima mozda tu i jedna slika koju su oni uslikali jednu ne-eksplodiralu granatu . Pa eto vidite i samo kako sami unistavamo prirodu umesto da je cuvamo kad nam od ove zemlje ssamo to ostade !!!!!!

 

 

https://picasaweb.google.com/107666623316683114702/Rtanj#

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1011 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Moj prijatelj kod kojeg su rucali ih je gledao . Ona tri dzipa su odlucila da krenu na vrh . Ostali su ih cekali u podnozju . Kako on prica misli da je neka varnica ili usijani katalizator ili sve vec jedno taj pozar napravio . Iskreno NE OSUDJUJEM ih ni malo ( ako je tako delovalu u gornjem postu da znate da nije ) . Svako ima pravo da radi to sto su oni radili . A i mi isto tako mozemo da zapalimo Rtanj motorima a mozda jos lakse . Koliko puta padnemo dok se penjememo a gorivo iz karburatora izcuri . Dovoljno je samo malo da izbije pozar . Zapalio se pa sta . Iskreno iz poznavanja te planine najvise su se cajevi brali posle nekih velikih pozara . Sada tamo nema nista osim obicne trave . Nadamo se da ce ovo malo da osvezi zemlju i da posnu razne lekovite biljke da rastu ( bar je tako od uvek bilo dok ga je vojska palila ) .

 

10 za njih na hrabrom ali uzaludnom pokusavu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

ide li se i dalje i dalje motorima do gore,negde sam naleteo jos s proleca na neku sliku grupnu na vrhu Rtnja...ja sam planirao ovih dana da izletim gore,vozim Yamahu TTR 600 a gume su enduro ( Michelin SIRAC ) aman su nove al nije bas za dalje od makadama...moze li se do vrha tako ? i s koje strane moze da se izadje,tj s koje je najbolje ? i ako bi neko hteo da podje,da se organizujemo,bolje bi bila neka grupna voznja..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada je ovo već Rtanj tema, neka ova priča bude ovde.

Ja sam novopečeni žitelj tih krajeva i ne bih zaista da ispadne da sam "veći katolik od pape" (sačuvaj me bože i sakloni)...hteo bih da ukažem na jednu novinu, koju u principu ne bi trebalo ni isticati kada pičaš  sa svesnim, odgovornim ljudima.

Od pre nekoliko meseci, planina Rtanj, ne samo njen vrh, već i dobar deo okoline...konačno je proglašen za "Park prirode od izuzetnog značaja" i podeljen je u 3 zone. 

Bez da ulazim u zakonske regulative, koje ni sam dovoljno ne poznajem...zaista ne znam kako bi danas bio tretiran uspon na vrh motornim vozilom (baš u svetlu priče od pre par postova). Ni tada to baš nije bio potez velikoumnika, bez obzira na to što zakon nije štitio taj prostor kao danas...od budala zaštite nema.

Pa dok se situacija ne razjasni i sve to ne zaživi u praksi, a ne samo na papiru....želeo bih da apelujem na sve željne avanture i susreta sa Rtnjem, da se ponašaju odgovorno, zrelo...prosto ljudski, jer zverova danas koliko ti duša ište, na svakom koraku. Naravno da ne mogu, niti hoću ikome išta da branim i nije to zaista poenta ove pričice..ali eto, imajte na umu da ulazite na prostor od velike važnosti za raznolikost živog sveta u nas i na SVETU, uopšte.

Uživajte, budite zdravo i dobro...i svratite u Vrmdžu na kafu (bar).

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pozdravljam apel @pronto!

Mi Kragujevčani nemamo takvo zaštićeno prirodno dobro. S druge strane imamo uredno podšišan memorijalni park Šumarice. U tom parku u šetnji uživaju gomile zaljubljenih parova, dece, roditelja, džogera, biciklista, vlasnika pasa. Naježim se od razmažene dece novopečenih kvazi bogataša kad naoštre one kvadove i useru park sa tragovima svog divljaštva. Hvala Bogu pa tragove motocikala viđao nisam, ali ove na 4 točka uživo koliko hožeš, a komunalaca naravno nigde nema. :grr:

E sad, Rtanj sam popeo samo pešaka i nisam viđao kroserice uz put. Da li njihovo prisustvo ugrožava zaštićenu zonu ili ne nemam pojma, ali svakako prirodu stavljam ispred svega!

 

Za tebe jedna moja fotka s vrha iz 2009-e (čini mi se), pre nego što se luk obrušio:

4069329749_303f37b531.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja