Jump to content

Moto Zajednica

Rtanj planina ???

Recommended Posts

• Stari S.W.A.T., 878 postova
  • Motocikl: crf1000

Pozdravljam apel @pronto!

Mi Kragujevčani nemamo takvo zaštićeno prirodno dobro. S druge strane imamo uredno podšišan memorijalni park Šumarice. U tom parku u šetnji uživaju gomile zaljubljenih parova, dece, roditelja, džogera, biciklista, vlasnika pasa. Naježim se od razmažene dece novopečenih kvazi bogataša kad naoštre one kvadove i useru park sa tragovima svog divljaštva. Hvala Bogu pa tragove motocikala viđao nisam, ali ove na 4 točka uživo koliko hožeš, a komunalaca naravno nigde nema. :grr:

E sad, Rtanj sam popeo samo pešaka i nisam viđao kroserice uz put. Da li njihovo prisustvo ugrožava zaštićenu zonu ili ne nemam pojma, ali svakako prirodu stavljam ispred svega!

Za tebe jedna moja fotka s vrha iz 2009-e (čini mi se), pre nego što se luk obrušio:

4069329749_303f37b531.jpg

• Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 4560 postova
  • Motocikl: konzerviran

Eto vidiš...i ta kapelica, tačnije za njen današnji izgled, zaslužni su maksimalni zverovi...tragači za zlatom. Gromobran koji je bio uz nju je takođe oštećen, pa je svaki boravak na vrhu i bližoj okolini IZUZETAN RIZIK po život, zbog nasumičnih električnih pražnjenja kada se sprema loše vreme.

Priča o ljudima za koje je kapelica vezana, familiji Minh i gospođi Greti koja je bila direktni finansijer njene mukotrpne izgradnje...izuzetna je, poznata uglavnom ljudima iz bliže okoline, a njihova zaostavština u mestu Rtanj i uopšte, uglavnom ispravna, ljudski lepa i značajna... je naravno zapostavljena, urušena i prepuštena zaboravu. 

• U prolazu, 91 postova
  • Motocikl: yamaha TT600R
On 8/28/2019 at 11:33 AM, pronto said:

Eto vidiš...i ta kapelica, tačnije za njen današnji izgled, zaslužni su maksimalni zverovi...tragači za zlatom. Gromobran koji je bio uz nju je takođe oštećen, pa je svaki boravak na vrhu i bližoj okolini IZUZETAN RIZIK po život, zbog nasumičnih električnih pražnjenja kada se sprema loše vreme.

A mnogi pricaju da je svitanje gore poseban dozivljaj,sto bi znacilo da su se mnogi zadrzavali na vrhu i nista im se desilo nije...cak postoje i turisticke agencije koje organizuju kako nocne tako i dnevne uspone i uranak na samom vrhu :D da ne duzim,ja planiram do tamo motorom,pa mi treba putanja najbolja do vrha,isao bi s pravca Sokobanje pa preko Muzinca i dalje nzm,ima li neka tabla,obelezje ? i moze li se sici na drugu stranu ( Mirovo,Lukovo ) zna li ko ? 

• Drug član, 4560 postova
  • Motocikl: konzerviran

Nema šta da ti se desi dok je vreme kako treba.....kada krene da grmi boravak na vrhu se apsolutno ne preporučuje!

Kada uđeš u selo Mužinac...prati table, koje su obično sklepane...tipa daska sa ofarbanim natpisom...i videćeš gde da skreneš sa asvalta na makadam. Taj će te put dovesti do podnožja gde su pojate i gde se održava vašar na praznik sv. Jovana-biljobera...poznatiji objekat tu je recimo Tomićeva koliba.

Odatle kreće uspon...prvo malo lakši a zatim izuzetno ozbiljan, cik-cak stazom do vrha. 

Moje je mišljenje da veliki enduro motori tu nemaju šta da traže, a svako je slobodan da bira svoju muku.

Kartu čitajte, seljake pitajte.

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

• U prolazu, 91 postova
  • Motocikl: yamaha TT600R
2 hours ago, pronto said:

Nema šta da ti se desi dok je vreme kako treba.....kada krene da grmi boravak na vrhu se apsolutno ne preporučuje!

Kada uđeš u selo Mužinac...prati table, koje su obično sklepane...tipa daska sa ofarbanim natpisom...i videćeš gde da skreneš sa asvalta na makadam. Taj će te put dovesti do podnožja gde su pojate i gde se održava vašar na praznik sv. Jovana-biljobera...poznatiji objekat tu je recimo Tomićeva koliba.

Odatle kreće uspon...prvo malo lakši a zatim izuzetno ozbiljan, cik-cak stazom do vrha. 

Moje je mišljenje da veliki enduro motori tu nemaju šta da traže, a svako je slobodan da bira svoju muku.

znaci ne bi trebalo biti problem za pronaci pravi put..odlicnoo :D zahvaljujem druze

• Svrati ponekad, 140 postova
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
8 hours ago, pronto said:

seljak vazda posalje u kontra stranu ili tezim putem, cisto zajebancije radi :)

• U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt
2 hours ago, A.J. said:

Misliš SELJAČINA ???

• Ol' dirty bastard, 447 postova
  • Motocikl: 1000f

Eto ja sam na selu, odprilike na nekom raskrscu puteva u zavisnosti iz kog pravca dolazite mogu da vas opravim za BG, Rtanj, Dunav, Donji Milanovac, Nis, Bugarsku, Staru planinu, Negotin, Borsko jezero...

Kad god je neko pitao ubismo se da lepo objasnimo, msm da nikom nije ni na kraj pameti neka zajebavancija!

• Sviđa mi se 1

• I didn't start the fire, 5822 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L
Pre 15 sati, A.J. je napisao:

Testirano na sopstvenoj kozi barem 10 puta...

Samo mapa i GPS

• Svrati ponekad, 140 postova
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 9/1/2019 at 9:02 AM, Djokic said:

Eto ja sam na selu, odprilike na nekom raskrscu puteva u zavisnosti iz kog pravca dolazite mogu da vas opravim za BG, Rtanj, Dunav, Donji Milanovac, Nis, Bugarsku, Staru planinu, Negotin, Borsko jezero...

Kad god je neko pitao ubismo se da lepo objasnimo, msm da nikom nije ni na kraj pameti neka zajebavancija!

izuzetak koji potvrdjuje pravilo :)

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja