Jump to content

Moto Zajednica

Rtanj planina ???

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Steta sto su kreteni srusili ovu kapelu iz vremena austro-ugarske,izneli eksploziv i minirali misleci da je neko tu nekada sakrio zlato.Inace je moglo u njoj lepo da se prespava i sakrije od nevremena koje gore dodje za 5 min.Daleko se vidi jedino rano ujutru,dok jos nisu pocela isparenja sa zemlje,tako da mnogi izlaze nocu ili spavaju gore da bi doziveli nezaboravan pogled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Mislim da sam iza 01.07. u Smederevu pa ću sigurno koji dan ponovo do Rtnja.

Jel može moja krmača od motora da prođe do nekih viših predjela jer ipak sam ja čovjek u godinama za neko ozbiljnije penjanje ?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Dobro, jeli neko uspeo da izadje motorom (bilo kojim putem) do vrha, osim mog prijatelja (u medjuvremenu:))??

Od kolege bicikliste sam cuo da je vidjao motor na vrhu i to nije bio full kros nego nesto vece!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Dobro, jeli neko uspeo da izadje motorom (bilo kojim putem) do vrha, osim mog prijatelja (u medjuvremenu:))??

Od kolege bicikliste sam cuo da je vidjao motor na vrhu i to nije bio full kros nego nesto vece!!

 

ove godine je to u planu da se uradi... ja sam pitao Kepu "jel može?" i on je rekao "može" a ja njemu sve verujem ... tako da će ove godine biti na vrhu makar točak od kamile :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

bila sam u januaru na planinarenju na rtanj...dusa mi je bila u nosu hahahahahah samo kros do gore veci motor teskoooo...a nevreme stvarno moze da se promeni za 5 min dozivela licno mada to je tako na svakoj planini ...al priroda uffff nema lepseeee :takoje: sto se tice puta do tamo put od paracina do tamo nije los...a vrh rtnja 1565m :zvizduk:

post-14740-0-66271600-1298494647_thumb.jpg

post-14740-0-21342500-1298494666_thumb.jpg

post-14740-0-59466100-1298494794_thumb.jpg

post-14740-0-21565400-1298494816_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Dobro, jeli neko uspeo da izadje motorom (bilo kojim putem) do vrha, osim mog prijatelja (u medjuvremenu:))??

Od kolege bicikliste sam cuo da je vidjao motor na vrhu i to nije bio full kros nego nesto vece!!

 

ove godine je to u planu da se uradi... ja sam pitao Kepu "jel može?" i on je rekao "može" a ja njemu sve verujem ... tako da će ove godine biti na vrhu makar točak od kamile :D :D :D

Ekstra ideja! Bas ce to da bude korisna informacija ko je uspeo da izadje na vrh a ko nije ;)

Jedva cekam reportazu u bjb stilu (motor nazalost jos nemam).

Mogao bi ove godine i ja konacno da odem tamo, peske. Javite ovde kad se ide da se usaglasimo nekako. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Sa strane sela rtanj nije moguce motorom jer se na nekim mestima bukvalno planinari uz stenu dok se ide kroz sumu, sa druge strane nisam isao

 

Razmisljao sam o tome, ukoliko se grupno bude islo, da se napravi neka akcija da svako ponese kamen do gore kako bi se ta kapela ponovo sagradila naravno ukoliko je moguce uz saradnju lokalne vlasti

 

Uranak na rtnju je divan, snimio sam ga fotoaparatom a sam uspon i nije bio posebno tezak iako mi je bilo prvo "planinarenje"

 

Usput su ljudi vidjali letece tanjire, mase , magme koje se okrecu i nestaju :)

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Rtanj je poznata planina po vanzemljacima 0namigivanje.gif, ima na netu mnogo toga da se pročita o vrlo čudnim pojavama vezanim za tu planinu.

 

Jedna lepa BJB vožnja bi bila pun pogodak! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Do Rtnja se stiže magistralnim putem koji vodi od Paraćina do Zaječara koji je sasvim ok, stim što posle ovakvih zima zna da bude dosta rizle na putu posebno na Čestobrodici(600mnv)koja je inspirativna za obaranje u krivinama i sve to uz uspon. Posle sela Lukovo imate desno odvajanje ka selu Rtanj i dalje Soko banji,i sve to iza motela Balašević i benzinske pumpe JP gde je preporučljivo napraviti pauzu. Posle samo par kilometara nailazite na separaciju i to mesto(na mostiću imate planinarsku oznaku crveni krug sa belim poljem u sebi) predstavlja početnu tačku za pešačenje severnom stranom Rtnja kojom se penjete gotovo nekih 1200mnv do vrha i to većim delom kroz šumu. Po izlasku iz šume dolazite na greben i odatle je potrebno nekih 45min do vrha Rtnja. Ovom stranom sigurno se ne može motorom bilo koje vrste!

Ako posle separacije nastavite par kilometara stižete u selo Rtanj odakle počinje uspon južnom stranom sa nekih 600mnv i to u prvoj polovini staze pešačite kroz šumu. Po izlasku iz šume dolazi se do ispod padine gde put postaje krivudav sve do vrha i to su te serpentine koje se vide na GE. Odvde možete brže stići do vrha ako krenete odmah desno grebenom, znatno je strmije ali i brže stižete do vrha. Odavde je možda moguće voziti ali samo stazom tj. serpentinama ali kako se stiže do ovog mesta ne bih znao pošto kroz šumu ne može da se vozi. Načuo sam da se iz pravca Soko banje produžava zemljanim putem ka vrhu i dolazi se do mesta gde staza južne strane izlazi iz šume. Nadam se da sam nekom pomogao u planiranju obilaska ove prelepe planine oko koje kružne razni leteći objekti, šta ne verujete mi?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

e o tome pričam... svaka čast :takoje: :takoje: :takoje: sa koje ste strane išli? sa južne ili ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Svaka čast učesnicima ove vožnje! Ovo je uspon sa Južne strane i pristup do podnožja padine upravo je onakav kako sam ga opisao u predhodnom postu- Iz pravca Soko banje.

Da li je Rtanj piramida? Pa svi veruju u mitologiju, neka ljudi veruju i u piramidu, ne može da naškodi nikome pogotovu ne meštanima u okolini!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Voznja + planinarenje = najbolja kombinacija ! Odavno razmisljam o tome da odem do Rtnja i bilo bi bas lepo da se organizuje voznja.

Svaka cast momcima koji su se popeli motorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: ktm 600 lc4

ma nisu mi kratke noge nego golem motor :lol: a i guma mi bila full cross ali bilo je zapamcenje ako bog da u prolece cemo organizovti nesto pa se mozemno ponovo penjati a evo i jedna slicka iz te voznje sa vrha rtanj-2010-19.jpg pozz iz sokobanje :ktm:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dobro, jeli neko uspeo da izadje motorom (bilo kojim putem) do vrha, osim mog prijatelja (u medjuvremenu:))??

Od kolege bicikliste sam cuo da je vidjao motor na vrhu i to nije bio full kros nego nesto vece!!

 

ove godine je to u planu da se uradi... ja sam pitao Kepu "jel može?" i on je rekao "može" a ja njemu sve verujem ... tako da će ove godine biti na vrhu makar točak od kamile :D :D :D

 

mere :jee:

 

samo malo da osusi i izlazimo na vr garant :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tockovi vaki, motori naki, kamile, mx.... ma samo da stavim trayalku pozadi eto i mene sa Jawom gore :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja