Jump to content

Moto Zajednica

Rtanj planina ???

Recommended Posts

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ovako da dodam i ja nesto .

 

Mislim da je ovo do sada najtezi motor koji je izaso na vrh rtnja . Naravno zeznuo sam se i napunio pun rezervoar goriva sto je i povecalo tezinu ( mogao je i sa nekoliko litra ali sam se zeznuo ) .

 

YhvJU_img1508uh.jpg

 

Znaci Dane moze i dr 650 tamo da izadje ali uz malo muke i mnogo znanja . To mi je inace bio prvi put da idem motorom do vrha pa zato i kazem treba i dosta znanja a ne samo sto laksi motor i sto vise misica .

 

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_dr_650_r_dakar_1990.php

 

Evo pa prosudite i sami koliko je motor tezak .

 

Jos nesto da dodam . Uspon na rtanj moze samo da se izvede sa strane Sokobanje i sa ni jedne druge . Ne pomaze ni full cross jedino helikopter da ga odnese tamo . Sa strane naselja rtanj se jedva penje i pesaka kamo li motorom .

 

Da moze kinez bi vec izaso puno puta . Inace to mu je vec 25-ti put kako je izaso na rtanj .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Evo nas malo na rtnju !!!!!

 

Na prvom klipu smo nas trojica koji smo malo ranije izasli da bi slikali drustvo iz Austrije . Ljudi su carevi a i masine su ima ekstra .

 

bice tu jos klipa sa njihovog i naseg pentranja ali evo prvo ovih.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uaMaUewKs80&feature=related

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

u da sam jedno 10cm visi, spremio bih se dobro da isteram onaj moj "autobus" gore u inat svim ovim stokilasima! Ovako mi kratke malo noge, onomad izgubih par puta oslonac i otelih se dok sam podigao bedu iz minusa, a i zao mi da je lupam po onom kamenjaru :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

e sad je dosta, moram i ja da se popnem gore iduce sezone pa makar se Popsy naljutio ;):lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

e sad je dosta, moram i ja da se popnem gore iduce sezone pa makar se Popsy naljutio ;):lol:

 

što bi se ja ljutio, idemo zajedno :takoje:

 

utakmica jos nije gotova :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ne brinite se vi sa tim velikim motorima . Spremamo mi kineza da vas izvuce do gore . :zvizduk: . Ma nemate sanse ne preterujte .

 

Sad bez zajebancije . Tamo gde ste prosli put izgubili dusu , e odatle ima jos jedno oko 50 metara stena . Posle je ravno . Ali treba tu malo vise znanja nego misica . Za nekog ko ide puno puta kao mi to vise i nije problem . E sad poslednjeg puta kad smo bili , bilo je blata pa i mi nismo nesto sjajno prosli te stene . Trebali ste malo da se prosetate na gore da vidite one predzadnje krivine na koje trebate da skrenete . Malo su prezajebane .

 

Kad god resite da idete ja sam tu . Znaci bilo ko da resi javite i idemo zajedno . Uskoro se spremam da isteram jedan dr 800 . Ali full cross gume i naravno bez plastika da coveku nebi morao da krpim plastike :hej: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa ne bih bas rekao da je to samo do tehnike jer znaju one stene nezgodno da bace a onda je potreban dobar oslonac. Inace ja sam razmisljao da se popnem peske ali smo bili okasnili domacinski, a iskreno i dusa mi je bila u nosu te sam se jedva i spustio al dobro, cim nadjem i ja nekog stokiasa eto i mene gore :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Verujte mi da je do tehnike . A normalno i da ima slucajeva kad ne mozes da dohvatis,padnes,boze moj teras dalje.....

 

-Prva greska vam je zato sto ste posli sami bez vodica . Tj. nekog od nas da vam objasni sta da radite .

-Druga greska je vezana za ovu prvu zato sto je Aca imao moj broj pa ste mogli i da me zovnete kad ste krenuli na gore , a zvali ste me da me pitate da li mozete da izadjete i odakle a niste pozvali kad ste krenuli gore na druzenje ( salim se ja ) . Ali mogli ste i da zovnete .

-Treca greska ( nisam bas zagledao da li ste imali gume za kross ili niste ) ali morate da imate kross gume na teskim motorima .

-Cetvrta greska je ta da ste mogli da izbegnete te stene da ste znali . Tj.opet vezana za onu prvu .

 

Znaci obavezno kros gume !!!!! Ja sam izlazio i sa obicnim ali sa motorom od 120 kg a ne od 220 kg.

Tako ljudi , sledeci put zovnite da podjemo i mi a povesceno i jos po 3-jicu na jedan vas motor i eto vas na vrhu . Jeste da je cilj da se izadje sam i bez pomoci ali kad ste vec zapeli ajde i da probamo .

 

Pozdrav !!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Verujte mi da je do tehnike . A normalno i da ima slucajeva kad ne mozes da dohvatis,padnes,boze moj teras dalje.....

 

-Prva greska vam je zato sto ste posli sami bez vodica . Tj. nekog od nas da vam objasni sta da radite .

-Druga greska je vezana za ovu prvu zato sto je Aca imao moj broj pa ste mogli i da me zovnete kad ste krenuli na gore , a zvali ste me da me pitate da li mozete da izadjete i odakle a niste pozvali kad ste krenuli gore na druzenje ( salim se ja ) . Ali mogli ste i da zovnete .

-Treca greska ( nisam bas zagledao da li ste imali gume za kross ili niste ) ali morate da imate kross gume na teskim motorima .

-Cetvrta greska je ta da ste mogli da izbegnete te stene da ste znali . Tj.opet vezana za onu prvu .

 

Znaci obavezno kros gume !!!!! Ja sam izlazio i sa obicnim ali sa motorom od 120 kg a ne od 220 kg.

Tako ljudi , sledeci put zovnite da podjemo i mi a povesceno i jos po 3-jicu na jedan vas motor i eto vas na vrhu . Jeste da je cilj da se izadje sam i bez pomoci ali kad ste vec zapeli ajde i da probamo .

 

Pozdrav !!!!!

Ako podje Acimo i jos dvojica kao on, izaci ce tako sto ce da odnesu motore gore :D Ja im objasnio sta da rade, tj preneo im ono sto si mi ti pricao, ali dzaba kad ne jasu rasne konje nego kravetine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Dobri si im reko Aco .

 

Jager-u pa sezona offroada i osvajanja Rtnja tek pocinje . Sto da cekamo sledecu godinu kad moze i ove .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000
:D Ček' prvo da sastavim ovu moju kravetinu :D Još uvek je u komadima, stižu delovi za nedelju dana.... paaaaaaaaaaa.. ko zna, videćemo, možda bude i ove godine :zvizduk:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

http://www.b92.net/p...p?nav_id=546801

 

 

Rtanj je odvajkada bio predmet posebnog poštovanja među stanovnicima Srbije. Nekada zbog svog neobičnog oblika, često zbog neobičnih i mističnih pojava na njemu, a još češće zbog lekovitog bilja koje raste isključivo na ovoj planini.

 

Svi koji se pažljivije zagledaju ka Šiljku, vrhu ove planine, shvate da ispred sebe imaju neobičan i nesvakidašnji oblik u prirodi - idealnu piramidu.

 

Sa druge strane, postavlja se pitanje: šta je to "privuklo" lekovito, endemsko bilje da raste baš i samo na ovom mestu?

 

Odgovor su pokušali da pronađu eksperti Centra za istraživanje i ekologiju "Duh Rtnja" tokom letošnjeg naučnog festivala. Posle avgustovskih merenja i predavanja u kojima su učestvovali mnogi ugledni naučnici - rezultati još nisu sređeni u potpunosti, ali do nečega se već došlo:

 

"Suštinsko pitanje je da li je Rtanj možda drevna piramida, ili nesvakidašnje remek-delo prirode", objašnjava osnivač "Duha Rtnja" Saša Nađfeji.

 

"Prosto je neverovatno da je obična igra prirode izazvala stvaranje planine čiji vrh ima savršen geometrijski oblik. Sa druge strane, zračenja i pozitivne energije koje smo osetili i izmerili ovde, potpuno su nesvakidašnje."

 

U krugu od desetak metara od mesta koje meštani zovu Svetilište, profesor Ristovski zabeležio je vrlo burno zračenje. Na tom mestu, u podnožju Rtnja, postoje ostaci nekakve građevine, očigledno iz davnih vremena, ali niko ne zna kakvo je to zdanje bilo i od kada datira.

 

Najmodernija, polikontrastna interferentna kamera, kojom je rukovao profesor Ljubo Ristovski, pokazala je potpuno zaprepašćujuće rezultate. Ovaj instrument je napravljen kao način da se registruju bioenergetska i elektromagnetna zračenja koja prijaju ljudskom organizmu.

 

"Snimci pokazuju kako vrh Rtnja - Šiljak, uglavnom upija energiju, dok je mesto koje meštani zovu Svetilište, u podnožju planine - uglavnom zrači", objašnjava dr Ljubo Ristovski.

 

"Nadalje, geometrija ove planine je potpuno neočekivana, i siguran sam da se na njoj emituju energije koje su veoma korisne za ljudsko zdravlje", dodao je.

 

Inženjer Goran Marijanović dodaje kako su merenja na Rtnju, na mestima na kojima ne postoje nikakvi električni vodovi ili slični izvori električne energije, pokazala da je zračenje daleko veće nego u urbanim sredinama. Nauka za sada nema odgovor šta je izvor takvom zračenju, ali Marijanović tvrdi da je reč o do sada neobjašnjivom fenomenu.

 

Podsećamo, prosek jačine naizmeničnog električnog polja u Srbiji je od 20 do 30 volti po kvadratnom metru, a na nekim mestima na ovoj planini ono dostiže od 60 do 70 volti.

 

Posle svih nepoznanica i nedoumica, naši stručnjaci su locirali i posebnu vrstu zračenja, koju je definisao još Nikola Tesla, nazvavši je "nehercijanskim zračenjem". Zato Marijanović tvrdi da je Rtanj neka vrsta gigantskog rezonatora suptilnih energija. Na ovoj planini su anomalije električnog potencijala čak dva ili tri puta veće nego u drugim delovima Srbije.

 

"Nama je sasvim jasno da piramide nisu mogle da nastanu kao puki rezultat prirodnih procesa", kaže Marijanović.

 

"Mi smo ubeđeni da je takav i Rtanj. Ovo su veštačke građevine nastale pažljivim planiranjem njihovih oblika i lokacije, izgrađene nama nepoznatom tehnologijom."

 

"Da li ja kao naučnik mogu da razumem ili ne, to je jedna priča", kaže dr Ristovski.

 

"Ali da efekat postoji, to je izvesno. Na Rtnju sam registrovao energetske karakteristike koje nisam video na drugim mestima. Siguran sam da neka mesta blagotvorno deluju na ljudski organizam. Mesto koje zovemo Svetilište je idealno da na njemu podignemo rehabilitacioni centar.", dodao je.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Dobro jutro Vlajkoviće.

 

Nego i mene proganja misao da pokušamo opet, Kepo reko da može opet,

ali pre toga da se okupimo ispred bilborda u Kneževom parku gde je velika slika planine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

BroJutro Acimo :zdravo:

 

Ili peske od one table Siljak..

ili da pozajmim neku rndalicu od 100kg..

sa preko 250 kg necem vise pokusavam..

 

Svakako da idemo jos jedared, napadamo samo vrh ranije i ocu OO da izgrizem sto ne kupih caj od onih sakupljaca..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Naleteh na clanak, pa reko da podelim sa vama.. :neznam:

 

S O R R Y

This video does not exist.

 

 

Mislim da se ipak nešto pušilo :D Možda gume, šta znam.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja