Jump to content

Moto Zajednica

Vreme za garazu,custom i ostala srafljenja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Nista sladje no kada vidim bobbera :D

Nego, kazi mi prijatelju, koliko te izashao taj soft-tail ram i gde si ga nashao?

Isto vazi i za amortizere.

 

 

Ram sam sam napravio kao sto vidis iz predhodnih postova,papiri su bili najveci problem je je vrlo tesko ih naci. Prvo sm kupio ram od Night Train-a koji je bio u udesu ali sa papirima pa sam onda na osnovu ostecenja rama dobio  dozvolu za zamenu pa smo onda sastavili rucno ram po mom ukusu pa odradili atest u Dekri dobili nove brojeve koji su ukucani u ram i stare papire. Ta operacija je kostala negde oko 3500e sto je za 1000 jeftinije od rama ispravnog sa papirima. Da napomenem da je moj ram koji sam kupio  bio od motora koji je 2008 godiste i jos se vodi kao registrovan tako da po sastavljanju ne moram raditi tehnicki pregled jer ce mi registracija jos vaziti dve godine.U sustini to je najveci problem kod Harleya jer jednom toalno razbijen ne moze biti zamenjen drugim ako ga jednom odjavis sa regitracije i naplatis osiguranje onda papiri se unistavaju a ti dobijes u sustini od osiguranja manje para nego da ga prodajes u delove.Ja sam samo papire platio 2500 a stari ram sam posle atesta bacio na otpad.

 

Amontizeri su od 200e pa navise zavisi sta hoces moji su bili 280e i ne mogu se stelovati po duzini i tvrdoci moras da vrlo precizno napravis nosace na ramu i svingeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Hvala na odgovoru.

Pitam sve ovo jer sam vec vidjao ovakav ram na ovoj web stranici :

http://64.172.168.34/neatstuff/downloads.htm

 

Znaci moze se besplatno i skinuti detaljni tehnicki crtezi za bobber ram.

Ima raznih od jednodelnog tj. tvrdog do ovog mekanog sa amortizerima sto ti imas.

Pitam sve ovo jer je i meni padalo nesto slicno na pamet ali sam ocajan sa varenjem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala na odgovoru.

Pitam sve ovo jer sam vec vidjao ovakav ram na ovoj web stranici :

http://64.172.168.34/neatstuff/downloads.htm

 

Znaci moze se besplatno i skinuti detaljni tehnicki crtezi za bobber ram.

Ima raznih od jednodelnog tj. tvrdog do ovog mekanog sa amortizerima sto ti imas.

Pitam sve ovo jer je i meni padalo nesto slicno na pamet ali sam ocajan sa varenjem :D

 

Hvala za ovaj link,odlicni crtezi za viljuske.

 

pozz svim ljubiteljima customa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Poz. pogledaj ramove ovde.  http://www.zodiac.nl/en/news/index.html

 

Hvala na odgovoru.

Pitam sve ovo jer sam vec vidjao ovakav ram na ovoj web stranici :

http://64.172.168.34/neatstuff/downloads.htm

 

Znaci moze se besplatno i skinuti detaljni tehnicki crtezi za bobber ram.

Ima raznih od jednodelnog tj. tvrdog do ovog mekanog sa amortizerima sto ti imas.

Pitam sve ovo jer je i meni padalo nesto slicno na pamet ali sam ocajan sa varenjem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Dobar rad ja bih skinuo zadnje sediste kao i zmigavce blatobran maksimalno priblizio zadnjem tocku a auspuh definitivno mora drugi ovaj je katastrofa( odprilike sao malo veci fi nego sto je na izlazu iz krivine i ne duze od osovine zadnjeg tocka  malo povijen na gore)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Dobar rad ja bih skinuo zadnje sediste kao i zmigavce blatobran maksimalno priblizio zadnjem tocku a auspuh definitivno mora drugi ovaj je katastrofa( odprilike sao malo veci fi nego sto je na izlazu iz krivine i ne duze od osovine zadnjeg tocka  malo povijen na gore)

Ma sve je to meni poznato, ali imaosam par stvari koje sam morao da ispostujem...

1.-Ovaj motor vozim svakodnevno, zato mora da bude po PS...odnosno po zakonu a to podrazumeva zmigavce...

2-Blatobran mi je potreban zbog vode

3-Zadnje sediste najverovatnije leti, jer nije bas funkcionalno-suvise usko

4-Auspuh kod dvoktaktnog motora je zakon. Znam da je ruzan, ali iakos e malo modifikuje cvaja nece da radi kako treba i zbog toga je morao da ostane...

 

Hvala na sugestijama  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da,vozio ga je,imam negde slike pa cu postaviti.

 

Nije ovo taj agregat. Motor koji je vozio ima agregat od nekog Sportstera, ako se ne varam. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja