Jump to content

Moto Zajednica

Osvežavanje izbledele plastike na motoru

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ako imate neki koristan savet dajte ako nemate...ja sam koristio sredstvo za plastiku i lepo je bilo svaki put operem motor osushim i nanesem sredstvo i to se nanosi na svekih nedelju dana.

 

Posto vidim da ponekad imas apriliu, da li to znaci da mazes plastiku jednom nedeljno ponekad ili jednom nedeljno stalno? I od cega i nakon koliko kilometara i po kom vremenu si vozio? Ili je cistis samo od prasine u garazi? Ako ti treba neki koristan savet, samo pitaj, cika mrle ce svemu da te nauci.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol

ciko ciko....ta aprilia nema garazu stoji mi kod kuma a vozim je po najgorem suncu ili malo ladnijem....shto se dice pokreta ja radim kruzno jer je najlakshe...sad sam skinuo auspuh pa mnogo drci tako da ne mogu da vozim(ne zelim da ogluvim mlad)....a moze i sedishte da se maze time ako ima pukotine....kokpit koristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

ciko ciko....ta aprilia nema garazu stoji mi kod kuma a vozim je po najgorem suncu ili malo ladnijem....shto se dice pokreta ja radim kruzno jer je najlakshe...sad sam skinuo auspuh pa mnogo drci tako da ne mogu da vozim(ne zelim da ogluvim mlad)....a moze i sedishte da se maze time ako ima pukotine....kokpit koristim.

 

Dobro, otkri nam tajnu o kom je preparatu reč, nestrpljivi smo da čujemo.

 

ps. Jednom sam naprskao kokpit sprej na sedište i nikad više - dao gas i poleteo kao na ledu u nazad.  Sva sreća pa sam imao kofer pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol

kokpit sa limunom kupljen u uradi sam placen neznam :D a to za letenje jbt pa zar nemozesh da sacekash da se osushi utrljam malo krpom,e ali to je za suva sedishta ispucala a za ova nova ti i netreba njih vlaznom krpom i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Hocu ja da ofarbam/osvezim poklopac prednjeg lancanika samo neka je glatka plastika. Mislim da tu ovaj metod nece pomoci. Postoji li neki sprej za ovakvu namenu bez neke posebne pripreme? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Pre svega tu plastiku moras blago da matiras, recimo nekom vodenom npr 800 uz kvasenje. Posle kad budes imao mat povrsinu moze jedna od dve alternative.

Moze bumper sprej koji u sebi ima plastik prajmer. Naneses ga u dva tri vrlo tanka sloja i to je to. Ali problem jesto bumper sprej mozes da nadjes u crnoj ili tamno sivoj boji, to je to.

Ako ti je taj poklopac lancanika u boji, onda opet matiras, posle toga plastik prajmer u jednom, dva vrlo tanka sloja, pa baza. Tj boja, pa bezbojni lak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

aj ovako ... :)

 

uzmeš šmirgl .. fini ... recimo 1200 ... i lagano matiraš površinu ... onda tu matiranu površinu fino zagriješ industrijskim fenom i eto je kao nova na duži period .. ;) 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja