Jump to content

Moto Zajednica

Osvežavanje izbledele plastike na motoru

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

@ZHAOCHEN

 

Pa kad prodaš tako motor nekom rmpaliji i on dođe za nedelju dana sa još par drugara da te pita zašto mu je motor izbledeo, šta ćeš onda?

 

Zadrzava se duze od mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

...Uzmete bobinu sa tecnoscu ne elektronsku probusite i lepo istocite ulje iz nje , ima oko 2dl ulja.....

 

Ja brate ništa nisam razumeo... ???

to je verovatno trafo ulje- nesto naj kancerogenije sto se moze kupiti u slobodnoj prodaji.verovatno nakon mazanja mozete ocekivati da vam opadne kosa i izraste grba,ispadace vam zubi al ce motor bar da se sija ;D

 

neznam sigurno koje je ulje unutra , ali prema objasnjenju koje sam dobio unutra je  neko laneno ulje , a sem toga ja nepatim da mi se motor ili auto  sija vec kupci pa zato namazem dobro  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Mislim da je bila slicna tema ranije neko je bio napisao da moze posluziti i ulje za kosu  ;D ja sam to probao i funkcionise  ;D Stednja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Mislim da je bila slicna tema ranije neko je bio napisao da moze posluziti i ulje za kosu  ;D ja sam to probao i funkcionise  ;D Stednja....

 

I koliko to traje, skine li se brzo? A koliko ovo sa bojom za obucu?

 

Ja sam koristio vurtov sprej za plastiku i extra je ali nakon svakog pranja moras opet prskati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Mislim da je bila slicna tema ranije neko je bio napisao da moze posluziti i ulje za kosu  ;D ja sam to probao i funkcionise  ;D Stednja....

 

I koliko to traje, skine li se brzo? A koliko ovo sa bojom za obucu?

 

Sve je bilo već napisano u prvom postu...al nema ko da pročita :D

 

I do this on my car bumpers which see a lot more rain then the bike would. It has lasted for past 3 solid years in weather ranging from -40C to +35C. So, it's tried and tested over and over again by myself and others who drive VWs with black textured bumpers.

 

Mogu i da revedem al me nešto mrzi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Mislim da je bila slicna tema ranije neko je bio napisao da moze posluziti i ulje za kosu  ;D ja sam to probao i funkcionise  ;D Stednja....

 

I koliko to traje, skine li se brzo? A koliko ovo sa bojom za obucu?

 

Sve je bilo već napisano u prvom postu...al nema ko da pročita :D

 

I do this on my car bumpers which see a lot more rain then the bike would. It has lasted for past 3 solid years in weather ranging from -40C to +35C. So, it's tried and tested over and over again by myself and others who drive VWs with black textured bumpers.

 

Mogu i da revedem al me nešto mrzi... ;)

 

Oho, pa ko bi jos citao sve  ;D, hvala kolega!

E ako je tako onda od sada koristimo LEATHER DYE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Osmirglas prvo vodenom smirglom granulacije 800, zatim 1200, pa 2000. Smirglas sve dok se vide ogrebotine. Ako nisu suvise duboke, mozes i odmah smirglom 2000. Onda uzmes polir pastu G12, pa poliras dok ti ruke ne odpadnu :) Najbolje masinski, ali moze i rucno, u tom slucaju bolovi u rukama i upala misica su neminovni :) Kad ispoliras da se sve sija, onda mu udaris glanc wax-om i vizir je kao nov.

  od kojeg je proizvodjaca ta pasta G12

 

Farecla

Ja sam uzeo g3 i ispolirao vizir.

Budi samo uporan i poliraj nekoliko puta, uspeh 100%.

Moj vizir je bio toliko mutan, da sam morao da gledam sa strane...

Posle poliranja je sinuo...

Cena oko 800din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ja sam na prolece cackao nesto prekidac migavca,malo je glavio,i uzmem WD-40 da naprskam malo da"zamasti"to sto koci,pa ako uspe dobro a ako ne rasklapanje ne gine,i normalno preterao sam i dosta spreja je izaslo na samu plastiku,koja je inace bila bas sive boje,to sam brzo obrisao jer nemam pojma kako moze WD-40 da deluje na plastiku ali primetio sam promenu boje i...

Evo posle nesto manje od godinu dana stajanja uglavnom napolju,veci deo dana na suncu i kisi,ta plastika i dalje izgleda EKSTRA,znaci da ne znam bolje rekao bih da je prefarbana,ima opet onu lepu mat crnu boju,milina bozja,a WD-40 sigurno svako od vas ima! :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

...Uzmete bobinu sa tecnoscu ne elektronsku probusite i lepo istocite ulje iz nje , ima oko 2dl ulja.....

 

Ja brate ništa nisam razumeo... ???

to je verovatno trafo ulje- nesto naj kancerogenije sto se moze kupiti u slobodnoj prodaji.verovatno nakon mazanja mozete ocekivati da vam opadne kosa i izraste grba,ispadace vam zubi al ce motor bar da se sija ;D

 

Sorry za off, ali ovo je stvar od opšteg značaja.

 

Nadam se da nije baš to - Piralensko ulje, koje se koristi u hladnjacima transformatora. To ulje direktno ulazi u DNK i RNK i izaziva genetičke mutacije Tumor u najavi i smrt za potomstvo...  :o :o :o :o :o

 

jedan link o istom

http://www.vreme.com/arhiva_html/466/14.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R
Nadam se da nije baš to - Piralensko ulje, koje se koristi u hladnjacima transformatora. To ulje direktno ulazi u DNK i RNK i izaziva genetičke mutacije Tumor u najavi i smrt za potomstvo...     

u jbt. mislim da mi to nece trebati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kazu, da od sperme bolje polir paste nema!

 

Potpuno si u pravu, sad mi je jasno zašto se toliko jasno primećuje visok sjaj na licima žena koje se redovno tretiraju tom polir pastom :):):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kazu, da od sperme bolje polir paste nema!

 

Potpuno si u pravu, sad mi je jasno zašto se toliko jasno primećuje visok sjaj na licima žena koje se redovno tretiraju tom polir pastom :):):):)

 

Pa i ti cope imas snezno bele zube  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kazu, da od sperme bolje polir paste nema!

 

Potpuno si u pravu, sad mi je jasno zašto se toliko jasno primećuje visok sjaj na licima žena koje se redovno tretiraju tom polir pastom :):):):)

 

Pa i ti cope imas snezno bele zube  ;D

 

HAHAHAHA ludaku ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Alo Brđani...po mom topiku ste našli da ofujete.... :D

 

 

 

Čekaj bre, Mrle me dekoncentriso, zaboravio sam a hteo sam da ti predložim da namažeš plastike s' onim preparatom što stavljaš na "frizuru" kad je rock'a billy veče u SKC-u  ;D ;D ;D ;D

 

Ja svoju ergelu tretiram sa Motul Wash&wax sprejem redovno,  plastika je duguročno sjajna i zaštićena bez laži i prevare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Alo Brđani...po mom topiku ste našli da ofujete.... :D

 

 

 

Čekaj bre, Mrle me dekoncentriso, zaboravio sam a hteo sam da ti predložim da namažeš plastike s' onim preparatom što stavljaš na "frizuru" kad je rock'a billy veče u SKC-u  ;D ;D ;D ;D

 

SAE 30 ili HIDROL 46, jedno od to dvoje je sigurno ako mislis na frizure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Alo Brđani...po mom topiku ste našli da ofujete.... :D

 

 

 

Čekaj bre, Mrle me dekoncentriso, zaboravio sam a hteo sam da ti predložim da namažeš plastike s' onim preparatom što stavljaš na "frizuru" kad je rock'a billy veče u SKC-u  ;D ;D ;D ;D

 

Ja svoju ergelu tretiram sa Motul Wash&wax sprejem redovno,  plastika je duguročno sjajna i zaštićena bez laži i prevare...

 

Motul Wash...jel se tako danas pise VAZELIN  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da se dopunim, evo sredstva koje sam ja koristio i kojim sam na 19 godina starom motociklu dobio zift crne plastike!

 

WZZp4_1000208gd9.jpg

 

Juce ga kupih u LA za 500 din, a posto ovde deru sa cenama treba ocekivati da je u ostatku drzave nesto jeftinije. Neko je rekao da plastika premazana ovim sredstvom skuplja prasinu. I moje iskustvo pokazuje da je to tacno, ali ima leka. Posle mazanja ostaviti neko vreme da se plastika lepo osusi i tada uraditi kljucnu stvar: mekom krpom sve izglancati i plastika ostaje crna ali i SUVA. Mesec ipo posle prvog tretmana, plastike su jos uvek kao nove.

 

Slika by Joska :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

I na pakovanju pise da treba da se ispolira kada se osusi. Ima i onaj black hrome za iste stvari samo mi se cini da je ovaj efikasniji. Onaj mora po nekoliko puta da se nanosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol

ako imate neki koristan savet dajte ako nemate...ja sam koristio sredstvo za plastiku i lepo je bilo svaki put operem motor osushim i nanesem sredstvo i to se nanosi na svekih nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ako imate neki koristan savet dajte ako nemate odjebite(izvinite na izrazu ali punite temu glupostima)ja sam koristio sredstvo za plastiku i lepo je bilo svaki put operem motor osushim i nanesem sredstvo i to se nanosi na svekih nedelju dana.

 

A koje si sredstvo koristio?

 

Pa i tvoj post i nije neki "koristan" savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

ako imate neki koristan savet dajte ako nemate odjebite(izvinite na izrazu ali punite temu glupostima)ja sam koristio sredstvo za plastiku i lepo je bilo svaki put operem motor osushim i nanesem sredstvo i to se nanosi na svekih nedelju dana.

 

A koje si sredstvo koristio?

 

Pa i tvoj post i nije neki "koristan" savet.

 

Vidiš da je momak precizno naveo vremenski interval nanošenja, i to je nešto. Jedino nije naveo kakvim pokretima se utrljava. kružnim ili ... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja