Jump to content

Moto Zajednica

naocale za sunce kao moto oprema

Recommended Posts

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Interesuje me koliko nas koristi i da li koristi u voznji naocale za sunce...Da li su iste po vama bolje ili ne od kaciga koje imaju ugradjen vizir koji ima slicnu ili istu ulogu.

Caberg kacige i jos neki proizvodjaci su imali to u programu pa me interesuje kako se to pokazalo Vama i da li je bolje to ili obicne naocale......

I jos nesto da li u tom slucaju koristiti obicne svakodnevne naocale ili se ipak odluciti za neke koje su bas pravljene kao moto oprema.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno da ti kazem meni licno smetaju naocare pri voznji.Kad stavim kacigu,a

stalno je nosim leto,zima,jesen prolece i stavim naocare za sunce

iznerviram se pa ih skinem,pa sam samim tim i navikao.A koliko sam primetio

letiretko ko nosi naocare,sem onih sto ne nose kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja nosim obicne naocare za sunce. Imam i zatamnjen vizir, ali njega retko montiram jer ako me uhvati noc tesko je voziti sa njim. Da nosim i providan vizir, pa da ga menjam kad se smrkne mi je cimanje, zato mi je najlakse naocare, a ionako mi trebaju kad skinem kacigu, pa krenem u setnju. Navikao sam i uopste mi ne smetaju u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

ja sam nosio naocale koje su sa tankim ramom da bih mogao sto lakse da ih stavim kada imam kacigu na glavi i gledao sam da debljina rama bude sto manja da ne bih skratio uglove gledanja....do sada sam ih dosta promenio jer mi se obicno desi da ih iskrivim ili polomim.....ali sam zato uvek kupovao neke do 30e vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja nemam zatamnjen vizir i ne mogu po suncu voziti bez suncanih naocara. Koristim one obicne plasticne od 600 dinara. Do sad sam ih vec par slomio i moracu za sledecu sezonu naci neko bolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Mislim da su jako dobre te kacige sa dodatim unutrasnjim crnim vizirom, neke filip up kacige, ili nolanove sa onim njihovim spoljasnjim VPS sistemom (valjda se tako zove). Probao sam par puta da se vozim sa naocarima ali mi je nekako cimanje te skini njih pa kacigu, pa kad stavljam kacigu stavljam i prvo njih, mozda gresim a mozda se nisam ni navikao pa mi je bilo mrsko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Nosio sam naocare za sunce (tipa aviator, koji je proslavio ray-ban-a), samo od drugog proizvodjaca, platio ih skoro 200 eur i na prvoj ozbiljnoj voznji sa jet (open face) kacigom, ih iskrivio i sjebao totalno. Vozio se nekih 200 kilometara i kad sam skinuo naocare i ponovo ih stavio, umal se nisam sokirao, stoje ukrivo. Na tom tipu naocara je tanak okvir, tanak deo koji ide iza uveta, i nakon 200 km voznje sa 100 na sat, jasno je sta se desilo. Osim toga, (bar ovakav tip naocara),  pri malo vecim brzinama preko 80 km/h, izaziva jako strujanje vazduha izmedju ociju i stakla, tako da oci suze i kad sam posle 200 km voznje sisao sa motora, bile su mi crvene ko da nisam spavao dva dana. Naocare za sunce ispod full face kacige su takodje vrlo neprakticna stvar, zbog iznenadnog upadanja u pojedine osencene zone na putu, pa ulasci u tunel, gde jednostavno maltene morate stati da ih skinete ako mislite da nesto vidite.

 

Tako da: Ja licno, naocare za sunce samo ispod jet kacige za neke laganije voznje po gradu i okolini na manjim brzinama. Najbolja stvar za ozbiljnu voznju sa tom kombinacijom ostaje full face ili flip up kaciga sa ugradjenim kratkim unutrasnjim vizirom sa sunce. Vozite sa njim i u slucaju potrebe (tuneli i slicno), jednim pokretom prsta sa strane kacige podignes ili spustis. Ovde takodje treba biti oprezan pri kupovini, jer kod nekih proizvodjaca mehanizam ovog unutrasnjeg vizira se pohaba i olabavi pa cesto sam spada, tako da ga mnogi kasnije trajno skidaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Moje iskustvo je da su naočare za sunce osnovni deo opreme bez koje ne krećem ni u vožnju po gradu, a kamoli na duže.

Imao sam prvo AGV flip up kacigu pa sam kupio i AGV naočare. Odlična kombinacija koja nigde nije žuljala niti mi smetala a leti sam sa podignutim vizirom bez problema vozio. Nije mi duvalo po očima.

Onda sam nabavio Airoh S4 enduro kacigu koja je isto savršeno funkcionisala sa ovim naočarima. Na žalost jednom me je uveče mrzelo da tražim futrolu po koferu pa sam ih izgrebao.

Kupio sam posle toga BMW naočare koje imaju 3 para stakala (providna, žuta i zatamnjena) jer u Markosu nisu imali one AGV. Ista stvar, savršeno rade. U međuvremenu sam ih upario sa BMW enduro kacigom :)

Stvarno je problem sa tamnim naočarima ući u tunel, ali ja to rešavam tako što otvorim vizir i samo svučem naočare sa nosa.

 

Mislim da je mnogo praktičnija varijanta kaciga sa onim duplim zatamnjenim vizirom sa unutrašnje strane ali nisam probao. Mislim da Airoh ima neki interesantan model.  Mnogo elegantnije rešavaju problem tamnije svetlije u toku vožnje sa klapnom sa strane koju samo podigneš kada ti tamni vizir smeta i jednostavno je vratiš kada ti opet treba.

 

PS podrazumeva se da bez kacige ne sedam na motor ni da ga preparkiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Nazalost, corav sam ko kuche, pa uvek nosim naocare. Trenutno nosim Oakley ram i mogu reci da su fantazija za ispod kacige jer nemaju ono zakrivljenje iza usiju, nego su prave tako da ne zuljaju. Za sunce su takodje bile naocare istog proizvodjaca i takodje su bile fenomenalne, ali sam ih izgubio prilikom udesa kolima.

Dakle, ako nosite naocare, a u prilici ste da kupite Oakley ram, meni se cini da bolje naocare za ispod kacige necete naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

I ja nosim naocare za vid,ali na motoru ne.Kada planiram da se vozim obicno ih ne nosim ceo dan,tako da se

mozak navikne i nije mi problem bez njih.U pocetku sam nosio i kad sam ih prvi put polomio gurajuci ih u kacigu,odustao sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

a sam bez naocara za sunce,ko slepo kuche! Prvo sam ih nosio ispod dzetovke, ali posle 45min. zuljaju ko djavo, i izgraviraju se u kozu sa strane(probao dva para ray ban, ali isto ).Onda sam kupio Caberg Justisimo GT, i problem resen! I dalje nosim normalne naocare za sunce u torbi, kad skinem kacigu pa setnja, da ne bih plakao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zatamnjeni vizir retko koristim- gotovo nikad, jer me mrzi da ga nosim i menjam a naocare za sunce mosim uredno i to neke od 1000 din. i odlicno me sluze. Po suncu sam bez njih kao corav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Imam kacigu koja ima ugrađene naočare i mogu da kažem samo reči hvale za taj izum,veoma korisno nemam reči.Zbog te kacige nikada nisam koristila obične naočare ispod kacige tako da o tome nemogu mnogo da komentarišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Ove iz Triona sa tri seta stakala su extra , bez kacige ili ti sa shlemicem , ne duva vetar u ochi to je najbitnije a imash naochare i za sunce i za oblachno vreme i za noc ...  a i extra flexibilne su moze da se stave i ispod fullface kacige , cena 60eura koliko se secam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Preko dana skoro uvek nosim suncane naocare ispod kacige, i jos mi nije nikad zasmetalo. Kad krena da smrkava, samo ih skinem.

 

Kad sam kupovao kacigu gledao sam one sa duplim vizirom (Airoh, Caberg) ali sam se na kraju odlucio za AGV, a oni neprave sa duplim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

od kako sam poceo da vozim nosim naocare, kada sam shvatio da cu unistiti jedne dobre popravio sam stare koje su mi pukle ali opet zbog zavlacenja ispod kacige opet su pukle i onda sam sa samo jednom delom koji ide iza uveta resio problem zavlacenja ispod kacige ali onda su stajale malo krivo ali dosta olaksava stvar kad je flip-up kaciga ili enduro. u svakom slucaju bez naocara za sunce ne mrdam iz kuce jer imam osetljive oci pa mi ponekada i dan smeta  ;)

u principu sve je stvar navike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Redovno nosim naocare za sunce tokom dana, onda ih menjam uvece za one sa zutim staklom. Ipak, konstatovao sam da mi zuto staklo ne odgovara nocu tako da sam sada nabavio naocare sa providnim staklom za noc. danju zatamnjene - klasicne za sunce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Interesuje me koliko nas koristi i da li koristi u voznji naocale za sunce...Da li su iste po vama bolje ili ne od kaciga koje imaju ugradjen vizir koji ima slicnu ili istu ulogu.

Caberg kacige i jos neki proizvodjaci su imali to u programu pa me interesuje kako se to pokazalo Vama i da li je bolje to ili obicne naocale......

I jos nesto da li u tom slucaju koristiti obicne svakodnevne naocale ili se ipak odluciti za neke koje su bas pravljene kao moto oprema.....

 

 

Imam Caberg Rhyno, sa "pilotskim" vizirom. Znam da imam "malo veću pušku", pa mi zatamnjeni vizir udara u nosinger  ;D . Drugo, plastika je toliko nežna, da se vizir izgrebao, a zamena nije ni jeftina a ni lagana (mora pola kacige da rasturim). Zato sam mišljenja da je bolje običan providni vizir, pa onda(k) naočare za vid/sunce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

Uzeo sam u Louisu "3M" naocare. Leze lepo ispod kacice, ne smetaju i ne umaraju oci.

Veoma su fleksibilne i ponekad mi se desavalo da ih skinem zajedno sa kacigom, i nista im nije falilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Uzeo sam u Louisu "3M" naocare. Leze lepo ispod kacice, ne smetaju i ne umaraju oci.

Veoma su fleksibilne i ponekad mi se desavalo da ih skinem zajedno sa kacigom, i nista im nije falilo.

Inace, te naocare iz louis-a sam nasao na sajtu domace firme kao HTZ opremu.

Imam Caberg Rynho sa unutrasnjim vizirom, i toliko je prakticna stvar, da mislim da nikada necu kupiti kacigu bez duplog vizira.

Jedna zanimlljiva prednost ovakvog vizira u odnosu na naocare je prilikom voznje ka niskom suncu, moze se spustiti do iznad ociju pa blokira sunce poput onih suncobrana u automobilima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Po meni su naocare za sunce jedan jako opasan komad moto opreme i izbegawam da ih nosim dok wozim .. Imam Nolan sa vps-om i saswim mi je dowoljan .. Uwek sam razmishljao ne daj boze pri nekom zeshcem padu, koliko bih mogao da izmasakriram ochi i lice iznutra  ???

Mislim da mozda nije ni predwidjeno, a nije iskljucheno i da nisam u prawu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja