Jump to content

Moto Zajednica

Kako okrpiti probusene gume u Beogradu u nedelju uvece - NIKAKO !!!

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

 

Ima li čovjek cjenovnik u radnji , da li  si dobio fiskalni račun , da si u Švajcarskoj gumu krpio ni po jada . Ako sam išta naučio o majstorima bilo koje fele je to da prvo pitam za cijenu , jer su me par puta zaklali isto kao i tebe . Na greškama se uči . poz

 

Cenovnik nisam primetio posto je radja ogromna,verujem da ga imaju, ali sam uredno dobio dva fiskalna racuna - jedan za gume, i jedan za usluge. Pitala me zena jel mi treba i onaj veliki racun za firmu. Sto se toga tiche sve je regularno i legalno, ali cena - "Prava sitnica"...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Kod plavog mosta i kod buvljaka su vulkanizeri koji rade 00-24 za one koje znam ... ali mislim da niko od njih ne skida tochak sa motora , ali znam da je cena skidanja tochka kod Tadica 1000din , a i balansiranje sa montazom gume je skoro 1000din ... papreno u svakom sluchaju

 

Uff sto je papren.  >:(

Na dzipu skidanje i vracanje na auto 4 tocka, demontaza "letnjih", postavljanje zimskih i balansiranje sva 4 tocka=20 €

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Kod plavog mosta i kod buvljaka su vulkanizeri koji rade 00-24 za one koje znam ... ali mislim da niko od njih ne skida tochak sa motora , ali znam da je cena skidanja tochka kod Tadica 1000din , a i balansiranje sa montazom gume je skoro 1000din ... papreno u svakom sluchaju

 

Ovako, ti kod plavog mosta ,dvojca ne samo da ne skidaju tockove nego i ne rade ako postoji unutrasnja guma jer kako kazu nemaju taj alat. Oni jedini koji to mogu da urade u neposrednoj blizini ne rade 00-24h. Verujte mi ako je neko 30 puta krpio gumu to sam onda ja.

Moze i sa tom operaturom da se izvadi unutrashnja ali ih mrzi, znam jer sam jednog nagovorio pa smo mu pomogli shurak i ja i uspelo je.

Nisam imao zivaca da procitam celu situaciju ali brate zadnji tocak skinesh, to je enduro, stavis u kola i vozis na krpljenje. makar ga vracao 3 dana ne bih im dao te pare za skidanje tocka. Osim toga tako se najbolje uci, to je posao za dva coveka tako da ti se isplati da sa ortakom skines i vratis pa kud puklo da puklo.  Tako ces najbolje i nauciti i mnogo je vece zadovoljstvo a ko ima para nek izvoli nemam nista protiv.

Znam da ce neki reci da postoje motori kod kojih to ne moze tako lako ( nije bogami ni kod mene lako ) i s tim se slazem cisto da se neko ne uvredi ;D ;D ;D ;D

 

Ali u Bg-u je sramota da se u Nedelju uvece ne mozes snaci za krpljenje gume, sto bi se reklo jedno veliko selo, ma kakvo selo zaseok bre!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Jaoooo, pa jer sam ti rekao da me zoves ako budes imao bilo kakav problem!!! Ovo je bila agonija

 

Ma kakva agonija.....tri agonije zajedno, jedna za drugom......kupujem stendere i pajsere.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

U ovom mom gradicu nije problem krpljenja gume. To ce da urade ali ako si sam prethodno skinuo istu sa motora. Sva sreca pa se to ne desava nesto preterano cesto.

Pa bre, taj vas Beograd neka malo veca palanka. Covek bi rekao da barem za takve sitnice ima leka u tolikom gradu. Sto se tice cena i one su extra. Mogao si 10 guma okrpiti za te pare. Stvarno mi nisu jasni neki ljudi, mada kad muka pritera nista ne pitas a oni to ocigledno dobro naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

 

 

Krecem da zovem redom prodavnice, nigde guma, naravno search na BJB reshava problem: Auto Centar Tadic !

 

 

 

LOL, tek sad shvatih, al mi je "zgodan" nick! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

ja sam doduse sam skinuo moj tocak i nosio do Lav auta u zarkovu gde su mi zamenili spoljnu gumu, i sve je trajalo jedno 15 min ukupno sa placanjem, a cifra je bila kao za demontazu/montazu bilo kog tocka naravno bez balansiranja, doduse kad sam menjao zadnju tada je jos radio njihov servis u zelezniku ali na zalost radio im je neki idiot od majstora ali zato u zarkovu rade odlicni majstori pa tamo sednem na caj dok cekam da mi zavrse bilo sta za sta odem. Inace znam da imaju i bajkera medju majstorima pa ako motor ima stender mozda bi i skidali ceo tocak.

A jedini vulkanizer koji radi nocu za koga znam je kod plavog mosta, tj kad se skrene kod avia pumpe sa auto puta i spusta se nizbrdo ide se pravo ka njegovoj radionici

 

e bas taj kod plavog mosta je prosle godine odrao Josepha sa 3000din sa krpljenje gume! Lopovi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

 

Krecem da zovem redom prodavnice, nigde guma, naravno search na BJB reshava problem: Auto Centar Tadic !

 

 

 

LOL, tek sad shvatih, al mi je "zgodan" nick! ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kod mene u kraju je menjanje gume 200 din i pored toga zadnji put sam gumu menjao sam da bih znao na koje probleme mogu da naidjem za ne daj boze. U situaciji kao tvojoj bih pre skidao gumu sa dva srafcigera ako treba, samo da ne cekam 2-3 dana, da ne pominjem da su te oooodrali. Jeste da je Bgd i da su uslege skuplje nego u unutrasnjosti, ali sto je mnogo, mnogo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Izvinjavam se, kapiram problem ali zaista ne razumem zasto se neki sablaznjavaju na to da vulkanizer nece da skida tocak? Nece covek i gotova stvar, nezna, nezeli, nemoze, vera mu zabranjuje, nije tako vaspitan ili sta vec...

Ako mislite da tako nesto nedostaje trzistu evo ja vas ohrabrujem da zabocnete poslovanje i resite problem ostalih koji se sablaznjavaju na vase ekonomsko zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Гремлине, имаш довољно година живота у Београду и километара на мотору и стварно ми није јасхо да си толико изненађен!

Па ти као путари које изненади снег у јануару!

 

;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Гремлине, имаш довољно година живота у Београду и километара на мотору и стварно ми није јасхо да си толико изненађен!

Па ти као путари које изненади снег у јануару!

 

;D

 

 

Pedja,

 

Sve si u pravu, ali ja i dalje ne verujem da se u gradu od 2 miliona stanovnika nista nije promenilo za sve ove godine...Da niko nece da radi i da zaradi pare , osim par skupih auto-kuca...Ovaj Joshkin kod Plavog Mosta je jeosh skuplji....no comment.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace nema ni potrebe da skidas tocak,,ja to na licu mesta,pajserom ili srafcigerom ,,skines jednu stranu gume sa felne,polako je okreces dok nenadjes rupu,tip top lepak u ruke,flekicu ,sacekas malo vrnes unutra,montiras polako pumpas i vozis,naravno lepse je kad je tocak skinut,itd,kad je zakrpi vulkanizer,sve to stoji,ali na putu pogotovu kada pada mrak,nema puno vremena za zezanje,pa to ti sve skupa traje 20tak minuta,naravno ako znas pravilno da rasfalcujes gumu sa felne,prosto je to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

U bloku 70, preko puta Kineza ima vulkanizer koji radi od 0-24 i montaža-demontaža gume košta 150din. Moraš imati sreće da od njih nekoliko bude u smeni baš taj koji zna/hoće i točak da skida...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ja skinuo tocak kuci, i nosio ga u gepeku auta od vulkanizera do vulkanizera dok nisam nasao jednog jedinog koji je bio voljan da proba da uradi! Koliko sam uspeo da shvatim problem je u tome sto vulkanizeri nemaju odgovarajucu masinu za tockove sa motocikla. Bar je tako u Kg-u. Kad je ovaj sto je meni radio, polozio gumu na masinu meni je sve bilo jasno! Ona metalna "sapa" sto odvaja gumu od felne je jednostavno kratka za tocak od motora. Ovaj majstor kolutao ocima, mrstio se , uzdisao ali na kraju i uspeo ;D trazio mi 200, ja mu dao 500 kinti i flasu piva. srecni i on i ja!! Inace, dizalicu sam vec nabavio samo jos dva pajsera da kupim i vulkanizeri mene vise nece videti!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

U bloku 70, preko puta Kineza ima vulkanizer koji radi od 0-24 i montaža-demontaža gume košta 150din. Moraš imati sreće da od njih nekoliko bude u smeni baš taj koji zna/hoće i točak da skida...

 

Bio i sve pohvale. Ako neće da skinu točak, skineš sam. Cifra za lepljenje 2 rupice na unutrašnjoj je 200 dindži ;)

 

BTW, ima ispod pančevačkog mosta vulkanizer Miki. On i ekipa su odlični. Rade 24 sata, i ne znaju da (posle krpljenja) vrate zadnji točak  ;D , ali da skinu, zakrpe i naplate siću, znaju. Čepovanje tubeless je 350 din, a unutrašnje 250

 

Koliko sam uspeo da shvatim problem je u tome sto vulkanizeri nemaju odgovarajucu masinu za tockove sa motocikla. Bar je tako u Kg-u. Kad je ovaj sto je meni radio, polozio gumu na masinu meni je sve bilo jasno! Ona metalna "sapa" sto odvaja gumu od felne je jednostavno kratka za tocak od motora.

 

Gorenavedeni majstor sve radi pajserima, brzo i jednostavno. Mašina mu ne treba uopšte. Meni je radio 21" na radnom stolu  ;)

 

J ;D trazio mi 200, ja mu dao 500 kinti i flasu piva. srecni i on i ja!!

Ovo ti i nije preterano pametno. Posle će se uobraze, i da naplaćuju više  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam kod "Tadica" stavljao novu gumu, cena gume extra povoljna, iznenadio sam se, ali kada su mi rekli kolika je cena usluge, zavrtelo mi se u glavi. E, onda se turbopedja setio da odemo do Marka u servis, nekoliko stotina metara nize. Kod njega je skidanje i vracanje tocka 10 eura ( samoinicijativno mi je zategao lanac, podesio zadnju kocnicu), onda on odnese tocak kod "Tadica"  da namontiraju gumu za 400 din.  Malo jebade, ali je ostalo preko hiljadu dinara sto smo turbopedja i ja odmah potrosili u visnjickoj marini na riblju corbu i rostilj.

 

Ranije sam busne gume ( Jawa, MZ) nosio u Beogumu kod Gazibare preko puta Ade, ali sam im uvek nosio vec skinut tocak. Normalno su naplacivali  uslugu. Cak su se jednom mucili sa Barum gumom za Jawu njih dvojica skoro sat vremena, ja im lupio dve litre Kole za trud, a oni posle nisu hteli da mi naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Ponuda i potraznja , nje bash lako ulozti 5000eura u mashine , gde otvoriti radnju , realno ti treba pola garaze da bi bio vulkanizer , shto i nije neki problem , ali u centru cesh teshko dobiti dozvolu za oo-24 , a i za koliko godina cesh da vratish pare , realno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

....onda on odnese tocak kod "Tadica"  da namontiraju gumu za 400 din.  Malo jebade, ali je ostalo preko hiljadu dinara sto smo turbopedja i ja odmah potrosili u visnjickoj marini na riblju corbu i rostilj....

 

Ne znam zašto, ali se uopšte nisam iznenadio ovakvim epilogom  :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

....onda on odnese tocak kod "Tadica"  da namontiraju gumu za 400 din.  Malo jebade, ali je ostalo preko hiljadu dinara sto smo turbopedja i ja odmah potrosili u visnjickoj marini na riblju corbu i rostilj....

 

Ne znam zašto, ali se uopšte nisam iznenadio ovakvim epilogom  :D :D

 

 

Ja sam na dijeti, tako da je radna poseta visnjickoj marini otpala u startu...

 

:'( :'( :'( :'( :'(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Ja sam kod Tadica platio letos nesto oko 2000 flekicu na gumi (tubeless) i nov ventil (stari istrulio) na skuteru...

 

E, sad, za servis sve pohvale, uredno, cisto, organizovano.

 

Majstor mi je skinuo tocak i opravio ga za 10 min.

 

A onda su njega napali sa sto strana da radi druge stvari te je on zamolio mladjeg kolegu da mi namontira tocak! E taj krmak je prvo gundjao na mene sto uopste vozim skuter kad je toliko komplikovano skinuti tocak sa njega, pa je onda psovao svog kolegu sto je motor ostavio na suncu, pa on ne moze da radi, po navici u 'ladovini...

 

Al ja sam bio srecan sto sam opravio skut i ne samo sto sam platio one 2000, nego sam ostavio 200 kinti napojnice majstorima (iako nisam smatrao da je krmak zavredio)...

 

Dva dana kasnije, auspuh mi je otpao jer shrafovi nisu bili zategnuti! Koliko sam bio besam, pretpostavljam da svi mogu da zamisle, jer su, znajuci nase majstore, verovatno bar jednom bili u slicnoj situaciji!

 

Kad sam otisao u Keeway servis u Borskoj da mi stave nove shrafove i zamene dihtung lonca koji je "pregoreo" u celom haosu landaranja, pishtanja i zvizdanja koje proizvodi 2t mashina sa labavim auspuhom, objasnili su mi da sam magarac i da i oni vrse sve vulkanizerske radove, a i skidaju tockove sa motora! A uz to su i znatno jeftiniji od Tadica (doduse, moracete malo da ih molite da vam pomognu :-) al su super momci!).

 

Tako da znate da, ako nuzda pritera,  mozete i kod njih da opravite gumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja