Jump to content

Moto Zajednica

Magnetni stedisa goriva

Recommended Posts

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naleteh slucajno na ovo: http://www.tinet.org/~sje/mag_fuel.htm

 

Ukratko radi se tome da se postavi magnet na crevo za dovod goriva, navodno smanjuje potrosnju od 6-50% zbog boljeg sagorevanja goriva u cilindrima. Koga interesuje neka procita tekst u linku. Sta mislite da li je to moguce i da li je to mozda neko probao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

nedavno sam gledao test ovovg "uredjaja" na Discover channel u emisiji  mit busters i ljudi su dokazali da ovaj "uredjan" nema nikakvu svrhu tj prodavanje magle. Ukoliko naletim na netu na tu emisiju postavicu svi da vide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Imao sam i ja na jednom automobilu i nevideh neku razliku kada sam ih skinuo ,mislim da je prodavanje magle ,teretski je to moguce ali ne preko debelog gumenog creva za gorivo . Provodjenjem bilo kog fluida kroz magnetno polje ima za rezultat promenu strukture same tečnosti (molekuli kiseonika),ali ovo što prodaju je sama komercijala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Negde sam citao test tih govana, lako sto nicemu ne sluze, nego je jos i neki hemicar rekao da benzin nije podlozan magnetnim uticajima. Toliko o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

@arnyman

Negde sam citao test tih govana, lako sto nicemu ne sluze, nego je jos i neki hemicar rekao da benzin nije podlozan magnetnim uticajima. Toliko o tome

 

benzin nije podložan to je taj hemičar u pravu ali molekularna jedinjenja kiseonika u benzinu su podložna (naravno teorija ) što sa ovim go....m nije dokazano da to radi stvarno bi došlo do smanjenja potrošnje ovako ne bacajte pare

 

@revolution

kolega preštelute te ventile i ne dirajte mi Rafineriju Nafte Pančevo (i ovako će je Rusi razjeb..i) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

@arnyman

Negde sam citao test tih govana, lako sto nicemu ne sluze, nego je jos i neki hemicar rekao da benzin nije podlozan magnetnim uticajima. Toliko o tome

 

benzin nije podložan to je taj hemičar u pravu ali molekularna jedinjenja kiseonika u benzinu su podložna (naravno teorija ) što sa ovim go....m nije dokazano da to radi stvarno bi došlo do smanjenja potrošnje ovako ne bacajte pare

 

@revolution

kolega preštelute te ventile i ne dirajte mi Rafineriju Nafte Pančevo (i ovako će je Rusi razjeb..i) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Jok, nego će da ulože milijardu evra za rekonstrukciju i osavremenjavanje ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

:D :D :D ...moj kum ozn,takodje član ove naše zajednice,je imao gore spomenuti uredjaj,toliko je  para uštedeo da je već posle mesec dana ugradio plin  ;D ;D ;D

neznam da li je benzin podložan uticaju magnetnog polja,ali njegov golf nista manje nije trosio,tako da....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja