Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin Rallye Forte XRV840

Recommended Posts

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ovu preradu radi Nemacka firma African Queens. Ovako spremljen motor je spreman za reli takmicenja.

 

G2Rgj_99826866du7.jpg

 

Plastike su zamenjene manjim i laksim, napravljenim od kevlara i karbona.

 

wwkWd_15466144nb8.jpg

 

Masina je razbusena na 840cc sto je dovelo do povecanja snage sa 60ks na 78ks pri 7000 obrtaja. Promenjene su bregaste, usisnici vazduha (karbonski), filter (k&n), karburatori i auspuh.

Poboljsano je hladjenje vecim hladnjacima, kao i dodatkom jos jednog ventilatora na drugom hladnjaku. Ubacena je nova pouzdanija pumpa za gorivo.

 

Da bi povecanje snage ispratila i odgovarajuca suspenzija, ubacene su Marzocchi Magmum 50 Upside-Down viljuske sa hodom 285mm, zadnji amortizer je koji drugi nego Ohlins, ciji je hod 320mm. Diskovi, kocioni cilindri i creva su dobili aluminijumsku zastitu. Prednji i zadnji blatobran su napravljeni od karbona

 

ThQli_39013350oz6.jpg

 

Skoro potpuno je izmenjen zadnji kraj motora, bocne plastike su u stvari rezervoari za gorivo, pa uz 2x15lit prednjeg rezervoara ima i 2x11lit u zadnjim, ukupno 52 lit za duge voznje po pustarama :) Sve ove modifikacije su dovele do toga da je Afrika bez tecnosti teska 185kg, a sa svim tecnostima spremna za voznju 235 kg.

 

I na kraju cena - oko 14500 eur, sto kad uporedimo sa konkurencijom i nije prevelika cifra za vrhunski pripremljen motor za reli takmicenja. Ne znam kako vi, ali ja bi ga tako rado posedovao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

A zasto skinuse disk sa prednjeg tocka  ??? ??? ???

 

Zato sto je ovo prepravljeni RD03. :)

rd03 nemoze da se izbusi na 840 cm,,,,,,,,,,,,,,,,, :);):D

A zasto skinuse disk sa prednjeg tocka  ??? ??? ???

pa zamisli po pesku kako kopaju 2 diska ,,,,ili po blatu,,,,,bolje za teren 1......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ovu preradu radi Nemacka firma African Queens. Ovako spremljen motor je spreman za reli takmicenja.

I na kraju cena - oko 14500 eur, sto kad uporedimo sa konkurencijom i nije prevelika cifra za vrhunski pripremljen motor za reli takmicenja. Ne znam kako vi, ali ja bi ga tako rado posedovao :)

 

To je reli motor, ali nije vrhunski, vrhunski je KTM rallye 660/690. Ovo je dobra prerada serijskog motora "za sirotinju",

tj. za one koji bash hoće twin motor ( većina vozi singlove zbog brojnih prednosti ). Osim toga, takav kakav je ne može

nastupati na Dakru jer ne ulazi u nijednu kategoriju, tak da je više za "ostale" relije koji su ipak druga klasa. Inače je

dosta dobro i zanimljivo prerađen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Prave kopije KTM - a  !!!

Sva prerade XRV Honde datiraju iz proslosti kada KTM nije licio na ovo sto je danas .

Prema tome moze biti samo obratno. I na kraju krajeva sve je to Dakar design . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Je li to (14500e) cena celokupnog motora ili samo za preradu?

Mada, kad malo razmislim, to i nije neka velika razlika...

Dizajn poluoklopa podseca na KTM. No, isti je slucaj sa mnogim Dakar rallye motorima.

Jedino, deluje mi pretesko... 235kg hmmm, u slucaju pada.... hmm, hmmm ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aco koliko se razumem ova tvoja Afrika nema up side down,

ovo je klasicna teleskop viljusksa.

Ehhh da je moja... :) Kazu da je viljuska USD, ako oni lazu mene, lazem i ja vas, motor nisam video uzivo, samo na slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ehhh da je moja... :) Kazu da je viljuska USD, ako oni lazu mene, lazem i ja vas, motor nisam video uzivo, samo na slikama.

 

USD ili ne, taj ovjes nije ni približno dobar kao WP Extreme na KTMu Rallye.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kako ti nije jasno ? Honda je to, ima tu viska mesa koliko volis, nije se sparalo :) Posle se neki cude sto stare Afrike tako dobro drze cenu, verovatno zato sto su skoro isto dobre kao kad su bile nove ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja