Jump to content

Moto Zajednica

Koji Dzip/SUV do 7000e???

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Krmco said:

Tu je po veličini kao stariji RAV 4,ovi noviji mi deluju veći.
Jeste po meni manji auto, ok ima mesta za sedenje ali gepek je baš mali.
Meni se iskreno sviđa FORD KUGA, razmisli o njoj, mislim da je kvalitetan auto.

Ima prijatelj TUAREG 2.5,mislim da je 2008god,ali ne znam u kakvom je stanju, nisam nešto zagledao.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Meni treba da ima bas velik gepek, kao Sportage ili Tucson. Najradije bih benzinca uzeo, sa plinom.

 

A preko 2000cc mi ne odgovara zbog regiatracije, imamo jedan auto od 3000cc, znam kaka je muka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Neletih na temu pa pošto vozim pick-up reko’ aj da se umešam, neće da škodi.

Prvo sa iskustvom: od 5-6 SUV koje sam vozio ubedljivo najbolji mi je bio Nissan Quashqui 2.0 4x4 2010 (kupljen nov). Prodadoh ga 2015. da ni majstori kod kojih je kupac proveravao, nisu mogli da se načude kako je u dobrom stanju, a uglavnom ga vozila supruga. Forester me za 2 godine koštao goriva kao Quashqui za 5. Voziš se ti lepo, al ti oni i lepo sisa kintu kad mu ključ okreneš. Od premium segmenta, do 2L, sigurno je u vrhu po mnogim parametrima. Kia Sportage 2.0 AWD (ovaj bio dizela sa manuelnim menjačem ali ima verzija i benzinac automatik) me izuzetno iznenadila kako po ergonomiji tako i po univerzalnosti eksploatacije. Prosek potrošnje za 3 god je bio oko 8l.
E sad, verovatno će se mnogi iznenaditi ali moj glas ide za Great Wall H6 2.0 CDI. Vozim pick-up Great Wall Steed 5 2.4 benzin sa plinim već 5-tu godinu, a po mojo preporuci drugar je uzeo H6 (SUV). Njemu je trebao (zbog porodice ali i posla) veliki i komforan auto. Imao je starog ML pre H6 i njegov prvi utisak je bio tipa: dal’ si normalan, da kupim “kineza!?
Posle prve solo vožnje malo manje skepse, a kad je sa ženom i decom otišao na probnu vožnju, javio je telefonom posle 10 min da mu spreme papire za kupovinu. Svaki vikend putuju negde, obišli su ceo region, sever Italije i Švicu u tim kolima, a uz to on pakuje po 1/2-1t džakova peleta i razveze kad su mu kamioni zauzeti preko nedelje. Za 3-4 god prešao je skoro 150.000 sa jednim odlaskom u sevis van redovnog održavanja. Potrošnja mu je oko 10l. Da ne bude zabune, model je iz 2015, i ništa specijalno od gedžeta nema ali ništa mu i ne fali. U svakom slučaju, prema GW ima puno nepoverenja. Po meni, neopravdano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Great Wall steed 5 se pokazao kao dosta izdržljiva za lake dostavne prevoze ali ujedno i kvarljiva mašina na ekstremnijoj eksploataciji. Na 90000 otisao je diferencijal, na 130000 voda u motoru radjen je motor. Dosta mu je lagan zadnji deo, tovarni prostor. I nije za veće terete. Džip je korišten u ekstremni uslovima, blato sneg - atarski put sa opterećenjem. Dobar jeste ali nije kao Mitsubishi L200 ili Isuzu D max, ali je zato jeftiniji duplo. Iako je ovaj kinez u srcu japanac, u skladu sa cenom nije loš kvalitet. Definitivno je bolji od Mahindre. Što se tiče putnih džipova SUV tu bih dao glas za Toyotu RAV4 i Ford Kugu. Prva BMW x5 je nepoderiv auto ali mana 3.0 motor (skupa reg). BMW X3 prva generacija lep sminkerski auto isključivo za asfalt i malo blata da vidi, ali svaki drugi ima problem sa kardanom, senzorom abs, podizačima stakala itd.. kasnije su to sa drugom generacijom otklonili. Ubedljivo po meni odnos uloženog i dobijenog je Škoda Karoq i BMW X1 ali oni premašuju za sada iznos od 7000 evra.

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
6 hours ago, Urban Cruiser said:

Neletih na temu pa pošto vozim pick-up reko’ aj da se umešam, neće da škodi.

Prvo sa iskustvom: od 5-6 SUV koje sam vozio ubedljivo najbolji mi je bio Nissan Quashqui 2.0 4x4 2010 (kupljen nov). Prodadoh ga 2015. da ni majstori kod kojih je kupac proveravao, nisu mogli da se načude kako je u dobrom stanju, a uglavnom ga vozila supruga. Forester me za 2 godine koštao goriva kao Quashqui za 5. Voziš se ti lepo, al ti oni i lepo sisa kintu kad mu ključ okreneš. Od premium segmenta, do 2L, sigurno je u vrhu po mnogim parametrima. Kia Sportage 2.0 AWD (ovaj bio dizela sa manuelnim menjačem ali ima verzija i benzinac automatik) me izuzetno iznenadila kako po ergonomiji tako i po univerzalnosti eksploatacije. Prosek potrošnje za 3 god je bio oko 8l.
E sad, verovatno će se mnogi iznenaditi ali moj glas ide za Great Wall H6 2.0 CDI. Vozim pick-up Great Wall Steed 5 2.4 benzin sa plinim već 5-tu godinu, a po mojo preporuci drugar je uzeo H6 (SUV). Njemu je trebao (zbog porodice ali i posla) veliki i komforan auto. Imao je starog ML pre H6 i njegov prvi utisak je bio tipa: dal’ si normalan, da kupim “kineza!?
Posle prve solo vožnje malo manje skepse, a kad je sa ženom i decom otišao na probnu vožnju, javio je telefonom posle 10 min da mu spreme papire za kupovinu. Svaki vikend putuju negde, obišli su ceo region, sever Italije i Švicu u tim kolima, a uz to on pakuje po 1/2-1t džakova peleta i razveze kad su mu kamioni zauzeti preko nedelje. Za 3-4 god prešao je skoro 150.000 sa jednim odlaskom u sevis van redovnog održavanja. Potrošnja mu je oko 10l. Da ne bude zabune, model je iz 2015, i ništa specijalno od gedžeta nema ali ništa mu i ne fali. U svakom slučaju, prema GW ima puno nepoverenja. Po meni, neopravdano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel taj H6 dizel ili benzin.  Bas me interesuje taj model, ima dosta reklamnih klipova i placenih testova. Malo vise ima ruskih snimaka uglavnom benzin 1.5 turbo.

Interesuje me jel vec poceo da rdja posto sam video na snimcima iz Rusije da se nekim vozilima zadnji rubovi raspadaju. Trulo. Za samo 2 -3 godine.

Sta se dogodilo kad je imao jedini  vanredni kvar?

Inace vec prosli model H6 izgleda kao avion, pun je opreme, ali kinezi su majstori ustede.

Cini mi se Centar S je jedan takav nabavio.

Cini mi se na PA ima jedan za 8000eur iz 2015. Dobro izgleda.

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre mesec dana san prolazio kroz Boleč (blizu Bgd), i poznati servis "Toyota Boleč" je promenio ime. Sada zastupa " Great Wall "(valjda se tako piše :)).  

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ne verujem da mu se javlja korozija. Da se razumemo Great Wall je za kucne potrebe odlican pick up. Za poljoprivredu pun pogodak. Za H6 ne znam jer nisam imao prilike da ga vozim. Lepo izgleda, i ne bih se libio da ga vozim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ne sumnjam da je GW dobar auto, ali ni na kraj pameti mi ne bi palo da ga kupim :)

 

Mislim da naginjem najvise da bude automatik, 2000cc, 4x4,nesto od onoga sto sam naveo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Jel taj H6 dizel ili benzin.  Bas me interesuje taj model, ima dosta reklamnih klipova i placenih testova. Malo vise ima ruskih snimaka uglavnom benzin 1.5 turbo.
Interesuje me jel vec poceo da rdja posto sam video na snimcima iz Rusije da se nekim vozilima zadnji rubovi raspadaju. Trulo. Za samo 2 -3 godine.
Sta se dogodilo kad je imao jedini  vanredni kvar?
Inace vec prosli model H6 izgleda kao avion, pun je opreme, ali kinezi su majstori ustede.
Cini mi se Centar S je jedan takav nabavio.
Cini mi se na PA ima jedan za 8000eur iz 2015. Dobro izgleda.

Centar S je zastupnik. Inače, GW se sastavlja u Bugarskoj i dostoni su delovi.

H6 koji vozi moj ortak je 2.0 dizel. Ima senzore proklizavanja koji su pobrljavili pa mu se palio pogon na sva 4 bez potrebe. Zamenili au mu senzore i to je to.

Nigde nije truo, limarija je odlična.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, Markone88 je napisao:

Ne sumnjam da je GW dobar auto, ali ni na kraj pameti mi ne bi palo da ga kupim :)

 

Mislim da naginjem najvise da bude automatik, 2000cc, 4x4,nesto od onoga sto sam naveo

Што брате? Ти волиш те "егзотичне" марке. :)
Морам мало да оффујем. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, Marko05 said:

Што брате? Ти волиш те "егзотичне" марке. :)
Морам мало да оффујем. ;)

A brate, plašim se da će da mi otpadnu šrafovi na centralnom štenderu :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
A brate, plašim se da će da mi otpadnu šrafovi na centralnom štenderu

Teško da ćeš naći SUV u takvom stanju i kilometraži za 7K€, a da je bolji od, recimo, GW H6 za iste pare. I svaki “provereni” će ti odvući kintu u servisima jer se malo dobrih prodaje, a da nisu “odslužili”. Ne nagovaram samo sam siguran da su prvi utisci onih koji nisu vozili GW uvek isti i uvek pogrešni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

@urban cruiser
Možeš li nam podeliti ličnih iskustva o Steed-u? U ovoj ili nekoj drugoj srodnoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Urban Cruiser said:


Teško da ćeš naći SUV u takvom stanju i kilometraži za 7K€, a da je bolji od, recimo, GW H6 za iste pare. I svaki “provereni” će ti odvući kintu u servisima jer se malo dobrih prodaje, a da nisu “odslužili”. Ne nagovaram samo sam siguran da su prvi utisci onih koji nisu vozili GW uvek isti i uvek pogrešni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

E ma ja sam se šalio, pa nema GW centralni štender.

 

Auto mi se ne svidja vizuelno nikako, zato ga i ne gledam. Najbliže sam Captivi i Antari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
45 minutes ago, Markone88 said:

E ma ja sam se šalio, pa nema GW centralni štender.

 

Auto mi se ne svidja vizuelno nikako, zato ga i ne gledam. Najbliže sam Captivi i Antari

H6 je dosta slican odnapred Antari. Ali je i nevidjena vencanica.

Ja sam u ocaju nedostatka Touarega sa svom opremom, gledao Captivu automatika, mozda sam je i probao. Cini mi se da trosi tu negde ko tdi 2,5, s tim da je bar 500kg laksa od Touarega. Ima 7 sedista i malo je unutra staromodna sto se tice izgleda instrumenata. E sad kako je taj menjac brz, Touaregov automatki bas brzo menja, skoro kao dsg. Ako je ko na Astri H spor, smorice te na uzbrdicama pogotovo.

Inace mehanicki menjac je prohodniji po klizavom i snegu nego automatik, dok kod pravih terenaca je bolji automatik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Mitsubishi asx ?

Imam Tucson 2007 140ks sa manuelcem 6b u alaska paketu opreme, ja prezadovoljan autom, vožnjom, dovoljno prostran za nas sa dvoje male dece (kolica , sedišta i ostali rekviziti) održavanje prija džepu, potrošnja oko 10 u gradu otvorena 7.5, prohodnost solidna , klirens dovoljno visok za trotoare ali i za van asfalta.

Estetski možda kuga, ne znam kakav im je pogon, a u cenovnik rangu sa pravim 4*4 možda Grand vitara?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
19 hours ago, slave74 said:

Ovaj gore klip je cista reklama za Subaru. Jednostavno suv kao i svaki drugi, nema blokadu ni prednjeg ni zadnjeg difa, cak ni elektronsku blokadu. Prica o njegovom simetricnom pogonu mi jos uvek nije jasna.

 

Drugar, gradjevinac, godinama radio u Mongoliji, sticajem okolnosti, koristili su prilično 4x4 pogon. Imali su Land Cruiser v8, neki subaru, ne znam ni sam koji, i neki pick up (mislim da je bio isuzu d max). Svi su prolazili, ali znam da se on baš oduševio tim subaruom, kaže san snova kako taj pogon radi. Kako i zašto ne znam, ako laže on mene, lažem i ja vas. 

 

Ford i opel (čitaj GM) bih izbegao, od nabrojanih, imao sam prilike da vozim outlander sa 2,0 140 konja fauV motorom. Meni se taj auto nije svideo. Drugara je služio besprekorno dok ga nije prodao, kvarova 0, ali za mene je to neudobna sprava. Brat ima x trail 2019. koji je u rangu sa tim outlanderom, samo noviji, milion puta udobniji auto.

 

Taj 4x4 lock je marketinška patka, ne ide ništa bolje "zaključan" nego "otključan", nažalost probano u praksi. U dubokom snegu, na uzbrdici, sa uključenim 4x4 lock, moraju sva 4 točka da se vrte istom brzinom, a to ni na outlanderu, ni na xtrailu nije slučaj.

 

Moj favorit je rav 4, za njim tucson i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Moj favorit je Pincgauer !

Ima na PA u Surdulici, može sigurno za 3.000 € . A za razliku od 7 hiljada može svašta da se uradi... I koža, i klima, i lamperija, i plin... Jbga, siromašan je sa senzorima, ali ima blokade vrh ! Može uz banderu ! I nije kinez ..

A bićeš i viđen...:)

 

 

p.s. ubiće me Markone...:grr:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Glavna fora je da u Pinza turiš Mečkin agregat...i da dimiš po šumi....jerbo, ako ostane originalni beMzinac....nema od (tvoje) vožnje ništa.

U stvari....ako možeš tako široko...čestitam situaciju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Najvise mi se svidja Antara/Captiva... Pričam danas sa drugom koji je vozio Captivu par godina staru, na satu imala 66k kad je kupio... kaže auto veliki, moćan, jak, lep, udoban aki zato potrošnja u BG zimi išla do 14, a leti nikad ispod 12. Sa ovim cenama goriva, to je baš mnogo...

 

Poredjenja radi Mercedes R320, 3000cc, 225ks, 2300kg, automatik, u gradu ne prelazi 9.5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 12 minuta, Markone88 je napisao:

Najvise mi se svidja Antara/Captiva... Pričam danas sa drugom koji je vozio Captivu par godina staru, na satu imala 66k kad je kupio... kaže auto veliki, moćan, jak, lep, udoban aki zato potrošnja u BG zimi išla do 14, a leti nikad ispod 12. Sa ovim cenama goriva, to je baš mnogo...

 

Poredjenja radi Mercedes R320, 3000cc, 225ks, 2300kg, automatik, u gradu ne prelazi 9.5

Kako bre tonu plastike da kupiš? Novu ispod čekića Captivu je vozio kolega koji je nakon toga uzeo ix35. Okrenuo se nije....

Pored ix35 i Sportage mislim da Captiva i ovo drugo čudo nemaju smisla.

 

Neko je gore pomenuo ASX...da sam u mogućnosti verovatno bih njega na keca uzeo. Svojevremeno je taj auto na sajmu bio jeftiniji od Duster-a! A po opremi i kvalitetu daleko ispred.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja