Jump to content

Moto Zajednica

Koji Dzip/SUV do 7000e???

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Vreme je za 4x4, trenutno razmatram ove modele, poredjani po tome kako mi se svidjaju:

1. Mitsubishi Outlander

2. Opel Antara

3. Kia Sportage

4. Hyndai Tucson

5. Toyota Rav4

 

Ne starije od 2007e, obavezno 4x4, do 2000cc, ne duže od 4.7m, do 7000e, poželjno automatik.

 

Bilo kakav savet za i protiv je dobrodošao, nikad nisam vozio ni jedan od pomenutih.

 

Može i neka preporuka za nešto drugo, rad sam da razmotrim.

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ford Kuga...vozi koleginica, fin auto. Auto za preporuku, Hyundai ix35 vozi prijatelj...dobar. Antaru izbaci... RAV4 teško da ćeš naći kršteno servisiran.

 

1.Kuga

2.ix35

3. Sportage

4. Tucson

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, mick said:

Ford Kuga...vozi koleginica, fin auto. Auto za preporuku, Hyundai ix35 vozi prijatelj...dobar. Antaru izbaci... RAV4 teško da ćeš naći kršteno servisiran.

 

1.Kuga

2.ix35

3. Sportage

4. Tucson

 

 

Zasto si Outlander otpisao? On mi je najlepsi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Kad hoces Dzip naka je Dzip.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Jeep Patriot | Polovni automobili - auto oglasi Najposećeniji sajt za polovne i nove automobile u Srbiji. Kupite ili prodajte auto putem besplatnih oglasa.

 

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Outlander iz uvoza.

Volkswagen Tdi ispod haube...ostalo japansko. Četvrtasto i mnogima ružno, ali kako je bilo u fabrici, tako je i danas i ima izglede da će biti i sutra. 

Ima opciju 2wd, 4wd i lock.

Evo ovih dana ga teramo po snegu...prvi pravi test posle više od dve godine.

Zimi i kad je hladan...a hoćeš da se greješ, trenutna potrošnja ide i do 96 litara! To je najviše što sam video.

Kada je ugrejan i napolju toplo, može da se vozi sa prosekom 6,5. Na nekim deonicama i manje. Autoput ne više od 7, tempomat na 120, 130. Ne primećujem razliku u potrošnji kada je 2wd i 4wd...jer on vozi prednjim pogonom a po potrebi (kada sam skapira) uključuje i pozadi. Lock još nisam probao. Mislim da tada postoji limit u brzini,.

Ovih dana po selu, na kratko, prva, druga, ler dugo zbog grejanja, na bordu prosek ide i do 24.

Nemoj da se lažemo, da pričamo bajke i da se takmičimo u sirotinji, automobili i motocikli troše gorivo da bi (brzo) išli. Ko misli da će da se vozi džabe..nek se ne vozi uopšte.

Veliki servis bio oko 250€, guma ima novih i za 50€...ovo drugo ništa skuplje nije od bilo čega drugog. Već gazimo 60K posle velikog servisa...jednom pločice, štel ručne i par sijalica po kabini.

Velik, prostran, pomera se zadnja klupa i deli na 1/3..2/3. Ima da se nađe ful opremljen, naš je malo skromniji.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sto ljudi, dvesta... automobila. Zna se ko je No.1 na svetu po pouzdanosti, dakle, u nedostatku Land Cruisera, onda Rav 4. Ako ne Toyotu, onda Hyundai, Santa Fe ili  Tucson.  Ovaj poslednji je dobar izbor u finansijskom smislu, jer je do 2000ccm. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Rav 4 ako hoćeš ili idi na drugu generaciju 2000-2005 (najkvalitetnije napravljen rav) ili ako ces treću uzmi benzinac, jer se 2.2 Toyota  dizeli nisu dobro pokazali. Sa ostalima nemam iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Kad smo kod dzipova...

Ja trenutno radim jedan 2006-7. 2.0crdi 140ks. Dusu i zivce nam je pojeo,i meni i vlasniku,motor je u problemu.

A Antara,captiva,santa fe,spotrage,tucson... nose te motore. Uglavnom im poznajem mane,al ovom sta se desava,niko ne zna.

 

Ima jedna moja musterija Captivu 2006,crna,lepa...spominjao da bi prodao,ne vozi je bas puno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
54 minutes ago, Fredi said:

Kad hoces Dzip naka je Dzip.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Jeep Patriot | Polovni automobili - auto oglasi Najposećeniji sajt za polovne i nove automobile u Srbiji. Kupite ili prodajte auto putem besplatnih oglasa.

 

Splja prelep, unutra katastrofa. Zato sam ih otpisao... kao i VW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj glas ide Outlanderu. Ravom nisam bio odusevljen uopste. Zadnja klupa PAKAO i trosi bas solidno. 

IX35 je imao kum, odlican auto, meni licno nije legao na par putovanja. 

Ja bih preskocio Antaru i Kiu. 

Outlandera sam vozio na nekoliko putovanja i hteo da uzmem zeni, ali je ona zelela ficu :jok:. U principu oboje smo konstatovali da je Outlander izuzetno udoban, sedista su san snova. Iznutra lep, spolja prelep (individualno). Kude (na forumima) alu vesanje i vw motor u njima, ali od ovih sto ih voze nisam cuo nista lose. 

Od svih navedenih nista tu nije neki terenac vrhunski, ali vrv ti i ne treba i znas sta trazis, ali ono, mogu da ti zavrse posao tamo gde obican auto ne moze da prodje, ali nece proci tamo gde idu Hilux, L200, Ranger, Land... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moj drugar i komšija, ima malo stariji SantaFe...dva puta mu propišavala pumpa, jednom menjao celu glavu (nije moralo) jer se sjebala jedna klackalica na ventilu i napravila ršum. Dugo se čulo, njega bolelo uvo. Generalno je zadovoljan njime, rastura ga ovde po makdamu. Prešao je na to sa Subaru Forestera (1.8 benzin)...i što se vožnje tiče, nisu uporedivi. Ovaj koreanac, bez obzira na sve, ne troši više od 10 litara nafte i uz sve ove popravke bolji je za džep od Subarua, svakako. Drugo ne poredim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Bmw x3 najbolji izbor. Posle njega svi ovi najbrojani su smesni kad sednes u njih. Nisu losi ali za 2 klase jeftinije izgledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
51 minutes ago, Bole37 said:

Mare brate ala ti letis sa najrazlicitijim vozilima non stop...

Sale brate ala ti letis sa komentarima non stop :D

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, bopk said:

Bmw x3 najbolji izbor. Posle njega svi ovi najbrojani su smesni kad sednes u njih. Nisu losi ali za 2 klase jeftinije izgledaju.

Hvala kolega. Ali ja bas bas ne volim BMW marku, najvise zbog statusa kojo ih prati, ne sporim kvalitet. A vec imamo Mercedes r320 4x4, 6 sedista, ko nov :D ja bih sad bas nesto od ovih "manjih" dzipova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Imao sam Maverick 2001, onaj bez reduktora noviji. Benzinac, 2.0 benzin, potrosnja zaista mala.Imam sad neki nvoiji suv 2.0 d , koji ima diferencijale kao Tucson. Imam i Touarega 2,5tdi.

 

Nijedan od prva dva nema elektronsku blokadu diferencijala, lock prekidac nije neka promena u prohodnosti, bar ja nisam to primetio u vise godina voznje po selima, brdima, snegovima. I bez lock prekidaca elektronika prebacuje momenat na zadnju osovinu.

 

Touareg je drukcija prica, i kod njega vrlo lako primetim u snegu  kretanje u sporohodnoj. Bukvalno el blokada odradi svoje vrlo brzo. Dok u brzoj brzini  u snegu moram da zavrtim tockove da bi ukljucio el blokadu i krenuo iz mesta, u sporohodnoj cak ne osetim da proklize uopste vec krene odmah.

 

Ona dva modela ne mogu da krenu uopste iz tih situacija, mora da se ljulja vozilo da bi se krenulo.

 

Ako je zbog registracije, ja ne bih uzimao nista manje od Grand Vitare, uz uslov da nema korozije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Malo to nesto
Tu je po veličini kao stariji RAV 4,ovi noviji mi deluju veći.
Jeste po meni manji auto, ok ima mesta za sedenje ali gepek je baš mali.
Meni se iskreno sviđa FORD KUGA, razmisli o njoj, mislim da je kvalitetan auto.

Ima prijatelj TUAREG 2.5,mislim da je 2008god,ali ne znam u kakvom je stanju, nisam nešto zagledao.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ovaj gore klip je cista reklama za Subaru. Jednostavno suv kao i svaki drugi, nema blokadu ni prednjeg ni zadnjeg difa, cak ni elektronsku blokadu. Prica o njegovom simetricnom pogonu mi jos uvek nije jasna.

 

Drugi klip je ono sto sam vec par puta pominjao, prsast, redak sneg, moze i Panda da gura.

 

Ne kazem da je Subaru los, nego to velicanje mi malo ide na nerve.

 

Ima na stotine video klipova, pogotovo ruskih, gde se vidi realna prohodnost vozila.

Zavisi to od dosta stvari, ponajvise od guma i klirensa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja