Jump to content

Moto Zajednica

Koji Dzip/SUV do 7000e???

Recommended Posts

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
11 hours ago, perlx said:

Pardon na digresiji, koje su mane Touareg I? Konkretno 2.5 i 3.0 tdi automatika?

Mane ili kvarovi koji mu se dogadjaju su curenje ulja na dihtungu turba, gde je potrebno skinuti granu, nosac motora i jos neke delove da bi se prislo.

 

Zatim curenje na tandem pumpi, gde se po fabrici skida motor van, ali se zavrsava za sat vremena , bez vadjenja:).

 

Izduvna grana je limena i puca, mada je vecina zamenila gusanom.Cena gusane oko 180eur.

 

Kompresor klime sam menjao. Prvo nije radila zbog seta zupcanika i malog remena za isti. Jer u zupcaniku ima jednosmerni lezaj, koji zariba. Posle je radilo i bez punjenja freona, a posle  dve godine je zaribao kompresor klime. Inace njemu kompresor nonstop vrti, ne moze se iskljuciti. Trosak oko 300eur sa sve hladnjakom klime  i kompresorom, novo.

Kazu da te remencice i zupcanike treba promeniti i na alternatoru,na svakih 150000km a ja nisam evo vec 225000km.

 

Kazu da hoce bregaste i dizne da se potrose, sto pripisuju neadekvatnom ulju.

Cinjenica da ni ovlasceni servisi ne znaju i ne haju za to. Samo 505.01, jer 506.01 vise nema u prodaji, nikako 507.01 i ostalo.

 

Kosuljica  na 5 cilindru hoce da se istrosi.

 

Automatski menjac ,tj hidroblok zna da zeza.

 

Amortizeri gepeka su skupi kad propadnu cca 100eur.I otkacinje se nebo da bi se zavukli amortizeri. Zato sto su hteli da se amortizeri ne vide kad se podigne gepek. To retko koji luksuzni terenac ima.

 

Kod prve generacije propada izolacija na kablovima u farovima, kablovi se prespoje, i moze da pregori cip u kompjuteru za komfort. Cena je oko 30eur za polovan komp ili cip da se zameni, cip kosta jeftino.

 

Guli se boja sa prekidaca u enterijeru.

 

Za 3.0 ne znam, ovo ti je za 2,5 tdi iz prve ruke. Osim bregastih, dizni, cilindra i hidrobloka, to mi nije bilo u kvaru.

 

Sto se tice poredjenja  , lazu da je potrosnja 3.0 manja. Takodje slabost 2,5 motora na Touaregu, meni nije slabo. Lepo ubrzava, menjac je brz. Oprema bogata i sve radi kao prvog dana. Unutrasnjost je lepa i prijatna. Osim prekidaca, al nisu novi skupi.

 

Hoce da srkne ulja samo pri brzini vecoj od 130km/h, ispod nista. Verovatno preko turbine, mada sam ja moju nosio na proveru kad sam menjao dihtung. Platio 50evra proveru i dobio sve papire i uveravanja tehnicara da je kao nova. Cubi servis.

 

Ulja staje oko 9,5litara pri zameni sa filtrom. U rezervoar staje 100l.

 

To je to, moj ima i vazdusno oslanjanje , s kojim nije bilo problema. a dobro mi sluzi.

 

Kod nastanka prvog modela VW nije hteo da se obruka u odnosu na konkurenciju, pa je sklopio  vozilo, koje je meni lepse, luksuznije i ima vise opreme nego konkurencija. Tu je i reduktor, najvise motora u ponudi.

A auto se ponasa super i na autoputu i na terenu. Moze da vuce prikolicu od 3500kg, bez obzira na motor u njemu. Nije previsok, pa moze i u garazu. Motor i menjac su ipak moderniji nego kod konkurencije.

 

Odrzavanje je skupo, delova ima i nisu toliko skupi, ali servisi deru.

 

Najjeftiniji u klasi kao polovnjak. Ne rdja kao neki.

 

Zasto ovako opsirno? Pa moglo je i duze. Mozda nekom pomogne da se odluci za kupovinu.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Uvek sam voleo izjave tipa "jedan servis godišnje radim redovan i nikad nikakvih problema... godinama sam vozio...traju mi gume 4tu sezonu". Šta to znači - ništa. Koja je kilometraža tog auta, uslovi vožnje, koliko prelazi godišnje?

Moja žena prelazi 4-5.000 godišnje, vozi auto svaki dan, ja prelazim cca 35.000 godišnje, a vozim 98% van grada - da li možemo išta da uporedimo vezano za naša kola...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ima ljudi mitomana, vole te mitove, tipa ova marka je najbolja, ova najkvalitetnija, ovaj pogon najbolji u klasi, a da realno  zaista nista, ili vrlo malo zna o tome.

Svaka marka vozila svoje mane ima, svaki model decije i druge kvarove.

Naravno da postoje proizvodjaci koji vode racuna da im vozila budu kvalitetna, ali neki to prihvataju zdravo za gotovo. A nije tako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
21 minutes ago, QmBGD said:

Uvek sam voleo izjave tipa "jedan servis godišnje radim redovan i nikad nikakvih problema... godinama sam vozio...traju mi gume 4tu sezonu". Šta to znači - ništa. Koja je kilometraža tog auta, uslovi vožnje, koliko prelazi godišnje?

Moja žena prelazi 4-5.000 godišnje, vozi auto svaki dan, ja prelazim cca 35.000 godišnje, a vozim 98% van grada - da li možemo išta da uporedimo vezano za naša kola...

Iz priloženog bih rekao da je ženin auto redovniji kod limara :D :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Skoro se pojavila pred prijateljima sa izjavom - zamislite, neko mi je 'ladno ukrao maglenku!?

- Ljubavi, niko ti nije ukrao maglenku, utukla si je u branik... :tras2:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Nisam ispratio celu konverzaciju pa se izvinjavam ako cu vec napisati nesto sto je neko napisao. Samo zeoim da podelim iskustvo sa tucsonom 2.0 benzin 2006 god.. mnogo je trosio ulja i ako gledas taj model obavezno obrati paznju na zadnji most jer je to najslabija tacka . Meni je most skroz istrulio i kad sam jurio drugo polovan jedva sam nasao kod jednog lika koji ima 9,10 tuscona a samo su 2 imala "zdrav" most. Ako imas jos neko pitanje tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja