Jump to content

Moto Zajednica

Koji Dzip/SUV do 7000e???

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Toyota Rav4 ili Subaru Forrester benzinac.

Vozim Subaru Outback 2.5i, CVT getriba, Tobacco edition, vozimo ga frau i ja najviše po lokalu.
Zimi troši do 10 lit gradski režim i kratke relacije, isti režim ljeti 8-8.5 lit.
Autobahn i duge relacije knap 7 lit.

Prezadovoljan sam, auto sad ima 93tkm i vozi se ka nov.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, slave74 said:

viber-image-2022-01-27-12-44-06-243.jpg

 

 

I onda situacija, zoves prava vozila da te izvuku.

Sta je tacno pisac hteo da kaze???

 

Da li ovde:

1. Audi vuce Toarega

2. Toareg vuce Audija

3. Obojica cekaju to pravo vozilo da ih iscupa

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pisac hoce da kaze, ako kupujes 4x4 kupi nesto sto to zaista jeste.

Staromodne kutije ka sto je Pinc, Niva itd , nema smisla porediti.

Touareg, RR, Discovery II,  pripadaju premijum klasi, luksuzniji su od raznih SUV koji se ovde pominju.

Takodje dobri su i po autoputu, jedino sto nekom smeta potrosnja goriva, al sta se tu moze.  Neko je prethodnom postu narodski to objasnio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

To nisu vozila za off roud, ali jednostavno su sposobnija od tkz SUV. Mogu se koristiti za off uz odgovarajuce pneumatike i murcobolju za ostecenja karoserije i druge kvarove kojima su skloni svi terenci.

 

Zasto? Zbog niske cene, luksuzne opreme, velicine, bezbednosti, kvaliteta, i pomenutih terenskih i vucnih sposobnosti.

 

Sa 4x4 vozilima , koja su danas toliko krhka da mogu da posluze za plitak sneg i klizav kolovoz mislim da nece biti zadovoljan. Ukoliko se desi da se ide na zimovanje i zapada sneg , kako evo vec par zima unazad iznenadi, moze se desiti da se razocara i osim sto se ne uspe izaci na cist kolovoz jos zadesi spaljena lamela ili neki drugi kvar.

Nekad su se SUV pravili robusniji, a sad je drukcije. Lamela od putnickog modela.

 

Na kraju krajeva pricamo malo, kolega ce kupiti ono sto mu se svidja makar svi ovde se slozimo oko izbora  jednog modela.

 

Imao sam licna iskustva sa 4x4 vozilima i te mane kada bas zatreba takav pogon su me naterale da razmislim pri kupovini, i kupim Touarega I, za koga sam znao kakve mane i boljke ima. Da sam kojim slucajem kupio LC, DIscovery,RR, ne bih zbog visine karoserije mogao da udjem u garazu. Tako da i te modele smatram za dobru kupovinu, ne velicam Touarega. Naprotiv ima boljih kombinacija, ali skupljih i sa skupljom regom.

Mogao sam da pazarim i noviji modelTouarega, ali nema sporohodnu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ma teraj Astricu i pitaj si tuki... imaš top topova auto i sad ćeš da menjaš za neki 'statusni simbol' al' da ne bude preko 2.0l, da ne troši ništa, da ne bude preko 7h eur, da ne bude potrošen i da ne bude skup za održavanje. Sve mi se čini da bi ti da se J al' da ti ne uđe. S' oproštenjem, ne mislim da vređam nego kažem kako ja vidim stvari. Ili ćeš, obrni-okreni, da najebeš sa nekim održavanjem koje kod Astre ne bi postojalo ni u ludilu.

 

Čovek je proklet... i razumem ja sve to. Al' ja bi na tvom mestu bio miran i uživao u Astri a za gušt je R Class uvek tu. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, PremieRacing said:

Ma teraj Astricu i pitaj si tuki... imaš top topova auto i sad ćeš da menjaš za neki 'statusni simbol' al' da ne bude preko 2.0l, da ne troši ništa, da ne bude preko 7h eur, da ne bude potrošen i da ne bude skup za održavanje. Sve mi se čini da bi ti da se J al' da ti ne uđe. S' oproštenjem, ne mislim da vređam nego kažem kako ja vidim stvari. Ili ćeš, obrni-okreni, da najebeš sa nekim održavanjem koje kod Astre ne bi postojalo ni u ludilu.

 

Čovek je proklet... i razumem ja sve to. Al' ja bi na tvom mestu bio miran i uživao u Astri a za gušt je R Class uvek tu. 

Sve si tacno rekao. Ali sta cu, zeljne mi oci. Nemam pametan razlog da menjam automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Mala šupi, znam ja, pa oče veLki auto ...
Isto kao i ja...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
27 minutes ago, TAZZ said:

Mala šupi, znam ja, pa oče veLki auto ...
Isto kao i ja...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Moram da gledam onda bar 3000cc da nadomestim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Qq kolika tema
A šta je Forester, koja je to marka?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ne budem lenj, odem da vidim par automobila koji su blizu. Ljudi moji, svakom je vraćna kilometraža. Kad pitam zašto se menjač razlikuje od ostatka materijala u kolima, svako ima neku čudnu priču.

 

Aj da ja gledam kola od 1000-2000e, nego gledam kola od 6-7-8 hiljada, gde ocekujem da ce da bude ocuvan auto, i ako pise da je presao 165000, da tako i izgleda. Gledam jedan Jeep, presao navodno manje od 200k, menjac, volan, kvake, vozacevo sediste, sve pohabano do kraja....

 

Nisam pametan sta mi je raditi, ja sam mislio ako moj auto prodam, i dodam jos toliko da cu uzeti duplo bolji, ali nije tako :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Gledaš automobile od 7000 koji su koštali 40000 i više, tako da ... moraš da računaš na svašta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

@Markone88 mislim da nije realno da za te novce nadjes SUV koji ti trazis a da bude u pribliznom stanju kao sto je tvoja Astra.

 

Imao sam Toyotu RAV4 2005. godiste 2.0 D4D motor i sada imam Hondu CR-V 2.0 benzin 2012. god. i ne mogu da se uporede ta dva auta.

 

Generacijski su nebo i zemlja, po velicni, udobnosti i velicini gepeka isto tako. Honda je ubija u svakom pogledu pa i u potrosnji.

 

Hondu CRV ako nadjes krstenu nema sanse da bude jeftina (pogotvo ne u tom budzetu da bude model od 2007. do 2012. god.) a verujem da bi te ona poprilicno lepo sluzila.

I pored svoje velicine lako se vozi po gradu. Vece brzine mnogo bolje podnosi od starijeg RAV4 a ni silazak sa asfalta joj nije problem.

Naravno, ne tezak off ali za neki odlazak na pecanje na primer je sasvim upotrebljiva :).

 

Ne ocekuj da ce ti 2.0 benzin i jos automatik trositi ispod 11-12 litara u gradu. 

 

Pricekaj malo, sad ce prolece pa lagano na motor i izbaci sebi iz glave tu rabotu, bar na neko vreme ;).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

500l 1.4 t jet potroši od 10-13 u gradu lagano. Tako da od SUV od 2t 4*4 očekivati nešto manje od toga je nemoguće. BMW 520i ima istu potrošnju kao 500l,na primer.

E sad.. Mare, to što je skuplji auto,ne znači da je bolji.Ja kad sam prodavao Pežoa dečko kaže da je gladao kola za 6-7000 i da su lošiji svi od njega. Ima u svim segmentima dobrih ali treba naći. Po meni, razmisli ti 5x.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Slažem se sa ovim...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Izbrises aplikaciju Polovni automobili iz tel.i resen problem. Ne otvaras, ne ulazis.
Ja sam tako, kada sam imao napade kupoprodaje. Saberes i oduzmes i kazes sebi, opet sve da radim, menjam, za nekim, ma nema sanse. A opet da poklonim nekom tamo auto sa uradjenim vel.servisom, reg.godinu ili 9 meseci, sa novim gumama, kocnicama, jos ocuvan, ma ne dam!
Eto, mozda ti pomogne.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Problem koji ja imam je sledeci.

 

Hocu dzipa nekog zbog ciste zelje da ga imam, moj trenutni auto odlicno radi i sve ima.

 

Na benzin zelim pod hitno da se vratim, do kazsm jer sam uglavnom vozio benzince osim 2-3 dizela zadnjih par godina. Za mene je benzin pravo gorivo za auto/moto svet. Dizel treba samo da bude za radne masine, al ajd, necemo u tu temu.

 

@Terza u pravu si, nema za taj novac.

 

P.S. vozio danas Mecku sto smo uzeli. 2300kg 5.2 metra, skontao sam da meni to izgleda ne treba :D :D

 

@Dejan88 u pravu si. Ja sam cesto takav, nesto prodam/kupim bez razloga, samo da se nesto desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
19 minutes ago, mrle said:

4x4, da i ja malo offujem, drugarov

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Mercedes Benz G 300 , 1988. godište, Džip/SUV...

 

Jel greska u kucanju? Mislio je 1500e? Ili ja nisam u toku pa ova gvoždjurija vredi više?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja