Jump to content

Moto Zajednica

Koji Dzip/SUV do 7000e???

Recommended Posts

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Mare,za šta tebi treba taj SUV?
Čisto da probaš SUV iz gasa? Ili ste uzeli vikendicu gde ćeš ići svaki vikend a prilaz nije za običan auto?
Pecanje po blatu stalno?

Ne mogu sad da se vraćam na početak na spisak,ne znam da li si naveo Kaškai?

Realno,ako je za potrebu onda X Trail ili Outlender.

Ako je za to da ga imaš i 99% voziš svoje gradske relacije onda RAV4.

Captiva...ne znam,nešto su mi,njanjavi,nemam pojma.

E da, drug je imao Sorento kaže da je dobar,ako je njemu verovati...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
8 minutes ago, slobasuper9 said:

Mare,za šta tebi treba taj SUV?
Čisto da probaš SUV iz gasa? Ili ste uzeli vikendicu gde ćeš ići svaki vikend a prilaz nije za običan auto?
Pecanje po blatu stalno?

Ne mogu sad da se vraćam na početak na spisak,ne znam da li si naveo Kaškai?

Realno,ako je za potrebu onda X Trail ili Outlender.

Ako je za to da ga imaš i 99% voziš svoje gradske relacije onda RAV4.

Captiva...ne znam,nešto su mi,njanjavi,nemam pojma.

E da, drug je imao Sorento kaže da je dobar,ako je njemu verovati...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Da budem brutalno iskren, ovako ide sled dogadjaja. Uzeli smo do jaja Mecku r320, cale uzeo os prijatelja, vec treci auto od njega uzimamo, stanje svakog fantazija... cale da meni tu mecku, a ona ogromna, ne moze da se zatvori garaza (a garazu moram da zatvaram). I tako ja probam malo, a ono brate, mocan auto. Sestra dobila od ćaleta Mazdu5, burazer u usa kupio novu mazdu cx-5, a ja vozim Astru... ne ide :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, WoodyRider said:

A šta će ti SUV? Bezveze je to. Ne služi ničemu, nije terenac, troši, skup za održavanje.... Kupi normalan auto. 

Malo da vozi, pa da ga proda. :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
18 minutes ago, Jupiter said:

Malo da vozi, pa da ga proda. :Mina:

Sta cu, ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, ne idem u kafanu, ne trgujem coinima, mora negde da se troši novac :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

E, pošto burazer vozi CX5, da ispričam. Odem ja pre dva, 3 dana na plac, da vidim Mazdu CX3. Da dam moju Hondu i da doplatim. Gledam ja onu Mazdu, lepa spolja, volim ja taj dizajn. Uđem unutra, kad prvi utisak, tesno! Tesno jbt! Kako tesno? Okrenem se ja levo desno, osećaj mi kao u mom Civic-u, samo ne sedim onako zavaljeno nego kao u kombiju. Dobro, hajde dalje da vidim šta se nudi, unutra kakav je. Gledam, ono full oprema, međutim ne radi me. Još Mazda ima one tupave točkiće za klimu. Dizajn lep. Očuvanost, pa, lošiji nego moj. Moj prešao 150k ovaj 160k. Hajde rekoh sebi, da upalim. Nema ključ? Opa! Nekada je ovo bilo omiljeno lopovima, ali dobro, druga su vremena... Upalim. Čk, čk, čk, čk... Mali dizel 1.5. Rekoh majstore ček da zatvorim vrata da čujem dihtuje li. Čk, čk, čk, čk... Ugasim i izađem iz vozila da porazgovaram sa prodavcem. Koliko da ti doplatim? Znaš ovo, ono, Dža ili bu, 5000! Pet hiljada. Jer ako je drugačije, nema njega u tome... Ništa, ispričamo se tu kao najrođeniji i drugarski rastanemo. 

 

Dao bih mu dve. Možda.

 

Verovatno ne bih ni dve. Mazda je sjajan auto, vozio sam ga i imam odlično iskustvo. Međutim meni je taj čk, čk momenat skroz bzvz. Ne treba zaboraviti da je to šminkeraj, da treba da prede na semaforu, a ne neko terensko vozilo koje treba da škripi i grmi... A i unutra je izgledao kao da je prešao 250, a ne 160k km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
48 minutes ago, Jupiter said:

unutra je izgledao kao da je prešao 250, a ne 160k km.

Pa ako si gledao na placu iz uvoza, svimaje vracena kilometraza po par stotina hiljada.

 

Jbg, vole balkanci da pise manje, i price ovo ono

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S
4 hours ago, milomir22 said:

...

Taj 4x4 lock je marketinška patka, ne ide ništa bolje "zaključan" nego "otključan", nažalost probano u praksi. U dubokom snegu, na uzbrdici, sa uključenim 4x4 lock, moraju sva 4 točka da se vrte istom brzinom, a to ni na outlanderu, ni na xtrailu nije slučaj.

...

Mislim da ovo nije sasvim tacno. "Lock", ako mislis na zakljucavanje centralnog diferencijala -  onda ce se okretati najmanje jedan tocak na svakoj osovini. Ako imaju trakciju onda oba. Kad bi imao zakljucane centralni, prednji i zadnji diferencijal, onda ovo gore bi bilo tacno (okretala bi se sva 4 istom brzinom). Samo sto sve te lokove imaju samo masine pripremljene za ozbiljan offroad. Tu i elektronika ima znacajnu ulogu (kocenjem tocka koji nema trakciju pokusava da prenese momenat na drugi tocak na istoj osovini) i verovatno neki sistemi rade bolje od drugih.

Za outlander ne znam, ali xtrail stariji je imao permanenti 4x4, a noviji samo se aktivira kad elektronika detektuje gubitak trakcije na pogonskoj osovini. I nema zakljucavanje diferencijala, "Lock" kod xtrail-a je da forsiras 4x4.

Pratim temu, i mene interesuje neko vozilo 4x4 , za malu porodicu, sa skromnim (ali ipak nekim) offroad sposobnostima, jer zivot na planini moze da bude zeznut kad FWD od 1.5t ostane na pola brda :) Za sada mi se najvise dopada Grand Vitara (ima lock centralnog diferencijala i redukciju i ucvrscenu karoseriju) i dobih preporuku od iskusnog offroader-a za Skoda Yeti, kaze da se snalazi po snegu neverovatno, jos nisam stigao da se uverim licno :) Mislim da nisu bas po kriterijumima postavljaca teme zbog skromnog prtljaznika, ali eto mozda nekom koristi. Forester mi je isto na listi ali nisam bas siguran, dosta razlicitih misljenja, stavljam po strani za sad dok ne vidim licno :) Nisam bas ubedjen u tu superiornost Subaru AWD, plus nemaju sva Subaru vozila isti sistem (i Forester nema najsofisticiraniji) Xtrail mi izgleda odlicno, ali je malo vise $$$.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Imati touring motor i SUV je jako lepo pogodjen kompromis za nas avanturiste. A retko ko da sebi slobodu da arci SUV kao primaran auto po teskim off roadima. Retko ko ce od nas to terati u praksi kao na snimcima koje smo gledali istrazivajuci. Za onako nesto su auti stari 30 godina. U principu ce bilo koji pogon na sva cetiri znacajno prosiriti mogucnosti razumnog korisnika i odvesti u sve avanture u koje se upusti. Ne manje bitno je obratiti paznju na prilazne uglove samog auta. Mnogi danasnji SUV-ovi su na ustrb estetike zrtvovali taj detalj.
Razlika u troskovima odrzavanja SUV-a je sasvim prihvatljiva u odnosu na to sto pruza. Ja da sam slusao komentare, nikad ne bih uzeo Freelandera. Drvlje i kamenje na njega, zapalili bi ga, a ja odusevljen sa njim u svakom pogledu. Bitan je primerak. Nigde me nije ostavio, svaki izazov bez muke presao, troskovi sasvim razumni, potrosnja prihvatljiva. Onde gde moderni SUV-ovi nisu mogli iz zaleta (ix35 recimo), ja sam iz mesta prosao. Posle njega, verujem da bih svaku limuzinu raskecao u svakodnevnici. Od ovih, ako estetika ne igra veliku ulogu, ja bih na Forestera obratio paznju. Ima odlicnu reputaciju.

Promenio član Slammer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
@urban cruiser
Možeš li nam podeliti ličnih iskustva o Steed-u? U ovoj ili nekoj drugoj srodnoj temi.



Nadam se da neće zameriti Markone, samo kratko ću napisati, a možemo u detalje preko PM.
Moj je 2015 proizvodnja Steed 5 2.4 benzinac sa “fabričkim” plinom. Izašao me 15.500€ bez PDV (registrovan na Poljoprivredno gazdinatvo), registracija je bila 18.000 a od pre neku god 21.000 din. Stalan pogon je na prednje točkove, a ima mogućnost na sva četiri sa i bez “trkača” tj. isključen diferencijal. Na ravan deo sanduka staje euro-paleta a nosivost je 1100kg. Sanduk nose gibnjevi. Registrovan je za 5 putnika, s tim da pozadi realno može dvoje odraslih i dete u sredini. Meni ispunjava sve očekivano, a koristio sam ga u svim uslovima. Tovario pozadi svašta. Da napomenem da prazan sanduk lepo skače na, npr, ležećem ali kad je natovaren potpuno druga priča. Potrošnja benzina max 10l, a plina 13l. Nisam imao nikakve intervencije osim servisa za 80K Km.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 8 sati, Markone88 je napisao:

Da budem brutalno iskren, ovako ide sled dogadjaja. Uzeli smo do jaja Mecku r320, cale uzeo os prijatelja, vec treci auto od njega uzimamo, stanje svakog fantazija... cale da meni tu mecku, a ona ogromna, ne moze da se zatvori garaza (a garazu moram da zatvaram). I tako ja probam malo, a ono brate, mocan auto. Sestra dobila od ćaleta Mazdu5, burazer u usa kupio novu mazdu cx-5, a ja vozim Astru... ne ide :D 

Ene....šta tebe grize.

Ja bik zinat sad naš'o jednu Specijalku...al' pravu...1500, četir fara i sat za "maslo"...džak cementa (minimum) u gepek...i drift po Vesarinom pašaluku.

Svi bi se sklanjali k'o djavo od krsta...' de Specijlaka udari, tu leka nema.

 

Bajo moj...8)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 29 minuta, pronto je napisao:

Ene....šta tebe grize.

Ja bik zinat sad naš'o jednu Specijalku...al' pravu...1500, četir fara i sat za "maslo"...džak cementa (minimum) u gepek...i drift po Vesarinom pašaluku.

Svi bi se sklanjali k'o djavo od krsta...' de Specijlaka udari, tu leka nema.

 

Bajo moj...8)

Može i Volga, malko deblji lim...:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi...i Yugo mož'da bude straaašno zajeban. Kad pogodi prednjim uglom, dezintegriše protivnika. Istina posle mož da ga baciš...u boljem slučaju se malo teže zatvaraju vrata...

...i sad bi' ja vama tu pričao neke priče...al' nije to važno. Da nađe čo'ek sebi kočije...viš da se setovacija veziva u čvor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Da budem brutalno iskren, ovako ide sled dogadjaja. Uzeli smo do jaja Mecku r320, cale uzeo os prijatelja, vec treci auto od njega uzimamo, stanje svakog fantazija... cale da meni tu mecku, a ona ogromna, ne moze da se zatvori garaza (a garazu moram da zatvaram). I tako ja probam malo, a ono brate, mocan auto. Sestra dobila od ćaleta Mazdu5, burazer u usa kupio novu mazdu cx-5, a ja vozim Astru... ne ide  
Ako je namena samo pozerske prirode,odnosno,aj da probam neki SUV dzipić. Onda definitivno RAV4. Ovi veći će te nervirati da se lomiš sa njima dole po garaži onoj.

Ako baš hoćeš da izgrmiš i da bude dobar automatik,onda možda malo dodaj parica i gobar X3 u M opremi :)

Toyota ima CVT automatik ja mislim,koji je po meni,možda nije loš,ali nervira me.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
8 hours ago, Markone88 said:

Pa ako si gledao na placu iz uvoza, svimaje vracena kilometraza po par stotina hiljada.

 

Jbg, vole balkanci da pise manje, i price ovo ono

Verovatno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Ene....šta tebe grize.
Ja bik zinat sad naš'o jednu Specijalku...al' pravu...1500, četir fara i sat za "maslo"...džak cementa (minimum) u gepek...i drift po Vesarinom pašaluku.
Svi bi se sklanjali k'o djavo od krsta...' de Specijlaka udari, tu leka nema.
 
Bajo moj...8)
A kad bi vam reko da je lada imala jedan od najtanjih limova na karoseriji,jedino rešo četvorka je imala tanji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, vava je napisao:

UAZ sa meckinim motorom

Ima jedan 469  1988 god. ovde na prodaju, motor meckin 240 (OM616). :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, bdada je napisao:

Ima jedan 469  1988 god. ovde na prodaju, motor meckin 240 (OM616). :)

Reko je, neće preko 2.000 kubika ! 

:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

@Markone88 Приметио сам да сваки твој оглас, тема... оде у овом неком "чудном" правцу.:lol3:
Да л' је до тебе, огласа, теме или до нас није ми јасно.
Могуће да грешим...:stabre::jee:
На крају обично буде само "купљено", "продато", "решено" и иде кључић. :)

Promenio član Marko05
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, slobasuper9 said:

Ako baš hoćeš da izgrmiš i da bude dobar automatik,onda možda malo dodaj parica i gobar X3 u M opremi

Naveo sam gore već, novac nije problem, ali BMW ne bih ni na poklon. Ne sporim kvalitet, ne volim status koji ide uz njih. Evo samo danas sam video dva bahata mamlaxa u BMW. Prvi obilazi kolonu koja stoji na pesackom, on sece kolonu pesaka i ode, drugi isto na semaforu iz trake za levo, ugurava se ispred nekog auta za pravo i naravno ne vidi semafor jer je previse prisao, pa onda svi cekamo, svi mu sviraju, on se jos ljuti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
41 minutes ago, Marko05 said:

@Markone88 Приметио сам да сваки твој оглас, тема... оде у овом неком "чудном" правцу.:lol3:
Да л' је до тебе, огласа, теме или до нас није ми јасно.
Могуће да грешим...:stabre::jee:
На крају обично буде само "купљено", "продато", "решено" и иде кључић. :)

Ma ja nikad ne kupujem/prodajem, samo okacim oglase da se malo nesto desava :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Hahahaha, gledam oglase za Astru kao moju, ide i do 4600e, a sve presle 160-180 hiljada. Evo moja kako izgleda sa pravih 249000. Pa kad uporedis stanje mog auta i tih sa placeva, zakljucis da su sve sa placeva presle po 400-500 hiljada... nemam reci...

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Opel Astra H 1.7d, 2008. godište, Karavan, Dizel 1686 cm3, vozilo prešlo 248500 km, Karaburma. Putnička vozila...

 

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja