Jump to content

Moto Zajednica

Auto 4x4 karavan

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Potreban mi je auto 4x4,oko 2 do 3000e,razmišljam između skode oktavia i vw pasata, a nedoumica je i oko motora,benzin 1,8t ili 2.0 oba po150ks ili dizel 1.9 ili 2.o.Imate li neka iskustva ili predloge.Otprilike je to oko 2004 do 2006god

Promenio član duledjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Koliko sam ja slušao od majstora i prijatelja, taj VW 2.0 benzin je jako dobar motor s obzirom na to da nisu poznati po idealnim benzincima. Moj prijatelj je imao 1.8T ali u Seatu, vozio sam se u tome, ide kao ludo ali i srče dobro, prodao ga posle godinu dana. Drugi prijatelj već jako dugo vozi taj 2.0 na Bori karavanu, plin, kune se u njega. Kupio je novog Passata ali je ostavio Boru da taljiga po lokalu. Mali ti je budžet za neki veći izbor, gledaj šta je bolje održavano s obzirom na godine. Ako preferiraš dizele, lično bih pre uzeo 1.9 ako gledaš nešto tu do 2005 godišta, s obzirom da sam slušao priče i glasine majstora i vozača o kiksevima na tim prvim 2.0.. Naj bolje se raspitaj kod majstora koji ti održava auto, on će ga sutra i održavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Da dodam. Ja teram taj 2.0 samo je onaj od 115ks u golfu 4, 13 godina već. Kombinacija benzin/gas. Brate... Do jaja.... Jeftin za održavanja, nije zahtevan, trpi mnogo što šta, na cajgeru trenutno 388000km. Uzeo ga sa 167000 od čoveka u NSu. Na 80000 veliki servis, na 10000mali, 10w40 polusintetika, dobre kablove i svećice iridijumske, mir. Ako uzmeš kombinaciju sa gasom, gledaj da je dobro uštelovan, samim tim, nema razlike u ubrzavanju... Mana... Troši malo jače, zimi ide i na 15-16l gasa, jbg. Ali zato zna na otvorenom (magistrala) spustiti i na 7,5-8. Znam, ako je neko fanatik sa tim proračunima, moja malenkost je...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Takodje Skoda 2.0 AZJ kod, potrosnja plina nikada nije presla preko 12l i to bas kada se bahatim, prosjecna 10l.

Po meni jedina losija stvar na tom motoru je bobina koja bi se trebala promijeniti svkih 100kkm. Generalno ne prejebiv atmosverac koji je jeftin za odrzavanje :takoje:

Mada mislim da je kolega mislio na 2.0 fsi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Pošto i ja gledam nešto slično, razmisli o subaru legacy. Ima jedan u Lo, na placu, 2.0 benzinac, 150ks. Vrhunski auto. Sad zavisi šta ko voli. Početna cena je 3500e. Mislim da je 2007. god. Potraži!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Ove škole oktavie su benzin 2.0 fsi 2005god sa 150ks a ima i pasat 6 sa takvim istim motorom u Petrovcu na Mlavi traži čovek 3100e,mislim da to nije loša ponuda.Subaru je dobar ali nezgodan za održavanje,benzinac a dizel nisu uspeli pola ih je u kvaru a druga je pred kvarom i potrošnja benzina je veća znatno nego na vw

Promenio član duledjo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f
36 minutes ago, Rik said:

Kije verzije i godišta Subaru modela imaju problem sa pucanjem bloka?

Ja za ovo nisam čuo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kolega je imao Forester 2.0 benzinac. Kaze da je neuništiv auto. Malo više troši,na otvorenom je ok,tipa 7-8l.
Ali mi je rekao da je baš skup v.servis, tipa nešto preko 1000€.
Ne podnose plin nikako.
Dizel je bolja opcija zbog potrošnje i boljeg obrtnog momenta.
Pročitao sam da glava hoće da puca na 2.5 turbo benzincu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 40 minuta, slobasuper9 je napisao:

Kolega je imao Forester 2.0 benzinac. Kaze da je neuništiv auto. Malo više troši,na otvorenom je ok,tipa 7-8l.
Ali mi je rekao da je baš skup v.servis, tipa nešto preko 1000€.
Ne podnose plin nikako.
Dizel je bolja opcija zbog potrošnje i boljeg obrtnog momenta.
Pročitao sam da glava hoće da puca na 2.5 turbo benzincu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Dizel je opcija ako hoces da te ceka katastrofa u najavi. Ogroman broj tih dizela je imalo problem sa pucanjem radilice, to im je fabricka mana jer su napravljene od presovanog lima. 

Dosta subarua kod nas se voze na plin, bas zbog velike potrosnje, nisam cuo da se neko žali na plin. Bez plina je baš neisplativo voziti ih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Subaru Benzinci su aždaje, ali srknu ka lokalni pijano.
Moj je 2.5 atmo sa automatom, sad ide do 9lit lokalne vožnje. Autoban spusti ispod sedmice.

VW 1.9 je tu car, baš sad gledao u CH, ima dobrih četvorki.
Frend je uzeo sebi i babi svom po jednu četvorku 4x4 sa 150ks i uvezao ih u HR.
Tko god vidi taj auto hoće pazarivati isti tren.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Bio sam da probam od kolege slave74 drugara subaru imprezu 1,5 sedan divan auto sa 220hkm ali mi je mali,da je bar hedzbek uzeo bih ga sigurno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Pa sada, porediti Subaru pogon i VW su babe i žabe. Konstani 4x4 i prednja vuča sa povremenim 4x4. Otuda i potrošnja. Zavisi šta čoveku treba. 

Ja bih za te pare uzeo neki Subaru i pored veće potrošnje i skupljeg održavanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Audi A4 vredi videti nov, 2006. godište, Karavan, Benzin 1984 cm3, vozilo prešlo 195000 km, Lađevci. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Subaru Legacy 2.0i 4x4 CH, 2007. godište, Karavan, Benzin 1994 cm3, vozilo prešlo 177000 km, Loznica. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

Evo ti ideja. Audija ima mnogo. Dizela baš, a benzinaca nema puno. Govorim o 4*4 pogonu.

Subaru je svaki takav.;)

A ovaj legacy na slikama izgleda skroz ok. E, sad kakav je stvarno, to je pitanje.

Ovi A4 sa 200 ks su lude mašine. Nisam vozio, ali da se naslutiti. Ali oni isto u gradu puno troše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Имаћу ускоро шкоду октавију 2002 1.9 тди 4х4 караван.

Купљена је од пензоса то знам, приват није плац мада то није увек правило да је предност.

Тренутно је у Швајцарској чим другар напуни камион шаље је овамо, па ако те занима ту сам...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
3 hours ago, duledjo said:

Bio sam da probam od kolege slave74 drugara subaru imprezu 1,5 sedan divan auto sa 220hkm ali mi je mali,da je bar hedzbek uzeo bih ga sigurno

Hecbek Impreza ima i reduktor. Ali cena za drugarovu limuzinu je vise nego povoljna.

Da ga je dao u oglas vec bi davno otisao, a mozda i jeste, nisam se dugo cuo sa drugarom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Najveća je tuga što mi taj auto treba za odlazak na brdovitom imanje u selu Mosna kod Donjeg Milanovca,znači 200km udaljenost 197km normalnog puta i onda 2 ili 3km neasfaltiranog i uzbrditog puta.Nije mnogo ni rupav samo je travnat zemljani,letnji ali normalnim pogonom samo po sunčanom i suvom danu,a valja poneti frižider ili slično,zato karavan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sta ces kad padne sneg. |Treba veci klirens. Taj 4x4 putnicki samo klizavo i sneg do 20-25cm. A u brdovitim predelima to je i malo snega.

Jedan Touareg 2,5 tdi  jedinica sa vazdusnim vesanjem, sporohodnom ce zavrsiti  posao. To je ujedno i najjeftiniji terenac u premijum klasi. Oko 4000-5000eur kosta, i moras malo uloziti u ono sto je zapusteno.

Ne moras odmah i sve.

Jedino potrosnja je veca, i registracija.

Doduse sad je registracija oko 45.000din dok za 2000cc oko 35.000din A za par godina ide jos dole.

Imao sam priliku da cak vadim SUV vozila iz snega iako imaju klirens 20-22cm, jer nije dovoljno kad je sneg dubok. Dok touareg moze da se opruzi do 30cm sa vazdusnim ogibljenjem.

Sto se tice gepeka dosta je velik, a krovni nosaci mu provereno drze 200kg. Vucna moc za prikolicu najveca u klasi.

Ljudi plase Touarega i tih velikih premijum vozila, koja su polovna tih godista jeftina. Jer servis je skup , delovi takodje, ne svi. Ko zna sam da odrzava automobil i vrsi osnovne popravke, nije skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Na kraju koliko napunismo čoveku mozak, uzeće Ladu Nivu onu produženu sa petoro vrata (zbog frižidera jelte) i cepaj...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Bez kompromisa. Znaci reduktor, vazdusno vesanje, bar elektronska blokada diferencijala.Luksuzna oprema se podrazumeva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 20.1.2022. at 16:50, slave74 je napisao:

Forester ili bilo koji Subarov model sa 2.0d puca radilica na oko 100.000-150.000km. Nema tog kom ne pukne.

 

Samo na dizelima, benzinci nemaju taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja