Jump to content

Moto Zajednica

Napraviti sam dizalicu za motor, stender

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Pozdrav svima, odmah da napomenem da ako slična tema vec postoji da me uputite, ja sam tražio, nisam našao, no dosita i ovaj search me zeza, odaberem samo topic da search, on traži i reci unutar komentara u topicu itd....

Imam u planu da zaposlim tasta u penziji da mu ja iscrtam i dam sve dimenzije, a da on sta treba izvari i da napravimo jednu veću dizalicu za motor, naime onu što se ceo motor na nju popne tockovima, ukruti i podigne kako bi se lakse radilo. Isto tako imam u planu da napravim 3D nacrt za neki univerzalni štender koji ce moći da se šteluje u razne položaje koji bi odgovarao svim motociklima (izuzev onih što su na jednoj viljušci pozadi). 

E sad ne trebaju mi ideje, niti programi, dimenzije i slicno, sve sam vec istrazio, 3D programe koristim vec 10 godina, već me zanima koja je realna cena i koliko ste vi kao bajkeri spremni da platite za neke ovakve dizalice ili štendere da znam da se ne zamlaćujem ako nema prostora da se uštedi, da ne trosim ni svoje ni tuđe vreme. Koliko koštaju nove(našao sam jednu na KP 1600€, jednu neku italijansku marku 1650€ i jednu domace proizvodnje nekih 630€) , polovne dizalice(nisam našao), sto se štendera tiče našao sam od 20€ pa u nedogled sto se novih tiče.

Imam u planu i da ako sve bude kako treba mozda i pokrenem neku proizvodnju istih stvari ako ima trzista za nesto tako.

Svaka info dobro došla 

:kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja sam platila komplet prednji i zadnji štender 5700din.

 

2.JPG.d470d60f66e6442c015ed86e71157ba7.JPG

 

1.JPG.c6045241be819f8eafe5f72f8315bd31.JPG

 

Fotografije su preuzete sa oglasa. Moji su crveni. :)

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja sam se ložio da to uradim jer sam u jednom trenutku imao tri motora u posedu i kada dodje vreme menjanjja ulja i sl.  teško mi je bilo da se saginjem sto puta.  Cena je oko 200€ u materijalu (verovatno i sada) ako sve kupuješ i praviš sam. Inače računaj 350-400€ minimum. Bilo je ovde na prodaju raznih projekata od majstora sa rukama od krvi i mesa pa do onih ćije su ruke od zlata (hahhaa malo šale). Kojekakve kombinacije od materijala koji sam već imao pa može da posluži nisam hteo. Kako je vreme prolazilo nekako sam se hladio jer objektivno ako bukvalno ne čačkaš motor sam svaki dan dizalica ti i ne treba. Gabaritna je, zaokupira dva kvadrata garaže, uzvlači je , uvlači je, penji motor, spuštaj motor......drkanje zarad menjanja ulja i filtera. Na isplativost nemoj da računaš jer računa nema ali ima zadovoljstvo što je imaš. Eto toliko od mene. Srećan rad ako se odlučiš, u zdravlju te služila 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
23 minutes ago, Alexandra995 said:

Ja sam platila komplet prednji i zadnji štender 5700din.

 

2.JPG.d470d60f66e6442c015ed86e71157ba7.JPG

 

1.JPG.c6045241be819f8eafe5f72f8315bd31.JPG

 

Fotografije su preuzete sa oglasa. Moji su crveni. :)

I ovo su neki handmade, razmišljam se i dalje sta mi je činiti, jer uspeh naći neke teme ove prirode, postavlja se pitanje potpune funkcionalnosti i sta ce se raditi na dvotočkasima. Imam u planu sa najboljim ortakom da opremimo jednu garažu i napravimo sopstvenu moto radionicu, dosta više da radimo na otvorenom, i slicnih stvari, ja sam vise u mehanici, on je za elektroniku. I da napravimo jedan naš moto kutak. Najveci problem nam je i dalje čučanje pored skutera/motora, stoga i jeste tu ideja o dizalici 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Vidi šta ti najviše odgovara i udri.

Moram samo da napomenem da su mi na zadnjem štenderu donja dva nivoa neupotrebljiva jer mi kače lonac. Kad se podigne i napred i pozadi na najviši nivo nije loše, ali ipak zahteva čučanje što kažeš, moj suprug je mehaničar pa mi je sve jasno. :takoje:

Da ne zaboravim, prednji štender je skroz ok i stabilan, jedini je problem što prikriva šraf i ne može da se skine točak. Trebaće nam ovakav nosač kad stignu gume da ga rasturimo.

 

3.JPG.a2a16dae34b9f73aa5ad6402c91e26ed.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Moze to i ovako,stim sto je palo nekoliko izmena na dizalici u odnosu na sliku,umesto kutije sa navojnom sipkom u sebi,montirana je dizalica od zastave,naravno na nekim izmenama,nije neka lepota ali zavrsava posao..trenutno cekam da malo otopli napolju pa da izmenjam neke stvari koje mi se ne dopadaju pa mozda i padne neka detaljnija tema :D 

272137358_4725220904225866_6573728040665772329_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

E nije ni ovo loša fora, i na to sam naleteo ovde dok sam listao forum, postavlja se pitanje raznoraznih stvari i funkcionalnosti, npr menjanje semeringa i ulja u štapovima, da je moguće skinuti tocak prednji zbog toga, zadnji opet za zamenu lanca, lančanika, čišćenje, podmazivanje, vulkaniziranje guma... Iskren da budem najjača stvar koju sam uradio prošli put kad sam prethodni motor sredjivao je da sam ga okačio na gredu u garaži sa gurtnama, mozes da štelujes visinu koja ti odgovara, točkovi potpuno slobodni, svemu sam mogao da pridjem, samo što nisam mogao sam da ga namontiram. 

Možda na kraju umesto dizalice smislim nešto za liftovanje :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Upravo zbog toga je i namestena,u toku zime sam rasklopio ceo prednji kraj motora izmenjao semeringe i ulje u vilama,lezajeve u prednjem tocku,mostovima itd..ostatak vremena je motor ostao podignut nije lezao na gumama :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 1/19/2022 at 12:08 PM, matke92 said:

Pozdrav svima, odmah da napomenem da ako slična tema vec postoji da me uputite, ja sam tražio, nisam našao, no dosita i ovaj search me zeza, odaberem samo topic da search, on traži i reci unutar komentara u topicu itd....

Imam u planu da zaposlim tasta u penziji da mu ja iscrtam i dam sve dimenzije, a da on sta treba izvari i da napravimo jednu veću dizalicu za motor, naime onu što se ceo motor na nju popne tockovima, ukruti i podigne kako bi se lakse radilo. Isto tako imam u planu da napravim 3D nacrt za neki univerzalni štender koji ce moći da se šteluje u razne položaje koji bi odgovarao svim motociklima (izuzev onih što su na jednoj viljušci pozadi). 

E sad ne trebaju mi ideje, niti programi, dimenzije i slicno, sve sam vec istrazio, 3D programe koristim vec 10 godina, već me zanima koja je realna cena i koliko ste vi kao bajkeri spremni da platite za neke ovakve dizalice ili štendere da znam da se ne zamlaćujem ako nema prostora da se uštedi, da ne trosim ni svoje ni tuđe vreme. Koliko koštaju nove(našao sam jednu na KP 1600€, jednu neku italijansku marku 1650€ i jednu domace proizvodnje nekih 630€) , polovne dizalice(nisam našao), sto se štendera tiče našao sam od 20€ pa u nedogled sto se novih tiče.

Imam u planu i da ako sve bude kako treba mozda i pokrenem neku proizvodnju istih stvari ako ima trzista za nesto tako.

Svaka info dobro došla 

:kafa:

Ako imaš sav potreban alat i znanje i ideš napraviti dizalicu za sebe i svoje potrebe, možeš proći jeftinije nego da ideš kupiti ... ;)

Ali ova ideja o proizvodnji ti je onako.... treba jako dobro staviti na papir šta i kako ..

 

Ako misliš raditi na crnjaka, nemoj očekivati preveliko tržište jer i firme koje rade legalno će tražiti račun za proizvod, garanciju, podršku u dijelovima, isporuku, količinu... i slično .. ;) 

Ako misliš raditi legalno, onda u cijenu proizvoda moraš uračunati i ono što si disao dok si radio, pa neku željenu zaradu po komadu i na kraju na to staviti porez.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
1 hour ago, strasilo said:

Ako imaš sav potreban alat i znanje i ideš napraviti dizalicu za sebe i svoje potrebe, možeš proći jeftinije nego da ideš kupiti ... ;)

Ali ova ideja o proizvodnji ti je onako.... treba jako dobro staviti na papir šta i kako ..

 

Ako misliš raditi na crnjaka, nemoj očekivati preveliko tržište jer i firme koje rade legalno će tražiti račun za proizvod, garanciju, podršku u dijelovima, isporuku, količinu... i slično .. ;) 

Ako misliš raditi legalno, onda u cijenu proizvoda moraš uračunati i ono što si disao dok si radio, pa neku željenu zaradu po komadu i na kraju na to staviti porez.... :D

Potpuno se slažem sa tobom, iskreno takvo smo tržište da ćeš često naići na traženu stvar i kupiti je ispod realne cene, koja će se ispostaviti kao jeftinija varijanta nego DIY. Iskreno se jako brzo zasitim nekog vozila, sta ću, volim sve da probama i sve mi se sviđa, sreća nemam mnogo finansija pa uvek moram prodati trenutnu voznu jedinicu, da nije tako, mislim da ni jedno svoje vozilo do sad ne bih prodao, jer sam u 90% slučajeva uložio više nego što vredi samo vozilo, pa se postavlja pitanje danas sutra tokom promene dvotočkaša koliko bi dizalica bila funkcionalna za svako sledeće vozilo.

:Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35
On 19.1.2022. at 5:28, Alexandra995 je napisao:

Ja sam platila komplet prednji i zadnji štender 5700din.

Ako nije tajna, gde i kod koga, baš razgledam šta se nudi. Može i PM naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 3 sati, Gordak985 je napisao:

Ako nije tajna, gde i kod koga, baš razgledam šta se nudi. Može i PM naravno.

Dečko iz Lebana kod Leskovca, ima oglas na KP. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja