Jump to content

Moto Zajednica

Ne puni akumulator

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: GILERA RRT 125 NEBRASKA

Pozdrav, posedujem motor već dve godine i nikakvih problema do sad, nov sam u tome i ne razumem se bas mnogo, imam problem oko punjenja, akumulator sam kupio nov tako da sam siguran da nije problem u njemu, pričao sam sa par motociklista i kažu da je najverovatnije regler u pitanju, pa me interesuje da li može nekako da se proveri regler pomoću unimera i kako, a ako ne moze on da li mogu nekako namotaji da se ispitaju, ako moze bez onih odgovora oteraj kod majstora jer bih sam da pokušam da otkrijem u čemu je problem, ako neko nesto zna neka napiše, ovakav regler nije baš lako pronaći a i ne bih da bacam novac za džabe ako nije u njemu problem, hvala ako neko odgovori...20210818_124127.thumb.jpg.4768ea34a8e51c411fd6b748d94e12a3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Pa ako imas unimer upali motor i prati one zice sto idu od namotaja treba zute da budu i vidi kakvu struju daju, pa onda regler ispitaj.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2813 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Unimer na polove aku. Trebalo bi oko 14.5 v da puni na gasu oko 3000 obrtaja. Sve ostalo pitaj kolegu dr.@Arakis

Sent from my Lenovo TB-X306X using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: GILERA RRT 125 NEBRASKA
pre 8 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Unimer na polove aku. Trebalo bi oko 14.5 v da puni na gasu oko 3000 obrtaja. Sve ostalo pitaj kolegu dr.@Arakis emoji6.png

Sent from my Lenovo TB-X306X using Tapatalk
 

Hvala na odgovoru ali ne puni uopšte

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Као што неко веч написа, кад је реглер неисправан најчешче је резултат препуњавање. У твом случају мирише на намотаје.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Провери све спојеве/клеме/да нису кородирали,не знам чему служи онај осигурач горе са зеленом траком изолован-провери и њега,можда све испрскати контакт спрејом.Провери долазну струју у реглер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Напуни акумулатор, упали мотор и извуци ове две жице, унимером на наизненичну струју провери колики напон долази, требало би негде око 25 - 30V. Ако имаш напон опет уштекај и види шта излази из реглера, бар на једну жицу треба да имаш једнонасочни напон. До акумулатора од највише 14,2 и то само док мотор ради а на другој 13 - 13,5 у врх главе и то на вечи обртај. Може једнонасочна а и наизменична али не више од 13 - 13,5.0433b5c6a4e5a5335fb3e8cce7665ef4.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: GILERA RRT 125 NEBRASKA
pre 31 minuta, Krokodilo je napisao:

Напуни акумулатор, упали мотор и извуци ове две жице, унимером на наизненичну струју провери колики напон долази, требало би негде око 25 - 30V. Ако имаш напон опет уштекај и види шта излази из реглера, бар на једну жицу треба да имаш једнонасочни напон. До акумулатора од највише 14,2 и то само док мотор ради а на другој 13 - 13,5 у врх главе и то на вечи обртај. Може једнонасочна а и наизменична али не више од 13 - 13,5.0433b5c6a4e5a5335fb3e8cce7665ef4.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Hvala burazeru javljam kad ispitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja