Jump to content

Moto Zajednica

Upotreba Kill Switch-a

Kako koristite Kill Switch?  

100 članova je glasalo

  1. 1. Kako koristite Kill Switch?

    • Ne gasim ga, uvek je na "on".
      70
    • Svaki put kada palim/gasim motor.
      30


Recommended Posts

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Upravo sada, boza_kg je napisao:

nemaju svi motori kill switch

Vozim od osnovne skole, nisam video motocikl bez njega. (Vrv postoji ali je izuzetno redak takav)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa javio se @stari roker već, njegov BMW nema kill. Ja sam imao 2 skutera koji to nemaju, a tri koji imaju :)

Peugeot Tweet je imao nešto kao kill svitch ispod sedišta. NJime prekidaš napajanje i služi samo kao dodatna zaštita od krađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Moj skuter nema (valjda inače nemaju)... Sva tri puta kad sam padala ranije, svo gorivo bi isteklo iz karburatora i ugasio bi se (posle verglaj 2min dok upali :ups:). Valjda im je takav sistem da ne radi motor dok je u horizontali... :motopad:

P.S. Najveća šteta je bio nosač retrovizora i poluga kočnice, malo odrane plastike, sve ostalo ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za skutere mi nije poznato, motocikl bez tog prekidaca (kao sto rekoh) video nisam.

 

Koji je to bmw starog rokera, ako je r5 to je motocikl iz 1936, tada nisu ni kocnice imali :D 

 

P.S. Sada videh na profilu, rec je o motociklu (moj naklon, legenda r50) iz "73...  Nije bas merodavno za ovu nasu pricu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja sam pre dva dana prvi put upotrebio kill swich i to kada je motor krenuo da mi pada. Bio je u prvoj, drzao na kvacilu jer sam prelazio neke ledene dzombe i kada mi je skliznuo prednji tocak sve sto sam mogao je da kliknem crveno dugme dok sam ga spustao na stranu. 

 Prvo sto sam pomislio je da ce mi ispasti kvacilo iz ruke pa ce motor cimnuti i napraviti vecu stetu a za kljuc ili bilo sta drugo nisam imao vremena. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 23 minuta, N.F.S. je napisao:

rec je o motociklu (moj naklon, legenda r50) iz "73...  Nije bas merodavno za ovu nasu pricu.

Pa izuzeci potvrđuju pravilo. A pravilo kaže, a to i piše u svakom korisničkom uputstvu za motocikl, da kill switch služi samo za interventne potrebe. Ne i za gašenje u regularnoj upotrebi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2354 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad smo vec kod bmw-a, vec serija /6 je dobila napred disk kocnicu, potpuno nove prekidače i kill switch prekidac. Ali ovde ima jos jedna zanimljivost. Ovaj kill switch se cesto koristi za gašenje jer se kljuc nalazi sa leve strane, bukvalno u šrafu koji drži far. Nije nemoguće kljuc okrenuti desnom rukom, ali je mnogo više na levu, tako da uvek treba ubaciti u ler da bi se moglo pustiti kvacilo i iskljuciti kontakt. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Oduvek mi bilo bezveze što na kruzerima i sličnim motorima stavljaju kontakt bravu na neko idiotsko nepraktično mesto sa strane :lud:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675


Ja moram da se uključim u ovu temu i podelim jednu anegdotu sa pomenutim kill switch-om.

Naime jednom prilikom me je ovaj prekidač jako namučio. 

Da napomenem, kill switch nikad ne diram, uvek je na upaljeno.

Dan kao svaki drugi, parkiram ispred jednog našeg shopping centra, uđem unutra, obavim šta imam, vraćam se, sedam na skuter, kontakt da zaverglam - cvrc, ja hmmm, skinem pa dam kontakt, da zaverglam - opet ništa. Ja kao hmmm ok. Tabla sija, svetla, migavci rade, al da zavergla neće...Prvo što mi pada na pamet je osigurač onaj za anlaser ( ili alnaser, bem li ga) skuter kupio u tom trenutku nema 20 dana, nisam ni jedan šraf skinuo pojma nemam šta se gde nalazi, fala bogu ispod sedišta uvek alat za prvu pomoc ( šrafciger + i -, ključ za svećicu, kombinovana klešta).

I krećemo u traganje, skinem poklopac akumulatora, sve na svom mestu, nađem osigurač, osigurač zdrav, ok ajmo dalje šta bi moglo biti.... mora da je kabl negde spao od anlasera i tako ja rasturim obe bočne plastike da nađem gde je, kablovi na mestu, ne mrzi mene skinem ja džek, pogledam, deluje ok, vratim ga nazad, probam opet - ništa... No usled nedostatka daljih ideja, odlučim ja da vratim sve kako je bilo, vratim, sednem na skuter i vec krenem da se nerviram, i pogledam slucajno u prekidac on na kill, prebacim ga na on, upali skuter na prvu. Šta reci, iskreno ne znam šta se desilo, slučajno ga nisam kliknuo sigurno, da li je neko dete selo i igralo se sa dugmićima dok sam bio unutra, ili me neki bajker sprado evo nemam pojma....

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, matke92 je napisao:

da li je neko dete selo i igralo se sa dugmićima dok sam bio unutra

Ma ništa čudno, deca mnogo vole to da čačkaju. Zato su im i smislili ovu umobolnu igračku - popit. Ne mi jasno u čemu je fora, samo pritiskaš dugmiće a ništa se ne dešava ;)

 

oktagon-popit-11_thumb_510.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
2 hours ago, boza_kg said:

Ma ništa čudno, deca mnogo vole to da čačkaju. Zato su im i smislili ovu umobolnu igračku - popit. Ne mi jasno u čemu je fora, samo pritiskaš dugmiće a ništa se ne dešava ;)

 

oktagon-popit-11_thumb_510.jpg

 

E vidiš nemam ni ja pojma koja je fora sa ovim, ima i sestra moja (6. Razred) igrao sam se čitavih minut i to je to, toliko mi je držalo paznju. Bas je glupost, al znas kako to ide medju decom, ima ovaj, ima ova, daj i ja da uzmem, raznorazni oblici, ne znam evo stvarno čemu sluzi igracka.

Ja sam u njenim godinama budžio moju igracku Dodge Viper-a Razmera mislim da bese 1:18, lemio mu i pravio spojlere i farbao ga sprejem u parkiću, ozbiljan ćuning pao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 8 minuta, matke92 je napisao:

E vidiš nemam ni ja pojma koja je fora sa ovim, ima i sestra moja (6. Razred) igrao sam se čitavih minut i to je to, toliko mi je držalo paznju. Bas je glupost, al znas kako to ide medju decom, ima ovaj, ima ova, daj i ja da uzmem, raznorazni oblici, ne znam evo stvarno čemu sluzi igracka.

Ja sam u njenim godinama budžio moju igracku Dodge Viper-a Razmera mislim da bese 1:18, lemio mu i pravio spojlere i farbao ga sprejem u parkiću, ozbiljan ćuning pao. 

Hahaahhajah

 Isti autic, ista prica.

Bio srebrn. Fsrbao sam crno haubu i krov, pa skinem kad dosadi, pa plave strafte, pa crne strafte, pa tockove u belo, pa crno... 

Igranka! :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
5 minutes ago, abarth_maniac said:

Hahaahhajah

 Isti autic, ista prica.

Bio srebrn. Fsrbao sam crno haubu i krov, pa skinem kad dosadi, pa plave strafte, pa crne strafte, pa tockove u belo, pa crno... 

Igranka! :jee:

Haha, extra, ne verujem. 

Ja sam mog farbao iz žute u crvenu ili obrnuto, bem li ga, davno bese, znam da matorci kad su videli sta sam uradio, da sam ga u sitne delice rasklopio, hteli da biju, ja kukao za igrackom, oni platili, ja rasturio :lol2:

Izvinte za :offtopic:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ako želite da se "našalite" sa mnom, samo mi postavite kill switch na off, dok sam na nekoj pauzi. Pri pokušaju paljenja biće mi potrebno dobrih 30 - 45 min da provalim u čemu je fazon. Ako tome dodamo podatak da vozim DR600 sa paljenjem isključivo na kurblu, zabava je zagarantovana. Toliko o tome kada i koliko često koristim kill switch.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre sat vremena, mbw201 je napisao:

Ako želite da se "našalite" sa mnom, samo mi postavite kill switch na off, dok sam na nekoj pauzi. Pri pokušaju paljenja biće mi potrebno dobrih 30 - 45 min da provalim u čemu je fazon. Ako tome dodamo podatak da vozim DR600 sa paljenjem isključivo na kurblu, zabava je zagarantovana. Toliko o tome kada i koliko često koristim kill switch.

Podseti me na mene pre nekih 6-7 god, zima, izlazim ja sa posla iz treće smene, sve umrzlo. Da upalim skuter, anlaser ni da čuje, skakala sam po kurbli sigurno pola sata, do tada sam mogla 3 puta već da odem peške kući... :lol3:

A mislim da povremeno korišćenje kill switch-a nije loše jer nam stvara naviku da ga se setimo, ne daj Bože, upotrebimo ako za to ima potrebe... Ne znam samo zašto kursevi bezbedne vožnje insistiraju na stalnoj upotrebi ako je to nepotrebno motoru, jedini logični razlog mi je ovo što sam napisala u prethodnoj rečenici.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Pre sat vremena, Alexandra995 je napisao:

Podseti me na mene pre nekih 6-7 god, zima, izlazim ja sa posla iz treće smene, sve umrzlo. Da upalim skuter, anlaser ni da čuje, skakala sam po kurbli sigurno pola sata, do tada sam mogla 3 puta već da odem peške kući... :lol3:

A mislim da povremeno korišćenje kill switch-a nije loše jer nam stvara naviku da ga se setimo, ne daj Bože, upotrebimo ako za to ima potrebe... Ne znam samo zašto kursevi bezbedne vožnje insistiraju na stalnoj upotrebi ako je to nepotrebno motoru, jedini logični razlog mi je ovo što sam napisala u prethodnoj rečenici.

Ja sam prošle godine zakasnio na tehnički pregled, iz istih razloga :) Da, svakako bi trebalo imati na umu njegovu funkciju ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Krenuli smo da se otvaramo: hajde, priznajte, koliko puta vas je kill switch zajebao? :klovn:

Mene nekoliko puta, jednom sam se opravio po PS-u za neku vožnju, a motor mrtav! Gledam, pipam, proveravam sve što se može laički proveriti - ništa. Vratim se kući iz garaže besan k'o ris, i samo mi jednog momenta klikne - kill switch.:grr:

Promenio član DraganNS
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pisao sam već negde... Zajebao me je jednom i nikad više. Prvi moj motor koji je imao prekidač je Jawa 350. Moj treći motor. Svi su se pre gasili na ključ. Pošto sam motor držao u dvorištu prekoputa stana, motor sam gasio na početku ulice, pa bih ga ugurao u dvorište. Tek sam je kupio, vraćam se iz večernjeg provoda, šmekerski gasim motor na prekidač da ostanu svetla dok se spuštam niz ulicu.

 

Sledeće dve nedelje sam bezuspešno pokušavao da upalim motor. Skidao sam i glavu da proverim paljenje (2 mm od GMT), kupusao, vraćao, naučio svaki deo na motoru :D :D :D što je bilo kasnije veoma korisno. Jednog dana, očajan zapalim cigaretu, gledam, češkam se po glavi... Zašto ovo crveno dugme stoji na OFF? Prosto ne mogu da verujem, prebacim na RUN. Zakurblam i ...brrrappp, brappp...

 

Od te škole ne koristim prekidač osim kad je baš nužno. Kad sedam i motor vergla duže od sekund, dva, prvo pogledam omraženo mi crveno dugme. Desi se da neko dete, zaludni pipač tuđih motora ili neko iz fazona prebaci na OFF.

 

Nikad ne budi uveren da znaš u kom položaju je crveno dugme. :D :D:D 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Subota veče, kasno bese, ležim u sobi gledam tv i vidim na zidu žuta rotaljka vrti pred kapijom. Dignem se iz kreveta stigao slep, pozadi bajk vezan, izlaze ljudi, stigao i taxi.... ček da izadjem i ja, ne mi jasno šta se dešava.

 

Upalih svetlo, izašao i vidim drugara sa suprugom :stabre:

... oo desi Dare

evo mene, nego otkud ti tj vi?

... jbg neće da upali, nema trika morao sam ga došlepati, znaš gde mi je stao

kako neće, šta se dešava?

... mrtav skroz, das kontakt, stisneš dugme i ništa

... daj gurnućemo ga negde tu kod tebe pa resi kad možeš

 

Popnem se na slep, taman ga bata razvezao, popakovao gurtne.

Dam kontakt, kill na On i bam upali..... tajac nastade, svi se medjusobno gledamo :)

 

Drugar je krenuo sa ženčetom na dvodnevnu vožnju, bisage stavio, motorce cakum pakum i na kraju ništa.

Platio je slep, platio i taxi da mu ženče odveze kuci sa sve bisagama (bi mu trulo da ispali taxistu).... a platio je bogme i sebi jednu školu :) 

Malo se ispričali, nasmejali jer ne veruje šta ga je snašlo i razlaz.

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jedan od razloga da se Kill Switch ne zapostavi.  :)

 

Moj dobar drugar, tadasnji cimer (drugari smo pre cimerovanja bili bar 15 god) uspe da udomi GS400. Od milja zvana "batina". Kriva, raspala, na rezervoaru vise gita nego sto moze goriva da stane u njega. ALI PRVI PRAVI MOTOR!

Ja u procesu polaganja, a njemu se jos uvek pecat za A razmazuje po dozvoli. Mladici.

Ode on po curu u Zrenjanin iz NSa,  dodju u stan na Liman. 

Ja cu da se odstranim. Daje mi kljuc "za svaki slucaj" iako se ja ne vozam bez dozvole.

Od nevozanja mi pukne sajla kvacila na "batini". Brzinski skinem ispred zgrade, u knap pre 19h stignem u firmu koja pravi na meru. Jedva namolim da odmah urade. Namontiram pred zgradom pod svetlom gradske rasvete.

Mas'an kao homozglob na Yugu sa novom manzetnom, probam motor, dostelujem sajlu, kvacilo radi ekstra, kao i ranije. Krlja sve na saltanju i klizi kvacilo cim predjes 7000 obrtaja. Top!!!

Parkiram motor pred zgradu, kljuc u sanduce stana.

Napisem sta se desilo i kako, SMS porukom. (Da sve stane u jedan SMS, a ne kao sad sto razglabam. Bilo skupo)

 

Zove on mene u tricavih 11h pre podne. Nece motor da bekne, on sa curom ispred Spensa. Kaze izverglao akumulator.

Uz moju konstataciju da je konj, i da verglanje ne popravlja "batinu" pocinjemo da diskutujemo sta moze da je problem, dok obuvam patiku jednom rukom a drugom prosipam kafu.

Psujem, prekidam vezu.

Zovem ga sa fiksnog da ne trosim minute, zvuci kao da je doziveo infarkt a i malo mozdani. Prepucava od umora. Kaze gura ga i on i cura, oboje mokri gore nego sinoc dok sam kvario "batinu".

Pih, ode odgovornost ne mene, jbt! 

Rekoh, dolazim. Nosim znanje i dobru volju. Vodu cu kupim tamo negde, da vas hidriram. 

Tad moj mozak pocinje da klokoce (proradilo ono pola kafe koje sam srknuo pre prosipanja)

Opet za Panasonic fiksni, zvoni, javlja se vec nervizan zasto me nema...

Reko :"Gde si bio dok je motor bio parkiran kod spensa?"

Ka'e: "Tu blizu, jos sam malo popizdeo sto je neki tata stavio ceru na motor da je slika, a motor jedva sam stoji, pa sam pritrcao, vec je "batina" krenula da pada u lean angle kao Rossi! Jedva smo je zadrzali obojca a da mala ne padne!"

Reko, ajd dok si na vezi, proveri taj crveni famozni prekidac. Kanda ga je dograbila ili cera ili tata ili vlasnik "batine" (aludirajuci na njega, jel)

Vice on sa druge strane da nema sanse da se hebava 2 sata+ zbog... Braga,braga,braga,braga... 

Upali "batina" kao mina!

Ajd sto ga bilo sramota sebe samog (jer je taj cirkus gledalo desetine ljudi iz kafica), nego je tu divnu curu posle 10 god ozenio i jos mu rodila dva divna klinca koji sad vec ozbiljno jasu ilegalno mini bikove i ne zaboravljaju da provere kill switch. :jee1:

 

Izvinjavam se na eseju, nemam obicaj.

Jako sam imao inspiraciju da pisem, ne zamerite. 

P.S. prica je potpuno istinita sa mozda blago izmenjenim detaljima usled gubitka sive mase nakon 15ak god. :)

 

Promenio član abarth_maniac
Pravopisne greske
  • Sviđa mi se 10
  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja