Jump to content

Moto Zajednica

Upotreba Kill Switch-a

Kako koristite Kill Switch?  

100 članova je glasalo

  1. 1. Kako koristite Kill Switch?

    • Ne gasim ga, uvek je na "on".
      70
    • Svaki put kada palim/gasim motor.
      30


Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova
Pre 5 sati, Alexandra995 je napisao:

 vozim približnom brzinom kao automobili, ne provlačim se između kolona i dalje me ne vide, i dalje me seku, guraju iz trake, izleću 

 

Најопасније и јесте када си спорија или возиш као они.

 

Нажалост, мораш бити нешто бржа, да што пре дођеш у видно поље возача (они не прате ретровизоре, не окрећу главу, не гледају са стране, само испред), али онда мораш пазити на следеће возило испред... И све тако.

 

Зато навише волим семафоре, провучем се између заустављених возила, први сам при кретању и сви ме виде, никога испред или са стране (у мом смеру) ко би ме из нехата на Лешће послао. 

 

Pre 5 sati, Alexandra995 je napisao:

Kroz grad samo lagano i ne štedim sirenu 

Сирена мора бити јача, на фабричке махом не реагују, по звуку чују да је слабије возило и баш их брига. И наравно, само свирај, то ти главу чува, уз твоје добро предвиђање њихових поступака. 

Pre 5 sati, Alexandra995 je napisao:

Šta reći, možda ne očekuju motocikliste da se vozaju u decembru/januaru...

Не очекују они ни у августу, навикни се на то да си невидљива :(

Pre 5 sati, Alexandra995 je napisao:

Da se vratim na temu, pitah još jednog prijatelja sad sa kojim se vozim inače, majstor koji mu održava motor ga savetuje da koristi kill switch. :stabre:

Фабрика каже да га користиш никад, а ни тад. Уз сво поштовање мајстора (заиста умеју да буду паметнији и сналажљивији од инжењера из фабрике), ипак деценијама све фабрике исто препоручују, схватили би своју грешку до сада, да је има. 

 

Лагано, навићи ћеш се на све са временом, само не брзај и уживај! :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

a šta ćemo sad? Moraš kliknuti kill switch, yamahe nove su integrisali starter switch. Ako je već problem kao što se provlači kroz temu, nisam upućen, valjda su ga malo pojačali :)


motorcycle-kill-switches_collage_0.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Кил је за искључивање, опет га не користиш, него кључ. 

А за укључивање само доња половина (која ни не ради на клик-клак, него се опругом враћа у првобитни положај).

 

Замисли,изакаш клик-клак дугме, ослабиш га и онда га опруга, када враћа доњи део, након стартовања, искључи,  а ти гледаш свећице, бобине, ћопу... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

IMG_20190714_141013.thumb.jpg.95f998a3e19f29681cdb5f39f2fa8fff.jpg

 

Posle jedne zaznute blatnjave deonice stanem da odmorim pa opalim i ovu sliku. 

Da krenem, motor neće da zavergla, a ja u sred šume, guranje ne dolazi u obzir. Krećem da rasturam motor i tražim kvar, prvo proverio prekidač ćopave, onda reko da proverim kill switch. Vidim da ga je kaciga isključila zato motor nije ni verglao. Pošto ga nikad ne koristim nije mi ni palo na pamet da bi mogao da bude isključen, a eto dešava se i to :)

 

Drugaru letos išao da tražim kablove po vikendicama vikend naselja jer je ugasio na kill switch i nije skinuo kontakt, svetlo ostalo upaljeno, a skuter je u pitanju pa ne može ni na gurku. Ni on nije znao da mi objasni što tako gasi skuter.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 49 minuta, nafetS je napisao:

a šta ćemo sad? Moraš kliknuti kill switch, yamahe nove su integrisali starter switch. Ako je već problem kao što se provlači kroz temu, nisam upućen, valjda su ga malo pojačali :)


motorcycle-kill-switches_collage_0.jpg

Kako misliš moraš da klikneš kill da bi ugasio?

Čime se daje kontakt, kill prekidačem ili bravom?

_____________________________________________________________________________

 

Uputsvo za korisnika kaže da se motocikl gasi na ključ ili na prekidač brave u slučaju da je smart sistem u pitanju.

Iskustvo kaže da se treba pridržavati uputstva, napisano ima smisla.

 

Da pojasnim..... 

Sve je lepo dok radi, pre il kasnije sigurno će doci do otkaza poslušnosti ako se stalno njaka kill prekidač.

To dalje znaci da će te moći upaliti motor, isti će se gasiti u toku vožnje. Gašenje se obično dešava kad se ide preko neravnina tj prisutne su malo veće vibracije.

 

Svako iznenadno gašenje bajka može dovesti do problema vise ili manje ozbiljno.

Zato, gledajte da bajk gasite na ključ/kon. bravu, kill koristiti samo kad se bas mora.

 

@MilanS

"Pokvariće se kill switch od koriscenja, a dugme na koje verglamo nece?"

 

Otvorio sam dosta prekidača do sada, kako na levoj (svetla, sirena), tako i na desnoj strani (kill, paljenje) kao i prekidače od sedišta (otvaranje) il sva 4 migavca.

Drzacu se ova dva pomenuta start&kill, uvek će se pre pokvariti kill, no start prekidač.... da ti objasnim u čemu je caka/razlika.

 

Ajd da krenem od slabijeg, kill prekidač ima klizne kontakte, izmedju njih je mast kako bi se smanjilo trenje + dobar je izolator od vlage/vode.

Kad bi video koliko su sitne "pločice" unutar prekidača koje ostvaruju kontakt i na sta lice nakon njakanja.... ne bi verovao kako se pojede jer je kao sto rekoh klizni.

Mast jeste tu da smanji trenje ali ista ta mast zna da se rasuši tj da je nema pa je tek onda ubrzano habanje kontakta unutra.

 

Start prekidač je (uglavnom) drugačiji od kill-a. Njegov princip rada je kao štipaljka za veš, stisneš da bi prespojio kontakt dve ravne pločice izmedju kojih je opruga zarad vraćanja u početnu poziciju.

Nema klizanja, sto znaci da nema trenja, samim tim kontakt dosta duže traje + start prekidač nema opterećenje jer on aktivira špulnu automata anlasera sto se može izvesti preko vlakna male najobičnije ubodne T10 sijalice za poz. svetlo ili ti mizerno malo opterećenje kontakta.

 

Toliko od mene drustvo, ja tako a Vi kako god si hocete :)

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Dare, malo sam bio okrenuo na šalu, jer je isto dugme za kill i start, a kao što ste ti i Zuba rekli, kill radi na kliz, a start radi na oprugu, tako da ste i sa mehaničke strane pojasnili...
Pošto reče da se mast rasuši, onda ne bi bilo zgoreg jednom godišnje otvoriti, očistiti i namastiti?

Zubo, da nastavim u šaljivom tonu, ništa ja to ne gledam, pozovem Nešu, on natovari u kombi, pa vozi kod onoga ko treba da gleda :D

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 24 minuta, nafetS je napisao:


Pošto reče da se mast rasuši, onda ne bi bilo zgoreg jednom godišnje otvoriti, očistiti i namastiti?

Kao što rekoh u prvom postu...servisiranje je manjkavo u tom pogledu. Skoro niko ne obraća pažnju na te delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, какав Неша?! Ушао у компијутерашке воде, нема га да се јави пре поноћи, а и осетио мекани лебац, неће више да се зноји за онај са 7 кора! :)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

@Satelis Kad ga tako objasnis, onda ima smisla.

 

Na Yamahi je to jedan prekidac, sa 3 polozaja. Pretpostavljam da je isti sistem koriscen i za svetla, identicno funkcionise prekidac. Sredina je podrazumevana, gore se klikne za duga svetla, a dole je ablender. To sto mi po drugi put prekidac za duga otkazuje saradnju, a ablender radi bez problema, ide u prilog tome sto si rekao. Kad se bude otvaralo, da se se ocisti i zamasti, obraticu paznju.

 

@mick vidis kako je to Yamaha lepo resila! Nema da zaboravis na servisiranje i odrzavanje, moras da ga odrzavas! :D

 

PS. Nikad me kill nije zezao, a Trejseri izgleda masovno pate s ovim drugim prekidacem, udje im voda na pranju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1950 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, MilanS je napisao:

 

 

@mick vidis kako je to Yamaha lepo resila! Nema da zaboravis na servisiranje i odrzavanje, moras da ga odrzavas! :D

 

PS. Nikad me kill nije zezao, a Trejseri izgleda masovno pate s ovim drugim prekidacem, udje im voda na pranju... 

Nadam se da nećeš ni imati problem sa tim...realno mi nije jasno kako je Yamaha mogla da kiksne na tako običnom tehničkom rešenju nije da su od juče a i imaju na raspolaganju dobrano novca i stručnjaka. 

Ovo me podseća na onaj period namernog komplikovanog prevljenja sistema zamene sijalica u farovima kod određenih evropskih brendova automobila...samo da se servisi popune!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, MilanS je napisao:

Na Yamahi je to jedan prekidac, sa 3 polozaja. Pretpostavljam da je isti sistem koriscen i za svetla, identicno funkcionise prekidac. Sredina je podrazumevana, gore se klikne za duga svetla, a dole je ablender. To sto mi po drugi put prekidac za duga otkazuje saradnju, a ablender radi bez problema, ide u prilog tome sto si rekao. Kad se bude otvaralo, da se se ocisti i zamasti, obraticu paznju.

Video sam na MT07 kod drugara, na sredini je kill na On, dole je kill na Off, gore je start motora ako se ne varam.

Sto znaci da je kill klizni, start klasičan taster kontakt ili ti ništa novo.

 

Hmm drugi put kažeš da otkazuje.... kad otvoriš prekidač uslikaj kontakte sa svih strana da vidimo stanje. Tu obično krene da se greje vod od ob. svetla sto dovodi do topljenja plastike oko samog pina koji počne upadati unutra.

Ovakve prekidače inače ne volim (gore ukljuceno dugo, dole ablend), vise volim (jer je mnogo lakše) kad je ablend sa zadnje strane prekidača, gde se klikće kažiprstom :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 На једно искрено питање неискусног члана толико одговора и развијање теме од небеса ... 

Невезано само за овај пут  али један од разлога што пратим форум јер никада не знам на шта могу да налетим , нешто корисно научим (о моторима али и о људима) и чему  да се насмејем.       :takoje:

 

Него,   код  мене  у брдима  деца уче да тај прекидач  служи искључиво и једино  за пуцање на скуповима. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Obrnuto je gore/dole (gore je Off, dole vergla) , ali sustina je, siguran sam, ista.

 

Prosli put je to Vuk (u garanciji je motor) samo napunio mascu i rekao mi da je problem sto ulazi voda ako se pere puskom. Od tada je proslo jedno godinu ipo dana bez problema. Pre ovog snega je prvi put krenulo da zeza, ali ako malo ostrije kliknem prekidac (cuknem ga prstom), ukopca kako treba. Videcemo kad se rasturi.

 

I meni je ta pozicija ablendera uzas zivi, nema trika da svirnes i ablendujes u isto vreme. Ali zato mozes ultra brzo kaziprstom da promenis mod voznje (sto je ovde samo osetljivost gasa). Zasto bi to nekome bilo potrebno, ne znam, ali eto, tako ga napravise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 673 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 13.1.2022. at 10:38, Disko Nindža je napisao:

Taj instruktor treba hitno da promeni posao, jer nema blagog pojma o motorima...

To ne samo da je loš savet već dovodi do toga da posle ljudima crkavaju akumulatori zato što killswitch-om ugase motor a zaborave da isključe kontakt pa im svetla izvuku akumulator, pošto na većini novijih motora svetla se automatski pale kad se da kontakt.

To vi što imate garaže, pa ostavljate ključ u bravi i zaboravite da isključite kontakt;) Nama bez garaže to ne može da se desi... izvučem ključ, pa ko Radovan III pogledam levo-desno, da nema nekog u blizini:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ja sam u onoj manjini koja redovno koristi kill switch. 55000km na yamahi i 30000 km na sadasnjem, da kucnem u drvo... nikad problem. Samo jednom mi trebali kablovi za paljenje :) . 

Da ne koristim nesto jer bi se pokvarilo ?! Sta znam...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 9 minuta, Petre je napisao:

Ja sam u onoj manjini koja redovno koristi kill switch. 55000km na yamahi i 30000 km na sadasnjem, da kucnem u drvo... nikad problem. Samo jednom mi trebali kablovi za paljenje :) . 

Da ne koristim nesto jer bi se pokvarilo ?! Sta znam...

 

I ja sam u toj manjini. :jee: Nego imam neke gremline koji su mi par puta gasili motor u vožnji, pa hoću da otklonim sumnju da to može biti kill switch, biće očišćen prvom prilikom, prestaću da ga klikćem svaki put, pa ćemo da vidimo da li će problem da se vrati. Ipak dotična ima 21 godinu. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Da ne glumim majstora, jer to nisam, proveri prvo prekidace na stenderu i rucici kvacila. Probaj da se prisetis u kojim situacijama se to desavalo, neravan put, saltanje, megjugas (?!)... Ako pronagjes "pattern" (nikako da se setim odgovarajuce reci) , onda si na pola puta do resenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, Petre je napisao:

Da ne glumim majstora, jer to nisam, proveri prvo prekidace na stenderu i rucici kvacila. Probaj da se prisetis u kojim situacijama se to desavalo, neravan put, saltanje, megjugas (?!)... Ako pronagjes "pattern" (nikako da se setim odgovarajuce reci) , onda si na pola puta do resenja.

Pisala sam ovde o tome, da ne idemo u off.

Nismo još krenuli da ga češljamo, ne vozim ga trenutno, hladno je baš. Desilo mi se svega 1 ili 2 puta prošle godine, 2 puta u 2h pre 10 dana, posle sam ga vozila još par puta i ništa, sve u najboljem redu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja