Jump to content

Moto Zajednica

Upotreba Kill Switch-a

Kako koristite Kill Switch?  

100 članova je glasalo

  1. 1. Kako koristite Kill Switch?

    • Ne gasim ga, uvek je na "on".
      70
    • Svaki put kada palim/gasim motor.
      30


Recommended Posts

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jel to vazi i za nas koji smo usredsredjeni na saobracaj kad sednemo da vozimo ili nije pozeljno dirati prekidac.Odnosno hteo sam te pitati da li je veci udar na akumulator kad odjednom palis sve ili kad ide postepeno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mala je razlika. Ponekad je bolje kad su ukljucena svetla, da povuku malo struje, "razmrdaju" akumulator da moze lako da isporuci potrebnu struju za pumpu pa anlasovanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, sasa ns 1 je napisao:

najznačajnija funkcija mu je kad ti se zaglavi sajla gasa na 2 glave .

Onni koji su informisani nek pojasne kako i šta onda da se radi.

A koja je funkcija KS-a kod modela sa Ride by wire sistemima? :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 24 minuta, Arakis je napisao:

Mala je razlika. Ponekad je bolje kad su ukljucena svetla, da povuku malo struje, "razmrdaju" akumulator da moze lako da isporuci potrebnu struju za pumpu pa anlasovanje. 

Cekaj malo,gasenje motora na kljuc,startovanje sa upotrebom KS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Pre skoro 10 godina očisti burazer karburator na skuteru (GY6 mašina), ostavi meni da sklopim tu još neke sitnice, vratim sedište i gas.

Odem ja krug da probam, kad mi na 50km/h zaglavi gas, ja brže bolje vratim kontakt i doguram ga kući, da bi kasnije videli da sam sedištem pritisla sajlu (nisam je provukla gde treba da prolazi), mogla sam negde da zaginem da se nisam snašla u sekundi. :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kill Switch uglavnom prekida rad pumpe za gorivo. Zato se koristi u hitnim situacijama kao što je kolega rekao ako se gas zaglavi ili slično.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da iskoristim priliku da pohvalim našu koleginicu @Alexandra995 na tome što je aktivna kao vozač i koliko vidim pravi je primer ponašanja na forumu, a čini mi se i u saobraćaju. Svaka čast na konstruktivnoj temi i na tome što se i po zimi vozaš :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

šta raditi gad se zaglavi gas sajla ili leptig gasa -kawa kaže na svakom otvaranju obavezno čistiti leptir i osovinicu.

Kil i kvačilo ili šta .Na velikoj brzini je panika čak i na autoputu a o lokalnom da ne govorim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stalozeno, bez panike uskratiti snagu zadnjem tocku, kvacilo, kocnica, kill prekidac (da ne stoji dugo u blokadi)...

 

Mene je npr. ujelo nesto u voznji, direkt u vrat,  saobracaj na autoputu bas gust. Ignorisao sam bol posto je primarno bilo da suprugu i sebe zaustavim na bezbedan nacin i na bezbednom mestu.

Sve ishitreno  se obicno ne zavrsi dobro, kasnije ima vremena i za strah i bol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne koristim Kill Switch, jer ga nemam na novom skuteru:)

Hoćureći, nije ni neophodan, a ako postoji, koristiti ga samo za interventne potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 11 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Da iskoristim priliku da pohvalim našu koleginicu @Alexandra995 na tome što je aktivna kao vozač i koliko vidim pravi je primer ponašanja na forumu, a čini mi se i u saobraćaju. Svaka čast na konstruktivnoj temi i na tome što se i po zimi vozaš :takoje:

Hvala na lepim rečima. :takoje: Tražila sam ovakvu temu na forumu, videh da nema, pa sam htela da čujem mišljenja. 

Što se tiče saobraćaja, maksimalno se trudim da poštujem pravila i vozim približnom brzinom kao automobili, ne provlačim se između kolona (iako sam to radila skuterom stalno) i dalje me ne vide, i dalje me seku, guraju iz trake, izleću (o pešacima neću ni da komentarišem, posebna vrsta). Kroz grad samo lagano i ne štedim sirenu, spasila me par puta da se ne prostrem na nečiju haubu. Šta reći, možda ne očekuju motocikliste da se vozaju u decembru/januaru. Ja što mogu i što radim, pazim na kolege kad sam iza volana, jer ima i nekih na 2 točka koji nesavesno voze, koje poznajem lično i stalno pričam, ali džabe...

Da se vratim na temu, pitah još jednog prijatelja sad sa kojim se vozim inače, majstor koji mu održava motor ga savetuje da koristi kill switch. :stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 3 minuta, Alexandra995 je napisao:

majstor koji mu održava motor ga savetuje da koristi kill switch

A ništa čudno, mišljenje je kao du*e, svako ima svoje, ali ne znači da je ispravno. Ja sam inače kupio auto od čoveka koji je profi vozač ceo život. Vozio je i premijere i ministre... I on savetuje da se auto pre vožnje zagreje bar 20 min, a u uputstvu piše da je to nepotrebno...

 

Elem, da ponovim - nemaju svi motori kill switch- dakle ne treba ga gasiti na isti, jer bi onda svi morali da ga imaju. Prosto je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
4 hours ago, N.F.S. said:

Koristim ga i u situacijama gde sam na motoru i zelim ga ugasiti (uzbrdica) a obe su mi noge na zemlji, motor u brzini, drzim kvacilo levom, kocnicu desnom rukom), kliknem a bez da stabilnost izgubim, tada pustim kvacilo ( u brzini je, stoji u mestu), okrecem kljuc na "OFF" vracam kill na "ON".

Samo da potvrdim isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova
4 hours ago, N.F.S. said:

Koristim ga i u situacijama gde sam na motoru i zelim ga ugasiti (uzbrdica) a obe su mi noge na zemlji, motor u brzini, drzim kvacilo levom, kocnicu desnom rukom), kliknem a bez da stabilnost izgubim, tada pustim kvacilo ( u brzini je, stoji u mestu), okrecem kljuc na "OFF" vracam kill na "ON".

 

Valjda me je neko razumeo :D 

Ja nisam :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Pa turi se u situaciju! emoji23.png

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

znači prvo rastaviš VFR komplet, izmenjaš sve, par poboljšanja fabričkih rešenja, uglancaš, ispoliraš, voskiraš.
Onda sedneš, odeš na uzbrdicu neku i probaš. Sve će ti se samo kasti. :)

Inače, Nešo, zanimljiv pristup, vidim da još par kolega isto tako radi... Ja kad tako negde stanem u brzini, desna noga dole, levom tražim ler, pustim kvačilo, gasim na ključ, kvačilo, prva, puštam kočnicu.
Nisam razmišljao o ovoj proceduri, nekako mi podsvesno, ovako sam od početka radio..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drago mi je sto takvo misljenje o meni imas, motor je deo mene, ma ja sam motor :D 

 

Dokle me secanje u nazad vraca, sve se oko dvotockasa vrtelo...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Pa turi se u situaciju! emoji23.png

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Pa nema on uzbrdicu pored kuce kao mi,treba da vozi 100 km ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ajao, Ivice, nemoj da klevećeš, tu je i Promenada, ima gde u NS gore dole da se voza kad je kiša napolju, ihaaa :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 9 sati, mick je napisao:

Lep školski primer emoji4.png jedina manjkavost u celoj priči jeste ta što se u današnje vreme killswitch pravi od ne tako kvalitetnih komponenata, pa se često dešava da baš taj deo motocikla izda negde na putu usled konstantnog habanja i ne obraćanja pažnje na isti tokom servisiranja.

Ono što dosta nas radi je korišćenje brave za te stvari...svič ostaje u "on" poziciji a ključem se daje kontakt i oduzima.

U odnosu na plastiku kod sviča, kontakt brava ima kvalitetnije komponente koje će retko da se pokvare u odnosu na plastični deo koji se konstantno rabi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Citiram samo zato sto si prvi ovo napisao... 

 

Pokvarice se kill switch od koriscenja, a dugme na koje verglamo nece?

 

Mozes ga gasiti i spustanjem copave, njemu je svejedno... Da to "cuvanje dugmeta" nije malo preterivanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije preterivanje. Pisao je i @Satelis ranije, a njemu falabogu mnogo motora prođe kroz ruke. Razdrnda se to dugme i onda pravi razne probleme. Jednostavno, nije predviđeno ni pravljeno za često paljenje i gašenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, MilanS je napisao:

Citiram samo zato sto si prvi ovo napisao... 

 

Pokvarice se kill switch od koriscenja, a dugme na koje verglamo nece?

 

Mozes ga gasiti i spustanjem copave, njemu je svejedno... Da to "cuvanje dugmeta" nije malo preterivanje?

Pazi lično što se mene tiče nemam ništa protiv kako god da se gasi ili pali. Ja sam sebi napravio rutinu da mi je to dugme stalno on...a što se tiče start dugmeta, on može samo da radi ili ne u smislu da pusti struju da motor zavergla ili ne i to je to. Kill switch može u vožnji dosta gluposti da napravi kad krene da daje i oduzima struju. Ali to je već baš priča za nevericu i retko se dešava ali...dešava se.

 

Meni se do sad nikad nije dešavao kvar ni na jednom sitemu koji si pomenuo, dakle nije nešto što je rasprostranjeno, ali ovako kad ekipa ide u vožnju uvek neko iz društva ima ko je popio problem sa tim.

 

Mada ja i zbog profesionalnog dela nemam običaj korišćenja kill switch-a obzirom da bi to na mom poslu značilo ''quenching'' mašine  a to je ogromno noo noo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja