Jump to content

Moto Zajednica

Upotreba Kill Switch-a

Kako koristite Kill Switch?  

100 članova je glasalo

  1. 1. Kako koristite Kill Switch?

    • Ne gasim ga, uvek je na "on".
      70
    • Svaki put kada palim/gasim motor.
      30


Recommended Posts

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kolega dragi,

Vidimo se čim otopli, pa idemo na kopu(plaćam ja), a ti plaćaš piće.


Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk





  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 13.1.2022. at 11:41, ivica744 je napisao:

Drugarov motor je na jednoj voznji ostao bez levih migavaca 

 

 

 

IMG-74616be4436689b3d73537b0582e9c21-V.jpg

IMG-5678de387ea0e1e5f4fbb0a86f500a32-V.jpg

Ovo levo u prekidacu je kucica od blata, cuvene ose iz dva dela "sceliphron curvatum"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

Ovo levo u prekidacu je kucica od blata, cuvene ose iz dva dela "sceliphron curvatum"

Bas tako samo je ostalo nerazjasnjeno kako je uspela da udje unutra ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

A motor je Suzuki...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Nidzo moze li neka slika brave i kako ona funkcionise?

Koliko mu dodje "posle nekog vremena se brava pokvari" jer su to relativno novi motori (neverovatan mi je takav kiks)? 

Taj problem ide fabrici na cast jer očigledno da im deo tj brava nije dobro uradjena.

 

ne znam kako je na Multistradi smart brava ali dacu primer kako je kod Metropolisa

IMG-20171227-161924.jpg

 

Ovo je da kazemo vrlo prosta stvar, 2 le-diode koje signaliziraju (svetli prsten oko brave) otkljucanost-zakljucanost, 1 el. bravica, 1 prekidac i 1 el. ulozak (on-off kontakt).

Svakako ako se ugasi na kill, prekidač brave mora se okrenuti na 0 poziciju.

Opterecenje el. uloska "ne postoji" jer do njega dolaze i odlaze mase (-) koje aktiviraju rele(je).

Раду на 60Hz без кључа 

images.jpeg.jpg

s-l640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dok čitam ovu temu, na nova s se završava neki film, i počinje drugi, sa naslovim "kill switch - prekidač"...:stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 14.1.2022. at 13:53, boza_kg je napisao:

Sećam se kad sam bio mlad, nas 12-orica radili zajedno i najzad nam stigle 2 koleginice. Da viš' promene, odjednom svi počeli da se umivaju sapunom, šišaju i briju na vreme, menjaju čarape čak, a vedar duh samo vrca... Takav je to žemski efekat :)

Sve podržavam, al sam čuo da ima cura koje vole i one znojave, neobrijane, sirove...:jee5:

Ispraviće me ako grešim !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 13 sati, TAZZ je napisao:

A motor je Suzuki...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

TDM 900 

Ako se na mene odnosilo

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa i ja sam kao dete bt50 gasio cupanjem kabla sa svecice... Moze, ali nije ispravno.

Zasto bih (govorim znaci u svoje ime) duplirao radnju startovanja/gasenja?

 

U svakom slucaju kljuc se mora okrenuti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kako Nešo
Ako ostavim ključ, ode motor iz Zemuna...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Vidim da su ovde iskustva sa instruktorima iz auto skola u glavnom vezana za preporuku koriscenja kill prekidaca... Mene je instrukor (na pitanje da li da koristim ovo za gasenje) rekao - to je dugme za krizne situacije, mi vas ovde ucimo da motor gasite na kljuc. Ili tako  ili spustanjem copave, to je isto ispravno.

 

Instruktor je gospodin iz vremena kada se govorilo 'vidi onu budalu na motoru', pa ja usvojih ovu naviku, skoro uvek na copavu, zatim kljuc na lock (a po nekad ove dve radnje obrnutim redosledom). 

 

Moram priznati da sam jednom upotrebio kill switch da proverim da li radi. :jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sve motore koje sam ikada imao sam gasio na taj crveni ubica prekidač, ali usvojiću ovo sto pricate,lakse mi je jedna radnja umesto dve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Kad stajem na putu gasim spuštanjem bočne nogare pa ključ, a kad dođem doma uglavim prednje kolo u "steady stand", neutral, killswitch, ključ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, cikamike je napisao:

Vidim da su ovde iskustva sa instruktorima iz auto skola u glavnom vezana za preporuku koriscenja kill prekidaca

Prigodan vic -

Pita ćerka majku, mama a što mi sečemo krajeve kobasica kad ih pržimo?

Pa ne znam ćerko, ja sam tako naučila od svoje majke, aj nju da pitamo, kaže majka.

Baba, što mi sečemo krajeve kobasica kad pržimo, pitaju ćerka i unuka.

A, još niste kupile veći tiganj, na to će baba ;)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Uvek gasim na ključ (skuter). Nikad ne koristim kill switch, a možda par puta sam gasio na ćopavu. Uglavnom kada je neka uzbrdica, a znam da ću brzo nastaviti put (trafika, ulaz u firmu - kucanje itd). I preferiram podizanje motora na centralni štender. Ćopavu retko koristim za parkiranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Bmw /5 nema kill-off, a fabricki nije imao ni prekidac na nozici. Znaci samo na ključ. Kad sam ga kupio ugradio sam prekidac na nožicu i sad uglavnom tako i gasim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E čudan je mozak organ... Matoriji se možda sećaju, kad se pojavio Windows 95, imao je po prvi put Start dugme.

178-1787928_windows-95-start-menu-hd-png

 

I tada je glavno pitanje korisnika bilo - a gde mu je Stop dugme (valjda je logično da kad ima start mora da ima i stop, kaki Shut Down sad :)) I onda ga je MS vremenom prepravio da na dugmetu ništa ne piše, već da bude samo sličica.

Valjda je ista analogija sa kill switchem i motorima - na ovo dugme pališ, a na ovo crveno ga gasiš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Sličica je nastala na Vista ako se dobro sećam, ali! Ako skineš Aero temu, vraća se osnovna tema gde piše Start...

Dakle, Win 95, Win 98, Win Me, Win XP, Win 2000, Win NT... Pa Vista i ostali kada se isključi Aero tema...

Dakle, START je tu, samo se sakrio..

Ja sam veći problem sa starijim korisnicima imao, kada sam objašnjavao korišćenje i mogućnosti računara, kada je naveliko uvođen u jedno Ministarstvo, sa upotrebom miš-a...

"Ajmo kolege miš levo, strelica ide levo.
Ajmo kolege miš desno, strelica ide desno.
Ajmo kolege miš gore, oni 90% dignu miš u vazduh ...."

Nisam izdržao, pukao sam od smeha tada ...
I imao problem na poslu, jer sam se smejao starijim kolegama... Tako su mi rekli ... Od tada, ne pretpostavljam ništa, sve objašnjavam.



Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xe, tako nekako. Uglavnom, ako poredimo motor sa računarima, nije daleko od istine da je gašenje na ključ nešto kao gracefully shutdown, a kill switch može pre da liči na čupanje strujnog kabla ili baterije iz laptopa.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Stvar je navike. Ja npr nikad ne gasim na copavu. 

Skutere gasim cesto na kljuc, mada njih bas bas retko servisiram.

Uvak gasim na kill. Odmah potom kontakt.

Pre toga svi potrosaci iskljuceni.

Mnogi mi dolaze u servis, stanu i okrenu kljuc da ugase motor, a nista ne pogase. Jos ostave motor u brzini, kojom god da su stigli na vrata.

I onda das kontakt, svetlo i zmigavac rade, neutral ne svetli. 30 sekundi borbe da nadje neutral da bi zaverglao a svetlo i zmigavac sve vreme rade (pricam o motorima koji imaju prekidac za svetlo).

Ja koristim kill iz mozda glupog razloga. Okrenem kljuc, sacekam ako treba tabla da odradi (negde radi samo na kontakt a negde mora kill na ON) i kad skljocnem kill na ON, slusam pumpu, klapne ili RC ventil, ili sta vec od sistema ima bajk. 

Da rezimiram jos nesto. Ameri kazu Kill switch, mi nemamo bas adekvatan prevod, ali svakako nije hazard switch, kao na trkackim spravama ili jet ski/motornim sankama, da vezes uzicu za ruku pa ako padnes, ugasi se.

Pumpu na GSXRovima npr poslusam tako sto dam kontakt pa kill premestam tamo-amo da cujem kako radi.

(Ko je vozionsuzikija zna da kljuc u bravi trazi da se gura napred na nekim modelima ili ka rezervoaru na nekim drugim modelima).

I onda umesto fokusa na zvuk, fokus mi je na "ciljanju" polozaja kljuca.

Da se ogradim, pisao sam sa stanovista servisera, a privatno mi je (kao sto napisah ranije) navika, da gasim uvek na kill.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 6 sati, abarth_maniac je napisao:

Ameri kazu Kill switch, mi nemamo bas adekvatan prevod, ali svakako nije hazard switch, kao na trkackim spravama ili jet ski/motornim sankama, da vezes uzicu za ruku pa ako padnes, ugasi se.

Skuteri imaju "tilt switch", iliti senzor položaja/ugla motora, kao verovatno i ostali dvotočkaši, ne znam mnogo o motorima.

Ako je vozilo pod uglom manjim od 65 stepeni u odnosu na podlogu, tj prilikom pada, napajanje se prekida automatski i motor se gasi. To menja hazard switch.

I opet da kažem, nemaju svi motori kill switch. Moj skuter ima "smart key", nema ključ koji može da se zalomi ili zaglavi u bravi. Gasi se samo okretanjem dugmeta ulevo. I regularno ili prilikom opasnosti, isti q. Ne treba mu kill.

 

Agility 300i no Noodoe

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja