Jump to content

Moto Zajednica

Upotreba Kill Switch-a

Kako koristite Kill Switch?  

99 članova je glasalo

  1. 1. Kako koristite Kill Switch?

    • Ne gasim ga, uvek je na "on".
      69
    • Svaki put kada palim/gasim motor.
      30


Recommended Posts

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Pozdrav društvo,

Zanima me vaše mišljenje u vezi kill switch-a. U auto školi su nas učili da je procedura sledeća - dajemo kontakt, uključujemo kill switch, kad odradi pumpa palimo motor, kad završimo sa vožnjom gasimo motor pritiskom na kill switch, tek onda oduzimamo kontakt, motor ostaje u neutral-u.

Kao nov vozač želim da steknem dobre navike, jer kako sada naučim i naviknem se, tako ću kasnije i da radim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pozdrav društvo,
Zanima me vaše mišljenje u vezi kill switch-a. U auto školi su nas učili da je procedura sledeća - dajemo kontakt, uključujemo kill switch, kad odradi pumpa palimo motor, kad završimo sa vožnjom gasimo motor pritiskom na kill switch, tek onda oduzimamo kontakt, motor ostaje u neutral-u.
Kao nov vozač želim da steknem dobre navike, jer kako sada naučim i naviknem se, tako ću kasnije i da radim. 
Lep školski primer jedina manjkavost u celoj priči jeste ta što se u današnje vreme killswitch pravi od ne tako kvalitetnih komponenata, pa se često dešava da baš taj deo motocikla izda negde na putu usled konstantnog habanja i ne obraćanja pažnje na isti tokom servisiranja.

Ono što dosta nas radi je korišćenje brave za te stvari...svič ostaje u "on" poziciji a ključem se daje kontakt i oduzima.

U odnosu na plastiku kod sviča, kontakt brava ima kvalitetnije komponente koje će retko da se pokvare u odnosu na plastični deo koji se konstantno rabi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne opterećuj se glupostima.

Gledaj da ti je motor ispravan (svi senzori upozorenja..."ćopava", ler, prekidač na kvačilu) i teraj u zdravlju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
"Kill" je prekidac za gasenje u slucaju havarije, ne dira se i ne klikce tamo/amo  
 
A jeste gušt drugaru na semaforu da zveknem kill dok mi on priča nešto vrlo bitno u ta 2 minuta

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

По мени то је дугме за " не дај боже". Рецимо пао си странично а агрегат још ради, да не би радио без уља(јер уље у том положају није тамо где треба да буде) једноставно гасиш агрегат палцем. Тако да ја то дугме користим "неопходни минимум".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Evo šta kažu iz Honde, priručnik za moj motor:

 

1023304629_killswitch.JPG.cce14e0bee5b1553892c554b23251fc4.JPG

 

To što kažete i što piše gore, savetuju da uvek ostane uključen i da se koristi samo u hitnim slučajevima. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nikad ga ne koristim, isključivo gasim na ključ. Ima ljudi koji ga redovno isključuju, niko od njih nije znao da mi obrazloži zašto tako radi sem "navikao sam". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:

Manual svakog motocikla "kaze" da se isti gasi kljucem. :takoje:

 

Kill uvek stoji na "ON".

Eto, taj jedini glas gore u manjini je moj. :jee: 

Taman možemo kad se prolepša vreme da očistimo kontakte unutra i da prestanem da koristim isti, možda je on uzrok problema o kom smo pisali u temi F4i, da ne idem u off, pisaću tamo kako budemo sređivali dalje motor i da li je problem otklonjen (možda nekom bude od pomoći).

 

pre 13 minuta, pronto je napisao:

Ne opterećuj se glupostima.

Gledaj da ti je motor ispravan (svi senzori upozorenja..."ćopava", ler, prekidač na kvačilu) i teraj u zdravlju.

Nije da se opterećujem glupostima, samo neću bespotrebno da habam prekidač ako ne moram. :)

 

pre 1 minut, aca-pn je napisao:

Nikad ga ne koristim, isključivo gasim na ključ. Ima ljudi koji ga redovno isključuju, niko od njih nije znao da mi obrazloži zašto tako radi sem "navikao sam". 

A mene su tako naučili u auto školi, bez obrazloženja, takva je procedura i to je to. Čak na stranim forumima čitam da njihove škole bezbedne vožnje insistiraju na upotrebi kill switch-a. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

E eto ja ovo nisam znao, sve sam ga gasio na dugme pa na kljuc, uslo mi u motoriku, sve to radim dok u isto vreme spustam copavu. Moracu da se odviknem.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nisam razmisljao o tome da se kill switch lakse kvari, gasio sam prvo na njemu pa kljuc, ubrzo sam shvatio zasto drndati dva prekidaca kada moze samo na kljuc, duplo manje posla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Pa i meni je bilo logično jer sama reč "kill" sve kaže, ali sam i dalje slepo pratila navike iz auto škole. :rolleyes: Zato sam htela da čujem mišljenje kolega. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Ćao svima.. iskreno verujem da bi u ovakvum situacijama "single point of truth" (što bi rekli naši stari) rebalo da bude uputstvo proizvođača, dakle, samo kada je neophodno. U neophodno spada svakako, pad sa motora pa da ne radi u horizontali, neki stres tokom vožnje pa želite i sebi i motoru da omogućite instant predah i naravno.. ortak na semaforu koji namerava brže od vas da startuje.. default_1oda.gif

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koristim ga i u situacijama gde sam na motoru i zelim ga ugasiti (uzbrdica) a obe su mi noge na zemlji, motor u brzini, drzim kvacilo levom, kocnicu desnom rukom), kliknem a bez da stabilnost izgubim, tada pustim kvacilo ( u brzini je, stoji u mestu), okrecem kljuc na "OFF" vracam kill na "ON".

 

Valjda me je neko razumeo :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:

Koristim ga i u situacijama gde sam na motoru i zelim ga ugasiti (uzbrdica) a obe su mi noge na zemlji, motor u brzini, drzim kvacilo levom, kocnicu desnom rukom), kliknem a bez da stabilnost izgubim, tada pustim kvacilo ( u brzini je, stoji u mestu), okrecem kljuc na "OFF" vracam kill na "ON".

 

Valjda me je neko razumeo :D 

Upravo tako. Za takve situacije je izuzetno koristan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koristim ga i u situacijama gde sam na motoru i zelim ga ugasiti (uzbrdica) a obe su mi noge na zemlji, motor u brzini, drzim kvacilo levom, kocnicu desnom rukom), kliknem a bez da stabilnost izgubim, tada pustim kvacilo ( u brzini je, stoji u mestu), okrecem kljuc na "OFF" vracam kill na "ON".
 
Valjda me je neko razumeo  
То можеш и ако држечи кочницу полако пустиш квачило.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, Alexandra995 je napisao:

Pozdrav društvo,

Zanima me vaše mišljenje u vezi kill switch-a. U auto školi su nas učili da je procedura sledeća - dajemo kontakt, uključujemo kill switch, kad odradi pumpa palimo motor, kad završimo sa vožnjom gasimo motor pritiskom na kill switch, tek onda oduzimamo kontakt, motor ostaje u neutral-u.

Kao nov vozač želim da steknem dobre navike, jer kako sada naučim i naviknem se, tako ću kasnije i da radim. :)

Taj instruktor treba hitno da promeni posao, jer nema blagog pojma o motorima...

To ne samo da je loš savet već dovodi do toga da posle ljudima crkavaju akumulatori zato što killswitch-om ugase motor a zaborave da isključe kontakt pa im svetla izvuku akumulator, pošto na većini novijih motora svetla se automatski pale kad se da kontakt.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 23 minuta, Disko Nindža je napisao:

Taj instruktor treba hitno da promeni posao, jer nema blagog pojma o motorima...

To ne samo da je loš savet već dovodi do toga da posle ljudima crkavaju akumulatori zato što killswitch-om ugase motor a zaborave da isključe kontakt pa im svetla izvuku akumulator, pošto na većini novijih motora svetla se automatski pale kad se da kontakt.

Da, školski Kawasaki ER6N je imao automatska svetla, pa mi se često desi da na Hondi zaboravim da ih ugasim pa svetle i dalje kada ga ugasim na kill switch-u, sve dok ne oduzmem kontakt. Po pravilu se prvo gase potrošači, na kraju agregat (ponavljam sebi stalno). :rolleyes:

Sretnem skoro u gradu lika vozi istu Hondu k'o moju, stao da se upoznamo (igrom slučaja sam uzela ovu Hondu pre njega, hteo je da je kupi) i da čuje kako pali, ugasi on motor na kontakt, da kontakt i upali ga, nije dirao kill switch. Nisam ga ništa pitala zašto je tako uradio, samo sam kasnije ostala da razmišljam da li ja negde grešim. :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kad dam kontakt,upale se svetla,upali se tabla,odrade skale,na tabli prikazuje sat (vreme),kad kliknem kill switch ukljuci se pumpa i na tabli umesto sata pise "chec",kad pumpa odradi ponovo se vraca sat.E sad, jednim okretom kljuca se sve to istovremeno ukljucuje tako da ja ne vidim neku falinku koriscenja tog prekidaca.Sto se tice habanja samog prekidaca,pa u toku jedne voznje se prekidac migavaca koristi cesce nego kill switch za mesec dana.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

I to što kažeš si u pravu, pogotovo što moj prekidač za migavce kad je raspoložen tad radi, pa nekad više puta pritiskam za jedno uključivanje. :lol3:

Šalu na stranu, vreme mu je da se otvori i očisti, ko zna kakvu muku ima... :ups:

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jedan nas koleZa malo - malo pa me zove da mu preko kablova upalim motor, toliko je rasejan da stane, izbaci iz brzine i iskljuci Kill... a kontakt ostane, svetla rade... Posle pola sata isprazni se akumulator i gotovo. 

Onda je muka, povezem kablovima oba akumulatora, upalim svoj motor i cekam bar pola sata da se njegov aku dopuni. 

Moj vam je savet - ne dirajte Kill Switch, njega koristite samo ako vam motor padne ili slicno, gasite ga na kljuc. 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja