Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Videcemo...

Mozda na sajmu bude nekih popusta...mada cisto sumnjam..

Ove godine bice u maju...do tada cu znati sta mi je ciniti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Evo mog utiska, nakon pređenih 400km, stigla zima pa sam ga spakovao krajem oktobra ( kupljen u septembru).

Razrađuje se prvih 1000km pa nisam forsirao. jako lepo vuce, okretan je, sedište je ok , počne da žulja bar mene nakon sat i po do 2 ali daleko bolje od tvrdog bev sedišta gde sam morao da siđem nakon sat vremena. Uglavnom sam vozio po periferiji Beograda ( Avala, Savski nasip i sl da naguram kilometražu pa su ture bile duže).

Uzeo sam 125cc zbog A1, ako rešim da prodam, veća je baza korisnika a čini mi se da je razlika smešna tj 1.4Kw ili u krajnjoj brzini do 10km/h. Originalni kraći tkz smoke vizir je 19k din u PGS-u. Ako se ne prži potrošnja je do max 2.5 litara.

E sad, zašto njega a ne neke druge opcije, kao prvo meni je lepši, ne sviđa mi se sportski, blago  futuristički stil ostalih ( PCX, Nmax, Kymco...) ali to je individualno. Okačio sam i slike na forumu pa nađi ako te zanima.

Drugo, prostor. Odeš u nabavku i sve potrpaš ispod sedišta. Treće , veliki točkovi, abs osećaš se sigurno. Imam crni s model ali konekcija na mobilni ne radi zbog čipova, kažu da će besplatno ugraditi ali u Srbiji, sumnjam...

Servis mi je nadam se u aprilu dok stignem na tih 1000k, garancija dve godine, po fabričkom je servis na 10k ali mislim da treba češće, pošto ne prelazim veliku kilometražu mislim da će to biti jednom godišnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Hvala za info..

Ja sam bas stekao drugaciji utisak o sedistu..

Na Bevu mi je prava mala foteljica...a na Medleyu mi je delovalo dosta tvrdo...

To je verovatno zato sto je nov..

Servisi su nakon tog prvog na svakih 5000km...prepolovili ga zbog love.. 

Nisam razumeo to za konekciju telefona...jel problem generalno, ili konkretno kod tebe?

Gde si kacio slike...da bacim pogled?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Izvini nisam pratio forum ali vidim da si se snašao oko fotografija. Problem je generalni sa čipovima, postoji ta informacija na zvaničnom Piaggio sajtu a ja čekam ovaj prvi servis na 1000km pa da proverim u servisu šta se dešava i hoće li biti išta od toga. Ukratko, instalirao sam aplikaciju na telefonu , uradio sve iz uputstva oko povezivanja i ništa :(.

Što se sedišta tiče, Bev koji sam vozio je 500 kubika i sa početka veka tako da nije baš uporedivo, verujem da su mnogo bolja na novim modelima. Video sam da Grci po Solunu masovno imaju neka sedišta , slagaću ali piše nešto tipa Toni Montano :), probaću da saznam kad budem u mogućnosti i čemu je fora, verovatno neka memorijska pena...

 

Okačiću slike se originalnim kraćim vizirom kada ga isteram na vazduh ali pošto sam skinuo akumulator ne verujem da će to biti skoro, baš mu dobro čuči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Cuo sam od jednog vlasnika Medley-a nesto sto nikako ne mogu da poverujem...

Navodno u ovlascenom servisu (PGS ili Skuter centar), nisam siguran koji od ta dva..kada rade mali servis  na svakih 5000km (izmedju 5000 i 6000 din) menjaju samo ulje i produvaju filter vazduha..

A na velikom, na svakih 20000km (20000 din) menjaju i filtere, kao i kais, rolnice, ublazivace itd...

Da li je to moguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Da. Samo zamena ulja.

To da produvaju filter vazduha, u to verujem kao i u deda Mraza... 

Pitao si za PCX na prošloj strani, on ima samo sito, nema filter ulja.

Drugo, razlika između 125 i 150 nije samo u tih 1.2kW... nemojte gledati max snagu, to je najveća prevara auto industrije. To je maksimalni rad. Gledajte snagu, tj obrtni moment, kroz ceo ospeg obrtaja.. to je osetno. Mada ne verujem nešto drastično ;)

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Upravo sada, Andrej_Hotstepper je napisao:

Da. Samo zamena ulja.

To da produvaju filter vazduha, u to verujem kao i u deda Mraza... 

Pitao si za PCX na prošloj strani, on ima samo sito, nema filter ulja.

Brate to bi mi bilo ponizavajuce cak i za neki kineski servis...a kamoli za Piaggio...

Ok na PCX ako ga nema...ali ovde gde ima mora da se zameni...

Ko jos menja ulje a filter ostavi stari...svasta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Na sve koje sam ja naleteo kopajuci po netu nisu imali sundjerasti...vec onaj klasican...koji se menja...

Ali svakako je veci problem filter ulja...koji navodno menjaju tek na 20K..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Gledao sam neke klipove na YT i vazdušni filter deluje kao kod kola ili usisivača ( hepa :P ) nije sunđerast, tako da ovo je produvavanje možda i tačno. Evo slike sa održavanjem kad se šta radi koga zanima.

20220304_133859.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Medley 125 2022

Pozdrav Ekipa!

 

Od pre dva dana sam postao vlasnik jednog novog Medley-a 125. Ako se pitate kako sam došao do njega s obzirom na raspoloživost istog, imao sam mnogo sreće da je jedan kupac otkazao već uplaćen motor, pa sam ja tu igrom slučajeva uleteo :jee:

 

Skuter mi stvarno izgleda sjajno, meni se jako sviđa, kvalitet izrade mi deluje i više nego korektan, displej je čitljiv i pod direktnim sunčevim zracima. Zvuk mi je fin, a i ide fino, bolje nego što sam očekivao od 125-ice. Prostor ispod sedišta je ooogroman! :jee1:

 

Još ga nisam registrovao, a nisam još ni položio... U procesu sam, baš danas krećem na vožnju. Reprezentativnih slika još nemam, biće uskoro.

 

Nisam uzeo ni vizir ni kofer, skupi su mi bili u originalu. E sad imam par pitanja...
 

Da li znate gde mogu da nađem vizir sa nosačem i kofer sa nosačem (nisam uspeo da pronađem, nemaju na stanju u Motolandu)?
Gde ima veći izbor kaciga u NS (tražim 2 kacige jet, u ceni od 100e do 150e)?
I kako se razrađuje prvih 1000km skuter? Samo da ga ne teram u veće obrtaje ili ima još nešto?

 

Pozdraaav! :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Beverly S 300HPE

Zdravo,

 

mislim da se neces pokajati što se kupovine tiče.

Što se razrade tiče , prvih 1000 ne bi trebao nagla ubrzanja, i generalno ne više od 80 na sat a prvih 100 i pazljivo zbog kočnica, guma i ostalih pokretnih delova da nalegnu kako treba. Ja sam prošao servis na 1000km i pitam u servisu  da li sam završio razradu a oni - što ga duže razrađuješ bolje po tebe :P.

Što se vizira i kofera tiče, imaćeš problem da nađeš nosač, ja sam jedva u Motoland-u. AKo ćeš Givi obrati se direktno uvozniku.

Vizir sam uzeo originalan, kraći tamni, odlično mu stoji ali baca vetar u glavu. Inače video sam da ima vizira na kupujem prodajem pa pogledaj tamo.

Sve najbojlje i uživaj.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 14.7.2022. at 10:26, Bogus je napisao:

Gde ima veći izbor kaciga u NS (tražim 2 kacige jet, u ceni od 100e do 150e)?

Motobike Kać ili Kisacka, Marving na Žitnom trgu, Kymco shop Novosadski put, Platner...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Добар је Медли тај од 125 кубика. Тиха машина, релативно удобна, мало троши.

Узео сам сину и возао га пар пута, само му се некако мотор после 80км/ч умори, врти али треба му времена да стигне до 95.

Не вуче као неки скутери које сам раније имао типа Априлија Леонардо. Мало је тром после тих фамозних 80.

С друге стране можеш да ставиш две фул кациге испод седишта.. права ствар.

За те паре одличан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pozdrav..

Ima li neko ideju kako izvaditi vazdusni jastuk iz termoscuda, a pritom ne unustiti ventil za naduvavanje.

Video sam na You Tube da mogu da se zakrpe setom za krpljenje gumenih bazena...ali je na snimku onaj model jastuka koji nema ovu crvenu budzu na vrhu...pa se lako moze izvaditi.

Vidim da Tucano ima u ponudi jastuke kao rezervni deo..tako da pretpostavljam da postoji opcija da se bez ostecenja izvadi stari i ubaci novi jastuk..

20230211_112051.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja