Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA XJ 900 Diversion

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 5 sati, ivica744 je napisao:

@smiljke,izbaci neku sliku Jugine diverzije.

izvinte sto upadam .al kao vlasnik 900 mogu da komentarisem.predivna  je evo slike

177756196_4448585495170596_3754203561317297246_n.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pošto me jako pogodilo ono otpad i rage .....kolega bajkeru..vidim voziš Cenjenog proslavljenog reklamiranog BMW 1200 .. od sigurno preko 7000 eur jel tako  ? ok imao si sredstava kupio si svaka čast.. al nemoj nas omalovazavati koji jedva skupimo i tih 2500 eur da kupimo nesto ....jer i mi obični smrtnici hoćemo da osetimo čari dva točka..ako si pravi bajker nikad al nikad neces reci za neki motor ..to sto si reko   daj boze da svi mozemo voziti motore  5 godinsa stare  a da vrede 10 hiljada.. nemoj shvatiti loše moj odgovor al ..ne pripadas ovoj temi...posto je ovde vrednost tri puta manja od tvog G   S  aaaa pozdrav opet pišem nemoj ponižavati ..nas koji vozimo stare mašine....

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 31 minuta, demro.st je napisao:

izvinte sto upadam .al kao vlasnik 900 mogu da komentarisem.predivna  je evo slike

177756196_4448585495170596_3754203561317297246_n.jpg

Mala greska u koracima kolega,jedan nas nazalost pokojni prijatelj je vozio motor koji ne da nije za otpad nego skoro za salon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Diverzija je radna mašina koja završava sve što treba. Nije najlepša, nije najjača, nije najudobnija. Odličan kompromis u svemu, jako dobro balansiran. Drago mi je da uživam u jednoj svakog slobodnog dana.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350
On 18.1.2022. at 23:13, punisa 16 je napisao:

Ma ne podcenjujem kolega bajkeru ali vozimo na 2 kotura , bezbednost je na takvim ragama po meni upitna. Stvarno mislim da je tim motorima mesto na otpadu, a onima sa estetskom vrednošću,sto ovaj model svakako nije, je mesto u vlasnistvu ljudi zaljubljenika koji umeju da ih dobro odrzavaju. A da covek koji nije mehanicar ili koji nije posvecen odrzavanju kupi ovakav motor i da sa njim planira isto sto i neko ko ima 5-6 god star motor o meni je glupo. Samo iznosim misljenje.

Da li je o ova Diverzija stara 22 godine   za otpad

1.thumb.jpg.ad1a1d4bbd1395c949c9905b51e80e8c.jpg2.thumb.jpg.be43154137a1a096c6b60fc4b457c6a7.jpg10.thumb.jpg.01e3f978696b15eb9f663e4f3eaa05c1.jpg13.thumb.jpg.dfbbc13ba81f6d5b862c4afd7993d2e3.jpg

Iz prilozene slike se vidi i da sa starim motorima  moze lepo da se putuje a ne samo sa BMW

31.thumb.jpg.5fd7ffd8a12776d05a4d9b776b70add6.jpg

Sa motorom starim  takodje 20 god sam  2018 god prosao kroz pola evrope (vidi putopis 10 u 1) bez ijednog problema tako da nemoj vredjati nas koji vozimo starije i jeftinije modele.

Podrzavam sve sto je rekao Demro  svi bi voleli nove motore  ali mogucnosti su takve kakve su i svako vozi ono sto moze.Najbitnije sve nas ovde vezuje ljubav prema motorima i zato mrzim svaku podelu  na ove i one.Postujem svakoga ko je seo na 2 tocka pa i one na najmanjim motorcicima i scuterima jer  i oni zele da se voze i osete  car voznje.

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

 

Voleo bih da mi deda mraz doveze bmw s1000rr model 2022 posto nemam tolike parice

Do tada vozikam ninju staru 26 godina

Par puta u sezoni ga protegnem do maksimalnih 270 kmh

Uz napomenu da su gume nove kao i kocnice i sva ulja

Redovno odrzavam inace se ne bih usudio

 

Ps

I redovno pozdravljam i skutere i tomose nekad sirenom nekad rukom nekad blicanjem

 

 

20210902_183638.jpg.ec3f6fd0632a8cc49fa97e0845720c6c.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja bi se smorio da imam nov motor, znao bi da nikad nece da bude u boljem stanju nego tad, ne bi imao sta da cackam, popravljam, mackam, bas bi se smorio.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

1800 eur, sutra mogu da dodjem po nju. Obavezujem se da ću je sledećih 5 godina čuvati, maziti i paziti, kao da je nova. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Ovako momci, prvo mislim da ovde niko nije imao lošu nameru već samo različito mišljenje i stav kao i u bilo kojoj sferi interesovanja. 

Drugo, Đura je moj prijatelj i motor je malo vožen, sa pravom kilometražom i više nego redovno održavan, ali jeste malo precenio. 

Treće, ja sam 10 godina vozio polovnu Diverziju bez ijednog problema. 

Trenutno imam BMW K1200 RS ali se vraćam na XJ900 u stanju kao iz oglasa

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 325 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

 

Nova cena : 3000 EUR 

"Mint" stanje 

:)

Promenio član Dule Sebeški
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Verujem da bi sa Đurom mogao da se napravi dogovor oko cene, nije čovek namćor. Velika stvar kod ovog motocikla je to što je brižljivo održavan i nema nikakvih ulaganja, od potrošnog materijala pa nadalje. Često se čovek upeca na nisku cenu, pa kad krene sa popravkama i servisima bude "skuplja pita od tepsije".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
On 19.1.2022. at 7:37, Pingvin37 je napisao:

Punisa, mislim da nisi u pravu. Ne sto se cena motora tice, nego sto se tice ovog drugog stava.

 

Ako neko ima dobre gume, ispravne kocnice i uopsteno mehanicki ispravan motocikl, bez obzira iz koje je decenije ili milenijuma:) ne vidim problem da ucestvuje u saobracaju, uopste (meni licno je cak stariji motor drazi od novog, pogotovo vrhunski oldtajmeri). 

Ako bi u Srbiji vozili svi motore 5-6 godina stare ili nove, to znaci da makar 70% motociklista ne bi trebalo da ucestvuje u saobracaju. Sa druge strane mi se motociklisti nikad nismo delili na one sa  novim i starim motorima, na one jeftinije i skuplje, pogotovo ne ovde gde se zna kakva je situacija ekonomska kod nas. Ta podela je nametnuta i tipicna je za  kapitalisticko-potrosacki materijalisticki nacin razmisljanja  (ako to uopste mozemo i nazvati razmisljanjem) i mislim da njoj nije mesto kako na forumu tako i na ulici medju iskrenim bajkerima/motociklistima. 

 

Ne mogu da se ne slozim sa tobom,narucito sada kada imas toliko pozitivnih ocena na komentar:)  salu na stranu,bas se slazem sa tobim ali bez obzira nervira me stanje voznog parka motocikala u srbiji,gde se polovnjaci i to debelo polovni motori placaju kao 5,6 ili 7 prosečnih plata ,a cesto i vise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
On 19.1.2022. at 12:15, JoeD je napisao:

Kakav elitisticki stav.
I motor od 5-6 godima moze da bude poprilicna krsina. Drugo taj sa brdom elektronike ima vece sanse da mu otkaze nesto od tih "bezbednosnih" dodataka. Prvo sto ce neko da te uci na kursu voznje je da se oslanjas na sebe a ne na pomagala koje motor ima. 
A i mnogo novi motori su na tehnickom nivou ovih od pre 30 godina. ako izuzmemo ubrizgavanje.
Motor za razliku od auta nema limariju koja truli, manje vise sve se vidi. ako se odrzava propisno nema razloga da ne traje i bude dugo, dugo upotrebljiv.

Da je cena preterana preterana je. Ali da treba starije motore terati na otpad je jedna od najvecih  gluposti koju sam cuo u zivotu.
 

Mnogo si iskusan i puno te gluposti zaobislo kad je ovo jedna od najvecih koje si cuo ;) a i normalno je da branis takav stav kad vozis motor koji je tehnoloski u '80 godinama XX veka. Drugo i moj motor je boxer da ne otvaramo pricu koliko je to star koncept,ali abs ,ubrizgavanje i istovremeno kocenje sa oba točka je nesto sto bi bilo bas lepo da postoji na svakom motoru . Mnogo su danas vece guzve,ulice su uze i manje prhodne,magistralni putevi optereceniji i generalno se mnogo se losije i brze vozi nego ranije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 473 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Istovremeno kocenje sa oba točka ima honda jedno 30 godina unazad, i to nema veze sa absom. VFR iz 99. ima taj sistem.
I ne branim taj stav jer vozim motor star 30 godina, jer ga vozim, ne prodajem ga :)
"Ali abs ,ubrizgavanje i istovremeno kocenje sa oba točka je nesto sto bi bilo bas lepo da postoji na svakom motoru"
Bilo bi lepo, ali ne postoji, to ne znaci da motori bez njega nisu sasvi upotrebljivi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, punisa 16 said:

Ne mogu da se ne slozim sa tobom,narucito sada kada imas toliko pozitivnih ocena na komentar:)  salu na stranu,bas se slazem sa tobim ali bez obzira nervira me stanje voznog parka motocikala u srbiji,gde se polovnjaci i to debelo polovni motori placaju kao 5,6 ili 7 prosečnih plata ,a cesto i vise.

Nista na sledecoj voznji placas rucak. Sta da ti kazem, nema sada izvlacenja :jee:

 

P.S. salu na stranu, vozio sam sa Punisom i mogu reci da je veoma ozbiljan vozac, da motorom vlada odlicno, sto bi rekli bajkeri "dobro ga pegla"... Al sto ne znaci da i mi sa old school grdosijama ne mozemo da se vozimo, daleko od toga.:)

A opet bez svih tih modernih pomagala...

 

Sa cenama se delimicno i slazem. Al to je vec neka druga prica, kompleksnija. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako je, jednu sirine 120 a drugu 150. Nikako! 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma ljudi meni su novi motori onako, tek po neki lep. Da ne bude "ja tebi serdaru ti meni vojvoda"  @Pingvin37 ima prelep motor,realno pojam dizajna za vecinu danasnjih i pirinčanih i švabskih.

Ja pricam za te dodatke koje bih voleo da imaju  svi motori koji se danas voze.

Bila bi laksa i bezbednija voznja. Vozio sam RT 1150 imao je sve o cemu pricam, a bio je 2003 god, imali su i stariji. Sto se njegove lepote tiče,ne bih trosio reci ,aerodinamična kutija...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Dragi moji, diskusiju na ovde pokrenute razne teme treba da nastavimo na lepom zajedničkom izletu uz meze, piće, smeh i druženje za pamćenje. 

Ja kao potencijalnih kupac Đurinog (stvarno sjajan čovek) izvanrednog primerka sa tehničkim i mehaničkim unapređenjima mogu samo da pohvalim stanje. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja