Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia sr 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50

Pozdrav drugari i drugarice,hteo bih da pitam da li je neko imao sr2 ili da li mozda zna kakav je originalni cdi,neko je budzio nekakav kineski od 4t cdi, trazio sam uputstva i sve moguce nemogu nigde naci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Pozdrav drugari i drugarice,hteo bih da pitam da li je neko imao sr2 ili da li mozda zna kakav je originalni cdi,neko je budzio nekakav kineski od 4t cdi, trazio sam uputstva i sve moguce nemogu nigde naci. 
Ако је добро убуџено шта се замараш, да буџи се и то веома успешно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Ако је добро убуџено шта се замараш, да буџи се и то веома успешно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Pa crko mi je cdi trebam ga zameniti imam majtora samo on jedino ne zna elekriku da radi, a nigde nema uputstvo za cdi onaj mali kockasti valjda minareli boje zica nisu iste na skuteru mislim kako ga spojiti. 

A pokusavam izbaciti slike ne da mi pise nema memorije. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Ако је добро убуџено шта се замараш, да буџи се и то веома успешно.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 e ovakav cdi imamo samo ne znamo koja zica gde ide. I dali uopste odgovara taj cdi 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre 7 sati, Krokodilo je napisao:

Ово је Минарели.56fb715e90b72c1cf58cd6e0d9ea6347.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Moja je franko morini a taj sa moto bike treba da stavimo, da to je za 2t ali na njemu sto je crkao je od 4t neki kockasti kineski sa 5 zica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
pre 2 minuta, Gagi011 je napisao:

Moja je franko morini a taj sa moto bike treba da stavimo, da to je za 2t ali na njemu sto je crkao je od 4t neki kockasti kineski sa 5 zica

 

3290_optimized.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50

Vidis nisu iste boje zice kao na onaj mali cdi 2t a na namotaju je bela i braon zica, na ovom 4t je bila povezana braon na braon i ova zelena na braon sa namotaja na cdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 11 sati, Gagi011 je napisao:

Pozdrav drugari i drugarice,hteo bih da pitam da li je neko imao sr2 ili da li mozda zna kakav je originalni cdi,neko je budzio nekakav kineski od 4t cdi, trazio sam uputstva i sve moguce nemogu nigde naci. 

Svaki put se obradujem kad vidim novu temu u rubrici "Sam Svoj Majstor" jer se ponadam da ću pročitati tekst o nekom lepom projektu, a onda neretko bude razočarenje jer tema nije DIY, nego obično pitanje za neki problem, što bi inače trebalo da bude tema za "Garažu". Tako da kopiram u celosti tekst od admina @lalajko (specijalno naglašena tačka 3):

 

Obavezno procitati pre postavljanja nove teme!

Pravila za postavljanje tema u rubrici SAM SVOJ MAJSTOR

 

1. U ovoj rubrici se postavljaju teme koje pokazuju kako se resava nekakav problem, otklanja kvar ili radi servis

2. Podrazumeva se da je ceo postupak resavanja foto dokumentovan, ili je prilozen Youtube link na filmski snimak resenja

3. Ne postavljaju se teme koje su u sustini pitanje, za to postoji podforum Garaza

4. Postavite naslov teme u formatu "Naziv motora: Operacija" primer: "Kawasaki KLE 500: Ciscenje filtera vazduha"

 

Zato vas molimo da ponekad vase radove na motociklu ili opremi snimate i opis rada postavite ovde. Ne moram da objasnjavam od kolikog je znacaja nesto tako za sve mladje ili neiskusne vlasnike motocikala. Iznosim kao primer i pohvaljujem teme koje su postavili Aca-PN i nntom. Nadam se da ce se ovaj podforum sledecih meseci uvecati slicnim korisnim dodacima.

 

Zahvaljujemo na saradnji!

 

 

Slične ovoj temi su i:

 

Čudan zvuk na motoru u svim brzinama i neutralu sem u drugoj brzini

 

Aprilija sr50

 

Beverly 500

 

... i tako dalje...

 

 

 

 

 

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Gagi011 je napisao:

 

3290_optimized.jpg

Užas na šta ti liči instalacija, kupus žica pravi.

Za takve prepravke sa oem na kinesko sranje od cdi-a..... nemam reci, van svake pameti.

Razumeo bi da se cdi ne može naći ili da košta 200+e pa ajd na alternativu, ovako ne mogu razumeti budževinu.

 

Pre 2 sati, Gagi011 je napisao:

Vidis nisu iste boje zice kao na onaj mali cdi 2t a na namotaju je bela i braon zica, na ovom 4t je bila povezana braon na braon i ova zelena na braon sa namotaja na cdi

Ne možeš se hvatati za boju žica kod povezivanja, ispred sebe na jednu stranu moras imati el. šemu, unimer, probnu lampu a na drugu stranu moras imati pozicije pinova cdi-a da bi mogao nešto uraditi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Vidis nisu iste boje zice kao na onaj mali cdi 2t a na namotaju je bela i braon zica, na ovom 4t je bila povezana braon na braon i ova zelena na braon sa namotaja na cdi
Нема везе, ако магнет има кратак зуб за давач онда нема шта да даје електроници импулс за додатно урањивање што је уствари и разлика измрџу 2Т и 4Т. 2Т има почетно урањивање и у теку рада остаје исто, а 4Т поред почетног урањивања од рецимо 5' на пуни гас доџе и да 25' раније. То допунско урањивање побуди дугачак спољни брег на магнету. Крачењем тог брега(колко треба) то паљење можеш да користиш и за 2Т.
И машина није Морини веч Минарели.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Užas na šta ti liči instalacija, kupus žica pravi.

Za takve prepravke sa oem na kinesko sranje od cdi-a..... nemam reci, van svake pameti.

Razumeo bi da se cdi ne može naći ili da košta 200+e pa ajd na alternativu, ovako ne mogu razumeti budževinu.

 

Ne možeš se hvatati za boju žica kod povezivanja, ispred sebe na jednu stranu moras imati el. šemu, unimer, probnu lampu a na drugu stranu moras imati pozicije pinova cdi-a da bi mogao nešto uraditi.

 

Pa znam ceo skuter su krpili kao nekog lesa i prodali mi na oglase iz mog neznanja skoro smo jedva odradili generalnu jer smo jedva nasli radilicu koja bila zadnja na stanju a sad instalacija u haosu nego problem sto koga sam pitao za franko morini da radi svi se hvataju za glavu kao da sam pitao za neki r1. Trazio sam seme me mogu nigde naci, muka mi je vise izgubi volju za popravke i prepravke. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Pa znam ceo skuter su krpili kao nekog lesa i prodali mi na oglase iz mog neznanja skoro smo jedva odradili generalnu jer smo jedva nasli radilicu koja bila zadnja na stanju a sad instalacija u haosu nego problem sto koga sam pitao za franko morini da radi svi se hvataju za glavu kao da sam pitao za neki r1. Trazio sam seme me mogu nigde naci, muka mi je vise izgubi volju za popravke i prepravke. 
 
Ако није Пјаџо, све ти паше од Кинеза.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
pre 15 minuta, Krokodilo je napisao:

Ако није Пјаџо, све ти паше од Кинеза.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Nije franko morini agregat

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Nije franko morini agregat
 
Онда све паше од Кинеза и тај који се хвата за главу од генералке овог агрегата је ДИЛЕТАНТ.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
pre 5 minuta, Krokodilo je napisao:

Онда све паше од Кинеза и тај који се хвата за главу од генералке овог агрегата је ДИЛЕТАНТ.emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

A tebra sto bi stavljao kineske delove na sr da sam hteo kneza kupio bih novog kineza za te pare, stavio sam mu malosi radilicu i top oerformance cilindar i klip i zamisli sad mu stavim kineski prenos i struju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
A tebra sto bi stavljao kineske delove na sr da sam hteo kneza kupio bih novog kineza za te pare, stavio sam mu malosi radilicu i top oerformance cilindar i klip i zamisli sad mu stavim kineski prenos i struju
 
Не могу да ти окачим видео да видиш како иде кинез са кинеским деловима и кит. Тако да ваше паре па ви их бацајте или правилно трошите.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia sr 50
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Не могу да ти окачим видео да видиш како иде кинез са кинеским деловима и кит. Тако да ваше паре па ви их бацајте или правилно трошите.emoji106.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Sa malosi radilicu mhr i top performance klip 48mm ne ide vise od 65km sta onda da ocekujem od kineza da ide brze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Као што сам и пре овога написао негде, све може да буде ултра скупо АЛИ, ако се не укопонује као што треба резултат је очајан.
Да би исправно повезао све коцкице, треба знање.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja