Jump to content

Moto Zajednica

Subvencije za nova elektricna i hibridna vozila

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
WWW.BLIC.RS

Vlada Srbije donela je novu uredbu o subvencionisanju vozila, od motora do automobila. Novi podsticaji...

 

Mogao bih da pravim neka pojačala sa zvukom SUS motora, da bi se čulo bar nešto?

Eto biznis ideje ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Sad je akcenat dat na taksi vozila koliko sam shvatio...kako će to sve izgledati pojima nemam. Vrlo mala suma sa oskudnim olakšicama ali svakako od nečega treba krenuti.

 

@Arakis mogao bi da ponudiš proizvođačima patent kao dodatnu opremu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sad je akcenat dat na taksi vozila koliko sam shvatio...kako će to sve izgledati pojima nemam. Vrlo mala suma sa oskudnim olakšicama ali svakako od nečega treba krenuti.
 
@Arakis mogao bi da ponudiš proizvođačima patent kao dodatnu opremu  
Subvencije za taksi nemaju veze sa subvencijama za nabavku elektro i hibridnih vozila.
A inače isti ovi uslovi i subvencije su važile i u 2021. godini, znači ništa novo.
Osim što je greška u tekstu, taksisti mogu da nabave vozilo uz subvenciju, koje mora minimum da košta 13000e a ne maksimum 13000e.





Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 23 minuta, vidakn je napisao:

Subvencije za taksi nemaju veze sa subvencijama za nabavku elektro i hibridnih vozila.
A inače isti ovi uslovi i subvencije su važile i u 2021. godini, znači ništa novo.
Osim što je greška u tekstu, taksisti mogu da nabave vozilo uz subvenciju, koje mora minimum da košta 13000e a ne maksimum 13000e.

Ne, baš je najavljeno da je odobrena subvencija za hibridna i električna taksi vozila. Mislim da je do 6000e...uz neke uslove tipa plaćen porez i da su u poslu od 2014 godine i ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ne, baš je najavljeno da je odobrena subvencija za hibridna i električna taksi vozila. Mislim da je do 6000e...uz neke uslove tipa plaćen porez i da su u poslu od 2014 godine i ranije.
Ako si čitao Bljuc ili Kurir, nije ni čudo što si pogrešno razumeo, to su pisali retardirani priučeni novinari, ovo što sam postavio je tačna informacija, iz prve ruke, tj. upravo sam pri kraju procesa nabavke subvencionisanog vozila.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, vidakn je napisao:

Ako si čitao Bljuc ili Kurir, nije ni čudo što si pogrešno razumeo, to su pisali retardirani priučeni novinari, ovo što sam postavio je tačna informacija, iz prve ruke, tj. upravo sam pri kraju procesa nabavke subvencionisanog vozila.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Taksi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, vidakn je napisao:

Da

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Ok...onda nema šta da se priča. Svakako mislim da su olakšice mizerne i da bi trebalo da budu mnogo veće i da ne budu jednokratne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Nisam video da se pominje koja je cifra odvojena za subvencije. Bila je subvencija i prosle godine, ali je to bila cifra koja je bila dovoljna za vrlo mali broj vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ok...onda nema šta da se priča. Svakako mislim da su olakšice mizerne i da bi trebalo da budu mnogo veće i da ne budu jednokratne.
Da slažem se, mada za taksi i nije baš tako mali iznos 8000e je iznos subvencije, nebitno da li je hibrid, elektro ili sus.
Mali je iznos subvencije za elektro i hibride 5000e, jer mislim da nema ispod 25000e da se kupi hibrid, a elektro mislim da nema ispod 30000e osim onih maleckih za dvoje ljudi.
Tako da i pored subvencije, i dalje su ta vozila prilično izvan kupovne moći prosečnog Srbina.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nisam video da se pominje koja je cifra odvojena za subvencije. Bila je subvencija i prosle godine, ali je to bila cifra koja je bila dovoljna za vrlo mali broj vozila.


Da, tačno je to.
Eto glupi novinari najvažnije stvari ne kažu, a neke potpuno pogrešno prenesu, a sve je transparentno, postoji uredba i samo je treba pročitati.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, vidakn je napisao:

Benzin sa plinom.
 

I to je bolje od čistih benzinaca. Jedino što je dosta nameta za plin nabacano...ja sam zbog toga na dizel prešao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Drugar taksista uzeo Toyotu corolu,cena oko 25000hiljada,8000 hiljada subvencija drzave polus 2000 neki popust za nesto nisam ga bas razumeo.Mnogi taksisti cekaju Daciju,trenutno je nema na trzistu cija je cena nesto malo preko tih 13000 a subvencija isto 8000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drugar taksista uzeo Toyotu corolu,cena oko 25000hiljada,8000 hiljada subvencija drzave polus 2000 neki popust za nesto nisam ga bas razumeo.Mnogi taksisti cekaju Daciju,trenutno je nema na trzistu cija je cena nesto malo preko tih 13000 a subvencija isto 8000.
Da do kraja januara neće moći da se poruči sandero, stepway i logan, ali zato može duster i najnoviji jogger koji po onome na slikama sa neta (još uvek ga nigde nema po salonima) izgleda mnogo dobro.
Čeka se oko 3 meseca na isporuku, što je trenutno jako kratko vreme isporuke, recimo škoda se čeka 360 dana.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
On 11.1.2022. at 11:18, grafigo je napisao:

Nisam video da se pominje koja je cifra odvojena za subvencije. Bila je subvencija i prosle godine, ali je to bila cifra koja je bila dovoljna za vrlo mali broj vozila.
 

150 miliona dinara

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

To je dovoljno za 250 novih vozila sa subvencijom od 5k eura.

Mi smo trziste na kome se godisnje proda oko 20 do 25.000 novih automobila. Hibrida i elektro automobila se proda oko 1000 - 1200 komada. To su podaci iz prosle godine.

Mali je fond za subvencionisanje, ali ok, makar se nesto pomera sa mrtve tacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
360 dana? Nema čipovI, udarila kriza, teškoE... 
Tako kažu, fale komponente, malo čipovi, malo nešto drugo. Uglavnom poludeli su sa cenama, gađaju se sa ciframa, povećali cene, automobila nema. Drugar poručio Škodu pre sedam meseci, još nije ušla ni u proces proizvodnje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
8 hours ago, Arakis said:

360 dana? Nema čipovI, udarila kriza, teškoE... 

Jesmo muceni narod.... taman ova banana drzava daje konacno neke subvencije, kad poklopi se kriza nema cipova, ceka se isporuka novih vozila do besvesti...

jbt kao da smo osudjeni cim smo rodjeni u ovoj zemlji da smo otpocetka baksuzi....

Drugar se 4-5 meseci mucio da uveze teslu, naravno novu nije mogao da poruci (ne prodaju zemljama 3 sveta) polovna je morala da bude stara min. 6 meseci da bi je uvezao i sredio je preko banke subvenciju od mucenih 5 soma... tolika je potraznja za Teslom da su polovne  skoro u ceni kao nove. Negde sam i procitao da imaju par god. unapred poruceno Tesli da ne mogu da stignu da proizvedu.

Na kraju je kupio i brzi punjac dal oko 2500-3000 evra je platio,  jer bez njega skoro 2 dana se puni Americko gov.o  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Slusam vesti jutros u Irskoj, za godinu dve planiraju da uvedu porez na elektricne automobile po principu pay-per-km. Ubacice neke merne kutije u elektricna vozila da bi mogli da ih oporezuju jer ne mogu da oporezuju samo struju ;) Na pitanje zasto to rade kada je to "zelena" tehnologija, odgovor je "pa subvencionisali smo do granice gde je postalo normalno da se voze elektricna vozila. Posle toga ide porez kao i na sve ostalo. Pa tako smo regulisali i solarne panele - prvo subvencionisali, sada se oporezuju". U prevodu, imam utisak da ce ovi nasi mozgovi samo da prepisu te brilijantne zakone iz EU i pocece da oporezuju el. vozila po predjenom kilometru. Jedino ostaje da se vidi kako ce to izgledati u Srbiji :D Mogu samo da zamislim na koje sve nacine ce se tu varati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne znam da li je trač ili istina (potvrdiće to kolege iz Austrije), ali pročitah da je Austrija isto tako uvela porez na Sunce, onima koji imaju sunčane kolektore za proizvodnju struje. Tako da je i ta varijanta pay-per-km za mene očekivana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja