Jump to content

Moto Zajednica

Pit Bajk

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Znam mnogi ce da misle da ja pisem o Pit bull terijer motorciklu ali to nije slucaj. Pit na engleskom znaci rupa odakle je ovaj motor i dobio naziv. Naime radi se o maloj verzijij terenskog bajka koji se koristi kao mali BMX bicikl. Za trikove, skakanje, kross i ostale zavitlancije. Popularnost ovih motora je udarila ovde pre par godina. Oni se legalno ne mogu koristiti u saobracaju ali nema boljeg motora kad se ide u prirodu.

Visina sedista je samo 64.77 cm ali je su drske visoke tako da je voznja udobnija nego sto bi se ocekivalo od malog motora. Bajk sa lakocom moze da nosi osobu tesku 130 kilograma a ovde u Americi takvih ima dosta. Motor je 125 kubika tako da je dosta snazna masina s obzirom da ceo motor ima tezinu od 49.8 milograma.

Kako vidite sa slike sve je u aluminijumu. Bajk je snabdeven sa disk kocnicama napred i nazad. Mono amortizerom ispod sedista koji se moze podesiti. Aluminijumskim tockovima i viljuskama. Sportskim filterom za vazduh i auspuhom.

E sad malo o voznji. Ja sam seo na jedan od ovih motora i ja tezim negde oko 85 kila. Ovaj motor je izlgedao kao igracka. Mislio sam da ce biti dosta neudoban.Medjutim to nije bio slucaj. Ovo je cetvorotaktna masina tako da su vibracije manje nego kod dvotaktasa, a polozaj sedenja nije toliko neudoban. Ali bajo ne da ima snage. Moze da se podigne prednji tocak ko iz sale. Ova masina ide uzbrdo i nizbrdo bez ikakve poteskoce. Nema rupe iz koje nemoze da me izvuce.Ovaj motor je tajlandske proizvodnje i moj drug ima ovakav motor vec par godina i nikad nije imao problema.

Ovde ovaj motor nov moze da se kupi za 600 zelembaca na Ebay . Pitam ja vas da li bi postojali ljudi u nasim krajevima koji bi bili zainteresovani za ovakav sport i ovakav bajk. Pisite jer ja nisam tamo pa me strasno interesuje.

Pa evo i slika da vidite kako motor izgleda. Unapred havala.

404.jpg

Oinqp_pit2qn4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pit Bike je izraz koji koriste trkaci. Inace se radi o motorima koji se koriste u boksovima (pit) na trkama da se skokne do klonje, kupi klopa ode na sastanak vozaca jer su obicno kampovi malo dalje od glavnih zgrda pa nece ljudi da hodaju po vrucini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Vas dvoje bas potrefiste objasnjenje na istu temu....ja sam na netu nasao objasnjenje za pit bike kao sto je naveo nedodjija. Zanimljivo. Vidim da polako pocinje histerija za novim sportom :) Ja licno nisam zainteresovan za kupovinu, ipak je ovo grad, ali bih voleo da probam, sounds like fun :) Vidi, mozda moz se s nekim napravi deal oko uvoza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da bi u skladu sa trenutnim zakonom kod nas BASH imao prodju u auto skolama za obuku "A" kategorije... Nadam se da ima brzine :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Nedoðijo, daj neku "živu sliku", da steknemo utisak koliki je to bajk u prirodi. Ideja je kul, šuma, pit bike, pain(t) ball i rokanje!

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Mnogo mi se svidja..ako i ide tako dobro..mozda bi se i isplatio uvoz jedne serije.. :D normalno ako se prikupi dovoljan broj ljudi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

U Maloj Ivanci, selu izmedju Avale i Kosmaja, postoji klub za rekreaciju i opustanje.

Tamo covek ima vozni park mini ATV, i mini cross motora. Predvidnjene su i ture po sumi...

Ja sam jedan provozao i do jaja se nalozio...

02082006154144_I8O9985.jpg

02082006154203_I8O9981.jpg

02082006154219_I8O9990.jpg

A u sklopu kluba ima i mini pista za avione na daljinsko upravljanje, bazen za mini glisere i staza za automobilcice za daljinski. U planu su i takmicenja. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

E, da, ovi na slici imaju po tri brzine i poluautomatsko kvacilo, i kineske su proizvodnje, i idu ko ludi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Ajde kad dodjem da se izdogovaramo i odemo malo na zezanje sa stim mini bajkovima.

Ajde, ja ovih dana idem coveku da odnesem neke slike i da popijem pice sa njim. Staza jos nije zavrsena, motori su izvadjeni iz celofana kad sam ja dosao, sipali su benzin i teraaaaajjjj........

Pitacu ga za varijantu, jer nije jos ni cene formirao. Sve je jako novo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Cope' date=' stoji ti ko` piletu sise!!!! (al piletu kome dobro stoje sise xexe :twisted: )[/quote']

Cvrsta trojka bato, hahahahaa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja