Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine enduro motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Pozdrav drugari, skoro sam polozio za a1 i zanima me sta mi vi preporucujete da uzmem. Uzmite u obzir da sam ja pocetnik i inemam bas iskustva sa kros motorima ;).

Sta predlazete da uzmem (od prilike do 1000e, mada bih voleo nesto malo jeftinije, jer je to na granici mog budzeta a i maloletan sam, pa samim tim i teze dolazim do kesha):takoje: Visok sam oko 175-6cm da li je to previse nisko za takve motore, da li cu imati problema sa 2t masinama (jer vecina njih i jeste 2t) i da li stvara problem to sto imam oko 60kg:zbunjen:

Sve najbolje pozz

Promenio član DRCvetko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pozdrav kolega...pitanje je koliko poznaješ kros mašine? Realno ti motori se ne voze baš svakodnevno u smislu gradske vožnje i drugačije im je održavanje...to znaš?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@mick Pozdrav prijatelju, nikada nisam vozio kros motor, ali me nesto vuce na njih....Ne, ne znam nista sto se tice odrzavanja kros motora. Jedino sta sam vozio je Tomos apn4 i onda caletovu Hondu CM 125 83' Za apn-a nemam sta da kazem, iso sam sa njim gde ljudska noga nije krocila, nokad me nije ostavio nigde. A Hondica.... Hondica je ista prica.... Zvuk, potrosnja, isgled (moja profilna slika)..... Motor savrsen.....I on mi se svidja ali nekako me kros vuce, jer zivim na brdovitom kraju i bass,ali ono bas jako zelim da istrazujem te zemljane puteve, ima i jedan kamenolom kod mene na vrhu planine, i tu bih otisao samo sto ne mogu sa Hondicom, a apn-a sam prodao :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@mick Sta bi mi ti preporucio umesto kros masina? Uzmi u obzir da budu malo "normalnije" masine.

Ne oni sportaci. Naked, touring, enduro... Samo je bitno da je do 125ccm i oko 800-900e

Promenio član DRCvetko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

:) ne znam da li mogu da ti preporučim ali mogu da ti pomognem da sam napraviš sliku o tome šta želiš pa odatle da napraviš izbor.

 

Obzirom da si u podneblju koje je stvoreno za krampone :) lepo si rekao...''brdovit kraj''. Iskreno 1000e je jako malo za kros motor...tu si u domenu recimo Honde CR 125cc ili ekvivalenta Yamahe recimo XT 330. Ali to su jaako stari motori i pitanje kako su održavani pošto se oni servisiraju na vremenski interval a ne na pređenu kilometražu. 

I ako nisam pobornik malih kubikaža opet moram reći da je recimo Derbi Senda jedan prilično žilav i kvalitetan motorčić. 

 

Moožda ti je pametnije da sačekaš i još malo keša sakupiš pošto već do 2000e imaš Suzuki RM ili Yamahu YZF to su fine 250cc mašine sa mnogo snage i to vredi pogledati što se tiče kros mašina. 

Sad ne znam oko kineskih proizvođača...ona Peda Tek 250 je neki noviji sa malom cenom...vidim da ga pohvale s vremena na vreme.

 

Druga opcija ti je neki enduro tipa KLE500, pegaso, freewind eventualno neka novija Yamaha XT.

 

To bi bilo to za naveden keš koji si rekao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Sto se tice kros masina, to nikako nije za pocetnika, a dozvola za to ti i ne treba jer takav motor ne moze da se registruje.
Od enduro motora mozes da pogledas na prvom mestu Yamahu DT125, a pored nje mozes jos i Kawasaki KMX, KDX, Honda MTX, CRM, Suzuki TS.. Svi su 2t 125ccm i za pocetnika su sasvim ok, bar po mom misljenju, i mislim da mogu da se nadju do navedene cene, samo je pitanje u kakvom stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Slazem se sa kolegom iznad, oni su ti za istrazivanje sasvim ok i ne zahtevaju posebno odrzavanje. Pravi krosevi su visoki i nezgodni za voznju za pocetnika i zahtevaju posebno odrzavanje. Samo milslim da nazalost za 1000 evra neces naci u nekom pristojnom stanji.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@mick Pozdrav kolega, razumem te. Ali ja gledam neki (ENDURO) lose sam se izrazio..... Imam polozeno za a1 kategoriju te sam limitiran da uzmem nesto od 125ccm.... Kros nisam bas ni mislio da uzimam....Neki enduro koji mi se svidja je na primer (Yamaha TDR 125ccm) Kakvo misljenje imate vi o tom motoru? A i ostale kolege takodje:takoje:

A sto se tice cene, jbg, to trenutno ne mogu da promenim jer sam maloletnik i teze dolazim do novca.....

Promenio član DRCvetko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@JankelAPozz kolega, hvala vam na ponudi, pogledacu neki od tih motora, ali kao sto sam malopre rekao. Meni se svidja najvise Yamaha TDR 125ccm, da li mozete da mi kazete nesto vise o njoj? Stim sto sam ja visok samo 175-6cm, da li je ona previsoka za mene? Kakve su mane?....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, DRCvetko je napisao:

@mick Pozdrav kolega, razumem te. Ali ja gledam neki (ENDURO) lose sam se izrazio..... Imam polozeno za a1 kategoriju te sam limitiran da uzmem nesto od 125ccm.... Kros nisam bas ni mislio da uzimam....Neki enduro koji mi se svidja je na primer (Yamaha TDR 125ccm) Kakvo misljenje imate vi o tom motoru? A i ostale kolege takodje:takoje:

A sto se tice cene, jbg, to trenutno ne mogu da promenim jer sam maloletnik i teze dolazim do novca.....

TDR je fin motor, možda maalo jača potrošnja nego što bih ja voleo, jeftin za održavanje, koliko se sećam treba voditi računa oko svećica a vezano je za toplotnu regulaciju kroz sagorevanje...uz male prepravke može fino da se pojača na snazi. Sa dobrim gumama za offroad može da se napravi lep paketić. 

Ne znam koliko ćeš uspeti da pronađeš za 1000e dovoljno kvalitetno održavan TDM ali nije nemoguće. 

 

Jeste maalo viši motor, za tvoju visinu mislim da je knap. Ali kad ovladaš motorom neće predstavljati problem... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Evo motora koji će dugo živeti

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda XL 125R, 1982. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 32500 km, Aleksinac. Cena 1.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@mickPozdrav, hvala vam, tako sam nesto i planirao, slicno kao sto ste i rekli....Evo bas sam sad naisao na jedan oglas, ovaj me je nekako osvojio ;)

 

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Po slikama pristojan motor i održavan..spolja. Za te starije motore ti treba neko ko se razume u takve agregate. Možda neko sa foruma da se uključi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@mick Razumem, nadam se da ima neko ko zna kakve su to masine, kakva im je mana pre svega. Sta da gledam kada ga kupujem i na sta da obratim paznju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, DRCvetko je napisao:

@mick Razumem, nadam se da ima neko ko zna kakve su to masine, kakva im je mana pre svega. Sta da gledam kada ga kupujem i na sta da obratim paznju?

Pročitaj malo ovaj deo foruma...ima dosta tema oko tog modela.

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/108-mehanizacija/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@mick Pozdrav drugar, vazi, hvala ti na pomoci. Ja sam u medjuvremenu nasao neki simulator visine motora. I najblize visini TDR-a je ovaj motor, za moju visinu izgleda da je okej, malo veci ali tu je negde. Na Yamahi je 850mm visina sedista a na ovoj Yamahi DT je 848mm

image.thumb.png.6a1eeb941d42e68500d66a967e772a7a.png

Promenio član DRCvetko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
On 9.1.2022. at 14:48, DRCvetko je napisao:

Pozdrav drugari, skoro sam polozio za a1 i zanima me sta mi vi preporucujete da uzmem. Uzmite u obzir da sam ja pocetnik i inemam bas iskustva sa kros motorima ;).

Sta predlazete da uzmem (od prilike do 1000e, mada bih voleo nesto malo jeftinije, jer je to na granici mog budzeta a i maloletan sam, pa samim tim i teze dolazim do kesha):takoje: Visok sam oko 175-6cm da li je to previse nisko za takve motore, da li cu imati problema sa 2t masinama (jer vecina njih i jeste 2t) i da li stvara problem to sto imam oko 60kg:zbunjen:

Sve najbolje pozz

Pozdrav!

 

Ja sam takođe početnik u neku ruku (dobio A u 30. godini) jer sam odvozao tek 2 sezone. Voleo bi da ti dam savet iz svog ugla, ali sam isto tako siguran da ti se neće svideti. Evo ga:

 

#1 Nemoj kupovati motor dok ne budeš imao novac za svu osnovnu opremu (minimum: kaciga, jakna, rukavice; poželjno: pantalone, patike/cipele). Sve pobrojano čini ozbiljnu sumu.

#2 Kad odlučiš koji motor kupuješ, uračunaj obavezno novac za redovan servis, transport, porez i bar generalnu kontrolu motora kod nekog proverenog majstora. Uz Božju pomoć nećeš imati veće dodatne troškove

#3 Nemoj da žuriš sa kupovinom motora. U jednom trenutku nema ništa zanimljivo na oglasima u sledećem ne možeš da se odlučiš...

 

 

Što se tiče preporuke za motor, jako nezgodno. Da je bar A2, bilo bi sto puta lakše. Sviđa mi se jako predlog kolege @srbac za Hondu XL, mada to je baš egzotika kod nas

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja