Jump to content

Moto Zajednica

Nesreća na Banstolu kod Sremskih Karlovaca

Recommended Posts

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Vec ste ogadili devojci forum."Sto nije stao, pa sto nije stao?".Video covek da su mnogi drugi stali da pomognu i procenio da njegova pomoc nije neophodna.Ne ocekujete valjda da 1000 vozila u koloni stane?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova

na mišeluku na sreću ili radost kako ko gleda padovi su već desetak godina izuzetna retkost.To je zato što se mnogo manje vozi  a dodaao bi i manje ludo jer se matori a omladinaca nema  a i kriza pa mnogi sa strane retko dolaze.

Dok se aktivno padalo to je bilo uglavnom u 2-3 krivine koje su nama posmatračima uvek vidljive.Mislim da nikad i niko ko je išao kolima nije stao.To je dobro jer mi odreagujemo kako treba a to je da se prvo skloni vozilo i pogleda unesrećeni.Glavni razlog je da se ne pojavi znate već ko jer ovi iz kola uvek zovu. Kad dotični dođu veoma brzo jedni u  belom i drugi u plavom  i pitaju gde je onaj što je pao mi svi kažemo otišao a motor u žbunju.

To sve naravno važi samo ako je kolega dobro.

To se naravno radi da bi onaj što je pao izbegao kaznu .Ali opet kažeem nikad i niko nije stao.To je verovatno zato što vide da već ima ljudi koji pritrčavaju u pomoć tako da ne treba osuđivati ni one  koji prođu ako već  ima 10 ljudi koji pomažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ивице, углавном је писано уопштено везано за пружање помоћи. 

 

И занима ме ГДЕ ПИШЕ ДА СУ МНОГИ ДРУГИ СТАЛИ? 

 

Да, не треба их обесити због тога, али немогуће је да су "видели да су многи други стали", када су они очевици несреће. Да би "многи други стали" пре очевица, требало би да буду видовити. 

 

Не измишљајте више. 

 

Лоше је што нису стали и тачка. 

 

Али, као што већ рекох, не треба их бесити за то.

 

Верујем да су били у шоку, хвала Богу па је било људи који јесу стали и хвала девојци на пренетом искуству. То је то. Ни мање ни више. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 9 minuta, Zuba87 je napisao:

Ивице, углавном је писано уопштено везано за пружање помоћи. 

 

И занима ме ГДЕ ПИШЕ ДА СУ МНОГИ ДРУГИ СТАЛИ? 

 

Да, не треба их обесити због тога, али немогуће је да су "видели да су многи други стали", када су они очевици несреће. Да би "многи други стали" пре очевица, требало би да буду видовити. 

 

Не измишљајте више. 

 

Лоше је што нису стали и тачка. 

 

Али, као што већ рекох, не треба их бесити за то.

 

Верујем да су били у шоку, хвала Богу па је било људи који јесу стали и хвала девојци на пренетом искуству. То је то. Ни мање ни више. 

A gde pise da nije bilo vozila koja su stala?Da su oni bili jedino vozilo (pored ucesnika),pa da nisu stali ne bi bilo u redu najblaze receno,a spomenuta je grupa motorista,tako da je vec imao ko da pomogne.

Uostalom zanemari pruzanje pomoci na trenutakt,tema nije pruzanje pomoci zbog koje devojka treba lose da se oseca,ali je komentarima pretvorena upravo u to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 1 minut, ivica744 je napisao:

A gde pise da nije bilo vozila koja su stala?

Проста логика, ако си ти очевидац, можеш стати само први или истовремено са осталим очевицима, ако продужиш, ти ниси ни помислио да станеш и то је лоше. 

 

Што се тиче теме, у праву си, али да није било вас који браните неодбрањиво, прошло би само просто са скретањем пажње на лош поступак, од стране Дарета и то је то. Међутим, увек се нађе неко да скочи у одбрану лошег дела и онда куршлус. 

 

"Да би зло победило, све што треба је да добри људи не ураде ништа." 

У овом случају, ако се, онако успутно, не укаже да нешто не ваља, онда ће се лоши поступци само размножавати и сви ће их сматрати нормалним. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 18 minuta, Zuba87 je napisao:

Проста логика, ако си ти очевидац, можеш стати само први или истовремено са осталим очевицима, ако продужиш, ти ниси ни помислио да станеш и то је лоше. 

 

Што се тиче теме, у праву си, али да није било вас који браните неодбрањиво, прошло би само просто са скретањем пажње на лош поступак, од стране Дарета и то је то. Међутим, увек се нађе неко да скочи у одбрану лошег дела и онда куршлус. 

 

"Да би зло победило, све што треба је да добри људи не ураде ништа." 

У овом случају, ако се, онако успутно, не укаже да нешто не ваља, онда ће се лоши поступци само размножавати и сви ће их сматрати нормалним. 

 

 

Ne mora bas uvek da se skrece paznja na nesto neucinjeno i naravno da ce to da izazove reakcije i izbija kurcslus,kao sto rece i tu se slazemo.

A da ti kazem i da gresis za ono prvo boldovano,nemoj misliti da neko nije ni pomislio da se zaustavi i pruzi pomoc,gledaj to malo drugacije.

Ako ti je u nik-u 87 ,godina rodjenja,pokusaj da sagledas situaciju iz ugla Ivinog oca.Da li se neko ispred njega ili iza njega vec zaustavio?Da li su motoristi stigli?Da li cerku da izlozi vidjenju takvih stvari (majka joj je bajker)?.Da ne nabrajam dalje,nije to samo ono video i produzio, boli ga patka,ne druze,u sekundi je covek procenio sve i doneo odluku.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Alergičan sam na te varijante kada se mangupiraju sa devojkom iza. Kako je on to je manje važno,držao život u svojim rukama. 

A ova devojka što se javila,svaka joj čast. Pogotovo posle komentara. Možda ne moramo da teramo mak na konac. Ja stajem uvek, doduše imam i srednju medicinsku iza sebe. Ne bih ulazio svakome u glavu u toj situaciji i ne bih izvodio zaključke ako nisam bio na licu mesta. A pogotovo ne bih tako reagovao,kada se neko krajnje dobronamerno javi,a pritom i nije bila u mogućnosti da nešto učini ona već njen otac... Tako da... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako možemo realno da sagledamo stvari, ako neko nije strucan bolje i da ne pruža pomoć. Bilo bi glupo da neko nehotice povređenom ošteti kičmu ili vrat i slično. Možda je bezveze sto nisu stali. Mogli su, nisu mogli, nije im se dalo... Sta ja znam... Mogli su pozvati hitnu, možda se nisu snasli u toj situaciji. Nisam bio tamo . Ne zelim da osudjujem bilo koga. Da li je njen tata rekao ovo ili ono nije ni bitno...

Najlakse je osuditi nekog. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Ako ti je u nik-u 87 ,godina rodjenja,pokusaj da sagledas situaciju iz ugla Ivinog oca.Da li se neko ispred njega ili iza njega vec zaustavio?Da li su motoristi stigli?Da li cerku da izlozi vidjenju takvih stvari (majka joj je bajker)?.Da ne nabrajam dalje,nije to samo ono video i produzio, boli ga patka,ne druze,u sekundi je covek procenio sve i doneo odluku.

Ivice ja bi te zamolio da pročitaš ponovo Ivin prvi post jer smatram da nikako nisi u pravu.

 

Ako pročitaš, videćeš da su oni bili treći ili četvrti u koloni, faktički očevici dešavanja.

Evo ja sam se stavio na poziciju Ivinog oca, iz te situacije šta ja mogu da vidim i do kakvog saznanja mogu doci u toj sekundi koju pominješ?

 

Prvo, ne mogu da vidim gotovo ništa sem trenutka udesa, ni šta je sa povredjenima ni dal je stao neko iza jer se sve desilo maltene ispred nosa.

Znaci moram da donesem prvu odluku, odluku da se zaustavim ne bi li se uverio šta se zbiva.

Da bi došao do nekog saznanja moram stati kraj puta i izaći iz kola, to je već druga odluka.

Sad kad sam izašao imam mogućnost doneti treću odluku, pomoći ili vratiti se u automobil i nastaviti sa vožnjom.

 

Znaci ja kao očevidac moram doneti bar dve odluke da bi nešto znao, od čega je prva ključna a to je da stanem.

Otac je prvo pretpostavio (pogrešno) da su već mrtvi, zatim je doneo odluku da nastavi vožnju.

Ivice, da li je otac ispravno postupio? Smatram da nije.

Odgovor bi rekao da lezi u Ivinom drugom i trećem postu, ako pročitaš, videćeš da je ljuta na oca sto se nije zaustavio..... izvuci sam zaključak.

 

Za kraj, rekao bi još ovo i stavio ujedno tacku na celu priču!

Niko ne traži da se pomogne fizički, diže motor, dira povredjeni i tome slično.

Dovoljno je stati i pozvati hitnu pomoć, toliko bar mozemo ljudski je pre svega ..... samo produžiti dalje kao sto se ovde desilo smatram da nije u redu.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Zubi sam vec objasnio pa cu i tebi.Jel uvek treba mi sveci da napljujemo nekoga zasto nije stao i pomogao?Jel treba devojci da kazemo da joj je otac...?Jel mora u svakoj temi da se skrene paznja na nesto sto nije tema?

I da,dovoljna je jedna sekunda,1-2 auta ispred,pogled u retrovizor,ako je jos 1-2 iza,AKO su se zaustavili ili iskazali namerub da stanu i pomognu,mogao je da donese odluku i produzi dalje a da ga niko ne kritikuje zasto je tako postupio.

Nije uvek dobro ni kad se okupi veliki broj "pomagaca" posle nekog udesa.Gledao sam snimak izvlacenja dece iz auta koja su nastradala pre par dana na putu VA-SA,verujte ne bih voleo da moje dete to gleda.

Ne bih vise u ovoj temi.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
Pre 5 sati, ivica744 je napisao:

Pokusaj da sagledas situaciju iz ugla Ivinog oca.Da li se neko ispred njega ili iza njega vec zaustavio?Da li su motoristi stigli?Da li cerku da izlozi vidjenju takvih stvari (majka joj je bajker)?.Da ne nabrajam dalje,nije to samo ono video i produzio, boli ga patka,ne druze,u sekundi je covek procenio sve i doneo odluku.

 

 

 

Pa tako je nekako i isao njegov proces razmisljanja, nije mu uopste bilo svejedno kao sto drugi naglasavaju ali dobro, na njima je tako da misle. Bila sam ljuta u tom momentu, ali sam kasnije razumela da je tako bilo najbolje i za mene, dozivela sam vec da gledam ljude koji umiru u saobracajnim nesrecama, mislim da je i sam znao da mi ne treba vise takvih iskustva. Smatram da im na mestu nesrece nije trebala uplakala devojka od 18 godina i njen otac koji ima problem sa hodanjem, pritiskom i pejsmejkerom. No, koliko god ga branila svejedno nije ucinio dobru stvar, ljudi prave greske, kao da smo svi mi bezgresni pa da osudjujemo do prekosutra. Ja vas jos jednom molim da ne ulazite u dalju diskusiju oko ovoga jedni izmedju drugih. I zamolila bih ako iko ima/sazna neku informaciju devojci/momku na motoru da jave. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kao otac, najpre zelim da zastitim svoje dete. Verujem da je isto to i on uradio.

Cist instinkt da zastitis svoje je u tom trenutku preovladao. Tu razum i empatija dolaze na drugo mesto.

Splet okolnosti i situacuja su bili takvi.

 

Ja se samo nadam, da ces ti Ivo, uspeti da se izboris sa ovim stresom, a da ce unesreceni uspeti da se oporave i nastave svoje zivote.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Kao u vestima kad se desi neko nasilje, a u komentarima sve vitezovi Obilići koji bi tu svašta uradili i koji sole pamet. Ne osudjujte druge ako niste bili na istom mestu. Šta mislite, da (ako niko drugi) onda ti u autu nisu planirali da zovu policiju? Saobraćaj je sigurno bio zaustavljen i pretpostavljam da je njen otac tako postupio imajući u vidu sve okolnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Mislim da apropo pomoci nije bas ok kritikovati. Na jednoj voznji bili Big Dady, Novak  i ja i Duska i naidjemo kod 1000 ruza na pumpi erase,njih 15-tak. Ja bas pricao sa deckom koji ce za par kilometara da pogine(Trener karatea,decko sportista,dvoje male dece)Mi smo naisli mozda par minuta nakon tragedije, on mucenik lezi na asfaltu,a ovi njegovi drugari drze onako ruke iza kaciga i kao gotov je jbt. Pritrcim do njega vidim poplaveo,dotrcava covek iz kola,koji je prolazio i zapocnjemo reanimaciju.Ja mu drzim glavu i jezik, covek pumpa.Dosla hitna, nastavila, ali nista,Izlomljen sav bio,a izgleda ga je spucao infarkt u toku voznje. I sad nije mi palo na pamet da ikad osudjujem te momke. Jednostavno drug im je, sokirani, ne znaju... Pobogu ljudi manite se corava posla.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Neverovatno je kako ljudi vole ovakve teme, manje vise ne intersuje ih stanje unesrecenih, ali su zato u stanju da oteraju temu na 50 strana sa vestacenjima na nevidjeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 12 minuta, vava je napisao:

Neverovatno je kako ljudi vole ovakve teme, manje vise ne intersuje ih stanje unesrecenih, ali su zato u stanju da oteraju temu na 50 strana sa vestacenjima na nevidjeno.

To su samo ljudi. Pricao sam kad je bilo vreme mobilizacije, svi se krili po plakarima i vikendicama, a ja ponosan u prve borbene redove,spasavaj tamo nasu nejac,izvlaci i dovlaci,izgibe nas dosta,ja srecom samo ranjen u levu nogu. I onda se ovi pederi svi pouclanivase u radikale, tetoviraju se,pa to se pustaju brade...to cetnici,Srbija do Tokija...Ja ih gledam, jbt, jesu to isti oni mamini sincici iz plakara???E tako je i ovde... Ljudi jbg... Heroji tastature... ali opet tako je kako je.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 8.1.2022. at 20:20, severian je napisao:

Ima li novih vesti o povredjenima? Kako je devojka? 

 

Devojka je sada stabilno ali su povrede ooozbiljne... Mlada je, daće Bog da se oporavi bez ikakvih posledica.

 

Za kolegu bajkera nemam nikakve info. Možda neko iz BG da proveri, čuje, pita...

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
Pre 2 sati, PremieRacing je napisao:

 

Devojka je sada stabilno ali su povrede ooozbiljne... Mlada je, daće Bog da se oporavi bez ikakvih posledica.

 

Za kolegu bajkera nemam nikakve info. Možda neko iz BG da proveri, čuje, pita...

Ako dobro razumem devojka je iz NS a vozac je iz BG?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ne, ne, oboje su iz BG ja bi rekao...

 

Nisam 100% siguran ali mislim da je tako. Ne znam čak ni da l' su u srodstvu, ne daj Bože otac i ćera, ili ne. Zbrinuti su u NS zato što je nezgoda tu bila...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja