Jump to content

Moto Zajednica

Nesreća na Banstolu kod Sremskih Karlovaca

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2822 postova

Na putu od Karlovaca ka Beogradu na usponu na Frušku Goru je urađen lep širok put sa krivinama sa 150 na sat. To obilato koristimo. Danas na spuštanju ka Novom sadu motorista sa suvozačicom je prešao na kontra stranu i uleteo u dubok jendek koji je stojao popreko na put. Jendek je veoma uzak jedno 3 metra ali jako dubok. Usput je zakačio  i u auto koji je išao iz kontra smera. Motor se strmekno u jendek i razbio se ko u zid, vozač leteo preko jemdeka jedno 10 metara a suvozačica 25 metara. Policija kaže da je verovatno obilazio i uleteo u makazice. Vozač je teško povređen a devojka jjoš više.

Taman sam lepo tero te krivine a posle toga 100 km penzionerski.Nije baš  svejedno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

to je ustvari kanal sa cevi ispod puta gde se cedi voda  sa planine.

Delovalo je dosta loše jer se motor zabio u kanal pod  90% koji je jako dubok i potpuno horizontalnih stranica i  tek malo širi od motora tako da je dobro što su preleteli.

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

tu je stojala ona ekipa mladih po meni novopečenih bajkera sve sa novim i jako skupim motorima-harlejom,indijanom i još neki njihovi likovi .Vidim da svi imaju sve novo na sebi i sve preskupo.Takođe sam ih video u nekom džipu sa ogromnim točkovima,neki novi gliseri.....Neka čudna ekipa očigledno prepuna love.Izgleda da u bili na Tortugi i našli nešto što niko drugi nije.Uglavnom jako upadaju u oči.

Liče na neke bgd varijnte.Toga do sad nije bilo u Ns

Ko su momak i devojka stvarno neznam a nisam video ni sa 2 metra dno kanala gde je bio motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Jos kad bi ljudi shvatili da pocetak januara i +13 sluzi da se zadovolji dusa a ne da se motor obara.... Manje bi nas bilo po hronikama

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
5 hours ago, rast said:

Dakle, put za 150 km/h?

Kako ko proceni, možeš da prevariš sebe ali ne i fiziku :(

Put je stvarno dobar,siroke i dosta pregledne krivine,ali...i vozaci putnickih auta preticu gde stignu,pa bas i nije za jurcanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Meni samo nije jasna ova opaska za motore i cene i skupoću, i Beograd toga kod nas nema... Upadaju u oči... Kome??  Koji je to rezon?

Zašto je to bitno???

Koja je to vrsta zavidnosti? 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Da nije mozda doslo vreme da se delimo na skupe i jeftine vozace motocikala (po meni bi bilo logicnije na one sa mozgom i one bez tog organa) a dali smo iz BG-a ili SU, Ni ili Boljevca svejedno je, pa mislim ( ja bih voleo da je tako) da smo svi isti koji vole ta dva jebena tocka.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Subotica jeste manja,ali ima vecih i jacih igraca... ,onih "opasnih"

 

Da se vratimo malo,tim putem kad prolazim sa zenom,motorom-autom,zveramo levo-desno u prirodu,znaci laganini.

Al zato sam kad sam...,ima nesto pa vuce ka gasu... desi se cesto da predjem belu... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Opšte ograničenje, ali na krivinama ima i manjih ograničenja.
Generalno punu ne poštuju, pa često bude kritičnih situacija, sad šta je ovde bilo možda vozač auta koji je zakačen može da rasvetli, ostalo je samo nagađanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova

Auto je stojo popreko na put u travi ali ni policiji nije jasno kako jer nije preveliko oštećenje na njemu što znači da ga nije okrenuo udarac motora nego je verovatno auto pokušavao da izbegne udarac i kočio i zaneo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki v strom 650xt
Auto je stojo popreko na put u travi ali ni policiji nije jasno kako jer nije preveliko oštećenje na njemu što znači da ga nije okrenuo udarac motora nego je verovatno auto pokušavao da izbegne udarac i kočio i zaneo se
Drugar je gledao udes i on nije siguran sta se desilo.pomogao je devojci koja je teze povredjena imala je otvoreni prelom noge vozac je delovao ok.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
14 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Meni samo nije jasna ova opaska za motore i cene i skupoću, i Beograd toga kod nas nema... Upadaju u oči... Kome??  Koji je to rezon?

Zašto je to bitno???

Koja je to vrsta zavidnosti? 

 

Citam i ja i krstim se....

Izgleda motore znaju voziti samo prljavi i srmdljivi u otrcanim stvarima...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nismo...zato što je nerazumljiv. 

 

Nego zna li neko nešto više o nezgodi? Ne bi da pišem "nesreća" pošto se iskreno nadam da će svi biti dobro...

Promenio član PremieRacing
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 13 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Meni samo nije jasna ova opaska za motore i cene i skupoću, i Beograd toga kod nas nema... Upadaju u oči... Kome??  Koji je to rezon?

Zašto je to bitno???

Koja je to vrsta zavidnosti? 

 

Upravo sam to hteo da prokomentarisem..sta sad aj da pljujemo ljude koji imaju novca, svaki novi motor i skupa jakna je bahati novopeceni bajker. Oni "pravi" bajkeri su sto nikad nista nisu imali i nikad nista nisu vozili a ceo zivot na motoru...msm stvarno toliko mrznje u jednoj glupoj recenici. Hvala Bogu sto imaju para i treba sto vise i sto bolje opreme da imaju na sebi, ne samo oni nego svako ko moze da prisuti, isto tako i sa motorima, ne verujem da bi se neko gadio na glanc novi harli ili bilo koji drugi motor na kom ti pravis prvi kilometre. Devojci i decku zelim dobru prognozu i brz oporavak..hladan je beton, pazite se ko izlazi da vozi sada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2822 postova
pre 30 minuta, Zeksius je napisao:

sta sad aj da pljujemo ljude koji imaju novca, svaki novi motor i skupa jakna

uopšte mi to nije bila namera .Nažalost neki su to tako razumeli.Meni to izgleda ko  kad vidim Daru Bubamaru u poršeu.A možda i tu grešim.Tojest već sam jako davno pogrešio kad je htela da me provoza.:hej:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Bila sam prisutna tokom udesa, sve se jako brzo desilo. Momak i devojka su preticali u levoj traci (otac je odmerio da su isli oko 100km/h i vise) i dok su oni bili otprilike paralerno uz nas, druga/treca kola ispred nas su krenula da skrecu 90 stepeni (otac misli da je bilo skretanje tu, ja se ne secam). Ne znam kako nije video motor u retrovizoru, no nebitno. Vozac na motoru je pokusao da ga zaobidje al je to bilo nemoguce usled bukvalnog blokiranja cele trake, time je naglo zakocio, i zato su oni toliko i leteli (scena je bila veoma zastrasujuca, devojka se vrtela 5 metra iznad zemlje). Nismo bili u mogucnosti da stanemo, otac je pretpostavio da su umrli na mestu, ja sam se molila da nisu. Majka je nekoliko sati kasnije zvala urgentni i policiju, saznali smo da su oboje zivi, devojka ima teske povrede (nisu nam rekli kakve tacno).  

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 4
  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja