Jump to content

Moto Zajednica

Zasto nije trebalo da kupim kineski "Peda" skuter...

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Tek sam danas primetio temu. Svaka cast na strpljenju.

U ponedeljak da im pokazes ko je glavni.  ;)

Sad ne znam kakvo poravnanje mozes da trazis (nisam upoznat sa zakonom)

ali ako ikako mozes uzmi pare nazad. Vidis da sa idiotima nema sanse na lep nacin.

Ako pare nikako ne moze, onda da uzmes potpuno nov skuter.

Nemoj da pristajes na opravke ovog tvog, vidis da je mrtav.

Ako se u ponedeljak ne dogovoris, odmah zovi opet trzisnu da vidis

kako mozes da im zaprzis corbu. ;D

 

Mozda ne bi bilo lose da u ponedeljak ako nece na lep nacin da se

dogovore sa tobom da odmah kazes da si kontaktirala trzisnu (malo i zapretis) i da su rekli

u trzisnoj da imaju vec 2 prekrsaja tako da su najebali sigurno i da im je bolje da se dogovore sa tobom.

 

Pozdrav i istraj do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ovo postaje zanimljivije od Seranovih........ Jedva čekam nastavak, a stavio sam i temu na praćenje ;D

 

 

Ps. Kako džentlmenski podnosiš čitavo zajebavanje u "zdrav" mozak, ja sam impresioniran !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

U ponedeljak pozovem ja uvoznika, javi se direktor koji opustenim i smirujucim glasom

meni objasnjava kako ce sve to biti u redu, kako nema potrebe da se pravi problem,

kako ce skuter biti sredjen tako da cu ja biti jako zadovoljna i sl.

 

Saslusam ja taj unapred pripremljen text da on izrecituje i onda objasnim da i ja

smatram da nema potrebe da se pravi problem, da je stvar vrlo jednostavna - prodali

su mi proizvod za koji nemaju ovlasceni servis, nisu mi dal odgovarajucu dokumentaciju

uz proizvod, i to garantni list, servisnu knjizicu i tehnicko uputstvo i uputstvo za koriscenje

na srpskom jeziku, i da meni nije jasno zasto su mene uopste uputili na njih (uvoznike),

kad je to sve trebalo da dobijem od prodavca prilikom kupovine.

 

(pravim se naivna, da ne kapiram da je to pokusaj prebacivanja lopte)

 

Objasni on meni, krajnje ljubazno, da ovlasceni servis postoji i to u Novom Sadu,

i da oni, eto, znaju da je to daleko, pa su oni odabrali odlican servis u Beogradu,

kojim cu ja biti jako zadovoljna.

 

Onda ja, takodje krajnje ljubazno, objasnim da je meni jako drago sto je taj servis

u Beogradu odlican, i bas mi je drago sto su ga oni odabrali, ali da meni ne treba

ODABRANI, nego OVLASCENI servis, i da ja svakako ne mogu da budem zadovoljna

proizvodom, jer nisam, a i planiram da ga prodam, za sta mi je potrebna pomenuta

dokumentacija.

 

Na to on kaze kako ja mogu da odvezem skuter i kako ce sve sto sam pobrojala

da ne radi biti popravljeno o njihovom trosku.

 

Na to ja objasnim da je to vec popravljano o njihovom trosku, i sve je radilo

jedno vreme, a sada se iste stvari ponavljaju kao problem, samo su jos gore,

i kako mene ne zanima popravka u servisu koji nije ovlascen,

a zanima me da skuter prodam, i da ce svaki potencijalni kupac traziti

dokumentaciju, te da mi istu obezbede.

 

Na to on kaze - nije to nikakav problem, dostavicemo mi to vasem prodavcu.

Pitam do kada - kaze do srede najkasnije.

Pitam ja da li ce oni obavestiti prodavca o tome ili ja da ih pozovem, kaze - vi ih

obavestite, na sta ja kazem - nema problema, meni nije tesko da ih pozovem.

 

* * *

 

Pozovem ja firmu koja mi je prodala skuter, objasnim im da ce firma koja je uvoznik

da im dostavi najkasnije do srede sledeca dokumenta:

- garantni list,

- servisnu knjizicu

- tehnicko uputstvo i uputstvo za koriscenje na srpskom jeziku

a ja ih molim da mi oni (prodavci) izdaju kopiju racuna, jer je moj fiskalni

racun u medjuvremenu izbledeo, a treba da pokazem racun buducem kupcu.

 

Bog zna kako oni kazu da hoce, nema problema (naravno da za kopiju racuna nije

problem, a kapiram - nadaju se da ce uvoznik nesto da smisli za ostalu dokumentaciju).

 

Do srede...

 

 

* * *

 

Uposlim ja kolegu Google-a da vidimo sta ima sa tim servisom u Novom Sadu...

 

 

Nadjem da su ovlasceni uvoznici za Peda skutere dve firme:

1. TJ Company D.O.O. - Novi Sad

2. Zelene tehnologije D.O.O. - Beograd

 

Pozovem ja i jedne i druge da se raspitam za ovlasceni servis.

 

Ovi iz NS mi kazu da se ovlasceni servis nalazi u Veterniku, ali da je

samo i ISKLJUCIVO za skutere kupljene od TJ Company.

 

Odlicno, hvala.

 

Ovi iz BG mi kazu da je ovlasceni servis BT Nedeljkovic, ali samo i

ISKLJUCIVO za skutere kupljene od firme Zelene tehnologije iz

Beograda ili firme TJ Company iz Novog Sada.

 

Odlicno, hvala.

 

* * *

 

Sreda je...

 

Ja cekam poziv.

 

Ne mogu da docekam da im objasnim da ovlasceni servis

NE POSTOJI za proizvode kupljene preko njih,

i da mi treba da se dogovorimo kad ja da dodjem da njima

vratim skuter, a oni meni da vrate pare,

jer ja niti mogu da vozim skuter za koji ne postoji ovlasceni servis,

niti mogu da servisiram u servisu koji nije ovlasceni,

niti mogu da prodam skuter bilo kome, jer nema potrebnu dokumentaciju.

 

;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Pozovem danas firmu Autostil (prodavce)

da vidim jel' stigla dokumentacija iz firme Cybercar (uvoznik),

kazu - stigao je garantni list. Ja pitam sta je sa servisnom knjizicom

i tehnickim uputstvom i uputstvom za koriscenej na srpskom, kazu - nije stiglo,

zovite uvoznike.

 

Pozovem ja Cybrcar, objasnim sta je problem, pitam za ostalu dokumentaciju,

a direktor firme krece nervoznim glasom da objasnjava da oni to nemaju.

 

Ja mu kazem da su to, kao uvoznici, duzni da mi daju po Zakonu o zastiti potrosaca,

na sta on kaze da su oni uvezli skutere, ali da ovlasceni servis nemaju. Pitam da li bi bio

ljubazan da mi to napise na memorandumu firme, sa pecatom i potpisom, kaze - ne moze.

 

Ja kazem da to nije po Zakonu i da bi onda morali da se dogovorimo u vezi tog skutera,

da im ja vratim skuter, a oni meni da vrate pare, na sta on kaze - to ne dolazi u obzir,

tuzite nas, slobodno nas tuzite.

 

Ja kazem - nema problema, obraticu se trzisnoj inspekciji, na sta on kaze - samo im

se obratite. Ja kazem - nema problema.

 

Pozovem posle toga firmu Autostil, da im kazem da mi pripreme kopiju racuna i taj

garantni list, po koji cu ja doci, i ispricam im razgovor koji sam vodila sa direktorom

firme Cybercar, te da i pored moje najbolje volje da se ova stvar resi na najjednostavniji

moguci nacin, bicu primorana da se obratim Trzisnoj inspekciji.

 

 

~ ~ ~

 

S obzirom da do danas nisam iznosila nazive firmi, posle ovog nimalo prijatnog

razgovora sa gospodinom Mrkicem iz firme Cybercar, sam resila da ih vise

ne stitim u tom smislu od javnosti.

 

Sutra idem po taj garantni list i po kopiju racuna sa sve Prigovorom (jos jednim)

i Predlogom za vansudsko poravnanje u firmu Autostil (prodavci).

 

Ako i oni ne pristanu, sa svim tim dokumentima idem u trzisnu inspekciju,

u 27. marta 43 - 45

 

 

 

 

 

 

Svi saveti forumasa su dobrodosli. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

....

Ja kazem da to nije po Zakonu i da bi onda morali da se dogovorimo u vezi tog skutera,

da im ja vratim skuter, a oni meni da vrate pare, na sta on kaze - to ne dolazi u obzir,

tuzite nas, slobodno nas tuzite.

 

Ja kazem - nema problema, obraticu se trzisnoj inspekciji, na sta on kaze - samo im

se obratite. Ja kazem - nema problema.

...

 

Klincezo, nemam pametan savet za tebe, ali castim kada se vidimo. Kako je tek tebi, kada sam se ja iznervirao.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Sutra imaju poslednju sansu da se menjamo - oni meni moje pare, a ja njima njihov skuter.

 

Ako nece - ja pravo od njih idem u Trzisnu... a to ce ih kostati oko duplo vise nego da mi vrate kintu.

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

I ja sam se muka namučio sa prethodnim motorom. Ako ti je za neku utehu oni da imaju bar malo smeka za biznis shvatili bi da su sa ovom temom izgubili mnogo više od vrednosti tvog skutera.

 

Ni jednog nesavesnog prodavca ne treba stititi od javnosti jer time možda nameštaš novu ovcu na šišanje. Neka se nauče da rade ili neka propadnu svi. Samo ti njih pobroj još jednom 1. taj i taj nije ispunio to i to 2. taj i taj 3. taj i taj . ... da ih svi dobro zapamte.

 

Da je srece da smo malo organizovaniji potrosaci, imali bi fond i advokata koji bi gonio ovakve slucajeve prvo za stetu a onda za troskove.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Meni ovo već miriše na neke ćevape uskoro i novi motor  :) :) :)

 

pa jesmo li pravna država il nismo, majku mu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Odusevljen sam ovom temom, nemam kako da pomognem, ali cu je pratiti do samog kraja... :)

Jako POUCNA tema pre svega, nisam imao pojma koliko prava imam kao potrosac... :) :)

 

@Klinceza

Pravac trzisna, nije mi jasno kako si izdrzala od 10. meseca 2008. Sve do Aprila 2009. da ne zavrsis jednostavno celu ovu pricu?

 

Sta te je sprecavalo?

Do sada bi ti se i sudski proces zavrsio... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Pravac trzisna, nije mi jasno kako si izdrzala od 10. meseca 2008. Sve do Aprila 2009. da ne zavrsis jednostavno celu ovu pricu?

 

Sta te je sprecavalo?

Do sada bi ti se i sudski proces zavrsio... :)

 

 

 

nije bila sezona, a na kraju sezone su ga opravili i zabasurili sve nedostatke

 

sutra prvo u "Autostil", sa sve Prigovorom (jos jednim), i nadom da ce imati

ako ne obraz, onda bar digitron, pa da saberu da ce im Trzisna uzeti za razne kazne

skoro duplo vise nego sto treba da plate skuter, a ovako dobiju i skuter i prodju

jeftinije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Pomno pratim tvoju borbu sa fantomskim prodavcima, uvoznicima i serviserima, skidam kapu na strpljenju i taktici i tu sam ako bilo sta zatreba  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Jao znam kakvo je to maltretiranje  STRASHNO !

 

proshao sam i ja kroz seriju stresova i nerviranja (sto ti niko ne uvazhava i nece ti vratiti),  tako da koliko god mozhesh gledaj na to kao na problem koji ce se reshiti i ne nerviraj se (AKO MOZHESH NARAVNO), a evo ti moj sluchaj da se bar malo nasmejesh i uverish da se sve na kraju zavrshi kako treba  ;D ;D ;D..

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35080.0

 

E da , sto neko reche : tu sam ako bilo sta zatreba ! ! !

 

A za sve ostale imam jedan predlog :

 

ajde da napravimo crnu i belu listu prodavnica u srbiji kako bi svaki nash chlan ili eventualno poznanik imao shansu da vidi od koga shta mozhe da ochekuje ! ! ! Time bi smo ne samo povecali konkurenciju medju njima i poboljshali kvalitet usluge, nego i eliminisali ovakve stresne situacije !

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

citala sam ovo:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35070.0

 

 

bas cimanje...

 

nije mi jasno kako ih ("prodavce", "vestake", "advokate",... ) nije sramota samih sebe.

 

 

~

 

 

sto se mog slucaja tice, danas sam bila ponovo kod prodavca i urucila im sledece:

 

 

 

 

PRIGOVOR

 

Dana 16.09.2008. godine sam kod Vas kupila skuter marke PEDA SHENKE VIA 50/SK, tip 50 QT-27, broj motora *********, broj šasije *******, proizveden 2007. godine, sa snagom motora 2,40 KW i radnom zapreminom motora 49,50 cm3. Istom prilikom kupila sam i set delova za isti motor.

Zbog niza nepravilnosti u radu motora, kao i zbog nepotpune dokumentacije koju je trebalo da dobijem uz kod Vas kupljeni proizvod, dostavila sam Vam dana 28.10.2008. godine Prigovor, koji je istog dana zaveden pod delovodnim brojem 30 u Vašoj delovodnoj knjizi.

Dokumentacija koju sam dobila uz kupljeni skuter je obuhvatala fiskalni račun i dokumenta vezana za uvoz skutera, a koja su zadržana u SUP-u, prilikom registracije skutera. Dokumenta koja je, po Zakonu o zaštiti potošača, trebalo da dobijem uz kupljeni proizvod, a nisam ih dobila, su:

1. garantni list

2. servisna knjižica

3. tehničko uputstvo i uputstvo za korišćenjena srpskom jeziku

Nepravilnosti u radu motora od prvog dana nakon kupovine su bile:

• Tesko i dugotrajno startovanje motora

• Gašenje motora prilikom zaustavljanja zbog crvenog svetla na semaforu, i ponovno dugotrajno startovanje

• Neujednačen rad motora prilikom vožnje

• Zaglavljivanje mehanizma za zatvaranje prtljažnika ispod sedišta

• Izuzetno slaba snaga motora na uzbrdicama

U zakonskom roku od 8 (osam) dana, koliko je po Zakonu o zaštiti potrošača predviđeno da prodavac odgovori na prigovor potrošača, Vi, kao prodavci, ste me uputili u servis u Žičkoj ulici, broj 18/20 i naveli da će sve nepravilnosti biti otklonjene o Vašem trošku. Potrebnu prateću dokumentaciju nisam dobila po isteku zakonskih osam dana.

Nepravilnosti u radu motora su nakon više popravljanja u servisu u koji ste me uputili bile otkonjene. Ubrzo nakon toga se završila sezona za vožnju skutera, tako da skuter nisam uopšte vozila.

Kada sam skuter ponovo počela da vozim, nakon početka sezone za vožnju skutera, sve ove nepravilnosti su se ponovo pojavile. Otišla sam u servis u koji ste me do tada upućivali, da se požalim na nepravilnosti u radu motora, da se dogovorim za servis nakon 1000 pređenih kilometara i istovremeno da se dogovorim za ugradnju seta delova koje sam kupila prilikom kupovine skutera. Serviser mi je tom prilikom objasnio da on tu ugradnju ne radi, jer servis nije ovlašćen servis za „Peda“ skutere.

Sa ovim saznanjem sam ponovo došla u Vašu firmu „Autostil“, da tražim dokumentaciju koju je trebalo da dobijem još 16.09.2008. godine, prilikom kupovine skutera i da pitam za adresu ovlašćenog servisa za skuter koji sam kupila, da ne bih više išla u servis u koji ste me slali do tada, a za koji se ispostavilo da nije ovlašćen za PEDA skutere.

Adrese ovlašćenih servisa je trebalo da imam u garantnom listu, ali ja ni garantni list, ni servisnu knjižicu ni tehničko uputstvo i uputstvo za korišćenje na srpskom jeziku nisam dobila ni prilikom kupovine skutere, ni nakon dostavljanja Prigovora Vašoj firmi. Dana 23.04.2009., kada sam došla sa tim pitanjima i zahtevima mi je rečeno da će mi se iz Vaše firme „Autostil“ javiti sa informacijama. Kada ste me kontaktirali telefonskim putam, dana 24.04.2009. godine, rekli ste mi da se obratim za servis i ugradnju delova na sledeću adresu:

Servis „Tehnodelta“

Gvozdićeva 15

Beograd

Pitala sam da li je to ovlašćeni servis za PEDA skutere, odgovorili ste da nije, a na moje insistiranje da dobijem kontakt telefon ovlašćenog servisa, rečeno mi je da se obratim frmi koja je uvezla PEDA skutere, i to:

„Cybercar“, Beograd

Iako ja nisam proizvod kupila od uvoznika (firme „Cybercar“), nego od prodavca (Vaše firme „Autostil“), zarad dobrih odnosa između prodavca i potrošača sam pristala da lično kontaktiram uvoznika i da na taj način pokušam da ostvarim svoja prava na dokumentaciju i informaciju o ovlašćenom servisu, a što je sve po Zakonu o zaštiti potošača trebalo da mi bude obezbeđeno prilikom kupovine proizvoda i to od strane prodavca – firme „Autostil“.

U petak, 24.04.2009. sam pozvala firmu „Cybercar“, rečeno mi je da direktor nije tu i da pozovem ponovo u ponedeljak, posle 11 časova. Gospodin sa kojim sam tom prilikom razgovarala se predstavio kao *****, magacioner, pitao je zasto zovem i ja sam navela probleme koje imam sa skuterom i nepotpunom dokumentacijom. Petar mi je tom prilikom rekao da ako ugradim delove (kit) koje sam kupila prilikom kupovine skutera, garancija na proizvod se ionako gubi. To je prvi put od kad sam kupila skuter da sam o tome obaveštena.

U ponedeljak, 27.04.2009. sam u 11 časova ponovo telefonirala firmi „Cybercar“, javio se direktor firme i u ljubaznom razgovoru me je uverio da će najkasnije do srede, 29.04.2009. dostaviti traženu dokumentaciju Vašoj firmi „Autostil“, i da od Vas ja tada mogu istu da preuzmem. Objasnila sam i probleme koje imam sa skuterom, na šta sam dobila odgovor da se obratim servisu „Tehnodelta“ u Gvozdićevoj ulici, na šta sam ja ponovo pitala da li je to ovlašćeni servis za PEDA skutere i ponovo dobila odgovor da nije, ali da su oni taj servis odabrali jer je odličan. Ponovo sam naglasila da meni nije potreban odličan, nego ovlašćeni servis, jer je proizvod u garantnom roku, a ja sa proizvodom imam velike probleme. Tada mi je gospodin ***** rekao da ovlašćeni servis postoji, ali je u Novom Sadu i da su zato oni odabrali ovaj servis u Beogradu. Na kraju razgovora je gospodin *****  rekao da Vas, u firmi „Autostil“, o dogovoru da najkasnije do srede kod Vas bude dokumentacija, obavestim ja, što sam ja i učinila odmah po završetku razgovora sa gospodinom *****. Tom prilikom sam zamolila da mi napravite kopiju računa, da kad budem dolazila po ostala dokumenta, uzmem i kopiju računa, jer je fiskalni račun u međuvremenu uzbledeo. Tada sam posebno naglasila da je potrebno da dobijem sledeća dokumenta:

1. kopiju računa

2. servisnu knjižicu

3. garantni list

4. tehničko uputstvo i uputstvo za korišćenje na srpskom jeziku

Čekajući sredu, 29.04.2009., u tih nekoliko dana sam se informisala o servisu u Novom Sadu, koji je ovlašćen za PEDA skutere, a koji je gospodin ***** pomenuo u telefonskom razgovoru. Taj servis se nalazi u Veterniku, Ulica 22. nova, i servisira PEDA skutere koji su isključivo kupljeni od firme „TJ COMPANY“ DOO, Temerinska 17, Novi Sad, kontakt telefon: 021 477 2032.

Pozvala sam takođe i firmu „ZELENE TEHNOLOGIJE“ DOO, ulica Draže Pavlovića 1, Beograd, kontakt telefon 011 3292 552, koja je još jedan od uvoznika PEDA skutera i pitala gde je ovlašćeni servis za PEDA skutere, na šta sam dobila odgovor da je ovlašćeni servis PEDA skutera u Beogradu servis BT NEDELJKOVIĆ, ali da se u tom servisu servisiraju isključivo skuteri kupljeni od firme „ZELENE TEHNOLOGIJE“ iz Beograda i firme „TJ COMPANY“ iz Novog Sada.

U sredu, 29.04.2009. mi se do 15:30 časova niko nije javljao ni iz firme „Autostil“ ni iz firme „Cybercar“, pa sam ja pozvala „Autostil“, da proverim da li su stigla dokumenta i kada da dođem po njih. Rečeno mi je da je iz firme „Cybercar“ dostavljen samo garantni list i ništa više od tražene dokumentacije. Pitala sam za objašnjenje, rečeno mi je da se obratim firmi „Cybercar“.

Telefonirala sam ponovo u firmu „Cybercar“, ponovo razgovarala sa direktorom ******* *******, koji mi je u rekao da je garantni list sve što mogu da dobijem od dokumentacije, i da oni servisnu knjižicu i uputstvo za korišćenje i tehničko uputstvo na srpskom za PEDA skuter nemaju. Objasnila sam da su obavezni da ta dokumenta imaju, po Zakonu o zaštiti potrošača, na šta mi je gospodin ***** rekao da jesu dužni, ali da oni tu dokumentaciju nemaju. Pitala sam za ovlašćeni servis, objasnila da sam pozvala firmu u Novom Sadu i da je taj servis koji mi je on naveo kao ovlašćeni za PEDA skuter isključivo za PEDA skutere kupljene od firme „TJ COMPANY“ iz Novog Sada, na šta sam dobila odgovor da je firma „Cybercar“ uvezla PEDA skutere, ali da nema ovlašćeni servis i da nema potrebnu dokumentaciju koju ja tražim i da slobodno mogu da ih tužim. Objasnila sam da smatram da je bolje da se dogovorimo van suda, da ja vratim skuter i neiskorišćene delove koje sam kupila uz skuter, i dobijem novac koji sam platila za skuter, na šta je gospodin ***** postao neljubazan, odbio moju ponudu i ponovio da mogu slobodno da ih tužim.

Ponovo sam pozvala Vašu firmu „Autostil“, najavivši da ću doći narednog dana, odnosno u četvrtak, 30.04.2009. po kopiju računa i po garantni list koji je dostavljen iz firme „Cybercar“.

Kao kupac proizvoda koji sam kupila kod Vas, u firmi „Autostil“, smatram da su moja prava kao potošača ozbiljno ugrožena i to po nekoliko osnova:

• dokumentaciju koja je obavezna po Zakonu o zaštiti potošača da bude data kupcu prilikom kupovine proizvoda još uvek nemam kompletnu

• ne postoji ovlašćeni servis za tehnički proizvod koji sam kupila kod Vas

• prodali ste mi proizvod koji nije uobičajenog kvaliteta za taj tip proizvoda, a na šta imam pravo po Zakonu o zaštiti potrošača

• prodali ste mi dodatne delove za skuter, ne obavestivši me da se njihovom ugradnjom gubi garancija na skuter

• skuter ne funkcioniše adekvatno, sedište ne može da se spusti i gepek zatvori, te je vožnjom ovog skutera ugrožena bezbednost u saobraćaju

Ovaj Prigovor sačinjen je u dva primerka, jedan za mene kao potrošača i jedan za “Autostil MD DOO” kao prodavca.

 

 

 

U Beogradu, 30.04.2009. godine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Odmah nakon toga dala sam im i sledeci dokumenta, da zavedu u delovodnu knjigu i udare pecat i datum i delovodni broj:

 

 

 

 

Predlog za vansudsko poravnanje

 

Dana 16.09.2008. godine sam kod Vas kupila skuter marke PEDA SHENKE VIA 50/SK, tip 50 QT-27, broj motora ******, broj šasije ********, proizveden 2007. godine, sa snagom motora 2,40 KW i radnom zapreminom motora 49,50 cm3. Istom prilikom kupila sam i set delova za isti motor.

Zbog sledećih razloga:

• nepotpunosti dokumentacije koju ste bili dužni po Zakonu o zaštiti potrošača da mi obezbedite prilikom kupovine tehničkog proizvoda i to:

o garantnog lista

o servisne knjižice

o tehničkog uputstva i uputstva za korišćenje proizvoda na srpskom jeziku

• nepostojanja ovlašćenog servisa za proizvod koji ste mi prodali, te sledstvene nemogućnosti da adekvatno servisiram skuter

• proizvod koji ste mi prodali nije uobičajenog kvaliteta za taj tip proizvoda

• set delova koji ste mi prodali uz skuter ne mogu da ugradim, jer ne postoji ovlašćeni servis

smatram da su moja prava kao potrošača, a propisana Zakonom o zaštiti potrošača, ugožena. O svim ovim problemima sam Vas obavestila u vidu dva Prigovora koja sam dostavila Vašoj firmi „Autostil“, kao prodavcu od kog sam proizvod kupila.

Skuter koji sam kupila kod Vaše firme „Autostil“ ne mogu da vozim jer bih time ugožavala bezbednost u saobraćaju, ne mogu da servisiram jer ne postoji ovlašćeni servis, niti bilo kome da prodam jer nema potrebne dokumentacije.

Zbog svih navedenih razloga predlažem vansudsko poravnanje, odnosno da Vasoj firmi „Autostil“ vratim kod Vas kupljeni skuter, i vratim uz njega kupljeni a neiskorišćen set delova a Vi meni isplatite adekvatnu novčanu naknadu.

U nadi da ćemo ovaj problem rešiti na najjednostavniji mogući način i za mene (bez potrebe da angažujem advokata i obratim se Sudu i Tržišnoj inspekciji) i za Vas (bez potrebe da plaćate kazne Tržišnoj inspekciji i kasnije troškove suđenja i nadoknadu)

 

 

U Beogradu, 30.04.2009.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I daj sve ovo u jos jedan primerak trszisnoj inspekciji, cisto da ih ubrzas na vremenu, pa da sto pre dodje do zamene lante za pare po sistemu solarnog placanja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Zavede gospodja sve to fino, da mi kopiju racuna (obavestivsi me pri tom da oni nisu duzni to da mi izdaju, na sta sam ja rekla da ako hoce da daju, neka daju, a ako nece - opet ok) i da mi garantni list koji su dobili juce.

 

 

Vec od letimicnog pogleda na garantni list mi je bilo jasno da ce tu biti materijala i materijala za Trzisnu inspekciju - po Zakonu o zastiti potrosaca, citiracu:

 

5. Garantni list

Član 21.

Proizvod za koji se izdaje garantni list, u skladu sa zakonom , prodaje se uz obavezno popunjen i overen garantni list.

Garantni list sadrži naziv i sedište davaoca garancije, podatke kojima se identifikuje proizvod, garantni rok, izjavu o garanciji i uslovima garancije uz odgovornost prodavca i proizvođača za ispravnost kupljenog proizvoda u garantnom roku, spisak servisa, naziv i sedište prodavca, datum prodaje, pečat i potpis ovlašćenog prodavca i druge podatke, u skladu sa zakonom.

Davalac garancije je dužan da potrošaču obezbedi servisiranje proizvoda, u skladu sa zakonom ili ugovorom.

Prodavac, odnosno proizvođač, ne može kupca dovoditi u zabludu o postojanju, sadržini i trajanju garancije.

 

 

 

Ovaj "garantni list" koji su oni meni dali nema spiska servisa, a pominje se u tekstu da je potrebno ici u ovlasceni servis.

 

 

 

Direktor nije bio tu, kazem ja da oni njemu to daju da on fino iscita, pa da se on meni javi. Daju oni meni i njegov mobilni. Pozdravimo se prijateljski, slozivsi se pre toga da je zaista nepotrebno da oni placaju ranorazne kazne raznim inspekcijama i posle i meni nadoknadu, kad mozemo da se dogovorimo da mi samo isplate nadoknadu, a dobiju i skuter nazad.  (ja stvarno ne znam sta bih radila sa tim skuterom)

 

 

Nakon oko sat vremena zvoni meni mobilni, javlja se direktor Autostila.

 

Trazi da mu ponovim sta je sve problem, nije meni tesko, opricam ja sve ponovo, na sta on prokomentarise kako to i nisu neki tehnicki problemi  :o

Pocne on tu pricu kako su oni te skutere prodavali ispod cene, koja je inace bila 300 evra vise nabavna i eto, kako su oni na gubitku bili zbog tog skutera (to nije moj problem, al' ajd', saslusam ja to sve), pa kako su oni sa firmom Cybercar u nekoj kompenzaciji pristali da prodaju te skutere (opet nije moja stvar, nema veze) i kako uopste nije njemu problem da sve to isprica na sudu.

 

Objasnim ja da ni meni nije problem da objasnim na sudu kakve sam ja sve tehnicke probleme imala sa skuterom i kako ne postoji ovlasceni servis za PEDA skutere, a duzni su da ga imaju, i sta je sve trebalo da dobijem od dokumentacije, po Zakonu o zastiti potrosaca, a nisam dobila.

Napomenem da ja nemam nista protiv njih licno, nego su oni instanca kojoj ja treba da se obracam, jer su oni prodavci, i da je njima ionako lako za te kazne koje ce im biti naplacene, jer ce oni to naplatiti od uvoznika.

 

Palo je i objasnjavanje da sigurno moze da se servisira PEDA skuter u servisima koji su ovlasceni iako nije kupljen u onim firmama u kojima su mi rekli da mora da bude kupljen da bi se u ta 2 servisa servisiralo; na sta kaze on meni da to nije sigurno tacno, i da bi to bilo isto kao kad bi on kupio BMW i onda u servisu za BMW odbije da mu urade servis jer nije kupio od jednog nego od drugog prodavca. Ovo nisam htela ni da komentarisem, rekla sam da ima telefone, pa neka ih sam pozove pa se raspita za njihovu politiku.

 

Dogovorimo se mi na kraju poduzeg razgovora da se mi vidimo u utorak i da se mi dogovorimo o tome sta cemo dalje, ali mi jasno naglasi da to da ja vratim skuter a oni meni pare ne dolazi u obzir, nego da mozemo da se dogovorimo da oni npr. prodaju skuter trecem licu a meni da isplate pare (moze, ako ce meni isplatiti odmah, posle mogu da prodaju kome hoce) i da se nadjemo on (prodavac), direktor firme Cybercar (uvoznik) i ja.

 

 

Kazem ja - nema problema.

 

Smesno mi malo sto vodi uvoznika kao pojacanje, jer ja sa uvoznikom nemam apsolutno nista, ali kapiram da misle da su valjda njih dvojica ubedljiviji u tandemu nego ja, jedno krhko i nezno zensko bice.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

I daj sve ovo u jos jedan primerak trszisnoj inspekciji, cisto da ih ubrzas na vremenu, pa da sto pre dodje do zamene lante za pare po sistemu solarnog placanja  ;)

 

Postovala sam opsirnije u medjuvremenu, pa cemo sacekati i taj utorak, da vidimo sta ce da bidne.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Snimi ceo razgovor sa njima, nadji neki mobilni koji ima diktafon u sebi ili nadji pravi diktafon. Ocekujem da ce biti jako beobrazni. Ja ne verujem u nas zakon o zastiti potrosaca i zanima me sta ces uraditi, da sam ja u toj istoj situaciji otisao bih kod kize u tehnodeltu, ako nista drugo to je dobar servis koji radi po knjigama (ali je nenormalna guzva, zakazuju za mesec dana u napred) i prodao skuter u oglasima.... Tvoj metod je pravilniji i svaka cast na zivcima, saxiju je uspelo da vrati kymcoa, nadam se da ce i tebi, ali mislim da je ovo do sada bilo zezanje, zastiti se na sve moguce nacine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

BTW, ne smes nikoga da snimas ako ti on pre toga ne da dozvolu. Imas pravo da snimas ulaz na privatni posed, poslovni prostor itd. pa ako se tu desi nesto sto ti mozes da iskoristis na sudu to je u redu, ali da ti nekog bez njegovog znanja snimas na trecem mestu -> odma mozes da obrises snimak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

po pravilu sluzbe ako je sve onako kako si napisala ,onda ovde nema previse price: oni mogu da pokusaju da ti ponude nesto alternativno ako ti na to pristanes, u suprotnom ako je tvoj stav vracam ovaj skuter i trazim pare nazad tu je prica 70% zavrsena.

 

tj. oni kazu mi nepristajemo, ti se lepo zahvalis i obratis trzisnoj inspekciji koja je po sluzbenoj duznosti duzna da izadje u inspekcijski nadzor i utvrdi sve cinjenice vezane za tvoj prigovor i pismenim putem ti odgovori o tome sta je utvrdjeno.

 

zatim u zavisnosti od toga sta je utvrdjeno nalazu Uvozniku koji je jedini odgovoran da postupi po resenju i naravno naplate mu neku astronomsku kaznu koju ne bi ni microsoft mogao da plati. Uglavnom jedini nacin da izgubis spor u ovoj prici je ako je firma koja je Uvoznik zatvorena jer u tom slucaju nema inspekcija koga da juri :)

sto je cest slucaj sa uvoznicima kineskih skutera , 2 god prodaju robu u iznajmljenim lokalima ,uzmu ekstra zaradu, zatvore firmu i otvore novu na novoj lokaciji pod drugim imenom i tako u krug.....

 

u svakom slucaju ako nista jeftino si platila skolu za ubuduce tj naucila kako da izbegnes da te prevare slicni tipusi

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja