Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 22 sati, drmilan_ je napisao:

Al bi kod mene isao u oglase, kakve ti zivce imas covece

Nema on živce, nego voli. 

Pre 10 sati, Novola je napisao:

Jeste, nekad kod hitne, nekad na glavnom ulazu. Ne može da se ne primeti :)

Video sam ti motor vise puta. Neka muka me terala na tu stranu prošle godine. Cak sam te jednom video kad si se parkirao kod hitne, mislim se ja kako lepo radi... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
44 minutes ago, stari roker said:

mislim se ja kako lepo radi...

Lepo ona zvuči, nema šta.. kad hoće! Lisica je to, al ko se zadnji smeje..

 

Inače tu ispred se parkira još jedan kolega sa foruma @magico pa se često mogu videti jedna pored druge, njegova crna moja bela, ko eurokremić.

 

Ovo je slika njegove Tenere, na kojoj sam video fantastične štitnike za prednje vile, od mekane gume, a široke i masivne, morao sam da ih nađem! ProGrip firma.

IMG_20210724_124720.jpg.75511fa46b663bdaad4c727c2387d24f.thumb.jpg.f936189262b45c9552aa315a10a762d3.jpg

 

Žao mi je što nisam stigao danas nastaviti sa dešavanjima i pisanjem, ali sam ceo dan bio u garaži, radeći na svemu i svačemu, vezano za motor naravno. Sutra verovatno stižem, ako deca dozvole :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

*UNUČE I ZOKI*

 

Motor stoji, ne vozi se. Karburatore da rešim ne umem, ali ima tu još podosta što bi moglo da se reši bez mnogo mozganja. U prethodnom pisanju je bilo reči o nedostacima koji su se pokazali, pa sam krenuo jedno po jedno da rešavam.

 

-Bez mnogo dvoumljenja, za vizir kontaktiram Ivana iz Beograda, kao već sigurno dobro rešenje za sve vrste problema oko vizira. Dopisivanje na viberu, ponuđenih nekoliko modela za S.Teneru, biram, uz njegov savet, povišen vizir sa još onim dodatkom gore, za dodatnu mogućnost povećanja, i sa prorezom jer, 195cm visine, nije malo. Ispostavilo se kao sjajno rešenje jer sam u povratku iz Bg na autoputu vozio, testiranja radi, sa otvorenim vizirom kacige na 110kmh bez velikih smetnji! Sa zatvorenom kacigom nikakve probleme nemam, kao da sedim u fotelji. 60e me koštalo sve sa delovima i ugradnjom, odlična kupovina!

 

20211018_124332.thumb.jpg.1450c26651d46d1306c5cae8644739c4.jpg20211018_124329.thumb.jpg.6d058748af530abba559ffd0239a7d0f.jpg

 

-Što se farova tiče... malo komplikovanija situacija. Prvo, kao što to obično biva, gledamo najjeftinije rešenje a očekujemo neki boljitak.. i kako obično bude, nekog posebnog boljitka i nema. Čitajući recenzije po netu, razbacivanje raznim procentima povećanja (150% jače! 200% jače!) kupujem halogenke 55w H4/H1 OSRAM LASER Nightbreakers, navodno 130% jači snop, očekivajući da će to biti sasvim dovoljno. U realnosti povećanje jedva primetno, rekao bih možda 10% jače svetlo. Bačene pare.

Sledeći pokušaj, i naravno kritike mog električara Neše, " Zašto ne staviš LED sijalice i završiš sa tim?!" Pa zašto da ne. Kupujem LED sijalice, koje naravno niko ne prodaje u komadu već u parovima, uzimam jedan H4 par i jedan H1 par.. dupli trošak, ali bogami, i duplo bolje svetlo! Oduševljen! Šta je bolje, pošto su led sijalice manji potrošači, problemi sa potrošnjom struje i radom sirene dok su svetla upaljena je rešen!

Sve radi kako treba, sve sija lepo, jeste da zaslepljujem pola Srema kad upalim duga svetla (a i kratka bogami) ali meni kao ok? Ne slažem se baš sa tom politikom, ne palim ni duga ako baš ne moram, a sad tu da smetam ko god mi ide u susret? Neće to moći tako...  trenutno su ugrađena ta led svetla, ali tehnički ne prolazi 100%. Tražimo drugo rešenje!

 

20210818_134023.thumb.jpg.11aa3ab60c36c04cfcfc2b01ecbbdb1e.jpg20210818_134036.thumb.jpg.f64422ae3eee2dc083bf28410d7addf6.jpg

20210818_212419.thumb.jpg.1370ca97c46e82fe18df19060157a004.jpg

 

-Jedno od rešenja koje deluje da će biti i konačno, Darkojak, Poljak čovek, koji prodaje modifikovane farove na principu ogledala, naplaćuje 60e oba fara, uz troškove dostave..oko 25e.. Dva H4 svetla, homologovana za EU tržište, mnoštvo iskustava sa pomenutim farovima na stranim forumima, bez nekih problema, ljudi su prezadovoljni njima. Za sad nema neke prepreke (osim finansija, jel) pa ćemo videti kad se stvore uslovi da ih poručim, pa ćemo imati iskustvo iz prve ruke.

Screenshot_20211226-222036_Google.thumb.jpg.0b6363a590266f53fe339b2bc1743f87.jpg

 

-Klizač lanca poručen sa kedo.de sajta, stigao zajedno sa ProGrip harmonikama za viljuške. Čekaju uredno da se montiraju.

 

689417.thumb.jpg.16b96e092fb2633f7695bf4c92c6132b.jpgs-l640.jpg.3f976f1561150317b8ed51c11f09979d.jpg

 

 

I tako stoji taj motor meni, sa tim delovima poručenim, gledam šta da radim... Gledam one plastike koje sam pripremio za farbanje, gomila delova koja čekaju ugradnju.. I dalje ona rupa od udarca na rezervoaru... Burazer na sreću upada sa nekim paricama za novu godinu, da se počaste i deca i žena, a meni u glavi momentalno sine da komplet ofarbam motor! Da se ispegla rezervoar, da se preprave sve plastike, da se kupe komplet šarafi za plastike... sve po redu! Imam i pravog čoveka za to! Pre par dana nam je auto nešto čuknut kad smo se vozili do BG, pa je momak iz SM uzeo to da reši.... i ne da ga je rešio nego smo bili ODUŠEVLJENI. Zovem ga, pitam jel farba motore, a on mi samo dao link ka njegovoj Fbook stranici.. Dominator, skuteri, gomila automobila, kombija, kamiona... pa ovaj samo kuće što ne farba! Dogovaramo se sve, sedam ja onako na onaj moj polu-uštelovani motor, pali, malo trza al ide, ajde, tih kilometar i po će izdržati. I izdržao! (srećom).

 

Autolakirer Kameleon 022 Sremska Mitrovica na fbooku. Zoran Somborski. Za one koje zanima. Ima moju punu preporuku.

 

Pravimo planove koja boja, kako, koja nijansa... Da mi je neko rekao da ću promeniti već 10 planova koje sam zamislio ne bi mu verovao... "A možda crna?  Bela? Uuu lepa je i siva.. može i u plavu!" i tako u nedogled... Taman se zadržim na jednom, mislim to je to, kad vidim negde nešto što mi se dopadne pa opet Jovo nanovo... Kaže on ajde polako, dok dođemo do boje još ćeš se sto puta predomisliti... i u pravu je čovek. Teško je to.

 

Znači, motor je trenutno kod Zokija, rastavljen maltene do samog rama. Plastike na popravkama i krpljenju, rezervoar na peglanju. A, pošto je očigledno da postoji problem sa karburatorima koji ne mogu da rešim, ni u saradnji sa forumom, niti majstorima, kao što sam prethodno napisao, karburatori se skidaju i šalju za Veliku Planu, kod Unučeta.. Ako se tamo ne regulišu, zavrljačiću ih u Savu. 

 

20220109_165321.thumb.jpg.92734d14c17176f39967bb9ca5bb4620.jpg

 

 

U nastavku pišem šta se dešava sa farbanjem, a uporedo šta se dešava sa karburatorima i koji su problemi otkriveni (a ima ih podosta..)

 

 

 

Nastavak sledi...

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Au brate ..pratim temu od prvog posta i stvarno sam mislio da je bilo u pitanju malo ulaganja i truda,ali vidim da si se baš pošteno namučio, a i otvorio .

Nadam se da će sve biti u redu i da ćemo se voziti ovog leta:takoje:. Možda nagovorim i  @dekija  da se provozamo kada se prolepša vreme i da vidimo kako je ispalo na kraju.

Promenio član Nebojša S
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ti si prika na pet do dvanaest od totalne restauracije.
Bilo bi povoljno ofarbati i ramu te ostale crne dijelove motora, ostatak nanovo pocinčati i etoga ka nov.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Tebao si angažovati nekoga kao @el classico kao nekoga ko zna šta je Super tenera da ti nađe neku dobru u CH i da je dovezeš kući kao donora za dijelove. Brže i jeftinije bi došao do kompletnog i pouzdanog motora.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nešto će se ofarbati, nešto ne. Ipak većina ne. Ne vredi farbati tako na pola, a to podrazumeva skidanje mašine, instalacija... velika zajebancija.

 

I skupo zadovoljstvo.

 

Ja moram da naglasim da nemam neograničen budžet i da sve ovo rešavamo u hodu, malo dodaj malo oduzmi, poklon ovde, pozajmica tamo... voleo bi ja da je moglo sve odmah da se rastavi pa natenane sklapanje... Glavni MVP u celoj priči je definitivno moja žena Ana, koja je sve ovo stojički aminovala i progutala nekako, uz dvoje male dece i nedovršenu kuću. Oženjeni će razumeti zašto to govorim...

 

Ćuti, da sam znao da će dotle to sve da ode...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, Guliver said:

Tebao si angažovati nekoga kao @el classico kao nekoga ko zna šta je Super tenera da ti nađe neku dobru u CH i da je dovezeš kući kao donora za dijelove. Brže i jeftinije bi došao do kompletnog i pouzdanog motora.

Pa nisam baš ovo sve imao u planu od starta.. ja sam mislio srediću karbutatore za 50e i to je to :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Nekada sam imao ST 750 i posle Bokilicevog sredjivanja karburatora i servisa radila je perfektno sve dok je bila kod mene. Veliki pozdrav za Bokilica ( koji je vidim smrsao par desetina kila od tada :-) ) a tebi zelim da napokon uzivas u motoru i voznjama. Posle ST sam kupio stroma. Tek onda sam ukapirao koliko ST dobro upija neravnine i koliko je to dobar i udoban motor za put uz sve njegove nedostatke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, bopk said:

a tebi zelim da napokon uzivas u motoru i voznjama

Hvala lepo! Uživam ja i da je sređujem, i to ima svoju draž.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
On 11.1.2022. at 15:56, Novola je napisao:

*UNUČE I ZOKI*

 

-Bez mnogo dvoumljenja, za vizir kontaktiram Ivana iz Beograda, kao već sigurno dobro rešenje za sve vrste problema oko vizira. Dopisivanje na viberu, ponuđenih nekoliko modela za S.Teneru, biram, uz njegov savet, povišen vizir sa još onim dodatkom gore, za dodatnu mogućnost povećanja, i sa prorezom jer

Vec danima pokusavam da dobijem Ivana, poziv se prekida odmah, na poruku ne odgovara..

Da li radi negde pa se ne javlja?

Kada je najbolje da se pozove?

Da li je ovaj broj 0642847847 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

+381642847847 Ivan Viziri. Preselio se na Karaburmu, Zenička 19d.

 

To je taj kontakt, probaj na viber da se javiš pa da ti on odgovori kad stigne, tako sam ja uradio. Strpljenja samo, Ivan je... specifičan :)

Promenio član Novola
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Dva najbolja video klipa na kojima je apsolutno sve jasno objasnjeno kako funkcionisu karburatori na 2 i 4-taktnim motorima









Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Moja najveca misterija je bila stelovanje pilot srafova misleci da bi trebalo po fabrickim specifikacijama. Svi djijelovi na karbu se trose, siberi, kuciste, mozda i leptirovi malo i samim tim ulazi malo vise vazduha te je potrebno dodati i malo vise goriva na pilot srafov8ma kako bi bio energicniji do 3k obrtaja. Mislim da sam to konacno rijesio ali cekam bolje vrijeme da provozam. Ono malo sto sam probao ide kao mecava

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

*PRIPREMA ZA FARBANJE*

 

Kompleksan posao. Puno stvari treba da se uradi odjednom da bi se u neko pristojno vreme završilo sa radovima, mada sigurno računamo na bar mesec i po radova, samo na farbanju. Sedamo i pravimo plan, šta nam je činiti, šta se farba, šta ne, gde se krpi, gde se kupuje novo, gde ne diramo ništa. Naravno, čim kreneš da čačkaš, nađeš još usput 3x problema koliko si planirao...

 

-Krpi se, brate, sve živo! Nema plastike na kojoj nema bar 3 nezavisna vara, da je neko pre krpio ili tek treba da se krpi, loše plastike mnogo! Neka vas teši da, kakve god da su vam plastike, verovatno su bolje od mojih. Uzimamo komad po komad plastike, pregledamo detaljno, obeležavamo markerom šta se radi, i polako pakujemo za popravku.

 

Majstor Zoki:

 

20211221_130943.thumb.jpg.d30398a5be52335aa93d1b34140e7ea1.jpg

 

-Nakon detaljnog pregleda, plastike se šalju kod Gospodina Nađa, plastičara iz SM, poznat kao veoma detaljan i pedantan majstor, ali notorno zajeban za saradnju.

Da vam predočim na koji način zajeban, razgovor teče ovako:

"Eto valjalo bi te plastike uraditi, bla bla bla, kad možete da počnete? "Nemam pojma, ostavi ti to..."

"Ok, vidim zauzeti ste, ima posla, koliko će me otprilike koštati sve to?  "Nemam pojma, videću kad krenem.."

"Kada bi otprilike bilo gotovo? "*tup pogled* Ne znam."

Da ne poznajem čoveka, momentalno bih se okrenuo i otišao, da ne kidam svoje živce bez veze, ali Gosn Nađ je poznavao mog pokojnog oca i strica, koji su ga pominjali i hvalili, Zoki farbar je isto rekao da je najbolje da on radi, otprilike, važi za jednog od najboljih plastičara u SM. I naravno, opravdao je svoj renome do maksimuma.

 

Neke od plastika kada su vraćene sa popravke, sve što je belom plastikom rađeno, to je njegov rad:

 

20220111_222251.thumb.jpg.204b6d8080e78ac6d2b298c32c0d0685.jpg20220108_113201.thumb.jpg.1ced42bd57f08a81953559c3a03937ee.jpg20220108_113124.thumb.jpg.20ac07eb4b0930bfbe3883a59ac24169.jpg20220108_113115.thumb.jpg.a44b6c661ca2455d6193e25fce541fcb.jpg20220108_113110.thumb.jpg.610823d73286109ea4728278bb15e734.jpg

 

Ostalo je još dve velike prednje bočne plastike kod njega, kao i plastika oko kilometar sata, jer su bile u najgorem stanju. Ali iskrpio je što je bilo da se iskrpi, nadogradio delove gde je falilo, ojačao gde je bilo slabo, čak i neke delove gde nismo mi primetili, on je uzeo i odradio. Svaka čast! (Još čekam da čujem koliko će me koštati zadovoljstvo.. :) )

 

-Sledeći krupan, ako ne i najkrupniji poduhvat bilo je ispravljanje udubljenja na rezervoaru! Nezgodan udar, na samom oštećenju se nalaze nosači za bočne plastike pa se cele plastike krive u stranu zbog toga i lome. Bez te popravke nije bilo smisla raditi ništa drugo, pa je Zoki to shvatio najozbiljnije. Izvlačenjem udubljenja uz zagrevanje, uspeva da posle višednevne zajebancije dobije željeni oblik i ugao potreban da se na njega nakače bočne plastike u kao što je to fabrika zamislila. Najteži deo posla ubedljivo!

 

20211229_210211.thumb.jpg.d7d5c20b2a5cc86ddba4370dbe64ab26.jpg20220102_190705.thumb.jpg.3736b590354361beee38c0a562b9a9bb.jpg20220108_112331.thumb.jpg.7c9c924f90d4c7da86e18e9423989fa4.jpg

 

Slike ne mogu baš da dočaraju sve detalje, ali verujte mi na reč, fantastično urađeno. Na prvoj slici nije još bilo izvučeno kkao treba, još se vidi malo udubljenje, ali sada je to sve sjajno ispeglano, da se ne razlikuje od druge strane uopšte. I kad sam kod rezervoara, da samo napomenem jedan simpatičan detalj.. Zoki je, prilikom skidanja prethodnih slojeva boje, našao čak njih OSAM! Na k..cu te nosam a? :)  Sirotica je toliko puta krpljena da ne zna više ni kako izgleda... nema više tih muka, ogoljena do samog metala!

 

-Aluminijumski rukohvat za suvozača je odnešen kod majstora koji se bavi varenjem aluminijuma isključivo, nedostajala je jedna pločica sa rupom kroz koju se kači plastika ispod samog repa, pa je to napravljeno, ispravljeni još neki nedostaci, vareno, ojačano, zatvorene sve rupe koje je neko bušio, verovatno pokušavajući da zakači nosač kofera direktno za rukohvat. Velika greška.

 

Pre pripreme izgleda ovako:

20220102-190837.jpg

20220102-190827.jpg

 

-Sledeći nezgodan korak je bilo uklapanje nove, kupljene desne plastike, nove plastike oko km sata, rezervoara i desne plastike sa kilometar satom. Da lepo stoji na sredini, da ne šeta mnogo, i tu je bogami bilo podosta peripetija, posezali smo čak i za originalnim delovima na netu, da vidimo gde šta ide, i ispostavi se da mi nedostaju neke podloške ispod KM sata, kao distanceri neki, koje smo ubacili, pa onda nivelisali, na jednu stranu više, na drugu manje, na sredinu isto.. ludnica, balansiranje! Da bi na kraju dobili zadovoljavajući položaj! isplatilo se! Iskoristio sam priliku da, nakon što smo skinuli sve, da očistim i ispoliram km sat, da ne bude sve lepo i novo, a on jadan pretrpeo 30 godina maltretiranja.. malo smo ga ulepšali!

 

20220102-204238.jpg

 

20220102-210846.jpg

 

20220103-004028.jpg

 

-U međuvremenu, Zoki počinje polako pripreme na drugim delovima plastika, šmirglanje i gitovanje...

 

 
 

 

Polako skidamo ostale delove motora, skidaju se prednje viljuške, zadnja viljuška, i sve usput što to povlači za sobom! Sve samo nije limarski posao, kočiona klešta, komplet suspenzija... 

 

20220109-154441.jpg20220109-154504.jpg
20220109-165205.jpg 20220109-165245.jpg 

 

20220109-165213.jpg

20220109-165336.jpg 
20220109-165826.jpg

 

Kad smo već kod suspenzije odnosno vešanja, pošto se UŽASNO čuje ono iritirajuće škripanje dok motor radi gore-dole, Zoki se ponudio da skinemo i to sve, da rastavimo i nađemo problem. Pošto je i sam bajker, vozio je Dominatora, sad Transalpa 650, upoznat je sa tim zajebancijama. Skidamo komplet vešanje, vadimo one osovine, i naravno jedna kompletno rđava, pojedena, ima toliki usek u sebi da je pitanje koliko bi dugo i trajala ovako. Gosn Matija strugar pravi novu, uvek je tu kad zatreba, zgodno je imati strugara bukvalno 4 kuće od tebe :) 

 

stara osovina:

20220109_165241.thumb.jpg.ee71d6a9b17bc4fa0362b04a07524c60.jpg

 

A novu, izgleda nisam ni uslikao..eto.. dešava se. Dužan sam vam sliku. Nadamo se da će nakon sastavljanja i pravilnog podmazivanja, problem škripanja biti otklonjen. Nije baš lako doći do njega, a ranije smo već pokušavali podmazati samo preko mazalica, bez rezultata. 

Sve skinute delove, točkove, osovine, ceo sklop vešanja, zatezače lanca sam doneo kod sebe na jedno temeljno čišćenje. Evo danas baš provedoh nekih 4 sata u garaži na -3c, Akra, odmašćivači, četke, žice, purol pasta, trista krpa, nove matice, platne, celodnevna zanimacija! Hladno, nezgodno, ali osmeh je tu, radi se punom parom :) 

 

20220110-144638.jpg

 

20220110-144649.jpg

 

20220110-144651.jpg

 

20220110-144701.jpg

 

Posebnu sam posvetio pažnju točkovima, da ih malo ulepšam, jer su žbice bile očajno ružne, zaržale, zapekle, odavno izgubile sjaj... Jedan od najtežijih zahvata koji sam sam radio na motoru... Prsti izudarani, koža iskidana, ali smo valjda postigli nešto... Pošto su žbice osetljive ne sme se pregrubim materijalima čistiti, jer će tek onda početi da rđaju brzo... Purol pasta, i vunena čarapa, i trljaj... Oči mi ispale.

 

Ali nešto smo postigli! Ovako je bilo..

20220112-131143.jpg20220112-131150.jpg

 

A ovako je sad:

 

20220112-143145.jpg 20220112-145931.jpg
20220112-145936.jpg20220112-145946.jpg

 

Toliko za sada... dug dan, puno posla, sutra treba raditi i zadnji točak, i amortizer.. to mi je ostalo još, moram malo požuriti sa tim točkovima jer sam...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ...KUPIO I NOVE GUMEEEEE WHOOO HOOOOOO!!!

 

20220112_092633.thumb.jpg.64a2b41ef197d47e7c2738dff217b546.jpg

 

Kredit na godinu dana, jebavanje sa ratama, al mora se negde i potrošiti novac :) O bože u grob ću sam sebe oterati...

 

U nastavku, karburatori!

 

Pozdrav!

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

meni je za transalpa kad sam radio skoro sve plastike, covek u subotici jedan od slobodno mogu reci najboljih u srbiji, uradio nepostojece izlomljene delove plastika, ja sam osmirglao sve, farbar ugitovao i ofarbao. Ispalo TOP. 

 

Zadovoljstvo krpljenja me kostalo 140e, eto da znas otprilike. Farbanje i priprema nekih 150

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
12 minutes ago, sasha. said:

@Novola jel epoksi izdrzao ispravljanje rezervoara?

Ej pa nije se žalio Zoki! Objasnio sam mu ja da je iznutra zaštićeno ovo ono, al on na sve to samo reče, ne brini, pa radim i ja zaštitu epoxijem, svakako ćemo to uraditi na kraju. Tako da ono, eto. Nema brige. Hvala na pitanju! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Svaka ti čast na strpljenju i posvećenosti! :takoje:

Temeljne restauracije starih motocikala nikada nisu bile isplativ posao osim ako ne plaćaš majstore tj. radiš sve sam. U tvom slučaju imaćeš pouzdan motocikl na duže staze i veliko zadovoljstvo kada ga poteraš nekim putem ili pogledaš parkiranog u dvorištu. Gledaš i diviš se...

Upoznao si i odličnu ekipu koja se pojavljuje u ovoj temi a to je neprocenjivo! 

Drago mi je što znam neke od njih, najbolja ste družina definitivno!  

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, bajker71 said:

Svaka ti čast na strpljenju i posvećenosti! :takoje:

Hvala druže, kad pogledaš u rečniku pod "Neisplativ" stoji slika mene i moje Tenere raspale :) 

 

Vozaćemo se mi još, samo tako! Vidimo se na proleće!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
37 minutes ago, drmilan_ said:

Zadovoljstvo krpljenja me kostalo 140e

Ja koliko skontah majstora, neće biti preko 50 evra... Nemoj baš 140 majku mu :( javljam jbg čim budem znao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 3 minuta, Novola je napisao:

Ja koliko skontah majstora, neće biti preko 50 evra... Nemoj baš 140 majku mu :( javljam jbg čim budem znao

Nadji u mojoj temi o sređivanju gpz-a. Ja sam radio gornji deo oklopa kod istog majstora u SM. Platio sam 2000 dindzi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 minutes ago, stari roker said:

Nadji u mojoj temi o sređivanju gpz-a. Ja sam radio gornji deo oklopa kod istog majstora u SM. Platio sam 2000 dindzi. 

Onu gornju plastiku crnu ti Nađ radio? Extra! Pročitao sam ja tvoju temu u dahu, nego nastavak čekam! Ne dangubi! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja