Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vezano za karbove....

Ne mogu verovati šta je sve nadjeno kao neispravno, kao sto ne mogu verovati da ce najver. biti vraćeni stari jer su boljem stanju od kupljenih. Postavljam pitanje sebi zasto su montirani drugi ako je losije stanje (nemoguće da nije primećeno), zašto isti nisu vraćeni prodavcu?

 

Ovde će najviše igrati ulogu stanje tela karburatora, od toga zavisi dal će raditi kako treba da rade ili će i dalje imati muku.

 

Sto se felni tice....

Ove odradi kako si već rekao ali imaj na umu da uzmeš još jedan set felni koje su 100% ispravne, zdrave, prave prvom prilikom kad se steknu uslovi.

Felge sredjene, ubacis nove ležajeve napred-nazad i ostaviš ih do prve zamene guma.

Kad dodje vreme za gume, nabaciš na nove felge, izmontas i završiš sa time, ne razmišljaš vise.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@Novola
sad bas gledam njihov sajt, izgleda da su prestali da prodaju ili ne znam da nadjem, ne pronalazim nikakve kitove, ni njihove ni mikuni...
pojedinacno i dalje imaju neke mikuni delove

Promenio član sasha.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
7 minutes ago, Satelis said:

Postavljam pitanje sebi zasto su montirani drugi ako je losije stanje (nemoguće da nije primećeno), zašto isti nisu vraćeni prodavcu?

Sasvim logična pitanja!

Do pre par dana od kad ih je Unuče pregledao, mislio sam da su sasvim dobri i da je to MORALO da se zameni, jer je telo "propalo" zbog te boje i da sa njima ne može da se ušteluje, a da su ti kupljeni zadovoljili sve što je bilo potrebno i da je pitanje tela karba rešeno.

A ne mogu ih vratiti, jer prosto, ja sam čoveka pozvao i rekao da nam treba telo karburatora, on je skinuo sa ispravne, havarisane tenere i poslao mi ono što smo tražili. Tu se njegova umešanost završava. On nije dao garanciju da je sve 100% ispravno, već samo da su radili i da su bili ispravni.

 

Bacio 8000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbg drug, ne ide posao tako, kiks onog ko je radio koštao te bačenih para.

Nema logičnosti staviti drugi deo koji je goreg stanja od skinutog :neznam:

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
9 minutes ago, Satelis said:

Jbg drug, ne ide posao tako, kiks onog ko je radio koštao te bačenih para.

Nema logičnosti staviti drugi deo koji je goreg stanja od skinutog :neznam:

 

 

Svaka ti je na mestu, i sve mi je jasno. mogu ja da upirem sad prstom ko je i šta je, ali mislim da je do sad svima jasno. Pare otišle pa otišle.

I ovo za felne si 100% u pravu, prilikom sledeće zamene guma idu glanc nove felne, ali o tom potom. Da ove gume prvo potrošim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nećemo upirati prstom, prošao brzi voz al me ljute takve stvari zaista.

I Unuče ce imati muku, nemoj misliti da neće jer rekoh od čega se kreće.... nadamo se najboljem ishodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Unuce covjek ima hrpu rezernih dizni i dijelova, a vidi se da ima i znanje sta i zasto tako. Pokupio sam par nekih fora od njega sa tih snimaka i motor mi nikad bolje nije isao. Ako opet bude problem pakujem se i pravac kod njega. Vjerujem da ce Novoli trebati jos sinhronizacija i jos malo finog podesavanja ali cemo se provozati do tamo nadam se

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
16 minutes ago, Bigor said:

Vjerujem da ce Novoli trebati jos sinhronizacija i jos malo finog podesavanja ali cemo se provozati do tamo nadam se

Nego šta nego ćemo se provozati. Čim bude gotovo, temperatura me ne interesuje, kupio si grejače ručica i pantalone, sad da ih iskoristiš :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Been there, done that...sve sto je prosao Novola - i ja sam takodje! Imao sam i zelju da napisem nesto o tome ali pretece me kolega. Bitno je da ce se sve resiti kako treba. U finalu tenera me je mnogo kostala, mnogo preko planiranog ali je to motor koji mi je do sada najbolje "legao" i nije mi krivo. Vidimo se na drumu!

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 hours ago, m.milivojevic said:

@Novola svaka čast za akciju!

 

3 hours ago, Marko81 said:

Vidimo se na drumu!

 

2 hours ago, Disko Nindža said:

Kolega @Novola svaka čast na čeličnim živcima, nemože svako da istrpi onakvu golgotu 

Drugari hvala lepo na rečima podrške, jedva čekam da se upoznamo na moto skupovima, putu, kafani... da prozborimo koju i razmenimo iskustva :takoje:

Ništa novo nemam da dodam vezano za motor, do ponedeljka je na standby.

Stigao mi novi nosač za GoPro kameru, i dve kartice od 128gb za snimanje. Biće snimaka sa vožnji :)

 

20220113_233752.thumb.jpg.e9678c822915caa0934f41654ade93d2.jpg

 

Pozdravljam vas sve i laku noć :zdravo:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nisam uspeo da dočekam ponedeljak!

 

19h, čuo se sa majstorom, kaže on navrati da popijemo kafu! Nedelja veče, mislim otkud čovek sad radi, al ajd, ne odbijam ni za živu glavu.

Poneo ja i onu felnu ako ima lufta da malo to još doteramo i prefarbamo, i malo da proćaskamo, vidimo šta je dalje u planu.

 

Plastike ispod sedišta i one pod repom praktično spremne za farbanje, druga ruka gita sređena, malo da se "vodeniše" što kaže Zoki i spremno je za farbanje:

20220116-190302.jpg

 

Rezervoar takođe sređen, ali on čeka još jednu ruku gita i finalnu obradu, ali za sada deluje impresivno. Desna strana rezervoara je ono mesto gde je ispravljano, ne vidi se ništa, odlično je.

 

20220116-190342.jpg

 

20220116-190354.jpg

 

Aluminijumski delovi uskoro idu na pripremu, rukohvat suvozača, donja zaštita motora, zadnja viljuška, prednje viljuške idu u istu nijansu metalik sive, dok će štitnik lanca, repna plastika koja nosi tablicu i plastika oko km sata u bumper crnu, sa teksturom. Uskoro slike.

 

Što se felne tiče, detaljno očišćena četkom, šmirglom, nema ni trunke nekih znakova oštećenja, deluje kao potpuno nova felna. Premazana epoxy farbom, sličnom kao ona za zaštitu rezervoara iznutra.

 

20220116-200146.jpg

 

20220116-200155.jpg

 

Još zaštitna traka sa unutrašnje strane i može na montiranje. U Sm ima firma koja drži uglavnom enduro program, trebalo bi da oni imaju to na stanju, sutra bacam pogled.

 

I tako, nešto malo smo i danas uradili, sad kreću prednja plastika fara i velike bočne plastike na obradu, alu delovi itd itd, da se ne ponavljam.

 

Edit:

Zaboravih da dodam, pozdravlja vas majstor Zoki!

20220116-185307.jpg

 

Nastavak sledi...

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 11 sati, jorga83 je napisao:

Trebalo bi da ce posao uraditi i duct tape sa unutrasnje strane felne, znam da je ljudi koriste u te svrhe.. 

Imaju u Woby house gumenu traku koja nije samolepljiva, pa bi morala da se nečim spoji, širina je 25mm a deblja je od izolir ili duct trake pa mi se čini da bi mogla da posluži. Slika 1

U prodavnicama elektro materijala mogu da se nadju samovulkazinirajuće trake istih dimenzija koje se koriste za hidro izolaciju elektro instalacija koja je samolepljiva Slika 2 

20220117_094424.jpg

ONVSZ25_3_watermark_portal_800x800.png

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Upravo sada, Arso je napisao:

Imaju u Woby house gumenu traku koja nije samolepljiva, pa bi morala da se nečim spoji, širina je 25mm a deblja je od izolir ili duct trake pa mi se čini da bi mogla da posluži. Slika 1U prodavnicama elektro materijala mogu da se nadju samovulkazinirajuće trake istih dimenzija koje se koriste za hidro izolaciju elektro instalacija koja je samolepljiva Slika 2 

20220117_094424.jpg

ONVSZ25_3_watermark_portal_800x800.png

Samovulkanizirajuća traka, crna, 10m×25mm - Tracon Electric

samovulkanizirajuća traka - KupujemProdajem

Wurth Samovulkanizirajuća traka 19mm x 10m - Tektion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Treba mi oko 3cm širine traka, može se naći svašta. Imam takvih traka kući već, pa ćemo već nešto staviti, ako ne nađem ovo što sam zamislio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ne bih ti savetovao vulkanizirajuću traku pošto će ti se unutrašnja guma zalepiti za nju. Bolja je obična izolirka pa više krugova namotati.

Naravno, najbolje je originalno rešenja za zaštitu unutrašnje gume.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ili to originalno, ali imam i nekih ojačanih traka kući gomilu, one crne debele trake, ne znam samo od kog su materijala, za aluminijumsku znam sigurno al ne bih nju stavljao... Mislim da bi bilo šta od toga realno odradilo posao, ako je u pitanju samo fizička barijera između gume i žbica odnosno drugih neravnina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Upravo to, ako nema trake trenjem gumu vremenom izbuse zbice, zapravo postoji mogucnost.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Opet nauka od banalnost.
Na tom mjestu i zato namjenu ide gumena traka, može se kupiti na puno mijesta za siću.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

U Srbiji ni jedan jedini deo se ne može kupiti bez naručivanja, višemesečnog čekanja i sigurno ne za siću. Zato smo i prisiljeni da krpimo i budžimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja