Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, bajker71 said:

To bi verovatno neko peskiranje bilo najbolje rešenje ali bi možda mogao sam da to sve oguliš onom kružnom mesinganom četkom što se montira na bušilicu. Da nema tih neravnina i ljuspi koje mogu da nažuljaju i probuše unutrašnju gumu. Posle bi to trebalo nečim zaštititi. Voda je ulazila pored ventila... 

Ako je samo do čišćenja i skidanja, ne brigam, mogao bih to rešiti. Ako treba i peskirati, nova ta traka u sredini svakako.. Jel bi to uticalo na žbice? Moralo bi se skidati pa plesti opet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000
pre 11 minuta, Satelis je napisao:

Oem deo je poprilično stradao, pitanje je zašto je došlo do tolike pohabanosti (?), svakako pored te osvine stradala je i druga strana najverovatnije.

Možda je usled havarije došlo do krivljenja pa posle u radu da se tako habala, mozda je sama osvina lošeg kvaliteta.... istina je negde tamo i oko toga se ne treba zamarati previse.

 

Ima nešto sto se zove merni uredjaj za tvrdoću metala, to bi svaki strugar trebao imati u svoj radionici.

Strugar treba da pogleda sklop, pogleda nastalu štetu, premeri tvrdoću i donese konačan sud od čega će napraviti osovinu.

Hocu reci da mora da zna šta radi, može ispasti bolje od oem varijante.

Zasto? Zato sto osovina ima 30 god,A servis nije  radjen nikad,da su lezajevi menjani na vreme nebi doslo do ovoga.A mozda je i presla boga oca pa se potrosila.Isto kao i agregat,uz redovan servis ima svoj vek trajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Verovatno bi moralo a to je sve ulaganje, pa pukne neka žica, ko će to ponovo uraditi da bude kako valja. Palo mi na pamet da tu sredinu i ne diraš a da samo dobro očistiš bočne površine i falc u koji guma upada. 

Promenio član bajker71
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, milanns said:

Zasto? Zato sto osovina ima 30 god,A servis nije  radjen nikad

Što se osovine tiče, bila je komplet zarđala, i po opisu strugara, ta rđa i rđa sa druge strane (na samom amortizeru) se ponašaju kao gruba šmirgla i prosto urezuju u osovinu. Problem je što nije podmazano jedno 20 godina. Donja strana amortizera, koja je napravila taj usek,  je potpuno očuvana. Očistio malo i ko nova.

 

Mislim da će nova osovina, propisno podmazana, savršeno odraditi posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne bih ti preporučivao da skidas žice, sigurno će dosta njih popucati.

Imao isti problem na transalpu. Skini tu gumu sa sredine, mesinganu četku na bušilicu i udri lepo se to sve očisti. Mesta gde su počele da otpadaju ljuspice se lepo očiste do zdravog metala i tu sam nalivao dvokomponentni tečni metal bizonov da popunim rupe. Posle se lepo osmirgla da bude ravno i cela felna ofarba iznutra osnovnom bojom da spreči koroziju. Kad se lepo osuši vratiš gume i to je to. 

Promenio član aca-pn
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nesto slicno sam i ja uradio na plavom Transalpu: sastrugao zicanim krugom ssa mesinganim siljcima (obavezno nosenje cvikera, hoce te iglice da otpadnu!) do zdravog metala. Na jednom mestu se toliko aluminijum raspao da se napravila rupa - morao sam tecni metal da nalivam u neki mali kalup izmedju zbica pa da posle smirglam da bude sve lepo.

Na kraju lakiranje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Oem deo je poprilično stradao, pitanje je zašto je došlo do tolike pohabanosti (?), svakako pored te osvine stradala je i druga strana najverovatnije.
Možda je usled havarije došlo do krivljenja pa posle u radu da se tako habala, mozda je sama osvina lošeg kvaliteta.... istina je negde tamo i oko toga se ne treba zamarati previse.
 
Ima nešto sto se zove merni uredjaj za tvrdoću metala, to bi svaki strugar trebao imati u svoj radionici.
Strugar treba da pogleda sklop, pogleda nastalu štetu, premeri tvrdoću i donese konačan sud od čega će napraviti osovinu.
Hocu reci da mora da zna šta radi, može ispasti bolje od oem varijante.
Napisah vec jednom ali ne poslah. Ta osovinica ima sisicu za podmazivanje na sebi, a sama je konstruisana da mast prolazi kroz nju i izlazi na jednoj rupici na sredini koja hoce da zapekne ako se redovno ne odrzava sto se ocigledno i desilo. Sam motor je u uzasno losem stanju i Novola ga bukvalno vraca u novi zivot,prethodni vlasnici su terali i prodavali, niko se nije udostojio bar malo da ga precacka. I moj je isto godiste, duplo vise po satu presao, a duplo je ocuvaniji od njegog. Sve te dijelove koje pokazuje sam i ja skidao nesto se ocistili ali nije bilo bas tolikih znakova habanja.
Jedino plastike su u losem stanju ali jbo enduro bez oziljaka.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Što se felge tiče:
Vulkanizer je u pravu.

Mrzi me šo ti ja rušim snjegovića, ali tvoju glavu nosi ta felga, zamisli, nedajBože, da se štogod istoj dogodi u vožnji, pogotovu ne kad ste vas obadvoje na motoru.

Traži drugu pod hitno.
U pitanju je je kemijski proces koji razgrađuje strukturu aluminijuma u prah. To nije obična površinska korozija, nego dubinski razararajući proces.
Taj proces ničim nije moguće zaustaviti.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

To bi bilo high End riješenje.
Naći dobru rabljenu koju nije ništa napalo.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja probah naći po netu malo ali bezuspešno... ako neko naleti slučajno, neka pošalje link, molim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
WWW.OLX.BA

Yamaha XTZ 750 Super Tenere DIJELOVI, Gradiška, Dijelovi xtz super tenere


Na ovom oglasu ima, cijena 250KM(oko 130e).
Sto se tice BiH imaju jos 2 oglasa za Tenere u dijelovima, samo je ovaj odgovorio. Ako bude jos pozitivnih odgovora javicu.
Ako se kojim slucajem odlucis na kupovinu preko oglasa u BiH, mogao bih ti pomoci oko preuzimanja.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Super, hvala ti puno! Ima ovde po Srbiji isto par ljudi, zivkaću danas pa ću videti šta ima. Jel taj što je odgovorio nudi ceo prednji točak za 130e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Bigor je napisao:

Napisah vec jednom ali ne poslah. Ta osovinica ima sisicu za podmazivanje na sebi, a sama je konstruisana da mast prolazi kroz nju i izlazi na jednoj rupici na sredini koja hoce da zapekne ako se redovno ne odrzava sto se ocigledno i desilo. Sam motor je u uzasno losem stanju i Novola ga bukvalno vraca u novi zivot,prethodni vlasnici su terali i prodavali, niko se nije udostojio bar malo da ga precacka. I moj je isto godiste, duplo vise po satu presao, a duplo je ocuvaniji od njegog. Sve te dijelove koje pokazuje sam i ja skidao nesto se ocistili ali nije bilo bas tolikih znakova habanja.
Jedino plastike su u losem stanju ali jbo enduro bez oziljaka.

Donekle pratim šta se zbiva, iskreno voleo bi da se saga završi u pozitivnom smislu, da konačno može da se opusti i uživa u vožnji.

Medjutim, da bi došao do tog koraka, cela igranka izacice mu na nos + gomila para i živaca je na stolu. 

Sreća je sto Novola na sve to gleda pozitivno, neko drugi bi ga 3x zapalio il izlupao do sad..... skidam mu kapu na zivcima!

Motor koji ima dobru osnovu (solidno stanje), ima smisla popravljati tj ulagati u njega.... kad nema dobru osnovu takav bajk je rupa bez dna jbg.

 

Sto se felgi tice, ima ljudi koji se bave popravkom ..... možeš njima odneti da čuješ mišljenje isplati li se (cisto sumnjam) popravljati ili juriti druge polovne dobrog stanja (mislim da je bolja opcija). Niko ne bije po usima da se nesto mora, "imas vremena " razmisliti sta ti je ciniti, stavis sve na papir pa podvuces _______ :)

 

Srecno drug, drzimo fige , pisi sta se zbiva.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja ću opet ponoviti, ta felga je svoje dala, nema joj spasa.

Novola, kad budeš kupova drugu obavezno mora biti bez gume na njoj i traži dati pošalju snimak na kom se vidi stanje felge sa svih strana.

I tvoja je bila ok dok je niste izuli, gumu skinuli.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Samo prednja, hvala!

Bilo bi idealno ako bi mogao da skine tu gumu da se vidi ispod kakva je, da li je čitavo sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Našao sam jednu dobru za 100e ovde, ispravnu i već namontiranu, znači ceo prednji točak.. ali CRNU. sad me to jebucka, morao bi i zadnju farbati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja prije 5 dana dosao iz Srpca, nije mi bilo daleko da navratim u Gradisku da sam znao da ponesem

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Baš mi je krivo što ovako ispade :(
Ali nema nazad sad - moraš da izguraš ovo do kraja.
Ipak, s obzirom na kompletno stanje motora i činjenicu da je sada rasklopljen stvarno je prilika da se prekontroliše i sve ostalo što može. Najviše mislim na instalaciju. Koliko se sećam nisi imao problema sa strujom, ali nikad se ne zna, ako tu krenu da se javljaju gremlini - onda jbg . Znam da si pisao da nemaš vremena ni volje, ali treba razmisliti ponovo. Da proveriš i rešiš svaki potencijalni problem, pa da se bezbrižno navozaš kad krene sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Prvi je odgovorio. Samo pednju za 150KM (75e)

A sa ovog oglasa ista cijena za prednju.

WWW.OLX.BA

Yamaha SUPER TENERE 750 dijelovi, Foča, Yamaha dijelovi


Trazio sam slike na viber, nadam se da ce odgovoriti. Ako meni ne odgovore da znas da na ova 2 oglasa ima prednja.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Imam predlog za jedan post. Ne sećam da sam ispratio detalje oko kupovine motora, osim onoga što si napisao u prvom postu - ali možda iz ove perspektive: da li si nekako mogao da naslutiš da je motor u ovakvom stanju ? Na šta bi sada posebno obratio pažnju kada bi kupovao isti model ? Pisao si da je kolega Astral tada bio sa tobom i da ti je rekao da ovo nije motor koji se ostavlja za sebe - zbog čega tačno je on to tada rekao ?
Pitam jer koliko se sećam - meni je isto izgledao skroz ok motor po slikama - nije mi delovalo da baš toliko nije održavan, tako da bi verovatno i ja upao u istu zamku. A može bit korisno početnicima koji tek planiraju da kupe sličan motor.
Veliki pozdrav!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, boky327 said:

Prvi je odgovorio. Samo pednju za 150KM (75e)

A sa ovog oglasa ista cijena za prednju.

WWW.OLX.BA

Yamaha SUPER TENERE 750 dijelovi, Foča, Yamaha dijelovi


Trazio sam slike na viber, nadam se da ce odgovoriti. Ako meni ne odgovore da znas da na ova 2 oglasa ima prednja.

Komplet točak, bez gume za 75e? Javi ako pošalje slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja